Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κλασικό πρόβλημα με το μικρόφωνο που αναφέρουν τα παιδιά που το έχουν εδώ στο φόρουμ.. Να φανταστείς εγώ περιμένω από Κίνα 2 συσκευές και με έχει φάει η αγωνία μήπως έχουν το ελάττωμα!! Οι μισές συσκευές το βγάλανε λένε...

 

Παλι καλα που ειδα το ποστ. Δεν ξερω αν θα το εβρισκα. Κοιτα να δεις τωρα, σαν να βγηκε απο την λιστα. Τετοιo smartphone και να εχει προβλημα στο μικροφωνο...

 

Edit: Αν τους πεις να το δοκιμασουν και να το αλλαξουν αν ειναι χαλασμενο; Εδω το ανοιγουν και βαζουν ρομ, στο μικροφωνο θα κολλησουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παλι καλα που ειδα το ποστ. Δεν ξερω αν θα το εβρισκα. Κοιτα να δεις τωρα, σαν να βγηκε απο την λιστα. Τετοιo smartphone και να εχει προβλημα στο μικροφωνο...

 

Edit: Αν τους πεις να το δοκιμασουν και να το αλλαξουν αν ειναι χαλασμενο; Εδω το ανοιγουν και βαζουν ρομ, στο μικροφωνο θα κολλησουμε;

 

Δεν έχεις να χάσεις κάτι αν το ζητήσεις.. Ίσως στις τελευταίες παρτίδες να το έχουν φτιάξει.. Ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πόσο πιο χάσιμο στυφό και κακοφτιαγμένο το site/forum του miui.gr. Χιλιες φορες να παρω ενα κινητο με χειροτερα χαρακτηριστικα αλλα ετοιμο στα ελληνικα παρα να χρειαστει να ψαξει καποιος να βρει κατι εκει...Εμετικος ιστοτοπος. Συγγνωμη αυτη ειναι η γνώμη μου.

Σε μιση ωρα ψαξιματος καταφεραν να με αποτρεψουν απο το να αγοράσω το mi4.

 

Πιο εμετική τοποθέτηση δεν μπορούσες να κάνεις ?

 

Χίλιες φορές καλύτερα που δεν είσαι μέλος εκεί και γλύτωσαν από την χολή σου.... :lol:

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

λογικα στις τελευταιες παρτιδες το εχουν φτιαξει παρελαβα πριν καμια 20 ρια μερες ολα μια χαρα ! οσο για το site θα συμφωνισω ειναι κακοφτιαγμενο για μενα αλλα η δουλεια τους καταπληκτικη! Edited by thomas93
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά πέρασα την ελληνική ακολουθώντας αυτόνhttps://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13318-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-Mi-4LTE-CT-%CF%83%CE%B5-marshallow/#post146848 τον οδηγό χωρίς πρόβλημα.

 

Φίλε μου η ρομ από Bangood είχε θέματα? Αυτή που έβαλες τι διαφορά έχει? Περιμένω να έρθει οπότε λέω να την αλλάξω από την αρχή. Το πρώτο βήμα που λέει προαιρετικό το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η ρομ από Bangood είχε θέματα? Αυτή που έβαλες τι διαφορά έχει? Περιμένω να έρθει οπότε λέω να την αλλάξω από την αρχή. Το πρώτο βήμα που λέει προαιρετικό το έκανες?

 

Ο φίλος έφτιαξε το δικό μου τηλ. Δεν το δούλεψαμε καθόλου με την ρομ που έρθει. Και ο οδηγός που σου έστειλε είναι για το τηλέφωνό μας. Εγώ έχω βάλει.ν8

6.6.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα μεταχειρισμενο χτες αλλα ολοι μου κανουν παραπονα οτι δεν με ακουν καλα... τι γινεται?

 

Για κοίταξε όταν μιλάς μήπως είναι σε 2G. Έχω και γω αυτό το πρόβλημα όταν είμαι εγώ σε 2G (μέσα στο σπίτι συνήθως) και ο συνομιλητής σε 3G. Με cosmote και εγώ και ο συνομιλητής. Με 2G απο μένα και 2G wind δεν είχα θέμα. Όταν το γυρίσω μόνο σε 3G δεν έχει κανείς παράπονο για το πως ακούγομαι.

 

Υπάρχει σαν bug στο miui forum αλλά ως τώρα δεν έχει λυθεί. Ελπίζω στην 8...

Τώρα έχω stable eu 7.3.2.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι πήρατε από Bangood τελευταία, πόσο καιρό σας έκανε? Έχω καμία δεκαπενταρια μέρες από την παραγγελία, έχει λογικά 5μερες που είναι στο αεροδρόμιο αλλά φαίνεται δεν ανοίγουν το σάκο...μεσω Ολλανδίας ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι πήρατε από Bangood τελευταία, πόσο καιρό σας έκανε? Έχω καμία δεκαπενταρια μέρες από την παραγγελία, έχει λογικά 5μερες που είναι στο αεροδρόμιο αλλά φαίνεται δεν ανοίγουν το σάκο...μεσω Ολλανδίας ήρθε.

 

offtopic, κανε λιγο υπομονη, μπορει να περασουν και 2 εβδομαδες και να μην ανοιχτει ο σακος.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

offtopic, κανε λιγο υπομονη, μπορει να περασουν και 2 εβδομαδες και να μην ανοιχτει ο σακος.

 

2 εβδομάδες??? Χα χα χα...οκ...θα φάμε παντόφλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

Είμαι κάτοχος Xiaomi Mi4 3G εδώ και 1,5 χρόνο...

 

Με πιο από τα πιο κάτω νέα μοντέλα, πιστεύετε ότι θα έχω σημαντική αύξηση σε θέμα απόδοσης, και σε vfm χαρακτηριστικά??

 

Xiaomi Mi5 ή

Xiaomi Note Pro ή

Xiaomi RedMi Note 3 Pro

 

Ψάχνω για καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, πιο γρήγορο και πολύ καλύτερη φωτογραφική...

Link to comment
Share on other sites

και εγω 1.5 χρονο το εχω και δεν σκοπευω να το αλλαξω αφου ακομα παταει τις περισσοτερες συσκευες του εμποριου και δεν κολλαει πουθενα

ομως ειναι και το τελευταιο xiaomi Που αγορασα καθως εχουν κλειδωμενο bootloader πλεον και βαριεμαι τις διαδικασιες με τους ηλιθιους κινεζους

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα

Μόλις παρέλαβα για ένα φίλο.

Είχε 4.4 official και με ota πήγε σε 6.0.1

Είναι η έκδοση με 2gb ram 4G.

Θέλω να ρωτήσω...

Η rom στο miui.gr είναι η ίδια για όλες τις εκδόσεις?

Στο site είναι λίγο δύσκολο να κατατοπιστώ.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ένα link?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα

Μόλις παρέλαβα για ένα φίλο.

Είχε 4.4 official και με ota πήγε σε 6.0.1

Είναι η έκδοση με 2gb ram 4G.

Θέλω να ρωτήσω...

Η rom στο miui.gr είναι η ίδια για όλες τις εκδόσεις?

Στο site είναι λίγο δύσκολο να κατατοπιστώ.

Μπορεί να μου δώσει κάποιος ένα link?

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Και γιατί δεν ρώτησες τα παιδιά :lol:

Όλες οι ROM για το Mi-4 είναι κοινές για όλα τα Mi-4

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5911-6-6-8-Xiaomi-MI-4/#files

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

και εγω 1.5 χρονο το εχω και δεν σκοπευω να το αλλαξω αφου ακομα παταει τις περισσοτερες συσκευες του εμποριου και δεν κολλαει πουθενα

ομως ειναι και το τελευταιο xiaomi Που αγορασα καθως εχουν κλειδωμενο bootloader πλεον και βαριεμαι τις διαδικασιες με τους ηλιθιους κινεζους

 

Απλά βρήκα το Red Mi Note 3 Pro στα 160 ευρώ και σκέφτομαι αν αξίζει η αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Βάζω και εδώ την ερώτηση γιατί δεν βγάζω άκρη. Αγόρασα πριν καμία εβδομάδα το κινητό (2gb) και του έχω περάσει την ελληνική 7.3.2 αλλά η κάμερα βγάζει χάλια φωτογραφίες. Θολες με πολύ θόρυβο. Δεν έχει ζελατίνα η κάμερα. Έβαλα και άλλα προγράμματα αλλά το ίδιο.... Σαν να μπαίνει ένα φίλτρο από πανω... Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Βάζω και εδώ την ερώτηση γιατί δεν βγάζω άκρη. Αγόρασα πριν καμία εβδομάδα το κινητό (2gb) και του έχω περάσει την ελληνική 7.3.2 αλλά η κάμερα βγάζει χάλια φωτογραφίες. Θολες με πολύ θόρυβο. Δεν έχει ζελατίνα η κάμερα. Έβαλα και άλλα προγράμματα αλλά το ίδιο.... Σαν να μπαίνει ένα φίλτρο από πανω... Καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία άλλη ρομ δοκιμασες; Με factory κλπ..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω την 7.2.11.0 stable πάνω στην official 6.0.1

Πως θα το κάνω?

Θα χρειαστεί να το κάνω root πρώτα για να περάσω την ελληνική?

Αυτός ο οδηγόςhttps://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13318-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-Mi-4LTE-CT-%CF%83%CE%B5-marshallow/?postID=151922#post151922 είναι εντάξει?

Ας μου πει κάποιος τη διαδικασία μη κάνω κανένα λάθος, επειδή δεν είναι και δικό μου.

Ευχαριστώ.

 

Edit: πέστε μου ότι δεν έκανα καμία βλακεία...

Πέρασα πάνω από την official 6.0.1 την ελληνική stable μέσω updater χωρίς καμία άλλη ενέργεια.

Γέμισε μια μπάρα και τώρα είναι σε φάση boot σχεδόν μια ώρα να αναβοσβήνουν τρεις τελείτσες.

Εντωμεταξύ άρχισε να ζεσταίνεται αρκετά.

Τι έγινε?

Το μπρίκαρα?

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

Έκανες βλακεία, για να πας από developer σε stable θέλει factory.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Έκανες βλακεία, για να πας από developer σε stable θέλει factory.

Είχα την 6.0.1 official. Τη μαμά rom. Την English -china.

Έλεγε ότι ήταν stable.

Το έκανα επειδή και στον οδηγό που παραθέτω στο προηγούμενο post μου, λέει ότι περνάς την ελληνική stable πάνω από τη μαμά stable.

Αυτό που δεν έκανα είναι να βάλω γρη rom σε κάποιο φάκελο root. Έκανα το update μέσω updater. Επέλεξα το zip από τα downloads και ξεκίνησε.

Τι κάνουμε τώρα?

Καμία ιδέα?

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

Ή δοκιμαζεις να μπεις σε recovery αν δε μπει το κάνεις με fastboot rom και χάνεις τα πάντα..
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Ή δοκιμαζεις να μπεις σε recovery αν δε μπει το κάνεις με fastboot rom και χάνεις τα πάντα..

Το δοκίμασα και μπαίνει σε twrp.

Βρήκα και τη rom στα downloads.

Το άφησα όμως γιατί είχε μείνει 3% μπαταρία και για να κρυώσει λίγο. Είχε πιάσει 77° η cpu.

Τι προτείνετε?

Να δοκιμάσω να τη ξαναπεράσω με τα όλα τα wipe μέχρι data?

Τι μπορεί να έφταιξε και δεν ξεκίνησε?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες developer και πήγες σε stable ή το αντίστροφο. Κάνε wipe data cache και dalvik και ξανά πέρνα τη ρομ. ΜΗ κάνεις wipe system πρόσεχε!
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...