Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή είναι η γραμματοσειρά. Έκδοση είναι η τελευταία η ελληνική.

 

 

Δε ξέρω Κώστα αν όντως έκανε τόσο γιατί κοιμόμουν.

 

Την ίδια γραμματοσειρά έχουμε, δε παίζει να έκανε τόσο θα το τσεκαρω μόλις αδειασω. Μην αφήνεις τόσο χαμηλά τη μπαταρία σου φόρτισε τη πριν πας τόσο χαμηλά.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω περάσει την τελευταία ελληνική stable, αλλά βλέπω ότι δεν είμαι root τώρα που εγκαθιστώ το xposed για το greenify..

 

Τι χρειάζεται να κάνω? Θυμάμαι ότι το ίδιο θέμα είχα και τότε με το mi3 μου..

 

νομιζω οτι στη τελευταια δεν ειναι ρουτ.

την περασε κανεις να μας πει εντυπωσεις;

η να μεινουμε στην 6.5.0;

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στη τελευταια δεν ειναι ρουτ.

την περασε κανεις να μας πει εντυπωσεις;

η να μεινουμε στην 6.5.0;

 

Όλες είναι root.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ :

 

Είναι έτοιμη η νέα Stable 7.1.0 ROM για το Mi-3W & Mi-4.

 

Είναι βασισμένη στην Global Stable της MIUI και από εδώ και πέρα όλες οι STABLE ROM δεν θα είναι ROOT.

Είναι μία από τις βασικές προυποθέσεις για να είναι ασφαλείς με βάση τα πρότυπα της Xiaomi αλλά και τα διεθνή πρότυπα.

Παρ'όλα αυτά θα έχουν προς το παρόν CWM Recovery.

Τα ΟΤΑ Updates θα αρχίσουν να δουλεύουν κανονικά για το Mi-3W & Mi-4 από την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι στη τελευταια δεν ειναι ρουτ.

την περασε κανεις να μας πει εντυπωσεις;

η να μεινουμε στην 6.5.0;

 

Όλες είναι root.

 

Αυτο που αναφερει ο φιλος παραπανω ισχυει. Και εγω οταν δεν ειχα την ελληνικη stable δεν υπηρχαν δικαιωματα root στις επιλογες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα

1. αν ξερει καποιος αν υπαρχει πουθενα για παραγγελια η εκδοση με τα 64GB

2. Αν γνωριζει καποιος το site ibuygou και αν ειναι αξιοπιστο

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ηθελα να ρωτησω 2 πραγματα

1. αν ξερει καποιος αν υπαρχει πουθενα για παραγγελια η εκδοση με τα 64GB

2. Αν γνωριζει καποιος το site ibuygou και αν ειναι αξιοπιστο

Ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

http://merimobiles.com/xiaomi-mi4-5-0-inch-full-hd-qualcomm-snapdragon-801-quad-core-2-5ghz-miui-v6-based-on-android-4-4-3gb-64gb-smartphone.htm

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναφερει ο φιλος παραπανω ισχυει. Και εγω οταν δεν ειχα την ελληνικη stable δεν υπηρχαν δικαιωματα root στις επιλογες.

 

Εγώ αναφερομουν στην ελληνική. Μπορείς να το τσεκαρεις πηγαίνοντας ρυθμισεις->σχετικά με το τηλεφωνο-> και δες αν στη έκδοση miui λέει stable ή developer. Αν λέει developer είναι root.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν βρήκα authentication label από mi4 που αγόρασα από το minideal να αρχίσω να ανησυχώ;

Υπάρχει μια εφαρμογή mi authentication λέγετε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή mi authentication λέγετε

 

Σε ευχαριστώ. Αν και πλέον δεν έχω το κινητό στα χέρια μου. Το πήρα για μια φίλη.

 

Πάντως ποιοτικά είναι η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το Mi3 που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μιας και θέλω να το αγοράσω, θα ήθελα να μου πείτε εάν ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία. Γιατί ένα mi2s που έχω φουντουρωνει για πλάκα σε παιχνίδια και σε σερφαρισμα με δεδομένα.

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι. Αυτό συμβαίνει με τα περισσότερα κινητά. Παθητική ψύξη έχουν.

 

Αν δεν κάνω λάθος οποιαδήποτε ναυαρχίδα και να πιάσεις, όταν πουσάρεται ο επεξεργαστής ζεσταίνονται αρκετά όλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας.Τα 16 gb δεν ειναι λιγα;ποσα μενουν διαθεσιμα;μηπως γεμιζει αμεσως το κινητο και δεν μπορεις να βαλεις καμια εφαρμογη μετα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,θα ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας.Τα 16 gb δεν ειναι λιγα;ποσα μενουν διαθεσιμα;μηπως γεμιζει αμεσως το κινητο και δεν μπορεις να βαλεις καμια εφαρμογη μετα;

 

Είναι πολύ λίγα. Αλλά ειναι προσωπικό το θέμα. Εγω στο 64αρι έχω 10gb ελεύιερα ^_^ Υπολογιζε γυρω στα 12. ενα gps, οι 10 εφαρμογες που χρησιμοποιούν όλοι, 1-2 καλα games, καμια 200αρια τραγουδια και μένει λίγο για την κάμερα και καμια ταινία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγα. Αλλά ειναι προσωπικό το θέμα. Εγω στο 64αρι έχω 10gb ελεύιερα ^_^ Υπολογιζε γυρω στα 12. ενα gps, οι 10 εφαρμογες που χρησιμοποιούν όλοι, 1-2 καλα games, καμια 200αρια τραγουδια και μένει λίγο για την κάμερα και καμια ταινία

 

Όπως λες και εσύ έχει να κάνει με την χρήση. Εγώ δεν βγάζω φωτογραφίες και όσες έχω τις ανεβάζω στο cloud για λόγους ασφαλείας. Τραγούδια κλπ επίσης δεν έχω. Οπότε για εφαρμογές (άνω των 60), 2-3 rom που αφήνω μέσα και κάτι ψιλά έχω ελεύθερο χώρο 5,78 από τα 13,36 που είναι διαθέσιμα.

Οπότε αναλογίσου φίλε τι χρήση θα κάνεις. π.χ. αν θέλεις να τραβήξεις video 4k χρειάζεσαι πολύ χώρο.

Link to comment
Share on other sites

double tap to wake, περισσοτεροι governors http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/kernel-stuxnet-reborn-t3218354 υποστήριξη setcpu και δουλευει σε miui
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

double tap to wake, περισσοτεροι governors http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/kernel-stuxnet-reborn-t3218354 υποστήριξη setcpu και δουλευει σε miui

 

Το δοκίμασε κανένας;

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

εγω :P. Προς το παρων σε 3ης μερες 1 bsod και το dt2w δουλευει 8 στις 10 φορες

 

φιλε μου εχεις την 4g με 3gb ram??και πια έκδοση miui εχεις??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις την 4g με 3gb ram??και πια έκδοση miui εχεις??

 

Mi4 WCDMA 64GB 3gb miui την προτελευταία. τελικα το εβγαλα. εκτοσ του dt2w δεν κερδιζεις τπτ και ειναι και πιο αργο. παντως λατο ετοιμαζουν γιατι το sdk ανεβικε lvl και δεν παιζει το wsm tools

 

βάζω εδώ το gps hardware mod Γιατί δεν μπορώ να κάνω edit το post

Edited by orlox
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Σκεφτεται ο αδερφος μου να αγορασει το mi4,γιατι απο οτι διαπιστωσαμε ειναι all around συσκευη...Ενδιαφερεται ομως για την εκδοση με τα 64gb/4G....Το χει καποιος απο εσας?

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Σκεφτεται ο αδερφος μου να αγορασει το mi4,γιατι απο οτι διαπιστωσαμε ειναι all around συσκευη...Ενδιαφερεται ομως για την εκδοση με τα 64gb/4G....Το χει καποιος απο εσας?

 

νομίζω το 64άρι έβγαινε μόνο σε 3G, ας με διορθώσει κάποιο παιδί αν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...