Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοριζικο λοιπόν και καλοδουλευτο:)

 

Τhanks Alex

Τα σπάει το μηχανάκι, κυριολεκτικά, σε απόδοση αλλά και σε ομορφιά!!

 

 

ps

Έχει όμως ένα μείον :p

Πιστεύω ότι το Type Cover θα λερωθεί γρήγορα.

Τι πήγαν και το έκαναν τύπου βελούδου δεν μπορώ να το καταλάβω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τhanks Alex

Τα σπάει το μηχανάκι, κυριολεκτικά, σε απόδοση αλλά και σε ομορφιά!!

 

 

ps

Έχει όμως ένα μείον :p

Πιστεύω ότι το Type Cover θα λερωθεί γρήγορα.

Τι πήγαν και το έκαναν τύπου βελούδου δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Ναι θέλει λίγο παραπάνω προσοχή πχ να γράφουμε με καθαρά χέρια ή ανά 1-2 εβδομάδες καθαρίζοντας με ένα ελαφρύ πανακι έτσι ώστε να το διατηρούμε άψογο :p

Εγώ έτσι κάνω.

Αλλά η αίσθηση είναι κορυφαία στην πληκτρολόγηση έτσι βελούδου που είναι!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα κι εγώ από Αμερική.

περιμένω την άλλη βδομάδα να έρθει.

Για Docking station, που θα βρω καλή τιμή??

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ από Αμερική.

περιμένω την άλλη βδομάδα να έρθει.

Για Docking station, που θα βρω καλή τιμή??

 

Μόνο eBay η amazon ψάξε μήπως βρεις κάνα πωλητή να το δίνει πιο προσιτά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσο πλησιάζουμε την επέτειο 1 έτους από την ανακοίνωση του Pro 3(Μαιος) τόσο θα αυξάνονται οι πληροφορίες για τον διάδοχο του.

Μια πολύ πιθανή ημερομηνία είναι μέσα στο δίμηνο Ιουνίου-Ιουλίου ανακοίνωση και κυκλοφορία Αυγούστου-Σεπτέμβριο μαζί με τα Windows 10 out of the box.

Οι φήμες λένε για 2 εκδόσεις ένα στις 12 και ένα αλλο στις 14 ίντσες και μάλλον τα entry level version με Core M και τα high end με Broadwell U.

 

Μαζί ακούγεται και για το Surface Mini Pro στις 8-9 ίντσες.

 

Προβλέπεται καυτο καλοκαίρι και από τεχνολογικής πλευράς :lol:

http://www.inquisitr.com/1907234/microsoft-surface-pro-4-will-hit-stores-before-ipad-pro/

 

Ίδωμεν

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τhanks Alex

Τα σπάει το μηχανάκι, κυριολεκτικά, σε απόδοση αλλά και σε ομορφιά!!

 

 

ps

Έχει όμως ένα μείον :p

Πιστεύω ότι το Type Cover θα λερωθεί γρήγορα.

Τι πήγαν και το έκαναν τύπου βελούδου δεν μπορώ να το καταλάβω.

 

Καλως ορισες Μιχαλη και καλοριζικο!

Μετα απο 3 Surface Pro, μπορω να σου πω οτι το εργαλειο ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα...

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες Μιχαλη και καλοριζικο!

Μετα απο 3 Surface Pro, μπορω να σου πω οτι το εργαλειο ειναι πολυ μπροστα απο οτιδηποτε στην αγορα...

 

Ευχαριστώ Βαγγέλη :)

Ναι, είναι φοβερό μηχανάκι και μπορώ να πω ότι τα Windows πια με το 8.1 είναι αξιόλογο OS και έρχεται το 10 που θα είναι ακόμα καλύτερα.

Πριν λίγες ημέρες παρέλαβα και το docking station που περνάει το Surface σε άλλο επίπεδο!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα τυχαία μια σοβαρή εναλλακτική στον επίσημο usb to ethernet adapter που κοστίζει τουλάχιστον 30€ και είναι η πρόταση της xiaomi στα 9€ μόνο. Τα 30+€ που ζητάει η microsoft εγώ πολύ δύσκολα θα τα έδινα αλλά τα 9€ δεν είναι άσχημη τιμή για να υπάρχει ο συγκεκριμένος adapter στην τσάντα σας για μια ώρα ανάγκης, τι λέτε;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πέτυχα τυχαία μια σοβαρή εναλλακτική στον επίσημο usb to ethernet adapter που κοστίζει τουλάχιστον 30€ και είναι η πρόταση της xiaomi στα 9€ μόνο. Τα 30+€ που ζητάει η microsoft εγώ πολύ δύσκολα θα τα έδινα αλλά τα 9€ δεν είναι άσχημη τιμή για να υπάρχει ο συγκεκριμένος adapter στην τσάντα σας για μια ώρα ανάγκης, τι λέτε;

 

Βρε μια χαρά είναι, άσχετα αν προσωπικά έχω ξεχάσει πότε χρησιμοποίησα η χρειάστηκα Ethernet τελευταία φορά :lol::p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα αντάπτορα / Hub με 3 x USB 3.0 & 1 x RJ45 (ethernet) με 25 Γιούρο από Amazon και θα είναι στη τσάντα "Just in case".

http://www.amazon.co.uk/Ethernet-Inateck-Converter-Ultrabooks-Bus-Powered/dp/B00ESVH4MO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1426516611&sr=8-2&keywords=surface+pro+3+hub+rj4

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως και το δικό μου έχει μια καμπυλοτητα. Το έχω αγοράσει από τον Νοέμβριο αλλά το πρόσεξα τώρα που το ανέφερε κάποιος εδώ. Μήπως να το στείλω να το δουν; επειδή έχει περάσει καμποσος καιρός. Λέτε να μου πουν τίποτα;
Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω πως και το δικό μου έχει μια καμπυλοτητα. Το έχω αγοράσει από τον Νοέμβριο αλλά το πρόσεξα τώρα που το ανέφερε κάποιος εδώ. Μήπως να το στείλω να το δουν; επειδή έχει περάσει καμποσος καιρός. Λέτε να μου πουν τίποτα;

Εδω ειχες ποσταρει πριν 1.5 μηνα.

Αν εχει χειροτερεψει μπορεις να το στειλεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395858&page=23

Αν ειναι στα ιδια δεν θεωρω οτι ειναι προβλημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειχες ποσταρει πριν 1.5 μηνα.

Αν εχει χειροτερεψει μπορεις να το στειλεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395858&page=23

Αν ειναι στα ιδια δεν θεωρω οτι ειναι προβλημα.

 

 

 

 

αλεξ νομιζα οτι το δικο μου ειχε προβλημα αλλα τελικα ενος φιλου μου απο το πανεπιστημιο εχει χειροτερο.τα βαλαμε διπλα διπλα στο τραπεζι πανω και κοιταξαμε αν καποια απο τις 2 μεριες σηκωνοταν του surface ετσι ωστε να δουμε αν εχει στραβωσει.του φιλου μου το πιεζες στη γωνια δεξια πχ και σηκωνοταν απο την αλλη μερια το ταμπλετ ελαχιστα.και εμενα απο τη μια μερια δε πατουσε ελαχιστα χιλιοστα αλλα δεν ηταν ετσι.εσας παταει κανονικα και στις δυο μεριες οταν το εχετε ξαπλα με τη πλατη;

Συνήθως λέω την αλήθεια,όταν δεν λέω ψέματα . . .:!:
Link to comment
Share on other sites

αλεξ νομιζα οτι το δικο μου ειχε προβλημα αλλα τελικα ενος φιλου μου απο το πανεπιστημιο εχει χειροτερο.τα βαλαμε διπλα διπλα στο τραπεζι πανω και κοιταξαμε αν καποια απο τις 2 μεριες σηκωνοταν του surface ετσι ωστε να δουμε αν εχει στραβωσει.του φιλου μου το πιεζες στη γωνια δεξια πχ και σηκωνοταν απο την αλλη μερια το ταμπλετ ελαχιστα.και εμενα απο τη μια μερια δε πατουσε ελαχιστα χιλιοστα αλλα δεν ηταν ετσι.εσας παταει κανονικα και στις δυο μεριες οταν το εχετε ξαπλα με τη πλατη;

 

Στο δικό μου πατάει και από τις 2 μεριές είτε πλάτη το βάλω είτε οθόνη.

Αν ο φίλος έχει θέμα που κάνει μπαμ να σκεφτείτε τυχών επιστροφή και αντικατάσταση

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω 2 βδομάδες κι έχω πάθει πλάκα.

Είναι φοβερό!

 

Αν κατάλαβα καλά, είναι οι Drivers για το Surface αυτοί?

 

Επειδή θέλω να πάρω BluRay για να βλέπω 3D στη τηλεόραση, μπορώ να βρω κάποιο (Recorder αν γίνεται) που να συνδέεται και με το Surface για να έχω και κει εισαγωγή από οπτικό δίσκο.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Το δουλεύω 2 βδομάδες κι έχω πάθει πλάκα.

Είναι φοβερό!

 

Αν κατάλαβα καλά, είναι οι Drivers για το Surface αυτοί?

 

Επειδή θέλω να πάρω BluRay για να βλέπω 3D στη τηλεόραση, μπορώ να βρω κάποιο (Recorder αν γίνεται) που να συνδέεται και με το Surface για να έχω και κει εισαγωγή από οπτικό δίσκο.

 

Για την κάρτα γραφικών είναι(στις πίσω σελίδες γράφω πως γίνεται εγκατάσταση τους)

Ανεπίσημη είναι στην ουσία και generic αλλά ταιριάζουν άνετα και χωρίς θέματα.

 

Τώρα για BlueRay μια φορά ειχα σε να Vaio laptop πριν μια 5ετια και ζήτημα μια φορά να το χρησιμοποίησα.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο firmware update βγήκε μόλις εχθές για την συσκευή.

Microsoft Details New Enterprise Features In Second March Firmware Update For Surface Pro 3

http://microsoft-news.com/microsoft-details-new-enterprise-features-in-second-march-firmware-update-for-surface-pro-3/

 

Surface Pro 3:

 

Surface Pro UEFI update (v3.11.760.0) provides added flexibility to configure UEFI in Surface Pro 3 devices. As more of commercial customers are deploying Surface Pro 3 for their end users every day, they have asked for more flexibility to configure the UEFI in these devices. Here are some of the improvements that are now available -

Modifications to boot process: It is now possible to configure UEFI to allow the system to boot from alternate devices such as USB flash drives and PXE, without requiring Volume Down button to be pressed at boot time.

Advanced device security capabilities: Many customers have asked for advanced device security capabilities. For example, education customers want the camera turned off so students can focus on their learning experience in class. To support such unique scenarios, customers can now selectively disable following hardware ports on the device.

Side USB port

* Docking ports

* Front camera

* Rear camera

* On Board Audio

* microSD card

* Wi Fi

* BluetoothCustomers can also choose to disable Boot from Network (PXE) capability.

OS Configurable Settings: To help large enterprise customers support their provisioning scenarios, we have now added an interface to allow UEFI configuration settings to be managed remotely. In an upcoming update, we will be releasing a downloadable tool that commercial customers can use to configure UEFI settings on their devices.

Surface Pro UEFI update (v3.11.760.0) improves customer experience while installing the firmware capsule updates.

* Improves performance of EFI applications such as 3rd party disk encryption software that load before Windows.

* Improves the reliability of the ESC key functions in pre-OS environments, such as Bitlocker Recovery screen.

 

 

antivirus δεν έχω βάλει ακόμα.

χρειάζεται; αν ναι, ποιό;

Έχω το ενσωματωμένο των Windows και με καλύπτει επαρκώς.

Δεν θεωρώ ότι χρειάζεται τρίτο(παλαιά με τα 7 έβαζα Norton από τα 8 τα άφησα στην άκρη τα τρίτα antivirus)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος και εγω εδω και λιγες ημερες του μοντελου με το Ι7 επεξεργαστη.Ειμαι πληρως ικανοποιημενος αλλα δυστυχως πιστευω οτι η μπαταρια του εχει προβλημα.Κραταει ελαχιστα πανω απο 2 ωρες με ασυρματο ανοικτο και φωτεινοτητα γυρω στο 40%.Η αληθεια ειναι οτι συνεχως εγκαθιστω προγραμματα που ειχα στον προηγουμενο φορητο μου,αλλα παλι μικρη δεν ειναι η αυτονομια αφου ειχα διαβασει πολυ πανω απο 6 ωρες.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

antivirus δεν έχω βάλει ακόμα.

χρειάζεται; αν ναι, ποιό;

 

Η προσοχή στο τι ανοίγουμε είναι το σημαντικό!

Σου προτείνω να βάλεις Kaspersky Internet Security

Για free το Bitdefender

Όποιο και να εγκαταστήσεις μην ξεχάσεις να απενεργοποιήσεις το Windows Defender.

 

 

 

ps

απίστευτα χρηστικό το docking station

Ένα κλικ το πήρες και έφυγες

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Kατοχος και εγω εδω και λιγες ημερες του μοντελου με το Ι7 επεξεργαστη.Ειμαι πληρως ικανοποιημενος αλλα δυστυχως πιστευω οτι η μπαταρια του εχει προβλημα.Κραταει ελαχιστα πανω απο 2 ωρες με ασυρματο ανοικτο και φωτεινοτητα γυρω στο 40%.Η αληθεια ειναι οτι συνεχως εγκαθιστω προγραμματα που ειχα στον προηγουμενο φορητο μου,αλλα παλι μικρη δεν ειναι η αυτονομια αφου ειχα διαβασει πολυ πανω απο 6 ωρες.

Είχες κάποιο συγκεκριμένο λόγο που πήρες το i7 διότι δεν προσφέρει τόσο πολύ σημαντικές διαφορές από το i5 αλλά χειρότερο και σε αυτονομία είναι και πιο εύκολα αναπτύσσει θερμοκρασίες και το fan παίρνει πιο γρήγορα στροφές.

2ωρες είναι όντως είναι πολύ λίγες και δεν δικαιολογείται.

Τσέκαρε τις επόμενες ημέρες σε πιο νορμάλ χρήση χωρίς εγκατάσταση προγραμμάτων η windows/firmware update που πάντα την πρώτη φορά επηρεάζουν αρνητικά την μπαταρία.

Το λιγότερο που θα έπρεπε να είχες είναι ένα 4ωρο με αρκετή χρήση βέβαια και ζορισμα

 

Τα 6-7 ώρες αφορούν κυρίως light χρήση πχ σερφαρισμα και όχι σε πιο απαιτητικές εργασίες.

Πάντα η ονομαστικη αναφορά που δίνουν οι κατασκευαστές ποτέ στην πράξη δεν επαληθεύεται και δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Κοινός φουσκώνουν τα νουμερα:p

 

 

ps

απίστευτα χρηστικό το docking station

Ένα κλικ το πήρες και έφυγες

 

Άψογο το docking station βλέπω :up:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όσοι χρησιμοποιείτε το batterybar, τι battery wear σας εμφανίζει; Και μετα απο ποιο χρονικό διάστημα; Θέλω να καταλάβω τι ποσοστό θεωρείται γενικότερα φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όσοι χρησιμοποιείτε το batterybar, τι battery wear σας εμφανίζει; Και μετα απο ποιο χρονικό διάστημα; Θέλω να καταλάβω τι ποσοστό θεωρείται γενικότερα φυσιολογικό.

Σε εμένα το πρώτο τρίμηνο ήταν από 0-2% τώρα εδώ και ένα δίμηνο είναι μεταξύ 2.5-3.5%

Από Σεπτέμβριο πέρσι το έχω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...