Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Έχω το κινητό εδώ και 4-5 ημέρες.

Αγορασμένο από εδώ http://www.everbuying.net/product818456.html στα 138ευρω.

Ήρθε σε 12 ημέρες.

Υπάρχει φανταστική ελληνική κοινότητα http://www.xiaomi-miui.gr που μόνο χομπίστικη δεν είναι.

Δεν με ενδιαφέρει να ασχολούμαι με root, αναβαθμίσεις κλπ οπότε μου γλίτωσαν χρόνο.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8876-%CE%9F%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82-Fake-Mi-4-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%CF%82/

 

Η πρώτη εντύπωση είναι ότι το κινητό αξίζει πολλά και όχι 140ευρώ!

Τέλειο σήμα, καθαρά, ποιοτική κατασκευή, γρήγορο, κάμερα πετάει, κατάλληλο μέγεθος.

Ένα ολοκληρωμένο smartphone χωρίς να πληρώσεις μια περιουσία.

Αναλαμβάνεις φυσικά πάντα το ρίσκο της υποστήριξης/αγορά από Κίνα που είναι να μη σου κάτσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω για όποιον έχει ή γνωρίζει αξίζει το 4g με 2g ram η πας κατ ευθείαν σε 3g με 3g ram ? Θέλω να πώ δηλαδη τι αξίζει περισσότερο η ram η το 4g για να το πληρώσεις ??

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω για όποιον έχει ή γνωρίζει αξίζει το 4g με 2g ram η πας κατ ευθείαν σε 3g με 3g ram ? Θέλω να πώ δηλαδη τι αξίζει περισσότερο η ram η το 4g για να το πληρώσεις ??

 

Η ραμ φυσικα..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

Έχω το κινητό εδώ και 4-5 ημέρες.

Αγορασμένο από εδώ http://www.everbuying.net/product818456.html στα 138ευρω.

Ήρθε σε 12 ημέρες.

Υπάρχει φανταστική ελληνική κοινότητα http://www.xiaomi-miui.gr που μόνο χομπίστικη δεν είναι.

Δεν με ενδιαφέρει να ασχολούμαι με root, αναβαθμίσεις κλπ οπότε μου γλίτωσαν χρόνο.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8876-%CE%9F%CF%80%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BD%CF%8E%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%AF%CE%B1%CF%82-Fake-Mi-4-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE%CF%82/

 

Η πρώτη εντύπωση είναι ότι το κινητό αξίζει πολλά και όχι 140ευρώ!

Τέλειο σήμα, καθαρά, ποιοτική κατασκευή, γρήγορο, κάμερα πετάει, κατάλληλο μέγεθος.

Ένα ολοκληρωμένο smartphone χωρίς να πληρώσεις μια περιουσία.

Αναλαμβάνεις φυσικά πάντα το ρίσκο της υποστήριξης/αγορά από Κίνα που είναι να μη σου κάτσει.

 

και τα 300 που ειχα δωσει εγω πριν κανα χρονο περιπου τα αξιζει..! :P

Για τα λεφτα που εχει τωρα οποιος δεν εχει προβλημα που ειναι πιο παλιο μοντελο,το κινητο ειναι πολυ δυνατο εργαλιο!Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε φιλε..κοιτα τι παθαμε στα καλα καθουμενα για να γλιτωσουμε 10 ευρω!

 

Ελπιζω να μην εχω θεμα που το παρελαβα απο Πεμπτη.. Dispute ανοιγω σημερα στο PayPal? Θα χρεωθω να το στειλω πισω?

 

Δυστυχως θα μου παρει κ καποιο χρονο να το συνεφερω με Fastboot κλπ καθοτι ολιγον τι ασχετος κ με ιους στο λαπτοπ..

 

Αν μου ειχε ερθει νωριτερα ενα τετοιο μηνυμα σα το δικο σου δε θα ειχα μπλεξει με wipe κλπ και θα ειχα τραβηξει αμεσα το βιντεο κ το dispute..

 

Ελπιζω να μην εχω θεμα κ να δικαιωθω....

 

Τα εκανα ολα αυτα χθες βραδυ και τωρα μενει να βρω να κατεβασω το mi flash κ να περασω το fast boot που ηδη κατεβασα..

 

Αν ολα πανε καλα, σημερα θα εχω το βιντεο με το κλειδωμενο mi account ωστε να το επισυναψω στο claim του PayPal..

 

Πως επισυναπτουμε αρχειο εκει? Δεν ειδα καπου διαθεσιμη επιλογη..

 

Επισης αν γνωριζει καποιος βημα βημα τη διαδικασια, θα μου ηταν πολυ χρησιμο γιατι το βλεπω δυσκολο να το επαναφερω μονος.

 

Υποψιν οτι μεσα στο τηλεφωνο υπαρχει μονο twrp και τιποτα αλλο.

 

Δεχομαι φυσικα κ τηλεφωνικη βοηθεια για πιο ευκολα κ αμεσα, απογευμα η βραδυ. Περιμενω μηνυμα για να σας καλεσω, ευχαριστω πολυ, Δημητρης

Edited by dkmtb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω για όποιον έχει ή γνωρίζει αξίζει το 4g με 2g ram η πας κατ ευθείαν σε 3g με 3g ram ? Θέλω να πώ δηλαδη τι αξίζει περισσότερο η ram η το 4g για να το πληρώσεις ??

 

Παρε το 4g με 3 ram

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

στο aliexpres 124 eyro το 4G.

 

Από το αli μην πάρεις!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

α: γιατί;

β: με τελωνείο τι γίνεται εδώ; όπως ebay; Το δηλώνουν με χαμηλή τιμή;

 

Α: μπορεί να σε στείλουμε μεταχειρισμένο η από ανακατασκευή

Β: πάρε από κάποιο κλασσικό και σίγουρο μαγαζί για να μην έχει πρόβλημα τελωνειου

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

ok, ήσουν διαφωτιστικότατος.

 

Δώσε 10-20€ παραπάνω σε κάποιο από τα γνωστά μαγαζιά για να είσαι σίγουρος ότι είναι εντάξει. Και με τελωνείο δεν έχεις θέμα.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δεν είμαι...νέος.

Απλά με το Άλι δεν έτυχε ποτέ για αντικείμενο αξίας.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δεν είμαι...νέος.

Απλά με το Άλι δεν έτυχε ποτέ για αντικείμενο αξίας.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως.

 

Γνώμη μου μη το διακινδυνευεις..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

στο aliexpres 124 eyro το 4G.

 

πιο πιθανο ειναι να σου ερθει ο ιδιος ο αλι παρα xiaomi .

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Eξαιρετική πρόταση το κινητό με καταπληκτική κάμερα κ 3gb μνήμη ειδικά στα 138 ευρώ που έχει φτάσει. Δεν έχει όμως υποδοχή για sd κάρτα, τα 16gb εσωτερικής που διαθέτει είναι αρκετά?
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παραγγελνω απο το everbuying.net με τιμη EUR € 138.90 ( http://www.everbuying.net/product818456.html )

Εκανα εκανα λαθος προχθες και πηρα να το παρω μεσω paypal και οχι κατευθειαν απο την καρτα....Επειδη με την προμηθεια της paypal μπορω να παρω και μια θηκη ζητησα να μου ακυρωσουν την παραγγελια που ειχα κανει και να κανω εκ νεου νεα ...

 

Ποια ειναι η διαφορα το Xiaomi Mi4 και Xiaomi Mi4C

Edited by coftaras
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τσίμπησα από fastcardtech το κινητακι σε άσπρο χρώμα 4g έκδοση και 3gb ram τι λέτε ?

Σαν κινητο εξαιρετικη επιλογη.Εμενα με προβληματιζει μονο απο που το πηρες..Αν διαβαζες 25 post (#2524) παραπανω ,ενας φιλός ειχε προβλημα με αυτο το site και αυτο που του στηλανε!!!

Edited by coftaras
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής:λαμβάνοντας sms απο οποιονδήποτε αποθηκευμένο αριθμό απο τις επαφές μου μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων της συσκευής(της κλασσικής εφαρμογής),εμφανίζεται μπροστά απο κάθε sms ο κωδικός που χρησιμοποιείται για τις διεθνεις κλήσεις,(+30)οπότε αυτόματα η συσκευή δεν αναγνωρίζει την επαφή και εμφανίζει το sms σαν απο άγνωστο αριθμό.Το κινητο ήρθε με μια προεγκατεστημένη εφαρμογή number fixer και την οποία διέγραψα και έχω περάσει την miui (by xiaomi-miui.gr)GTV7.1 stable7.1.3.0.Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω αυτό χωρίς να χρειαστεί να κατεβάσω άλλο application για sms(messenger ή hangouts);στις επαφές μου στο gmail όλοι οι αριθμοί είναι καταχωρημένοι χωρίς τον συγκεκριμένο κωδικό.Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής:λαμβάνοντας sms απο οποιονδήποτε αποθηκευμένο αριθμό απο τις επαφές μου μέσω της εφαρμογής μηνυμάτων της συσκευής(της κλασσικής εφαρμογής),εμφανίζεται μπροστά απο κάθε sms ο κωδικός που χρησιμοποιείται για τις διεθνεις κλήσεις,(+30)οπότε αυτόματα η συσκευή δεν αναγνωρίζει την επαφή και εμφανίζει το sms σαν απο άγνωστο αριθμό.Το κινητο ήρθε με μια προεγκατεστημένη εφαρμογή number fixer και την οποία διέγραψα και έχω περάσει την miui (by xiaomi-miui.gr)GTV7.1 stable7.1.3.0.Ξέρει κανείς πως μπορώ να το διορθώσω αυτό χωρίς να χρειαστεί να κατεβάσω άλλο application για sms(messenger ή hangouts);στις επαφές μου στο gmail όλοι οι αριθμοί είναι καταχωρημένοι χωρίς τον συγκεκριμένο κωδικό.Ευχαριστώ πολύ

 

Η εφαρμογή number fixer είναι αυτή που θα σου διορθώσει τις επαφές βάζοντας από μπροστά τους το +30 και μέρα θα σου εμφανίζει κανονικά τα ονόματα στα μηνύματα.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Σαν κινητο εξαιρετικη επιλογη.Εμενα με προβληματιζει μονο απο που το πηρες..Αν διαβαζες 25 post (#2524) παραπανω ,ενας φιλός ειχε προβλημα με αυτο το site και αυτο που του στηλανε!!!

 

Ναι αλλά μήπως έχει να κάνει με ποια έκδοση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μήπως έχει να κάνει με ποια έκδοση ?

 

fastcardtech και aliexrpress είναι για τα ανάθεμα μακριά από τέτοια καταστήματα...

Πουλανε μεταχειρισμένα και αντίγραφα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...