Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω εγώ κάτι περίπου σχετικό, έκοψα τη sim και στο mi4 δεν μου την αναγνωρίζει,την βάζω όπως είναι σε ένα παλιό nokia που χω που δεν παίρνει καν micro και την αναγνωρίζει.

Παίζει να φταίει το κινητό ή απλά είναι αναλόγως το sim tray αν κάνει καλή επαφή με κομμένη κάρτα κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω εγώ κάτι περίπου σχετικό, έκοψα τη sim και στο mi4 δεν μου την αναγνωρίζει,την βάζω όπως είναι σε ένα παλιό nokia που χω που δεν παίρνει καν micro και την αναγνωρίζει.

Παίζει να φταίει το κινητό ή απλά είναι αναλόγως το sim tray αν κάνει καλή επαφή με κομμένη κάρτα κτλπ?

 

Πάρε ένα κοπιδι(φαλτσετα), και φάε λίγο τις άκρες και δοκίμασε ξανά. Πάρε και μια γόμα και κάνε πάνω τη σιμ στο τσιπακι.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα κοπιδι(φαλτσετα), και φάε λίγο τις άκρες και δοκίμασε ξανά. Πάρε και μια γόμα και κάνε πάνω τη σιμ στο τσιπακι.

Το πρώτο το έκανα,αυτό με την γόμα δεν το κατάλαβα..

Να ''τρίψω'' το τσιπάκι με την γόμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα και εγώ σήμερα το κινητό από fastcardtech, το 16gb, πολύ όμορφο κινητό, και με την παραγγελία όλα μια χαρά. Έχω μία ερώτηση, το μοντέλο που μου γράφει είναι mi 4lte-cu. Αύτη είναι η fdd-lte έκδοση για τα ευρωπαϊκά δίκτυα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το μειΖου μχ4 αλλά μου πέφτει λίγο μεγάλο. Λέω να πάρω το μι4.αξιζει η μετάβαση? Είναι γρήγορο σα το μειΖου? Μπαταρία κάμερα σήμα ήχο έχει καλό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρέλαβα και εγώ σήμερα το κινητό από fastcardtech, το 16gb, πολύ όμορφο κινητό, και με την παραγγελία όλα μια χαρά. Έχω μία ερώτηση, το μοντέλο που μου γράφει είναι mi 4lte-cu. Αύτη είναι η fdd-lte έκδοση για τα ευρωπαϊκά δίκτυα? Ευχαριστώ.

 

μεγια

ναι αυτη ειναι η εκδοση

http://s1.postimg.org/o9aw7v7dr/Untitled.png

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το έκανα,αυτό με την γόμα δεν το κατάλαβα..

Να ''τρίψω'' το τσιπάκι με την γόμα ?

 

Ακριβώς! Αν δε πετύχει βάλτο με μεγαλύτερη προσοχή στο συρταρακι μήπως κάπου ξεφεύγει όταν το σπρώχνεις μέσα.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

γιατι ρισκαρετε κινητα 200 και βαλε ευρω για ενα σιμ των 5 ευρω?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αν δε πετύχει βάλτο με μεγαλύτερη προσοχή στο συρταρακι μήπως κάπου ξεφεύγει όταν το σπρώχνεις μέσα.

 

Το έκανα και δουλεύει τώρα κομπλέ,σε ευχαριστώ :)

 

γιατι ρισκαρετε κινητα 200 και βαλε ευρω για ενα σιμ των 5 ευρω?

Γιατί ο αριθμός είναι στο όνομα της πρώην και είναι φοιτητικός,δεν συμφέρει να πάω σε απλό :p

Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση ο αριθμος με τη σιμ, ο αριθμος δεν αλλαζει. αντικατασταση θα ζητησεις σιμ
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

καμμια σχεση ο αριθμος με τη σιμ, ο αριθμος δεν αλλαζει. αντικατασταση θα ζητησεις σιμ

Χωρίς να θέλω να γίνω απότομος αλλά το ότι δεν είναι στο όνομα μου το είδες?

Αντικατάσταση σε micro γίνεται μόνο με επιβεβαίωση ότι σου ανήκει ο αριθμός,

δεν θα καθόμουν να παλεύω να τη κόψω μόνο για ένα 5ευρώ αν δεν είχα επιβεβαιώσει ότι δεν μπορώ να κάνω αντικατάσταση

 

Vodafone CU

Για την αντικατάσταση θα χρειαστεί να γίνει επιβεβαίωση με τον/την κάτοχο της γραμμής.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το μειζου μχ4 πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο το μι4?εχω μειζου και σκέφτομαι τη μετάβαση σε μι4.σε τι είναι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το μειζου μχ4 πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο το μι4?εχω μειζου και σκέφτομαι τη μετάβαση σε μι4.σε τι είναι καλυτερο

Meizu MX4 vs Xiaomi Mi 4

Meizu MX4 vs Xiaomi Mi 4

Για μένα αξίζει η αντικατάσταση αλλά δες και τα reviews

Link to comment
Share on other sites

Meizu MX4 vs Xiaomi Mi 4

Meizu MX4 vs Xiaomi Mi 4

Για μένα αξίζει η αντικατάσταση αλλά δες και τα reviews

 

Επειδή κι εγώ έκανα αυτή τη μετάβαση, σου λέω οτι θα σου λείψει στην ΑΡΧΗ η ανάλυση κάμερας αλλά θα το ξεχάσεις με τον καιρό διότι η εμπειρία με xiaomi είναι κάτι το διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ έκανα αυτή τη μετάβαση, σου λέω οτι θα σου λείψει στην ΑΡΧΗ η ανάλυση κάμερας αλλά θα το ξεχάσεις με τον καιρό διότι η εμπειρία με xiaomi είναι κάτι το διαφορετικό!

 

Μιας και το έφερε η κουβέντα και χωρίς να θέλω να ξεφύγει η συζήτηση, από τη σύγκριση στη φωτογραφική βλέπω πως:

Το Mi4 έχει καλύτερο f (aperture) (1.8 vs 2.2) ενώ το MΧ4 έχει μεγαλύτερο μέγεθος σένσορα (1/2.3" vs 1/3.06"). Και τα δύο έχουν να κάνουν (και) με το πόσο φως φτάνει τελικά μέσα στη φωτογραφία... Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πιο από τα 2 θεωρείται πιο σημαντικό για τα κινητά όσο αφορά την ποιότητα φωτογραφίας; Στο δικό μου πάντως (vivo xshot) μια χαρά αποδίδει η κάμερα που νομίζω πως είναι η ίδια με το Mi4...

Link to comment
Share on other sites

μεγια

ναι αυτη ειναι η εκδοση

http://s1.postimg.org/o9aw7v7dr/Untitled.png

 

ποια η διαφορα αυτης της εκδοσης που πηρε ο φιλος με αυτη εδω Xiaomi Mi4 cdma 3GB.

Υπαρχουν εκδοσεις 4g & εκδοσεις 3g?

Link to comment
Share on other sites

ποια η διαφορα αυτης της εκδοσης που πηρε ο φιλος με αυτη εδω Xiaomi Mi4 cdma 3GB.

Υπαρχουν εκδοσεις 4g & εκδοσεις 3g?

 

Υπάρχει έκδοση 4g και 3g όπως επίσης και 2gb ram και με 3gb.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έκδοση 4g και 3g όπως επίσης και 2gb ram και με 3gb.

 

3g cdma με 3gb .παιζει στα δικα μας δικτυα/φανταζομαι οτι δεν πιανει 4g ...?

Link to comment
Share on other sites

3g cdma με 3gb .παιζει στα δικα μας δικτυα/φανταζομαι οτι δεν πιανει 4g ...?

Πιάνει κανονικά μέχρι 3G σε εμάς. Αν δεν έχεις ανάγκη ( όπως εγώ ) το 4G αξίζει αυτό μιας και είναι αρκετά φθηνότερο χωρίς καμία άλλη διαφορά .

Link to comment
Share on other sites

Πιάνει κανονικά μέχρι 3G σε εμάς. Αν δεν έχεις ανάγκη ( όπως εγώ ) το 4G αξίζει αυτό μιας και είναι αρκετά φθηνότερο χωρίς καμία άλλη διαφορά .

 

οκ!ευχαριστω για την βοηθεια.&μια επιπλεον ερωτηση.εχει ενεργοποιηση ττης οθονης-κινητου με διπλο χτυπημα οπως στο oneplus one?η αναγκαστικα μονο απο το πλαινο κουμπι του on/off?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μηπως γνωρίζει κανείς πως πατώντας το κεντρικό κουμπί να σε πηγαίνει στην σελίδα επιλογής μου?γιατί τώρα με πηγαίνει στην μεσαία ενώ εγώ θέλω στην πρώτη κατά σειρά?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μηπως γνωρίζει κανείς πως πατώντας το κεντρικό κουμπί να σε πηγαίνει στην σελίδα επιλογής μου?γιατί τώρα με πηγαίνει στην μεσαία ενώ εγώ θέλω στην πρώτη κατά σειρά?

 

βαλε 3 δαχτυλα πανω στην οθονη και συρε προς τα δεξια ή αριστερα ... εκει θα δεις και θα επιλεξεις με το "σπιτακι" που θα σου βγαλει την κεντρικη

 

http://s7.postimg.org/5vbbd7fvv/279afcd6341d7e568f2b8538bc57fbae27433764cad26a08.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

βαλε 3 δαχτυλα πανω στην οθονη και συρε προς τα δεξια ή αριστερα ... εκει θα δεις και θα επιλεξεις με το "σπιτακι" που θα σου βγαλει την κεντρικη

 

http://s7.postimg.org/5vbbd7fvv/279afcd6341d7e568f2b8538bc57fbae27433764cad26a08.jpg

 

Χίλια ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρελαβα ενα xiaomi mi4 αλλα εχει προβλημα. Για να πιάσει το wifi πρέπει να παω στο ενα μετρο απο το ρουτερ. Μεσα η κεραια του ειναι κουμπωτη με βύσμα ξερει κανεις; και rom αλλαξα και παλι τα ίδια κανει. Σε καφετεριες μηδεν σημα wifi παντου
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...