Jump to content

Anime - Ταινίες & Σειρές


MaXAiRO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχω κατεβασμένα εδώ και καιρό αλλά βαριέμαι να την αρχίσω. Φοβάμαι ότι είναι θα αποδειχθεί κι αυτή πολύ υπερτιμημένη.

 

Όχι δεν είναι, εγγυημένο αυτό

Link to comment
Share on other sites

 

 

Για πες δυο λόγια για το Tokyo Ghoul μήπως με πείσεις να το δω. Για να το ξεχωρίζεις εσύ που έχεις δει κάμποσα κάποιο λόγο θα έχεις. SAO ΙΙ βλέπω κι εγώ αν και δεν είναι και τόσο ενδιαφέρον. Ούτε η πρώτη season με ξετρέλανε όπως τους περισσότερους που το γουστάρουν υπερβολικά. Λόγω του ότι έχει πολύ καλό και πρωτότυπο concept, περίμενα να είναι πολύ καλύτερο. Κι όσον αφορά τη λίστα σου, αν βγάλουμε τα specials και κάποια που οι επόμενες season τους υπολογίζονται ως διαφορετικές σειρές, έχεις δει γύρω στα 50-55 με ένα γρήγορο μέτρημα που έκανα. Όπως και να χει όμως, έχεις δει τα διπλάσια από μένα που έχω δει/βλέπω 26.

 

Σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούν για την καλοκαιρινή σεζόν το Tokyo Ghoul κάνει την διαφορά και ακόμα δεν είδα να κυκλοφορούν uncensored τα eps. Είναι dark horror φάση. Όσον αφορά τις σειρές whatever δεν τις μετράω οτι έβγαλε εκεί ο μετρητής έκανα paste :P

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι, εγγυημένο αυτό

Είδα χτες το βράδυ και σήμερα τα 5 πρώτα επεισόδια Neon Genesis Evangelion. Δεν ενθουσιάστηκα ακόμα αρκετά. Πάντως ένα ενδιαφέρον για το τι θα γίνει στη συνέχεια το έχω κι είναι καλό αυτό. Ελπίζω να γίνεται καλύτερο στη συνέχεια. Τώρα θα συνεχίσω να δω όσα μπορέσω.

 

Σχετικά με το opening του , έχω την εντύπωση ότι κάπου κάποτε το έχω ξανακούσει είτε ως ξένο ή ελληνικό τραγούδι ή σε κάποια άλλη σειρά ή ταινία. Είμαι πάντως 100% σίγουρος ότι αυτός ο ρυθμός μού είναι πολύ οικείος λες και τον άκουγα μια ζωή κάθε μέρα. Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ αλλά δε μου έρχεται κάτι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όντως ακούγεται πολυ οικείος.ο σανταμοτο οταν το έγραφε ηταν σε βαθειά κατάθλιψη για αυτο ειναι μαύρη μαυρίλα
Link to comment
Share on other sites

Το death noto πραγματικα το καλυτερο anime που εχω δει (και το μονο). Το full metal alchemist το ξερει κανεις? Εχω ακουσει καλα λογια.
Link to comment
Share on other sites

Είδα την μία σειρά ολόκληρη και την δεύτερη μόνο λίγα επεισόδια, αρκετά καλή. Μου άρεσε.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, Hunter X Hunter δε βλέπει κανείς; Κάθε Τρίτη ανυπομονώ να βγει για να το δω. Τόσο πολύ δεν το έχω ξαναπάθει με κανένα άλλο anime τόσα χρόνια. Το θεωρώ απ' τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο).

 

Σε άλλα νέα, έχω δει 19 επεισόδια Neon Genesis Evangelion. Μένουν 7 για να το τελειώσω. Θα το κρίνω όμως όταν το τελειώσω για να αποκτήσω ολοκληρωμένη άποψη.

Το death noto πραγματικα το καλυτερο anime που εχω δει (και το μονο). Το full metal alchemist το ξερει κανεις? Εχω ακουσει καλα λογια.

Έχω δει και τα 2 FMA. Πολύ καλά και τα δύο, απ' τα καλύτερα του είδους. Το πρώτο είναι αρκετά διαφοροποιημένο από το manga πιθανώς γιατί θεώρησαν ότι αυτές οι αλλαγές θα ήταν πιο αρεστές στον κόσμο ενώ το Brotherhood ακολουθεί πολύ πιο πιστά το original story του manga. Από ένα σημείο και μετά δηλαδή είναι διαφορετική η εξέλιξη της πλοκής. Δεν είναι prequel ή sequel το ένα στο άλλο με λίγα λόγια.

 

Εγώ πάντως θα σου πρότεινα, απ' τη στιγμή που έχεις δει το Death Note και σ' άρεσε, να δεις επόμενο το Code Geass γιατί είναι παρόμοιο το στυλ του και δε γίνεται να μη σ' αρέσει.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα το μεσημέρι το Neon Genesis Evangelion (26 επεισόδια) και διάβασα και κάμποσα πράματα στο Wikipedia για να με βοηθήσουν σε περίπτωση που δεν κατάλαβα κάτι καλά + τις περιλήψεις των ταινιών. Είναι από τα χειρότερα anime που έχω δει. Στην αρχή, μου κίνησε λίγο το ενδιαφέρον, περίμενα να έχει καλύτερη εξέλιξη στη συνέχεια, δεν είχε. Μετά, λέω, άντε θα έχει τουλάχιστον το τέλειο τέλος τόσο γνωστό και δημοφιλές που είναι. Και το τέλος ήταν το αποκορύφωμα της βλακείας. Ίσως τότε για την εποχή που βγήκε (1995) να ήταν καλό σε σύγκριση με άλλα αλλά σήμερα δε θα το πρότεινα σε κανέναν να το δει. Αν πιστεύει κάποιος ότι έχω άδικο, ας μου πει τι το καλό είχε που το κάνει να ξεχωρίζει μήπως αλλάξω γνώμη.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και ναι! Με ψήσατε , το ξαναέβαλα μπρος και είδα όοολο το death note...! Απίστευτο το τελευταίο επεισόδειο....!!! Είναι μερικά πράγματα που δε μου κολλούσαν αλλά ισως ασήμαντα, γιατί το τέλος κλείνει τον κύκλο..
Link to comment
Share on other sites

έχω δεί μέχρι το 20 του hunter X hunter.

δεν τρελάθηκα κιόλας μιας και διάβαζα πολύ καλά σχόλια τόσο καιρό.

αξίζει να το συνεχίσω;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

έχω δεί μέχρι το 20 του hunter X hunter.

δεν τρελάθηκα κιόλας μιας και διάβαζα πολύ καλά σχόλια τόσο καιρό.

αξίζει να το συνεχίσω;

Φίλε, μιλάμε για το καλύτερο shonen anime ever!!!! Βέβαια, αυτή είναι η άποψή μου μόνο. Ο δημιουργός του, ο Yoshiiro Togashi είναι διάνοια. Δεν υπάρχει ο άνθρωπος. Και είναι 48 χρονών! Είναι άψογο anime από κάθε άποψη: animation, soundtracks, σκηνοθεσία, υπερ-ανάλυση της ψυχολογίας, του τρόπου σκέψης και του χαρακτήρα του καθενός, γρήγορη εξέλιξη χωρίς περαιτέρω καθυστερήσεις και δεν καταντάει ποτέ βαρετό. Απλά κάποια arc έχουν λιγότερο ενδιαφέρον από άλλα. Φίλε μόλις φτάσεις στο Heaven's Arena arc και μετά θα τρελαθείς. Ειδικά τα τελευταία επεισόδια είναι αριστουργήματα. Το χθεσινό το είδα το πρωί στις 3.30 πριν κοιμηθώ και όταν ξύπνησα στις 6.15 το ξαναείδα. Από 24 λεπτά που κρατάει, μου φάνηκε ότι κράτησε 2 λεπτά τόσο ενδιαφέρον και ευχάριστο που ήταν. Δε βαριέμαι ούτε ένα δευτερόλεπτο ποτέ! Αυτό το πράμα ίσως το 'χω πάθει μόνο με το Death Note και το Breaking Bad. Αν θες τη συμβουλή μου, δώσ' του άλλη μια ευκαιρία. Αν δε σ' αρέσει βέβαια, δεν μπορεί να σ' αλλάξει γνώμη κανείς.

 

Υ.Γ. Εννοείται πως μιλάμε για την έκδοση του 2011.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχοντας μια πιο ολοκληρωμένη άποψη (είμαι κοντά στο 90 του hunterXhunter) θα αναθεωρησω μερικώς τις απόψεις μου, καθώς συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα αναφέρεις. Βέβαια έχει πέσει τρελό copy/paste απο naruto όπως: κόκκινα μάτια σε ψυχικά διαταραγμένους χαρακτήρες με τρελή υπερδύναμη, μαλακισμένο 12χρονο πρωταγωνιστής με ατελείωτη stamina, chakra->nen...και πολλά άλλα.

 

και μια που πιάσαμε την σύγκριση, ας πω δυο λόγια για το 372, μιας και μόλις το είδα!

Σκάει που λέτε μύτη ο 4ος Hokage και γίνεται ένας naruto on steroids :lol:, έρχονται και οι άλλοι 3 και μπαίνει και σε sage mode και ο πρώτος ενώ ο Μadara με τον που τον βλέπει παίζει να κέρδισε καμια 10αριά χρόνια ζωής:superman:

Και φυσικά βλέπει η Sakura τον Sasuke και παθαίνει κοκομπλόκο ενώ ξαφνικά όλοι θέλουν να γίνουν hakage :dance:

 

(όχι δεν διαβάζω το manga και παρόλα αυτά το θεωρώ το καλύτερο shonen ever)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

Η πρώτη παράγραφος περιέχει spoilers για όσους δεν έχουν δει το Naruto κι έχουν σκοπό να το δουν.

 

Σχετικά με το Naruto, όντως το χθεσινό επεισόδιο ήταν απ' τα καλύτερα λόγω του Team 7 reunion. Κόντεψα να κλάψω γιατί σκεφτόμουν τα πρώτα επεισόδια που έκαναν μαζί και οι 3 εκπαίδευση κλπ. Γενικότερα, όμως, το anime είχε κάνει μεγάλη κοιλιά. Είχε να βάλει τόσο καλό επεισόδιο πάρα πολύ καιρό (ίσως και χρόνο-ια). Καλή όλη η υπόθεση και όλα προσεγμένα αλλά ξενέρωσα όταν άρχισε ο πόλεμος. Περίμενα όλα να προκαλούν περισσότερο ενθουσιασμό και hype. Ας πούμε περίμενα τον Obito, τον Madara και το Ten-tail beast πολύ καλύτερους. Περίμενα ότι θα πέθαιναν αρκετοί γνωστοί. Και μου φάνηκε λίγο βλακεία το όλο σκηνικό με τα reanimations που οι πιο δυνατοί shinobi ever ζωντάνεψαν έτσι απλά και συμμετέχουν στον πόλεμο. Είναι σαν να είπαν "ε άντε ας τους ζωντανέψουμε κι αυτούς να τους δει ο κόσμος πώς παλεύουν και να χαρεί λίγο γιατί τώρα τελευταία θα έχουν βαρεθεί όλοι." Το μεγαλύτερο αρνητικό του Naruto/Shippuuden είναι ότι το τραβάν όσο δεν πάει δηλαδή ατέλειωτα flashbacks, τα ίδια και τα ίδια μπορεί και 10 φορές για να τα εμπεδώσουμε, υπερβολικά αργή εξέλιξη ενώ ξέρουμε όλοι πώς καταλήγει κάθε arc (ο naruto γίνεται πιο δυνατός, εμφανίζεται και δίνει τη λύση) συν τα ατέλειωτα spoilers. Σημείωση: ούτε εγώ διαβάζω manga.

 

Το HxH έχει μόνιμα ενδιαφέρον. Μόνο λίγο στο Chimera Ant arc το βαρέθηκα γιατί από ένα σημείο και μετά ο αφηγητής υπεραναλύει κάθε κίνηση και σκέψη όλων των χαρακτήρων και ενώ όλα τα προηγούμενα arc ήταν 10-20 επεισόδια ξέρω γω, αυτό είναι 65 αν θυμάμαι καλά. Το CA arc λοιπόν παρ' όλα αυτά πολλοί το θεωρούν το καλύτερο shonen anime arc ever λόγω των "μηνυμάτων" που περνάει στο τέλος. Εγώ το θεωρώ καλούτσικο αλλά τα προηγούμενα arc και το επόμενο μου άρεσαν περισσότερο. Φίλε ειδικά το τωρινό arc ξενερώνω κάθε φορά που τελειώνει το κάθε επεισόδιο γιατί κάθε τέλος είναι και cliffhanger. Μου έχει κάνει πραγματικά μεγάλη εντύπωση αυτό. Η μόνη σειρά που το καταφέρνει αυτό. Δηλαδή μετράω τις μέρες και τις ώρες να ρθει η Τρίτη να δω το καινούριο επεισόδιο κάθε φορά.

 

Κι επειδή έκανες τη σύγκριση με το HxH, θα σου πω κι εγώ τη γνώμη μου. Αρχικά το Naruto (2002) ήταν το πρώτο μου anime. Το είχα δει το 2007 και άρχισα και το Shippuuden όταν ήταν ακόμη στην αρχή του. Μου φαινόταν μέχρι πρότινος το τέλειο anime αλλά για τους παραπάνω λόγους άρχισε να χάνει το ενδιαφέρον που είχε παλιότερα. Ενώ το θεωρούσα το καλύτερο λόγω της προσεγμένης πλοκής του, τον τελευταίο καιρό είχε γίνει μεγάλη αγγαρεία να το βλέπω.

 

Τέλος πάντων, ξεκινάω να σου πω για το "τρελό copy/paste από naruto" που ανέφερες.

Το manga του Naruto άρχισε να βγαίνει 21 Σεπτεμβρίου 1999 και συνεχίζεται μέχρι σήμερα. Είχε βγάλει βέβαια κι ο Kishimoto ένα pilot chapter το 1997 για να δει την απήχηση που θα είχε. Αλλά, πρόσεξε, ήταν ΜΟΝΟ ΕΝΑ chapter, δηλαδή κάπου το 1/3 ενός επεισοδίου τα γεγονότα που κάλυψε.

Το manga του HxH άρχισε να βγαίνει 3 Μαρτίου του 1998 και συνεχίζεται μέχρι σήμερα. Κανονικά όμως, όχι πρώτα ένα pilot chapter και μετά από δύο χρόνια να αρχίσει να δημοσιεύεται κανονικά. Ήταν ένα χρονο μπροστά με λίγα λόγια το HxH από το Naruto.

Εκτός των παραπάνω, άκου και αυτό. το anime του HxH ξεκίνησε 16 Οκτωβρίου το 1999 και τέλειωσε 31 Μαρτίου το 2001 με 92 επεισόδια μέχρι και το Greed Island Arc.

To anime του Naruto ξεκίνησε 3 Οκτωβρίου 2002 και τέλειωσε 8 Φεβρουαρίου 2007 με 220 επεισόδια.

Οπότε για κάνε μια σύγκριση. 1 χρόνο μπροστά το manga του HxH και 3 χρόνια μπροστά το anime του HxH από τα αντίστοιχα του Naruto. Το anime του HxH τέλειωσε το 2001 και το anime του Naruto άρχισε το 2002.

 

Οπότε για ξανασκέψου ποιος αντέγραψε ποιον. Όλα αυτά τα στοιχεία που σου δίνω είναι από Wikipedia. Όχι απ' το μυαλό μου.

 

Όσον αφορά την ατέλειωτη stamina του Gon που ανέφερες, μόνο μία ή δύο φορές έδειξε ότι τον βοήθησε να ξεπεράσει κάποιο πρόβλημα που είχε. Άσε που θα δεις ότι σ' ένα σημείο αυτό που λες για την ατέλειωτη stamina του δεν ισχύει αλλά δε θέλω να σε spoilάρω. Και το ότι μαθαίνει κάποια πράγματα γρήγορα είναι επειδή είναι πανέξυπνος, μεγάλωσε στη φύση και έχει ισχυρή θέληση. Αυτά όμως (γρήγορη ανάρρωση + γρήγορη εκπαίδευση) χρησιμεύουν στο να εξελίσσεται με όσον το δυνατόν πιο γρήγορους ρυθμούς η υπόθεση. Σκέψου ότι δεν έχει καθόλου spoilers, εξελίσσεται ταχύτατα, δεν έχει σχεδόν καθόλου flashbacks και καθόλου επαναλαμβανόμενα γεγονότα. Κι όλα αυτά για να μην βαριέται ποτέ ο θεατής και να είναι μόνιμα στην τσίτα.

 

Κάτι τελευταίο: Το Naruto manga ξεκίνησε το 1999 και συνεχίζεται. Το anime ξεκίνησε το 2002 και συνεχίζεται μέχρι σήμερα χωρίς διακοπή γιατί μόλις τέλειωσε το naruto άρχισε το shippuuden κι ακόμα να φτάσει το manga ή έστω να το πλησιάσει. Το HxH manga ξεκίνησε το 1998 και το anime (reboot) ξεκίνησε ΑΠ' ΤΗΝ ΑΡΧΗ το 2011 (δηλαδή 9 χρόνια μετά το Naruto) και είναι περίπου μόνο 10-20 chapter πίσω από το manga. Το πιο γρήγορα εξελισσόμενο anime ever με λίγα λόγια.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

τέλος και το hunter X hunter. καλό, δεν μπορώ να πω...και σίγουρα πάει για on going :)

βέβαια κάποια πράγματα όπως η υπερανάλυση με χάλασαν αρκετά, αλλά τουλάχιστον δεν έχει (πολλά) φίλερ και έχει συνεχόμενη ροή η ιστορία.

 

έχουμε μήπως κανα νέο για το hajime no ippo πότε θα ξαναξεκινήσει;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Εχω δει το death note και το attack of titans. Το πρωτο ηταν αρκετα καλο, βεβαια καπου με κουρασε αλλα οκ. Στο δευτερο σε καθε επισοδειο που εβλεπα ελεγα τι ****** βλεπω παλι αλλα οταν τελειωνε εβλεπα το επομενο αμεσως να δω τι γινεται. Το ειδα ολο σε μια νυχτα και ενα μεσημερι. Edited by impreza_sti
Οφείλουμε να εκφραζόμαστε κόσμια
Link to comment
Share on other sites

Απ ό,τι ακούγεται δεν τελείωσε οριστικά. Λεν ότι θέλουν να προχωρήσει λίγο το manga γιατί το έφτασε σχεδόν το anime και ίσως συνεχίσει σε κανένα χρόνο. Έτσι είχε γίνει και παλιότερα. Πολύ καλό πάντως, ειδικά το τελευταίο επεισόδιο. Ο Ging πολύ σοφός.

 

Στο διάστημα απ' το τελευταίο post μου εδώ, είδα:

 

Akame ga Kill - Έχουν βγει 12 επεισόδια και θα βγουν 24 συνολικά. Μια μυστική ομάδα με assassin βάζει τάξη στην πόλη με σκοπό να καταπολεμήσει τη διαφθορά, τους πλούσιους που εκμεταλλεύονται τους φτωχούς, πολιτικούς κλπ.

 

Aldnoah.Zero - 12 επεισόδια ήταν. Θα βγει season 2 τον Ιανουάριο. Σαν το Attack on Titan αλλά με mecha δηλαδή κινδυνεύει να αφανιστεί η ανθρωπότητα από τους κατοίκους του Άρη, οι οποίοι είναι κι αυτοί άνθρωποι. Απλά ο πρωταγωνιστής είναι έξυπνος, πολλές στρατηγικές κλπ.

 

Baccano - 16 επεισόδια. Πολύ ενδιαφέρον. Μαφία, δράση κλπ.

 

Gintama - 252 επεισόδια. Είμαι στο 21. Πολύ καλή κωμωδία. Πραγματικά περνάει η ώρα πολύ ευχάριστα.

 

No Game No Life - 12 επεισόδια. Δύο αδέρφια που παίζουν μόνο παιχνίδια κλεισμένοι στο σπίτι τους επειδή δεν τους αρέσει η αληθινή ζωή. Πολύ έξυπνο. Περιμένω να βγει season 2 κάποτε.

 

Psycho-Pass - 22 επεισόδια. Ξεκινάει season 2 την Πέμπτη που μας έρχεται. Μου άρεσε πάρα πολύ. Στυλ Death Note, με detective που προσπαθούν να λύσουν κάποια υπόθεση, παιχνίδι εξυπνάδας κλπ στυλ L - Kira.

 

Tokyo Ghoul - 12 επεισόδια. Θα βγει season 2 τον Ιανουάριο. Πραγματικά πολύ καλό και πρωτότυπο. Και τέλειο το opening του. Υπάρχουν μαζί με τους ανθρώπους, τα ghoul οι οποίοι είναι άνθρωποι που μπορούν να τραφούν μόνο με ανθρώπους. Άλλα ghoul είναι καλά και θέλουν να ζήσουν μια φυσιολογική ζωή κι άλλα είναι κακά και θέλουν να σκοτώνουν. Υπάρχει και ένα ειδικό κλιμάκιο της αστυνομίας αποκλειστικά για τα ghoul.

 

Blue Exorcist - 25 επεισόδια. Εξορκιστές, παπάδες, Διάολος, δαίμονες. Αρκετή δράση αλλά πολύ παιδικό. Κυρίως για μικρές ηλικίες (<18).

 

Gurren Lagann - 27 επεισόδια. Μεγάλη βλακεία πέραν από κάποια ωραία μηνύματα που περνάει. Ίδιος δημιουργός με το Kill la Kill που επίσης θεώρησα μεγάλη βλακεία. Μου το πρότεινε ένας 16χρονος...

 

Και εβδομαδιαία βλέπω (κλασικά) Naruto Shippuuden, Fairy Tail, One Piece, Sword Art Online, Akame ga Kill κι απ' την Πέμπτη Psycho-Pass.

 

Απ' τα παραπάνω, θα πρότεινα τα Akame ga Kill, Aldnoah.Zero, Psycho-Pass, Tokyo Ghoul (τυχαία σειρά).

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει το death note και το attack of titans. Το πρωτο ηταν αρκετα καλο, βεβαια καπου με κουρασε αλλα οκ. Στο δευτερο σε καθε επισοδειο που εβλεπα ελεγα τι ****** βλεπω παλι αλλα οταν τελειωνε εβλεπα το επομενο αμεσως να δω τι γινεται. Το ειδα ολο σε μια νυχτα και ενα μεσημερι.

 

Χιλια συγνωμη για την εκφραση μου. Για αυτο ειχα βαλει τα "@" και το ειπα περισσοτερο για αστειο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Attack on titan! Τρομερο ανιμ! Το είδα με πολύ ενθουσιασμό και αγωνία! Είχε βάθος σε κάποια σημεία, ωραίους χαρακτήρες και υπόθεση που σε κρατάει.. Για πότε άραγε η δεύτερη σεζόν?

Εχει κανείς να προτείνει κάποια σε παρόμοιο στυλ? Απο άνιμ έχω δει μόνο το Deathnote. Προσπάθησα να ξεκινησω και το Code Geass αλλά δε μου πολυάρεσε από την αρχη. Δε μου αρεσουν και πολύ οι πόλεμοι , τα ρομποτ και τα πολλά παιδιαρίσματα στους χαρακτήρες ανιμ.. Any suggestions???

Link to comment
Share on other sites

Attack on titan! Τρομερο ανιμ! Το είδα με πολύ ενθουσιασμό και αγωνία! Είχε βάθος σε κάποια σημεία, ωραίους χαρακτήρες και υπόθεση που σε κρατάει.. Για πότε άραγε η δεύτερη σεζόν?

Εχει κανείς να προτείνει κάποια σε παρόμοιο στυλ? Απο άνιμ έχω δει μόνο το Deathnote. Προσπάθησα να ξεκινησω και το Code Geass αλλά δε μου πολυάρεσε από την αρχη. Δε μου αρεσουν και πολύ οι πόλεμοι , τα ρομποτ και τα πολλά παιδιαρίσματα στους χαρακτήρες ανιμ.. Any suggestions???

Για το Attack on Titan, θα βγει season 2 μέσα στο 2015, καθώς και anime movie και live-action movie. Παρόμοια υπόθεση με το AoT έχει το Aldnoah Zero. Βγήκε μόνο μια season 12 επεισόδια και θα συνεχίσει τον Ιανουάριο. Ήταν πολύ καλό αλλά είναι mecha (ρομπότ) που είπες ότι δε σου άρεσε το συγκεκριμένο είδος.

 

Παρόμοια με το Death Note θα έλεγα ότι είναι το Psycho-Pass, το Zankyou no Terror και το Code Geass. Πιο πολύ το Psycho-Pass και το Zankyou no Terror γιατί είναι με detective και παιχνίδι εξυπνάδας κλπ.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Βλέπει κανείς το One punch man? Χαλαρά από τα πιο ******* anime που έχουν υπάρξει. είδα το 12ο σήμερα. όχι τίποτα τρελό για φινάλε αλλά σε κάνει να ανυπομονείς για την 2η σεζόν

 

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--I2FSBFtn--/npbvfohsgexq68pyww7e.jpg

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Το είδα όλο σε 2 μέρες. Εξαιρετικό από κάθε άποψη.

Κορυφαίο animation

Καταπληκτικοι όλοι οι χαρακτήρες

Ο Saitama είναι ο πιο αγαπημένος χαρακτήρας anime μετά τον goku. Είναι τόσο χαλαρός και πετάει και κάτι κορυφαίες ατάκες άλλο πράγμα.

Πολυ ωραίες μάχες με κορυφαιες ατακες.

Μπράβο στους δημιουργούς

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...