Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά πέσαμε όλοι έξω.

 

Νέο xiaomi note & note pro παρουσίασαν. Χτυπάνε την μεγαλύτερη κατηγορία (από άποψη διαστάσεων οθόνης).

Μαζί με αυτά ένα mini mi box και κάτι τρελά headphones

Πηγή: http://en.miui.com/thread-77289-1-1.html

 

ίσως οι διαχειριστές να θέλουν να ανοίξουν ένα καινούργιο θέμα ώστε να μπούμε όλοι μας και να πούμε το μακρύ μας και το κοντό μας για τις νέες συσκευές.

 

Εμένα σαν πρώτη εικόνα μου περνάει ψιλοαδιάφορη η είδηση. Φοβερά specs (κυρίως για το note pro) αλλά δεν πάω σε μεγαλύτερο από 5" κινητό (ή καλύτερα συσκευή).

 

Βέβαια και για τις 5" αρχικά έτσι έλεγα..........

 

Και για μενα αδιαφορη η ειδηση, κινητο θελω οχι ταμπλετ ! :P αντε να βγεις για ποτο και να κουβαλας 5.5+ ιντσες πανω σου... εδω με 5 και ειναι ζορι. τεσπα, μολις παρηγγειλα απο vickmall το mi4 4g

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά βλέπω όλα τα νέα κινητά όπως και το mi3(ήταν κάποτε νέο) έχουν από 2 flash...

το mi4 που έχει 1 flash υστερεί σε κάτι? η είναι τόσο δυνατό το flash του όσο τα 2 flash τον άλλον κινητών?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω όλα τα νέα κινητά όπως και το mi3(ήταν κάποτε νέο) έχουν από 2 flash...

το mi4 που έχει 1 flash υστερεί σε κάτι? η είναι τόσο δυνατό το flash του όσο τα 2 flash τον άλλον κινητών?

 

και το M2 ενα φλας εχει και σε απολυτο σκοταδι βγαζει τελειες φωτογραφιες... μη σε ανησυχει αυτο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι σήμερα να δώσω παραγγελία από ibuygou για το μαύρο 3g και όχι για το λευκό 4g που έχει ελάχιστη διαφορά τιμής. Το θέλω για μένα, το mx4-το οποίο είναι καταπληκτικο- θα το δώσω στη γυναίκα τελικά αφού ένα King one k1 που έχει έχει προβλήματα.

Το θέμα είναι πως μου αρέσει πολύ το μαύρο χρώμα και το 4g είναι ακόμη πρώιμο άσε που έχω και wind! Δεν θα κάνω μεγάλη πατάτα έτσι;

Επίσης επειδή το θέλω άμεσα θα το παραγγείλω μαζί με το miband από EU direct που έχει με 48ευρω καπέλο!!!

Έχει κανείς παρόμοια παραγγελία ή εναλλακτική να κοιτάξω και κάπου αλλού;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι σήμερα να δώσω παραγγελία από ibuygou για το μαύρο 3g και όχι για το λευκό 4g που έχει ελάχιστη διαφορά τιμής. Το θέλω για μένα, το mx4-το οποίο είναι καταπληκτικο- θα το δώσω στη γυναίκα τελικά αφού ένα King one k1 που έχει έχει προβλήματα.

Το θέμα είναι πως μου αρέσει πολύ το μαύρο χρώμα και το 4g είναι ακόμη πρώιμο άσε που έχω και wind! Δεν θα κάνω μεγάλη πατάτα έτσι;

Επίσης επειδή το θέλω άμεσα θα το παραγγείλω μαζί με το miband από EU direct που έχει με 48ευρω καπέλο!!!

Έχει κανείς παρόμοια παραγγελία ή εναλλακτική να κοιτάξω και κάπου αλλού;

Ευχαριστώ!

 

To ibuygou εχει μεγαλα εξοδα αποστολης οταν στελνει απο ευρωπη

αλλα καταστηματα στελνουν απο σιγκαπουρη δωρεαν ή απο ολλανδια επισης δωρεαν (αυτο δεν ξερω πως ακριβως γινεται) αλλα το vickmall στελνει και ετσι. δεν ξερω κατα ποσο υπαρχει φοβος τελωνειου κτλ

Το θεμα ειναι οτι το μαυρο που θες (WCDMA) ειναι πολυ περιορισμενο και το ibuygou δειχνει να ειναι μονοδρομος στην επιλογη σου

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

γεια σας... σκεφτομαι να αγορασω απο το ibuyou. com το xiaomi mi4 4g fdd-lte version.. θα υποστηριζει τα ελληνικα μας δικτυα? εχω cosmote αλλα μπορει να αλλαξω μετα.... ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

γεια σας... σκεφτομαι να αγορασω απο το ibuyou. com το xiaomi mi4 4g fdd-lte version.. θα υποστηριζει τα ελληνικα μας δικτυα? εχω cosmote αλλα μπορει να αλλαξω μετα.... ευχαριστω..

 

Οπως υποστηριζει ενα samsung στην Ελλαδα, ετσι υποστηριζει και το Xiaomi

Νο problem

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Wood cover κυκλοφορησαν επιτελους τα πηρε το ματι μου στο Ibuygou..

 

το βεντουζακι που το βρισκουμε ομως;

Link to comment
Share on other sites

Product details

 

Dimension : L/67.8mm*H/138mm*1mm

Compatible with Xiaomi Mi4

Material: Black Apricot Wood

Package:

Back cover *1

Honeybee Shape Holder Stand*1

 

Αν καταλαβαίνω σωστά περιλαμβάνεται με την αγορά του cover.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νεό για το Xiaomi Mi4 black 4g ;

 

μονο λευκο προς το παρων. καμια ενημερωση για το μαυρο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ξερεις κανεις ποια ειναι πιο χαμηλη τιμη για αγορα απο Ευρωπη;

 

οταν τα στελνουν απο ευρωπη ζητανε πολλα για εξοδα αποστολης 40€ +

κοιτα στο ibuygou

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει iPhone 5 αν μπορεί να κρίνει τη φωτογραφική του mx4?απο τα 16gb ποσά μένουν ελεύθερα για καθαρή χρήση ;Με τηλεόραση μέσω dlna η miracast συνδέεται ;

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει iPhone 5 αν μπορεί να κρίνει τη φωτογραφική του mx4?απο τα 16gb ποσά μένουν ελεύθερα για καθαρή χρήση ;Με τηλεόραση μέσω dlna η miracast συνδέεται ;

 

Είσαι off topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα.. ξερει κανεις αν εχουνε βγαλει το xiaomi 4g fdd-lte αν υπαρχει σε 32 ram?? και αν υπαρχει σε μαυρο??
Link to comment
Share on other sites

καλημερααα.. ξερει κανεις αν εχουνε βγαλει το xiaomi 4g fdd-lte αν υπαρχει σε 32 ram?? και αν υπαρχει σε μαυρο??

 

32GB δεν εχει βγει ουτε και θα βγει.

 

Το κινητο βγαινει σε 2 εκδοσεις 16gb & 64gb.

Αυτη τη στιγμη διαθεσιμο για αποστολη σε μαυρο χρωμα ειναι μονο η 3g εκδοση των 16gb.

Αν θες σε 4g διαθεσιμο ειναι μονο σε λευκο 16gb

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

οποτε γ 64 σ ασπρο.. ευχαριστω MAFIA.. αν διαλεψω 3g.. θ καλυπτει τα δικτυα μας.. γιατι μου ειπανε καλυτερα to 4g fdd-lte

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει απαγορευτεί στο forum και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς ενημέρωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Είσαι off topic

 

 

Sorry υπάρχει συγκεκριμένο topic για συζήτηση σχετικά με τα χαρακτηριστικά του mi4 ??

Εγω βλεπω οτι ειμαι on topic καθως ρωταω συγκεκριμενα πραγματα για τα χαρακτηριστικά του Mi4 οπως η καμερα του

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Sorry υπάρχει συγκεκριμένο topic για συζήτηση σχετικά με τα χαρακτηριστικά του mi4 ??

Εγω βλεπω οτι ειμαι on topic καθως ρωταω συγκεκριμενα πραγματα για τα χαρακτηριστικά του Mi4 οπως η καμερα του

 

Γεια σας παιδια θα συμφωνησω με τον φιλο απλως και εγω θα ηθελα να μαθω μερικες εντυπωσεις για την καμερα και αν μπορει να γινει συγκριση με καποια κινητα για να καταλαβουμε το ποσο καλη ειναι.Εχω διαβασει πολλα posts πιο πριν αλλα δεν βρηκα σχολια για την καμερα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει iPhone 5 αν μπορεί να κρίνει τη φωτογραφική του mx4?απο τα 16gb ποσά μένουν ελεύθερα για καθαρή χρήση ;Με τηλεόραση μέσω dlna η miracast συνδέεται ;

 

 

Εδώ τι καταλάβεις εάν στο έλεγα εγώ αυτό εδώ;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το MI4 μου σε μάυρο απο το ibuygou, είχε πάνω την V5 με playstore και πολλές κινέζικες εφαρμογές , πέρασα αμέσως την τελευταία developer rom σε V6 αλλά με τη γνωστή μέθοδο κατεβάσματος ενός installer απο το xiaomi market τα google services και playstore δεν δουλεύουν. Κάπου θυμάμαι πως είχα και το ίδιο πρόβλημα με το MI2A μετά απο κάποια αναβάθμιση , και πέρασα την ελληνική απο το miui.gr που είχε προεγκατεστημένα τα google services.

Μόλις φορτίσει θα κάνω το ίδιο και με το MI4 και ελπίζω να δουλέψει.

Κατα τα άλλα πολύ όμορφο σε μαύρο , το κάνει να φαίνεται πιο λεπτό και πιο στιβαρό, δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει iPhone 5 αν μπορεί να κρίνει τη φωτογραφική του mx4?απο τα 16gb ποσά μένουν ελεύθερα για καθαρή χρήση ;Με τηλεόραση μέσω dlna η miracast συνδέεται ;

 

 

Εδώ τι καταλάβεις εάν στο έλεγα εγώ αυτό εδώ;;

 

 

3 ερωτήσεις είναι ..τι δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσω ..Προσπαθώ να μάθω κάποια πράγματα για το κινητό που πιστεύω ενδιαφέρουν πολλούς και εσυ πραγματικά αναλώνεσαι στο να σχολιάζεις το ποστ μου .Τελως πάντων ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του και ας μην το συνεχίσουμε.Αν μπορεί κάποιος να γράψει κάποια πραγματάκια για την κάμερα κατα βάση και για τα υπόλοιπα που ρωτάω θα του ήμουν υπόχρεος..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...