Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι επίσημο πια, δεν θα κυκλοφορήσει μαύρο mi4 γιατί υπάρχει πρόβλημα με την βαφή..

 

Αντί αυτού θα κυκλοφορήσει μαύρο κινητό με ασημί frame

Link to comment
Share on other sites

Εστω και με ασημι frame....αντε επιτελους να βγει γιατι μας γκαστρωσε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

It seems the black paint doesnt stick to the metal.

They are now building a

'Silver Wings’ Mi4. http://www.gizchina.com/2014/12/04/xiaomi-build-silver-wings-mi4/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάποιος που εχει την Άγγλο κινέζικη ρόμ, μπορεί να μου πει με ποιον τροπο μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες με go sms/ textra?

 

Χρησιμοποιώ swype και ενώ με αγγλικούς χαρακτήρες έχω 160 με ελληνικά παει στα 70

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το contacts+

 

Μπορεί να δώσει κάποιος το link για την v5miui Γιατί η 6 Δεν μου αρέσει καθόλου;

 

http://www.xiaomishop.com/content/12-xiaomi-rom-downloads

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάποιος που εχει την Άγγλο κινέζικη ρόμ, μπορεί να μου πει με ποιον τροπο μπορώ να έχω 160 χαρακτήρες με go sms/ textra?

 

Χρησιμοποιώ swype και ενώ με αγγλικούς χαρακτήρες έχω 160 με ελληνικά παει στα 70

 

Μονο με αλλους ειδους εφαρμογη μπορεις να εχεις 160χαρακηρες στα σμσ με ελληνικα ... δυστηχως ειναι ενα τεραστιο προβλημα που κανεις δεν εχει βρει λυση με τη "μαμα" εφαρμογη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μονο με αλλους ειδους εφαρμογη μπορεις να εχεις 160χαρακηρες στα σμσ με ελληνικα ... δυστηχως ειναι ενα τεραστιο προβλημα που κανεις δεν εχει βρει λυση με τη "μαμα" εφαρμογη

 

Με τα σημερινά SMS gateway protocols, δεν υπάρχει περίπτωση να στείλουμε SMS μήνυμα 160 χαρακτήρων με Ελληνικό κείμενο το οποίο να περιέχει πεζούς(μικρούς) Ελληνικούς χαρακτήρες με καμία εφαρμογή. Βέβαια, εκτός από τους Ελληνικούς μικρούς χαρακτήρες, δεν περνάνε πάνω από ένα εκατομμύριο άλλοι χαρακτήρες από όλες τις γλώσσες του κόσμου.

 

Για να φύγει ένα μήνυμα 160 χαρακτήρων, πρέπει να περιέχει μόνο ότι υπάρχει σε αυτόν τον πίνακα.

 

Και εδώ η κάθε εταιρεία ακολουθεί διαφορετική προσέγγιση στις "μαμά" εφαρμογές. Άλλοι σου δίνουν την δυνατότητα να γράψεις και μικρά Ελληνικά, αλλά σου κόβουν το μήνυμα στους 70 χαρακτήρες για να χρησιμοποιήσουν την υπόλοιπη χωρητικότητα ώστε να "περάσουν" τυχόν extra (1.000.000 +) χαρακτήρες, (έστω και αν αυτός είναι μόνο ένας χαρακτήρας) ενώ άλλοι απλά δεν σε αφήνουν να γράψεις με μικρά Ελληνικά στο κείμενο ή σε αφήνουν και το μετατρέπουν σε κεφαλαία γράμματα του παραπάνω πίνακα την ώρα της αποστολής κλπ κλπ. Δηλαδή σε κάθε περίπτωση το μήνυμα που πληκτρολογεί ο χρήστης σε οποιαδήποτε γλώσσα, θα φύγει με το αντίστοιχο xxxxx-lish (όπως greeklish) της χώρας του και μάλλον σε κεφαλαία (όχι πάντα).

Και οι εξωτερικές εφαρμογές που βάζουμε από το play store, δουλεύουν παρόμοια.

 

Εμείς λοιπόν με τα Ελληνικά είμαστε τυχεροί, γιατί στον παραπάνω πίνακα περιέχονται ΑΚΡΙΒΩΣ τα Ελληνικά γράμματα που χρειαζόμαστε (Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ,Ω )για να στείλουμε καθαρό (εμφανισιακά) Ελληνικό κείμενο, έστω με κεφαλαία. Τα υπόλοιπα (εμφανισιακά όμοια) γράμματα, μετατρέπονται στα αντίστοιχα Αγγλικά του πίνακα όπως πχ το Ελληνικό Α, που μετατρέπεται σε Αγγλικό Α. Αν δεν υπήρχαν στον πίνακα αυτά τα δέκα Ελληνικά γράμματα, τότε δεν θα ήταν δυνατόν να στείλουμε μεγάλο μήνυμα με "εμφανισιακά" Ελληνικό περιεχόμενο, παρά μόνο με Greeklish. Είτε το γράφαμε κατευθείαν μόνοι μας είτε με μετατροπή την ώρα της αποστολής από την ίδια την εφαρμογή. Όποια εφαρμογή και να είναι αυτή...

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

 

με το handcent sms εστελνα 160 χαρακτ αλλα για καποιο λογο, δεν εβλεπε τις επαφες μου, και ολα τα μυνηματα ειχαν τον αριθμο και οχι το ονομα.

 

το ελυσα με το textra, οπου τικαρεις επιλογη για 160 χαρακτηρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν πριν από τις γιορτές των Χριστούγεννων πρωτοχρονιάς θα βγάλει καμιά προσφορά το vickmall για το mi4

 

Με άλλα λόγια να παραγγείλω τώρα το κινητό ή να περιμένω ακόμα λίγο μπας και πέσει λίγο η τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Μονο με αλλους ειδους εφαρμογη μπορεις να εχεις 160χαρακηρες στα σμσ με ελληνικα ... δυστηχως ειναι ενα τεραστιο προβλημα που κανεις δεν εχει βρει λυση με τη "μαμα" εφαρμογη

 

ποιός στέλνει sms στην εποχή του viber % 3G-4G.....

Link to comment
Share on other sites

Καλα και εγω σπανια στελνω sms αφου πλεον εχω viber παντου αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι προβλημα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια πριν παραγγείλω...

 

Ας ξεκινήσουμε..

Παράγγειλα πριν λίγο καιρό από το vickmall ενα power box και επέλεξα NL post..

Περισσότερο το έκανα για να δω πώς συσκευαζουν τα πακέτα, τι πληροφορίες δίνονται στο nl post και ποιες οι πιθανότητες να περάσουν τελωνείο και να τραβάς τα μαλλιά σου..

 

Διάβασα από το φόρουμ πώς οταν διαλέξεις NL γράφει ότι προέρχεται απο Ολλανδία και δεν περνούν τελωνείο..

 

Βάζω φωτογραφία από το πως ήρθε.. Θα δείτε ότι φαίνεται καθαρά origin China και η τιμή του αντικειμένου..

 

Αρα αυτό που φοβάμαι είναι ότι η πιθανότητα να σταματήσει τελωνείο ένα xiaomi mi4 είναι τεράστιες

 

Γιατί από έξω θα γράφει origin China, price 390.00...

 

Κάνω λάθος??

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Πάνω αριστερά, που είναι ο αποστολέας, δίνει διεύθυνση Ολλανδίας. Origin δεν είναι από που το έστειλε.
Link to comment
Share on other sites

Value:18.00 γράφει και βάρος 350γρ. Το 390 που το είδες?

 

Το 390 θα είναι η αξία του ΜΙ4 όταν το παραγγείλω φίλε

 

 

 

 

 

να το παρεις με singpost.

 

 

εννοείς Σιγκαπούρη?? Τι διαφορά θα έχει?

 

 

 

 

Ακόμα και κινητό να έχει μέσα πάλι αξία χαμηλότερη θα γράφει και περιγραφή home and garden ή ότι άλλο θέλεις.

 

 

είναι σίγουρο αυτό φίλε μου??

 

 

 

 

Πάνω αριστερά, που είναι ο αποστολέας, δίνει διεύθυνση Ολλανδίας. Origin δεν είναι από που το έστειλε.

 

Τότε τι σημαίνει origin??

Link to comment
Share on other sites

Αφού ο αποστολέας είναι μια διεύθυνση στην Ολλανδία (και ας λέει προέλευση Κίνας), δεν πρέπει να πληρώσουμε φόρο αν το ανοίξουν στο τελωνείο.

Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια πριν παραγγείλω...

 

Ας ξεκινήσουμε..

Παράγγειλα πριν λίγο καιρό από το vickmall ενα power box και επέλεξα NL post..

Περισσότερο το έκανα για να δω πώς συσκευαζουν τα πακέτα, τι πληροφορίες δίνονται στο nl post και ποιες οι πιθανότητες να περάσουν τελωνείο και να τραβάς τα μαλλιά σου..

 

Διάβασα από το φόρουμ πώς οταν διαλέξεις NL γράφει ότι προέρχεται απο Ολλανδία και δεν περνούν τελωνείο..

 

Βάζω φωτογραφία από το πως ήρθε.. Θα δείτε ότι φαίνεται καθαρά origin China και η τιμή του αντικειμένου..

 

Αρα αυτό που φοβάμαι είναι ότι η πιθανότητα να σταματήσει τελωνείο ένα xiaomi mi4 είναι τεράστιες

 

Γιατί από έξω θα γράφει origin China, price 390.00...

 

Κάνω λάθος??

 

καταρχην θα σου προτεινα να πας στη ζωγραφικη και να σβησεις τα στοιχεια σου, δεν υπαρχει λογος να τα εχεις σε κοινη θεα ...

 

τωρα αυτο που αναφερεις και εμενα με ειχε προβληματισει , ετσι ακριβως ειχα παραλαβει και εγω ... ελεγε αποστολη απο ολλανδια αλλα οριτζιν κινα ... δεν ξερω τι ισχυει για τελωνειο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παιδια εισαστε σε λαθος thread...

 

υπαρχει ειδικο για αποστολες απο κινα.....

 

το δεμα παει πρωτα ολλανδια και μετα ερχεται ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα σου προτεινα να πας στη ζωγραφικη και να σβησεις τα στοιχεια σου, δεν υπαρχει λογος να τα εχεις σε κοινη θεα ...

 

τωρα αυτο που αναφερεις και εμενα με ειχε προβληματισει , ετσι ακριβως ειχα παραλαβει και εγω ... ελεγε αποστολη απο ολλανδια αλλα οριτζιν κινα ... δεν ξερω τι ισχυει για τελωνειο

 

Πώς σβήνω την εικόνα από το ποστ φίλε μου??

 

 

 

 

 

παιδια εισαστε σε λαθος thread...

 

υπαρχει ειδικο για αποστολες απο κινα.....

 

το δεμα παει πρωτα ολλανδια και μετα ερχεται ελλαδα

 

Μπορείς να δώσεις λινκ φίλε μου??

Και τέλος εγώ Κύπρο μένω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια πριν παραγγείλω...

 

Ας ξεκινήσουμε..

Παράγγειλα πριν λίγο καιρό από το vickmall ενα power box και επέλεξα NL post..

Περισσότερο το έκανα για να δω πώς συσκευαζουν τα πακέτα, τι πληροφορίες δίνονται στο nl post και ποιες οι πιθανότητες να περάσουν τελωνείο και να τραβάς τα μαλλιά σου..

 

Διάβασα από το φόρουμ πώς οταν διαλέξεις NL γράφει ότι προέρχεται απο Ολλανδία και δεν περνούν τελωνείο..

 

Βάζω φωτογραφία από το πως ήρθε.. Θα δείτε ότι φαίνεται καθαρά origin China και η τιμή του αντικειμένου..

 

Αρα αυτό που φοβάμαι είναι ότι η πιθανότητα να σταματήσει τελωνείο ένα xiaomi mi4 είναι τεράστιες

 

Γιατί από έξω θα γράφει origin China, price 390.00...

 

Κάνω λάθος??

φιλος πήρε one plus one απο κίνα (pandawill) ήρθε απο ολλανδια όλα μια χαρά, πολύ κολλάτε

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις λινκ φίλε μου??

Και τέλος εγώ Κύπρο μένω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

και γω απο vickmall το πηρα χωρις προβλημα, αλλα με singapore post

 

τωρα εσυ εισαι κυπρο, ισως εκει να ισχύουν αλλα κολπα..... καλυτερα να ρωτησεις στο παραπανω θρεντ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...