Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είμαι στη 1μερα και 17 ώρες 60% μπαταρία με 3,5 ώρες οθόνη όμως..
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

χαιρετώ,

θελω να αγορασω τη συγκεκριμενη συσκευη, μπορει να με κατατοπισει καποιος πως και απο που?

Ευχαριστώ

 

μονο απο κινα και μεσω καποιου eshop.

 

κανε ενα ψαξιμο στο thread, θα βρεις 2-3 αξιοπιστα sites

Link to comment
Share on other sites

χαιρετώ,

θελω να αγορασω τη συγκεκριμενη συσκευη, μπορει να με κατατοπισει καποιος πως και απο που?

Ευχαριστώ

http://Www.ibuygou.com

Πολύ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

γιωργο καλησπερα.

 

εχεις καποιο προβλημα με την καινουργια ρομ, ή ολα τρεχουν νερακι?

 

εγω εχω μεινει πολυ πισω, αλλα επειδη ειμαι πολυ ευχαριστημενος, διστάζω να αναβαθμισω..

Link to comment
Share on other sites

Μερικα bugs ναι αλλα ανεπαισθητα..Οταν στειλω sms το εικονιδιο της αποστολης ειναι κινεζικα γραμματα και οταν βαζω 4Κ ρυθμιση στην καμερα δεν την κραταει και την γυρναει σε HD...κατα τ`αλλα υπερευχαριστημενος...

Λιγο καλυτερο σημα κινητης να`χε το κινητο και θα ηταν 100% στα γουστα μου..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

ωραια!!

 

αν την κρατήσεις αρκετες μερες, κανε μας ενα update στην συμπεριφορά της, μηπως και σε ακολουθησουμε

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Μερικα bugs ναι αλλα ανεπαισθητα..Οταν στειλω sms το εικονιδιο της αποστολης ειναι κινεζικα γραμματα και οταν βαζω 4Κ ρυθμιση στην καμερα δεν την κραταει και την γυρναει σε HD...κατα τ`αλλα υπερευχαριστημενος...

Λιγο καλυτερο σημα κινητης να`χε το κινητο και θα ηταν 100% στα γουστα μου..

 

αυτο το θεμα το εχει και η stable 5.1.0 που εχω εγω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα το εχει και η stable 5.1.0 που εχω εγω

 

Εμένα δε το έχει πάντως το άλλαξα σε 4Κ και αποθηκεύεται κανονικά..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

να περιμενώ να βγει διαθέσιμο στην eu direct warehouse ή απο το site τους το κινεζικο κατευθειαν;

Το mi4 αν είναι αυτό που θες είναι διαθέσιμο στο eu warehouse. Δε χρειαζεται να περιμένεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε το έχει πάντως το άλλαξα σε 4Κ και αποθηκεύεται κανονικά..

 

 

κλεινεις την καμερα ; κανεις ρισταρτ το κινητο και μετα οταν ξανανοιγεις τη καμερα το βιντεο σου ειναι σε 4K ?

 

Στη δικια μου συσκευη δεν το αποθηκευει, επισης περασε απο τα χερια ενα αλλο mi4 φιλου που του εκανα MiFlash απο την αρχη τα παντα και δεν αποθηκευει ουτε εκει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι δοκιμαζω την 5.1.1 του ivan...καλη φαίνεται..όλα δουλεύουν όπως πρεπει και με την lenovo super camera βγάζει και super photos...antutu ~48000...μένει να δω πως θα τα παει με την μπαταρία...αν πλησιάσει την miui την κραταω...
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

κλεινεις την καμερα ; κανεις ρισταρτ το κινητο και μετα οταν ξανανοιγεις τη καμερα το βιντεο σου ειναι σε 4K ?

 

Στη δικια μου συσκευη δεν το αποθηκευει, επισης περασε απο τα χερια ενα αλλο mi4 φιλου που του εκανα MiFlash απο την αρχη τα παντα και δεν αποθηκευει ουτε εκει

 

Ναι! Με επανεκκίνηση του κινητού δε δοκίμασα..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι δοκιμαζω την 5.1.1 του ivan...καλη φαίνεται..όλα δουλεύουν όπως πρεπει και με την lenovo super camera βγάζει και super photos...antutu ~48000...μένει να δω πως θα τα παει με την μπαταρία...αν πλησιάσει την miui την κραταω...

 

Εγώ ήμουν με του Ivan από όταν βγήκε η 5.1.1 και τώρα δοκιμάζω CM12.1. Νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη από του Ivan. Η ROM είναι pure CM χωρίς modifications και με developer που έχει στην κατοχή του την συσκευή (BaNkS, ο γνωστός developer που βγάζει και τα Gapps αν γνωρίζεις)

 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/rom-opticancro-t3099530

 

Δεν ξαναγυρνάω σε MIUI. Καλή, χρυσή αλλά κάτι μου την έσπαγε. Άσε που αν πάρεις γεύση από Lollipop, δύσκολα γυρνάς σε KitKat.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Τελικα οπου και να πας σε xiaomi επιστρεφεις. Πρωην κατοχος του mi3 εχω αλλαξει 3 συσκευες μετα απο αυτο αλλα μαλλον θα ξαναπαρω και μαλλον το mi4. Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του μαυρου χρωματος αν χαλαει ξεβαφει με τη χρηση. Και πως τα παει στις βραδινες φωτογραφιες επειδη ειδα και εχει μονο φλας. Edited by Minas_Kriti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν με του Ivan από όταν βγήκε η 5.1.1 και τώρα δοκιμάζω CM12.1. Νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη από του Ivan. Η ROM είναι pure CM χωρίς modifications και με developer που έχει στην κατοχή του την συσκευή (BaNkS, ο γνωστός developer που βγάζει και τα Gapps αν γνωρίζεις)

 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/rom-opticancro-t3099530

 

Δεν ξαναγυρνάω σε MIUI. Καλή, χρυσή αλλά κάτι μου την έσπαγε. Άσε που αν πάρεις γεύση από Lollipop, δύσκολα γυρνάς σε KitKat.

Αν ειναι να παει η μπαταρια σαν την 5.1.1 αστα βραστα....

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους! Τελικα οπου και να πας σε xiaomi επιστρεφεις. Πρωην κατοχος του mi3 εχω αλλαξει 3 συσκευες μετα απο αυτο αλλα μαλλον θα ξαναπαρω και μαλλον το mi4. Θα ηθελα να ρωτησω τους κατοχους του μαυρου χρωματος αν χαλαει ξεβαφει με τη χρηση. Και πως τα παει στις βραδινες φωτογραφιες επειδη ειδα και εχει μονο φλας.

 

Στις βραδινες φωτο τα παει εξαιρετικα ...

 

Στο μαυρο χρωμα δεν εχω για να σε βοηθησω

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ ήμουν με του Ivan από όταν βγήκε η 5.1.1 και τώρα δοκιμάζω CM12.1. Νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη από του Ivan. Η ROM είναι pure CM χωρίς modifications και με developer που έχει στην κατοχή του την συσκευή (BaNkS, ο γνωστός developer που βγάζει και τα Gapps αν γνωρίζεις)

 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/development/rom-opticancro-t3099530

 

Δεν ξαναγυρνάω σε MIUI. Καλή, χρυσή αλλά κάτι μου την έσπαγε. Άσε που αν πάρεις γεύση από Lollipop, δύσκολα γυρνάς σε KitKat.

 

Ναι αλλα δεν χανεις το Mi-cloud ετσι ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το χάνεις!

 

Προσωπικα το mi cloud με εχει βοηθησει / σωσει αμετρητες φορες και δεν ρισκαρω να το χασω για κανενα λογο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηρα το κινητο για ενα φιλο μου απο το vickmall με root και το google play αλλα η ελληνικη γλωσσα δεν εχει καλη γραμματοσειρα

Πως να το διορθωσω;

Λεω να του βαλω την ελληνικη Rom

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πηρα το κινητο για ενα φιλο μου απο το vickmall με root και το google play αλλα η ελληνικη γλωσσα δεν εχει καλη γραμματοσειρα

Πως να το διορθωσω;

Λεω να του βαλω την ελληνικη Rom

 

αλλαξε τη rom και βαλε απο το miui.gr , στις πιο πισω σελιδες θα βρεις λινκ που εχουν απαντηθει στην ιδια ερωτηση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε τη rom και βαλε απο το miui.gr , στις πιο πισω σελιδες θα βρεις λινκ που εχουν απαντηθει στην ιδια ερωτηση

 

Ειδα μερικες απο τις προηγουμενες σελιδες...

Διαβασα πως να βαλεις την rom καπο το miui.gr και μου φανηκε απλο αλλα δεν ξερω πως να κανει το backup που λεει δεν εχει την επιλογη του grant root permisions

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...