Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά , ενας φίλος το παρέλαβε χθές , σήμερα το πρωί που μιλήσαμε μου είπε ότι κάνει κατι περίεργα στο facebook.

Προτείνεται να περάσει μια ελληνικη stable εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , ενας φίλος το παρέλαβε χθές , σήμερα το πρωί που μιλήσαμε μου είπε ότι κάνει κατι περίεργα στο facebook.

Προτείνεται να περάσει μια ελληνικη stable εκδοση;

 

Φίλε μου η τελευταία stable είναι απλά φοβερή, να την βάλει χωρίς δεύτερη σκέψη

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η τελευταία stable είναι απλά φοβερή, να την βάλει χωρίς δεύτερη σκέψη

 

Δεν μπορώ να βρώ τον εντιπισμο σφαλματων για το usb , μπορεί κανεισ να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ τον εντιπισμο σφαλματων για το usb , μπορεί κανεισ να βοηθήσει;

 

Ρυθμίσεις-Πρόσθετες Ρυθμίσεις-Επιλ. για προγραμματιστές-Εντοπισμός σφαλμάτων USB

Να αναφέρω ότι εκεί βρίσκεται στην stable 5.3.0 GTV που φοράω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε η νεα εκδοση του Mi PC Suite

 

http://en.miui.com/thread-130071-1-1.html

 

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201507/07/183430j6mnyl099unsn6m9.png.thumb.jpg

 

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201507/07/204327dj4481gzpgmv5feq.png.thumb.jpg

 

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201507/07/204628e4t29wta2w9ez2wg.png.thumb.jpg

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 8/7 στη Θεσσαλονίκη θα συναντηθούμε για καφέ και κουβέντα όσοι έχουμε ή θέλουμε να έχουμε XIAOMI συσκευές. Η συνάντηση θα γίνει στις 19:00 στο καφέ MARLON στην Καμαρα (Εγνατίας με Ιασωνιδου). Σας περιμένουμε.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

 

2. στην εφαρμογή ραδιο δεν μου βρίσκει κανενα σταθμό, και έχω περασμένη την τελευταία stable. τι να κάνω ???

 

Έβαλες τα ακουστικα και δεν πιάνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε η παραγγελια , την προηγουμενη πεμπτη παραδωθηκε στο ταχυδρομειο στο χονγκ κονγκ και σημερα εφτασε εδω. 5 εργασιμες μερες, νταξ απιστευτοι. Vickmall το μαγαζι, μομιζω ειναι απο τα καλυτερα πλεον, και το κινητο σε παρα πολυ καλη συσκευασια , πολυ καλοι μπραβο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πρώην κάτοχος μι3 κ νύν μι4 εντάξει τι να πω άλλο χιαομι κ ξέρω ψωμί...κ το vickmall τέλειο κατάστημα μπράβο...κ δυστυχώς δεν είμαι Θεσσαλονίκη πολύ θα ήθελα να βρεθώ στη συνάντηση σας παιδια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πρώην κάτοχος μι3 κ νύν μι4 εντάξει τι να πω άλλο χιαομι κ ξέρω ψωμί...κ το vickmall τέλειο κατάστημα μπράβο...κ δυστυχώς δεν είμαι Θεσσαλονίκη πολύ θα ήθελα να βρεθώ στη συνάντηση σας παιδια

Και μέλλον mi5 ;););)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες...1.εχει ραδιοφωνο (γτ ειχαν την αισθηση πως οχι)&2 παιρνει nanosim η microsim?

 

εχει ραδιο

 

1 micro sim Παιρνει

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εχει ραδιο

 

1 micro sim Παιρνει

Ευχαριστώ!έχω nano.μπορώ να χρησιμοποιήσω ανταπτορα για να την "κάνω" nano?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!έχω nano.μπορώ να χρησιμοποιήσω ανταπτορα για να την "κάνω" nano?

 

επειδή πρόσφατα είδα ένα mi3 που του είχαν φάει τα πινάκια στο sim try θα σε συμβούλευα να δώσεις 5 ευρώ και να βγάλεις μια καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειδα την τιμη του στο minideal στα 229$ και τρελαθηκα αξιζει να το παρω απο εκει η απο το vickmall που ειναι 20$ ακριβοτερο
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω βοήθεια..

Μου παρουσιάστηκαν 2 πολύ σοβαρά προβλήματα στο ΜΙ4 3G

Σαν ρομ έχω την τελευταία stable

 

Πρόβλημα 1: πολλές φορές όταν πιάνω τηλέφωνο εγώ δεν ακούω καθόλου και τίποτα, ενώ ο άλλος με ακούει κανονικά..

 

Και

 

Πρόβλημα 2: κάποιες φορές όταν πιάσω τηλέφωνο μετά από μερικά δευτερόλεπτα χάνεται η γραμμή και κλείνει...

 

Πώς να τα φτιάξω???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως βαζετε το ρολοι που αναβοσβηνει η ανω κατω τελεια ? δεν το εχει σε εμενα και σε φιλου ολοιδιο αλλα το 4G το εχει, ειναι στις ρυθμισεις, σε κανα widget

?

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα ειδα την τιμη του στο minideal στα 229$ και τρελαθηκα αξιζει να το παρω απο εκει η απο το vickmall που ειναι 20$ ακριβοτερο

 

 

vickmall, φιλε ηρθε σε 5 μερες αν σου λεει κατι :cool:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω βοήθεια..

Μου παρουσιάστηκαν 2 πολύ σοβαρά προβλήματα στο ΜΙ4 3G

Σαν ρομ έχω την τελευταία stable

 

Πρόβλημα 1: πολλές φορές όταν πιάνω τηλέφωνο εγώ δεν ακούω καθόλου και τίποτα, ενώ ο άλλος με ακούει κανονικά..

 

Και

 

Πρόβλημα 2: κάποιες φορές όταν πιάσω τηλέφωνο μετά από μερικά δευτερόλεπτα χάνεται η γραμμή και κλείνει...

 

Πώς να τα φτιάξω???

 

Αν ήταν θέμα ήχου δεν θα έκλεινε η γραμμή, άρα πιθανόν να είναι θέμα κεραίας-σύνδεσης. Πρέπει να κάνεις δοκιμές για να καταλάβεις τι φταίει (θεωρώ).

Ερώτημα: την κάρτα την έκοψες ή την αντικατέστησες; Μέχρι το mi4 που την είχες και σε τι μορφή (κανονική sim, microsim ή nano);

Ρωτάω γιατί ίσως είναι θέμα κάρτας sim.

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση 4g γιατι ειναι 100$ ακριβοτερη εχει καμια διαφορα εκτος απο το 4g? επισης πιστευω πως απλα ηταν τυχερος αυτος που το ελαβε μεσα σε 5 μερες και δεν ειναι θεμα του καταστηματος :D
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν θέμα ήχου δεν θα έκλεινε η γραμμή, άρα πιθανόν να είναι θέμα κεραίας-σύνδεσης. Πρέπει να κάνεις δοκιμές για να καταλάβεις τι φταίει (θεωρώ).

Ερώτημα: την κάρτα την έκοψες ή την αντικατέστησες; Μέχρι το mi4 που την είχες και σε τι μορφή (κανονική sim, microsim ή nano);

Ρωτάω γιατί ίσως είναι θέμα κάρτας sim.

 

Την κάρτα sim την αντικατάστισα από τον παροχέα..

Μέχρι τώρα είχα ΜΙ2..

 

Να ξεκαθαρίσω ότι αυτά είναι 2 διαφορετικά πρόβληματα...

Δεν γίνονται ταυτόχρονα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!έχω nano.μπορώ να χρησιμοποιήσω ανταπτορα για να την "κάνω" nano?

 

φυσικα και μπορεις με ενα ανταπτορακι απο nano να τη κανεις micro

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδία θέλω βοήθεια..

Μου παρουσιάστηκαν 2 πολύ σοβαρά προβλήματα στο ΜΙ4 3G

Σαν ρομ έχω την τελευταία stable

 

Πρόβλημα 1: πολλές φορές όταν πιάνω τηλέφωνο εγώ δεν ακούω καθόλου και τίποτα, ενώ ο άλλος με ακούει κανονικά..

 

Και

 

Πρόβλημα 2: κάποιες φορές όταν πιάσω τηλέφωνο μετά από μερικά δευτερόλεπτα χάνεται η γραμμή και κλείνει...

 

Πώς να τα φτιάξω???

 

του εχεις βαλει mikey ? αν ναι βγαλτο και σβησε απο το κινητο την εφαρμογη mikey ή πηγαινε στις ρυθμισεις ασφαλειας και βαλτη να μη ξεκιναει η εφαρμογη οταν ανοιγεις το κινητο. κανε reboot / clean cache και δοκιμασε παλι

 

επισης κανε τεστ τα μικροφωνα αν και 99% ειναι προβλημα απο καποια εφαρμογη αυτο που σου δημιουργηθηκε (το ειχα και εγω παλια)

πηγαινε στις κλησεις και πατα *#*#6484#*#*

κανε τα τεστ στα μικροφωνα

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το Mi4 μου εχει blown ηχειο δε ακουγεται καλα εσκασε μαλλον καθως δεν ειναι θεμα ROM ουτε θεμα εφαρφογης εχω δοκιμασει τα παντα.

Ελλατωματικο ηχειο. Ο καιρος περασε δε το εστειλα ποτε πισω.

 

 

Που πουλάνε ανταλλακτικά για το Mi4? Υπαρχει ηχείο? Και αν το παρω μπορω να το δωσω καπου να μου το κανουν αντικατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...