Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Εγώ πάντως βάζοντας apex prime δεν έχω το παραμικρό θέμα λαγκ και καθυστερήσεων. Όλα δουλεύουν ευτυχώς μια χαρά και ο ήχος και μηδέν παράσιτα και για να μην μακρυγωρω, δεν έχω κάποιο θέμα από την λίστα.

Έχω βάλει τα animations στο 0,5 κι έχω κοιμησει κάποιες εφαρμογές με greenify και βελτιώθηκε και η μπαταρία λίγο.

Χορταστικη και ξεκούραστη ή οθόνη του και παρά πολύ καλή κάμερα σε ανθρώπινο για τις ίντσες μέγεθος.

Το ότι υπάρχουν θέματα σε κάποιους σαφέστατα και υπάρχουν, εγώ ευτυχώς δεν τα έχω και απολαμβάνω το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως βάζοντας apex prime δεν έχω το παραμικρό θέμα λαγκ και καθυστερήσεων. Όλα δουλεύουν ευτυχώς μια χαρά και ο ήχος και μηδέν παράσιτα και για να μην μακρυγωρω, δεν έχω κάποιο θέμα από την λίστα.

Έχω βάλει τα animations στο 0,5 κι έχω κοιμησει κάποιες εφαρμογές με greenify και βελτιώθηκε και η μπαταρία λίγο.

Χορταστικη και ξεκούραστη ή οθόνη του και παρά πολύ καλή κάμερα σε ανθρώπινο για τις ίντσες μέγεθος.

Το ότι υπάρχουν θέματα σε κάποιους σαφέστατα και υπάρχουν, εγώ ευτυχώς δεν τα έχω και απολαμβάνω το κινητό.

 

Thank god υπάρχουν και άλλοι που απολαμβάνουν την συσκευή τους γιατί είχα αρχίσει να αισθάνομαι ζαβός...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα 33% είναι πλασματικό. Ασ πουμε και γη ψήφισα Πριν τις αναβαθμίσεις αλλά μετά την 2η Μόλις αναβάθμισή που λύθηκε το πρόβλημα δεν μπορώ αποσύρω την αρνητική ψήφο....οπότε αυτό το 33% τώρα Ίσως είναι ελάχιστο η και καθόλου. Το κινητό είναι εξαιρετικό και με την τιμή του φαντάζει εξαιρετικοτερο.
Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις βδομάδες κλείνω με το κινητό, πρώην κάτοχος το g2. Νομίζω ότι του έδωσα αρκετό χρόνο τόσο με stock rom όσο και με ροοτ που είμαι 1 βδομάδα τώρα αλλά με ΚΟΥΡΑΣΕ!:(

 

Πραγματικά κρίμα γιατί είναι απίστευτα όμορφο με φοβερή οθόνη και το interface που έχει σχεδιάσει η LG αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ το κωλοενοχλητικό lag όλη την ώρα με τις εφαρμογές... Μηνύματα κολλάνε, επαφές κολλάνε, ρολλάρεις όλα καλά μπαίνεις σε ένα menu ξαναβγαίνεις και πάλι lag... hard reset έκανα, root έκανα βγάζoντας όλα τις άχρηστες εφαρμογές, 900mb ελεύθερη μνήμη έχω με το 16gb αλλά προφανώς δε φταίει η μνήμη!!

 

Δυστυχώς δεν είχα λάβει σοβαρά υπόψιν μου τα αρνητικά μηνύματα περί Lag πριν το πάρω... πλέον θα είμαι περισσότερο επιφυλακτικός γιατί τα λεφτά δεν μας περισεύουνε αν και το τσίμπησα σε καλή τιμή (314e) αλλά τι να το κάνω αν δε μπορώ να το ευχαριστηθώ;;;

 

Παραμένω θετικά προσκείμενος στην LG γιατί μου αρέσουν τα προιόντα της αλλά μεγάλο φάουλ αυτή η κατάσταση με το G3... Ανυπομονώ για το G4

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο μας μπορει να εχει καποια θεματακια, αλλα αυτα που περιγραφεις εσυ απεχουν παρα πολυ απο τις εμπειριες των περισσοτερων. Μηπως να το πας στο σερβις μηπως εχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις βδομάδες κλείνω με το κινητό, πρώην κάτοχος το g2. Νομίζω ότι του έδωσα αρκετό χρόνο τόσο με stock rom όσο και με ροοτ που είμαι 1 βδομάδα τώρα αλλά με ΚΟΥΡΑΣΕ!:(

 

Πραγματικά κρίμα γιατί είναι απίστευτα όμορφο με φοβερή οθόνη και το interface που έχει σχεδιάσει η LG αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ το κωλοενοχλητικό lag όλη την ώρα με τις εφαρμογές... Μηνύματα κολλάνε, επαφές κολλάνε, ρολλάρεις όλα καλά μπαίνεις σε ένα menu ξαναβγαίνεις και πάλι lag... hard reset έκανα, root έκανα βγάζoντας όλα τις άχρηστες εφαρμογές, 900mb ελεύθερη μνήμη έχω με το 16gb αλλά προφανώς δε φταίει η μνήμη!!

 

Δυστυχώς δεν είχα λάβει σοβαρά υπόψιν μου τα αρνητικά μηνύματα περί Lag πριν το πάρω... πλέον θα είμαι περισσότερο επιφυλακτικός γιατί τα λεφτά δεν μας περισεύουνε αν και το τσίμπησα σε καλή τιμή (314e) αλλά τι να το κάνω αν δε μπορώ να το ευχαριστηθώ;;;

 

Παραμένω θετικά προσκείμενος στην LG γιατί μου αρέσουν τα προιόντα της αλλά μεγάλο φάουλ αυτή η κατάσταση με το G3... Ανυπομονώ για το G4

Blisspop δοκιμασες; Λουσου με Blisspop και θα δεις... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τέσσερις βδομάδες κλείνω με το κινητό, πρώην κάτοχος το g2. Νομίζω ότι του έδωσα αρκετό χρόνο τόσο με stock rom όσο και με ροοτ που είμαι 1 βδομάδα τώρα αλλά με ΚΟΥΡΑΣΕ!:(

 

Πραγματικά κρίμα γιατί είναι απίστευτα όμορφο με φοβερή οθόνη και το interface που έχει σχεδιάσει η LG αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ το κωλοενοχλητικό lag όλη την ώρα με τις εφαρμογές... Μηνύματα κολλάνε, επαφές κολλάνε, ρολλάρεις όλα καλά μπαίνεις σε ένα menu ξαναβγαίνεις και πάλι lag... hard reset έκανα, root έκανα βγάζoντας όλα τις άχρηστες εφαρμογές, 900mb ελεύθερη μνήμη έχω με το 16gb αλλά προφανώς δε φταίει η μνήμη!!

 

Δυστυχώς δεν είχα λάβει σοβαρά υπόψιν μου τα αρνητικά μηνύματα περί Lag πριν το πάρω... πλέον θα είμαι περισσότερο επιφυλακτικός γιατί τα λεφτά δεν μας περισεύουνε αν και το τσίμπησα σε καλή τιμή (314e) αλλά τι να το κάνω αν δε μπορώ να το ευχαριστηθώ;;;

 

Παραμένω θετικά προσκείμενος στην LG γιατί μου αρέσουν τα προιόντα της αλλά μεγάλο φάουλ αυτή η κατάσταση με το G3... Ανυπομονώ για το G4

 

 

 

Εγώ το έχω 2 βδομάδες τώρα και όσο περνάνε οι μέρες γίνεται όλο και πιο σταθερό και αξιόπιστο. Το lag έχει εξαφανιστεί εντελώς ειδικά μετά το Update σε L, η μπαταρία με βγάζει άνετα 1μιση μέρα καθότι δεν του κάνω βαριά χρήση και η οθονάρα του είναι απολαυστική!!

 

Τι άλλαξε σε σχέση με το ποσταρισμα που είχες κάνει στο στο επίσημο νήμα που αναφέρεις ότι δεν έχεις καθόλου lag?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε φίλε μου στην αρχή όσο είναι καινούργιο προσπαθείς να δεις κυρίως τα καλά του σημεία και ηθελημένα επισκιάζεις τα αρνητικά του. Lag στις εφαρμογές πάντα είχα αλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο αλλά όταν βιώνεις αυτη τη κατάσταση συνέχεια απελπίζεσαι και ξενερώνεις... Απλά πράγματα
Link to comment
Share on other sites

Eτσι παίδες να αναφέρετε τα προβλήματα που έχει το κινητό γιατί δεν είναι λίγα χρήματα απο 325-400 που κάνει .

Αν η lg τα έκανε χάλια με το lg g3 ελπίζω ότι με το g4 να αλλάξουν τα πράγματα γιατί θα είναι κρίμα για την lg που είχε στην αγορά το τόσο καλό lg g 2.

Πάντως αυτό το νήμα μιλάμε το έχει θάψει κανονικά το lg g3.

Όποιος το διαβάσει το νήμα ουτε που θα θέλει να το κοιτάξει..

Να προσθέσω ένα τελευταίο αρνητικό είναι η φωτεινότητα της οθόνης που είναι λίγο πιο φωτεινή απο του g2..

Aναμονή για το lg g 4 στις 28 Απριλίου

Link to comment
Share on other sites

Eτσι παίδες να αναφέρετε τα προβλήματα που έχει το κινητό γιατί δεν είναι λίγα χρήματα απο 325-400 που κάνει .

Αν η lg τα έκανε χάλια με το lg g3 ελπίζω ότι με το g4 να αλλάξουν τα πράγματα γιατί θα είναι κρίμα για την lg που είχε στην αγορά το τόσο καλό lg g 2.

Πάντως αυτό το νήμα μιλάμε το έχει θάψει κανονικά το lg g3.

Όποιος το διαβάσει το νήμα ουτε που θα θέλει να το κοιτάξει..

Να προσθέσω ένα τελευταίο αρνητικό είναι η φωτεινότητα της οθόνης που είναι λίγο πιο φωτεινή απο του g2..

Aναμονή για το lg g 4 στις 28 Απριλίου

Πάλι λάθος συμπεράσματα βγάζεις... Από τα τελευταία ποστ ένα άτομο έγραψε αρνητικά και εσύ βλέπεις πολλά και πολλά επικροττεις (βλέπε παίδες) ... Όλοι οι υπόλοιποι γράφουμε θετικά. Ότι και να σου πουν έχεις σχηματίσει την γνώμη σου για το τηλέφωνο χωρίς καν να το έχεις χρησιμοποιήσει (μέχρι και για την φωτεινότητα σε σχέση με την οθόνη του g2 που σε διόρθωνω είναι λιγότερο φωτεινή του g3 από το g2 ) και ξέρεις όλα τα προβλήματα του... Οπότε άσε αυτούς που το έχουν να το χαρούν ή έστω να κοροϊδεύουν τον εαυτό τους γιατί αυτό θέλεις να μας κάνεις να πιστεύουμε και να λένε ότι δήθεν δεν έχει προβλήματα γιατί όσο και αν σου φαίνεται απίθανο υπάρχουν και συσκευές χωρίς προβλήματα και περίμενε το g4.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τακαρε δεν έχω καμία κοροιδια στο υφός που γραφω ή κάτι άλλο.

Το κινητό είναι πολύ καλό με πολλές δυνατότητες αλλα υπάρχουν και πολλά προβλήματα.

Κακά τα ψέμματα ήμουν ενα βήμα πρίν το αγοράσω και για αυτό γράφω αυτη την απογοήτευση.

Θα ήθελα ενα κινητό όπως το Lg g3 αλλά είναι πολύ κρίμα όπως ο φίλος να μην μπορεί να το ευχαριστηθεί και με τα χρήματα που λέει ότι έδωσε.

Σίγουρα υπάρχουν κινητά που δεν έχουν θέματα αλλά με το ξαφνικό κλείσιμο είναι να το στείλουμε service 15 μέρες για να κάνουν μια απλή αναβάθμιση λειτουργικού, συγγνώμη αλλά αυτό είναι μαρτύριο.

Μόνο το ποσοστό 33% δηλ 1 στα 3 προβληματικό είναι μεγάλο!

Θα περιμένω δυστυχώς ακόμη 1-1,5 μήνα την παρουσίαση και την κυκλοφορία του lg g4 γιατί η lg τα έκανε θάλασσα στο g3..

Τα συμπεράσματα δεν είναι δικά μου αλλά των φίλων που έχουν χρησιμοποιήσει το κινητό.

Τέλος το ' έτσι παίδες ΄' ήταν στους χρήστες που το έχουν να αναφέρουν τα θεματα του κινητού για να μην υπαρχουν μελλοντικοί αγορσατές που να έχουν τα ίδια θέματα αφου έχουν αγοράσει κινητό αξίας 325-400 ευρώ.

Αφού είναι λίγα τα προβλήματα γιατί δεν κάνετε νέο Poll με την επανεκκίνηση συσκευής , lags etc???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το κινητό 3 μήνες, κανένα πρόβλημα, ούτε κλείσιμο, ούτε επανεκκίνηση, τίποτα. Εχω βάλει και nova prime, κανένα lag, όχι ότι πριν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το G3!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πολύ ευχαριστημένος. Κανένα θέμα η συσκευή. Ψιλο-lag υπάρχει σε transitions, redraws σε widgets - που και που - υπάρχει, τα βλέπω αλλά εντάξει. Για μένα δεν είναι ενοχλητικά. Αν είναι αυτά που βλέπετε και εσείς - προσωπική άποψη - είναι υπερβολές να θάβεται το κινητό για αυτά, γιατί εξάλλου όλα τα κάνουν. Με τα 3gb ram δεν έχω θέμα, ίσως στα 2gb να είναι πιο έντονο. Επανεκκινήσεις 0.
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελλάνει το δικό μου...

 

Λοιπόν ύστερα από το ροοτ, αποφάσισα σήμερα να γυρίσω στην stock rom. Έτσι και έγινε πέρασα την stock με το flashtool και πραγματικά το κίνητο έγινε όπως δε το είχα ξαναδεί από όταν το πήρα!!

 

Ακόμα και η κιτκατ φοβερά smooth, έκανα αμέσως το Update και πραγματικά γλύτωσα!! Αυτό ναι, τώρα είναι αυτό που λένε τα μηνύματα παραπάνω για απειροελάχιστο Lag σε ορισμένες λειτουργίες... Καμία σχέση με το αρχικό καινούργιο τηλέφωνο που πήρα, τώρα όντως ρολλάρει εξαιρετικά... Εκεί δηλαδή που προηγουμένως κάθε φορά που έμπαινε στις Επαφές και έκανα αναλλαγές στις καρτέλες είχα 1-2sec lag τώρα πλέον δεν υπάρχει καν ή όταν το κάνει είναι και πάλι αστραπιαία η εναλλαγή..

 

Οπότε θέτω το ερώτημα: Γίνεται η εγκατεστημένη rom που παρέλαβα εγώ το κινητό (παρτίδα 411 PL) να είναι περισσότερο προβληματική από ότι άλλες;

Αλλιώς πως εξηγείται αυτή η σημαντική διαφορά που έχω με την αρχική rom;

 

Οπότε προτείνω σε όσους είχαν ξενερώσει με τα πολλά lag να δοκιμάσουν να κατεβάσουν την stock rom και να την περάσουν με το flashtool

Η διαδικασία που ακολούθησα περιγράφεται στο παρακάτω βιντεο

Edited by JimZe
Link to comment
Share on other sites

Θα με τρελλάνει το δικό μου...

 

Λοιπόν ύστερα από το ροοτ, αποφάσισα σήμερα να γυρίσω στην stock rom. Έτσι και έγινε πέρασα την stock με το flashtool και πραγματικά το κίνητο έγινε όπως δε το είχα ξαναδεί από όταν το πήρα!!

 

Ακόμα και η κιτκατ φοβερά smooth, έκανα αμέσως το Update και πραγματικά γλύτωσα!! Αυτό ναι, τώρα είναι αυτό που λένε τα μηνύματα παραπάνω για απειροελάχιστο Lag σε ορισμένες λειτουργίες... Καμία σχέση με το αρχικό καινούργιο τηλέφωνο που πήρα, τώρα όντως ρολλάρει εξαιρετικά... Εκεί δηλαδή που προηγουμένως κάθε φορά που έμπαινε στις Επαφές και έκανα αναλλαγές στις καρτέλες είχα 1-2sec lag τώρα πλέον δεν υπάρχει καν ή όταν το κάνει είναι και πάλι αστραπιαία η εναλλαγή..

 

Οπότε θέτω το ερώτημα: Γίνεται η εγκατεστημένη rom που παρέλαβα εγώ το κινητό (παρτίδα 411 PL) να είναι περισσότερο προβληματική από ότι άλλες;

Αλλιώς πως εξηγείται αυτή η σημαντική διαφορά που έχω με την αρχική rom;

 

Οπότε προτείνω σε όσους είχαν ξενερώσει με τα πολλά lag να δοκιμάσουν να κατεβάσουν την stock rom και να την περάσουν με το flashtool

Η διαδικασία που ακολούθησα περιγράφεται στο παρακάτω βιντεο

 

Και εμένα στοκ τελείως είναι και πάντα έλεγα ότι δεν έχω lag.... Πολύ δεν το πίστευαν. Όλο το θέμα είναι πως θα σου κάτσει το λογισμικό. Είδες τελικά που το τηλέφωνο πάει μπάλα και δεν βλέπουμε μερικοί ότι να ναι?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιμένουν ακόμα τα προβλήματα και στην εκδοση 501; Ρωτάω γιατί σκεφτομαι να παρω ενα 32Gb 501.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Επιμένουν ακόμα τα προβλήματα και στην εκδοση 501; Ρωτάω γιατί σκεφτομαι να παρω ενα 32Gb 501.

Εμένα πήρε μια φίλη μου 501 και δεν έχει μέχρι στιγμής κάποιο θέμα. Επίσης από τα παιδιά που έχουν πάρει καινούργιες παρτίδες δεν έχει ακουστεί κάτι οπότε μάλλον είναι οκ. Εγώ έχω 411 32αρι μέχρι τώρα δεν έχω επανεκκίνησεις εκτός από μια που οφειλόταν αποδεδειγμενα σε εφαρμογή την οποία απεγκατεστησα αμέσως μετά την εγκατάσταση της και το restart και είμαι οκ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα αλανια του φορουμ!!Διαβασα ολες τις σελιδες του συγκεκριμενου προβληματος διοτι αν εξαιρεσει κανεις τα ρεσταρτ που παρουσιαζονται στην συσκευη μιλαμε για οτι πιο προσεγμενο στο χερι(διαστασης/αναλογια οθονης)..Κοιταξα στο xda κ ανεφεραν μερικοι οτι ευθυνεται η εφαρμογη smart notice widget..Δεν εχω τη συσκευη,θα εχω στη διαθεση μου ενα budget 350-380 κ σκευτομαι να παρω το 32αρι..Ο μονος μου ενδιασμος ειναι τα bugs με τα ρεσταρτ..LAg και τα σχετικα θα φαει root+custom roms οποτε δεν με ενδιαφερει καν αυτο..Θα κανω την κλασσικη ερωτηση..Να προβω στην αγορα??Ημουν αναμεσα στο g3,z2,one m7..Tα Samsung δεν τα θελω γιατι (1ον να δωσο ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΡΑΙΔΙΟΦΩΝΟ ΕΝ ΕΤΗ 2015 TO ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΡΑΓΙΚΟ(ποιον παει να αντιγραψει αραγε η σαμμυ,γκουχ γκουχ"apple")+οτι σχεδιαστικα ειναι ενα ιδιο πραγμα απο το s3 και μετα.Για να μην πω για το touchwiz που γελανε και οι πετρες μετα τοσα προβληματα ΟΛΑ αυτα τα χρονια. Οποτε ειμαι αναμεσα στο z2, kai g3.Δεν τιθεται θεμα..Το μονο κλτρο που εχει το z2 κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι ειναι αδιαβροχο και οτι ειναι πολυ πιο ανθεκτικο στην κακομεταχειρηση(πτωσεις κλπ)+ την πολυ καλυτερη μπαταρια,κατα τα αλλα το g3 σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος.Ακομα και με τα ρεσταρτ δεν βλεπω να με κανουν να μην παρω το g3 σαν επομενη μου συσκευη(εκτος αν περιμενω να πεσει η τιμη του g4 :P)

 

Y.Γ: Συγγνωμη για το ΤΟΣΟ OFF-TOPIC αλλα παρακολουθω εδω και ενα 6μηνο τα δρομενα περι smartphones και βλεπω μια αρνητικοτητα για την Lg που λιγοστεψε μετα την ελευση του g2 και συνεχιζει να παρατηρειται μια παγκοσμια λατρεια για την γνησια αντιγραφη της apple τη samsung!!Για εμενα καλο θα ηταν να γινουν διαφορες ψηφοφοριες για το τι ειναι πιο καινοτομο οσο περνανε τα χρονια..ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ σε μερικους μερικους,εννοωντας τις τρομερες καινοτομιες που εχουν γινει απο τις εκαστοτε εταιριες.Η lg για μενα ειναι η μονη που απο πλευρας καινοτομιας και software εχει το καλυτερο(βλεπε Knock code,remote control+ το πισω κουμπι και ποσα αλλα που δεν ξερω),sony ui (δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο περαν του music player και του ωραιου αλμπουμ στις φωτογραφιες(ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ),μαμα Sammy(τι να πει κανεις για το toucwiz),για να μην αναφερω τις αλλαγες απο την μια ναυαρχιδα στην αλλη.Συγγνωμη μαγκες αν κουρασα πολλους και αν δυσαρεστω αλλους τοσους που κραζω την μαμα εταιρια σαμμυ αλλα δεν μπορω να βλεπω κοσμο να λεει παρτε s5 μακραν απροβληματιστο και καλυτερο.ΤΙς ιδιες Μ@Λ&*@# μου ελεγε και ενας φιλος μου που πηρε s3 και εγω ειχα παρει htc και στο 2μηνο πανω ηθελε να το πεταξει με το λαγκ κ την κακη αυτονομια(αλλα ολοι να θαυμαζουν στα φορουμ τη σαμμυ,ως συνηθως).

Edited by Nickozzz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα αλανια του φορουμ!!Διαβασα ολες τις σελιδες του συγκεκριμενου προβληματος διοτι αν εξαιρεσει κανεις τα ρεσταρτ που παρουσιαζονται στην συσκευη μιλαμε για οτι πιο προσεγμενο στο χερι(διαστασης/αναλογια οθονης)..Κοιταξα στο xda κ ανεφεραν μερικοι οτι ευθυνεται η εφαρμογη smart notice widget..Δεν εχω τη συσκευη,θα εχω στη διαθεση μου ενα budget 350-380 κ σκευτομαι να παρω το 32αρι..Ο μονος μου ενδιασμος ειναι τα bugs με τα ρεσταρτ..LAg και τα σχετικα θα φαει root+custom roms οποτε δεν με ενδιαφερει καν αυτο..Θα κανω την κλασσικη ερωτηση..Να προβω στην αγορα??Ημουν αναμεσα στο g3,z2,one m7..Tα Samsung δεν τα θελω γιατι (1ον να δωσο ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΡΑΙΔΙΟΦΩΝΟ ΕΝ ΕΤΗ 2015 TO ΤΟ ΘΕΩΡΟ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΡΑΓΙΚΟ(ποιον παει να αντιγραψει αραγε η σαμμυ,γκουχ γκουχ"apple")+οτι σχεδιαστικα ειναι ενα ιδιο πραγμα απο το s3 και μετα.Για να μην πω για το touchwiz που γελανε και οι πετρες μετα τοσα προβληματα ΟΛΑ αυτα τα χρονια. Οποτε ειμαι αναμεσα στο z2, kai g3.Δεν τιθεται θεμα..Το μονο κλτρο που εχει το z2 κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι ειναι αδιαβροχο και οτι ειναι πολυ πιο ανθεκτικο στην κακομεταχειρηση(πτωσεις κλπ)+ την πολυ καλυτερη μπαταρια,κατα τα αλλα το g3 σε αυτα τα λεφτα ειναι μονοδρομος.Ακομα και με τα ρεσταρτ δεν βλεπω να με κανουν να μην παρω το g3 σαν επομενη μου συσκευη(εκτος αν περιμενω να πεσει η τιμη του g4 :P)

 

Y.Γ: Συγγνωμη για το ΤΟΣΟ OFF-TOPIC αλλα παρακολουθω εδω και ενα 6μηνο τα δρομενα περι smartphones και βλεπω μια αρνητικοτητα για την Lg που λιγοστεψε μετα την ελευση του g2 και συνεχιζει να παρατηρειται μια παγκοσμια λατρεια για την γνησια αντιγραφη της apple τη samsung!!Για εμενα καλο θα ηταν να γινουν διαφορες ψηφοφοριες για το τι ειναι πιο καινοτομο οσο περνανε τα χρονια..ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ σε μερικους μερικους,εννοωντας τις τρομερες καινοτομιες που εχουν γινει απο τις εκαστοτε εταιριες.Η lg για μενα ειναι η μονη που απο πλευρας καινοτομιας και software εχει το καλυτερο(βλεπε Knock code,remote control+ το πισω κουμπι και ποσα αλλα που δεν ξερω),sony ui (δεν βλεπω κατι το ιδιαιτερο περαν του music player και του ωραιου αλμπουμ στις φωτογραφιες(ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ),μαμα Sammy(τι να πει κανεις για το toucwiz),για να μην αναφερω τις αλλαγες απο την μια ναυαρχιδα στην αλλη.Συγγνωμη μαγκες αν κουρασα πολλους και αν δυσαρεστω αλλους τοσους που κραζω την μαμα εταιρια σαμμυ αλλα δεν μπορω να βλεπω κοσμο να λεει παρτε s5 μακραν απροβληματιστο και καλυτερο.ΤΙς ιδιες Μ@Λ&*@# μου ελεγε και ενας φιλος μου που πηρε s3 και εγω ειχα παρει htc και στο 2μηνο πανω ηθελε να το πεταξει με το λαγκ κ την κακη αυτονομια(αλλα ολοι να θαυμαζουν στα φορουμ τη σαμμυ,ως συνηθως).

Για το z2 δεν έχω άποψη καθώς δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά σίγουρα είναι αρκετά καλό. Για το g3 32αρι που το έχω για μένα προχωρά στην αγορά. Μια χαρά είναι το τηλέφωνο. Στις τελευταίες παρτίδες δεν έχει ακουστεί κάτι για επανεκκίνησεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μετά απο πολύ αναζήτηση τελικά φίλος αγόρασε lg g3 32 gb καλό μεχρι τώρα κάτι ελάχιστα lags έχει . . Στην ερώτηση τώρα, γνωρίζει κανείς ειδικός να μας πεί γιατι εγώ είμαι άσχετος να του πώ , πώς μπορούμε να δούμε πόση ραμ είναι ελεύθερη και πόση χρησιμοποιείται απο το κινητό? Ίσως και κάποια εφαρμογή αν υπάρχει? ευχαριστώ προκαταβολικά..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μετά απο πολύ αναζήτηση τελικά φίλος αγόρασε lg g3 32 gb καλό μεχρι τώρα κάτι ελάχιστα lags έχει . . Στην ερώτηση τώρα, γνωρίζει κανείς ειδικός να μας πεί γιατι εγώ είμαι άσχετος να του πώ , πώς μπορούμε να δούμε πόση ραμ είναι ελεύθερη και πόση χρησιμοποιείται απο το κινητό? Ίσως και κάποια εφαρμογή αν υπάρχει? ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

ρυθμίσεις - γενικές - εφαρμογές - και πας εκεί που λέει λειτουργία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τακαρε ευχαριστω για την απαντηση.

Το κινητο ειναι τουμπανο..

Εκανα παραγγελια και περιμενω το δικο μου

Ελπιζω στο μελλον μην μας απογοητεύσει η lg...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 32Gb έκδοση 501 και το δουλεύω τώρα 5 ημέρες αλλά δε βλέπω καμία διαφορά σε ταχύτητα με το G2 που είχα και φυσικά η μπαταρία του δεν κρατάει πάνω από μία μέρα. Γενικά δε με εντυπωσίασε το κινητό και περίμενα πολλά περισσότερα.
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 32Gb έκδοση 501 και το δουλεύω τώρα 5 ημέρες αλλά δε βλέπω καμία διαφορά σε ταχύτητα με το G2 που είχα και φυσικά η μπαταρία του δεν κρατάει πάνω από μία μέρα. Γενικά δε με εντυπωσίασε το κινητό και περίμενα πολλά περισσότερα.

 

Το G2 είναι ήδη ταχύτατο οπότε λογικό είναι να μην υπάρχει τρομακτική διαφορά. Σε κάποια apps ενδεχομένως να υπάρχει αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να την πιάσει το μάτι. Η μπαταρία είναι χειρότερη απο του G2. Διαφορά θα δεις στη κάμερα και για τα δικά μου γούστα η οθόνη του G3 είναι καλύτερη. Αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν έχουν και την τεράστια διαφορά οι συσκευές,

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...