Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To γεγονός ότι ένα site έχει Paypal δεν σημαίνει ότι είναι αξιόπιστο;

 

Όχι ότι είναι κανόνας αλλά λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά με το που το πάρεις δοκίμασε εδώ για το αν είναι γνήσιο ή όχι και είσαι κομπλέ. Αν εντοπίσεις θέμα τότε refund (εδώ μπαίνει το paypal).

 

Όσο για το mi5 το ίδιο κάνουν και πολλά άλλα μαγαζιά (όπως ειπώθηκε παραπάνω). Δεν σημαίνει τίποτα.

 

μακρυά και αγαπημένοι που λένε. :)

vickmall και όλα καλά ;)

+1

Link to comment
Share on other sites

Ολες τις αγορες τις εχω κανει απο minideal. Θα επαιρνα και απο το vick αφου ολοι αφηνουν καλα σχολια, αλλα το ειχε λιγο πιο ακριβο. Το πηρα με δωρο tempered glass και λαστιχενια θηκη. Μολις το παραλαβετε συνιστω να περαστει η ελληνικη ρομ. (στην σταθερη της εκδοση βλεπω 1.8-2.2 gb free ram + περισσοτερες λειτουργιες σε σχεση με την προεγκατεστημενη)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5928-Stable-7-1-0-Xiaomi-MI-4-Kit-Kat/

Link to comment
Share on other sites

Ολες τις αγορες τις εχω κανει απο minideal. Θα επαιρνα και απο το vick αφου ολοι αφηνουν καλα σχολια, αλλα το ειχε λιγο πιο ακριβο. Το πηρα με δωρο tempered glass και λαστιχενια θηκη. Μολις το παραλαβετε συνιστω να περαστει η ελληνικη ρομ. (στην σταθερη της εκδοση βλεπω 1.8-2.2 gb free ram + περισσοτερες λειτουργιες σε σχεση με την προεγκατεστημενη)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5928-Stable-7-1-0-Xiaomi-MI-4-Kit-Kat/

 

στο minideal το βλέπω out of stock, εκτός και αν εγώ κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που ειναι πλεον laggarismeno με τρομερο delay και δεν ειναι θεμα Λογισμικου?

 

Το πεταω? Η εγγυηση ελειξε το ειχα παρει απο Pandawill.

 

Βλεπω το χει παθει κι αλλος.

https://www.youtube.com/watch?v=IOsFfKZf_Jk

 

Τι μπορει να εχει παθει? Καμια ιδεα να ξερω τι μου γινεται? Υγρασια, Νερο ?

 

Να το στειλω καπου υπαρχει? Η να δοκιμασω να κανω κατι μονος.

Link to comment
Share on other sites

Παντως λιγο απαραδεκτο οτι ειναι το ΜΙ4 ακομα με την 4.4... Κριμα. Ελπιζω να μη φαμε φολα και εμεις με το MI4C...Και παρουμε την 6 σε κανενα χρονο
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που ειναι πλεον laggarismeno με τρομερο delay και δεν ειναι θεμα Λογισμικου?

 

Υποθέτω για να το λες δοκίμασες ένα factory defaults να σβηστούν τα πάντα από μέσα για να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι software. Αν όχι πάρε ένα backup από το recovery και κάντο.

 

Αν αποκλειστεί το software οι επιλογές για hardware είναι αρκετές οπότε θα πρέπει να μας πεις τι έγινε. Σου έπεσε; Βράχηκε; Ζεστάθηκε υπερβολικά;

 

Κάπου στο thread του mi3 υπήρχε ένα παλικάρι που αναλάμβανε να επιδιορθώσει κάποια xiaomi. Βέβαια μιλάμε για αλλαγή σπασμένου digitizer όχι για εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς. Δεν θυμάμαι καθόλου το όνομά του αλλά αν ρωτήσεις σε thread της xiaomi ή στην miui hellas ίσως σου δοθεί η απάντηση για κάποιον τεχνικό.

 

Κρίμα. Περαστικά εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα που ειναι πλεον laggarismeno με τρομερο delay και δεν ειναι θεμα Λογισμικου?

 

Δοκίμασε αυτή τη διαδικασία http://en.miui.com/thread-81315-1-1.html οπως περιγράφετε στο "How to Flash Fastboot ROM."

Παντως λιγο απαραδεκτο οτι ειναι το ΜΙ4 ακομα με την 4.4... Κριμα. Ελπιζω να μη φαμε φολα και εμεις με το MI4C...Και παρουμε την 6 σε κανενα χρονο

 

Τουλάχιστον δεν ξεμιναμε στην 5.0 όπως η meizu :P

Θεωριτικά θα πάει απ ευθείας στην 6

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη δοκιμασει διαγραφη ολων με Mi Recovery, με CWM Recovery καθως και με Fast Boot - Flash all

και ποικιλια διαφορετικων rom.. επιστρεφωντας στη Miui 6 κλπ κλπ... (Ολικες διαγραφες με Wipe τα παντα)

 

Για πεταμα ειναι ! Να το ξανα παρω ομως? Η θα παθω τα ιδια.. Κινηταρα ηταν αλλα ημουν ατυχος απο

τη αρχη αυτη τη φορα... εδω τη δευτερη μερα π το ειχα παρει μου εσκασε το ηχεο.. blown out.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη δοκιμασει διαγραφη ολων με Mi Recovery, με CWM Recovery καθως και με Fast Boot - Flash all

και ποικιλια διαφορετικων rom.. επιστρεφωντας στη Miui 6 κλπ κλπ... (Ολικες διαγραφες με Wipe τα παντα)

 

Για πεταμα ειναι ! Να το ξανα παρω ομως? Η θα παθω τα ιδια.. Κινηταρα ηταν αλλα ημουν ατυχος απο

τη αρχη αυτη τη φορα... εδω τη δευτερη μερα π το ειχα παρει μου εσκασε το ηχεο.. blown out.

 

ski69line@hotmail.com στείλε μου ένα μήνυμα με τι κινητό να σε πάρω τηλ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την cm12.1? Ποια ειναι η αποψη σας σε σχεση με την miui σε θεμα διαχειρισης ram, αυτονομιας, ηχων ειδοποιησεων κλησεων κλπ?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την τιμη απο αυτο το μαγαζι αξιζει;

https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/29-xiaomi-mi4.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

Λογω του οτι ειναι και σε EU warehouse και θα ερθει γρηγορα με κουριερ.

Και επισης, η LTE εκδοση υποστηριζει ολες τις μπαντες της Ελλαδας;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις την cm12.1? Ποια ειναι η αποψη σας σε σχεση με την miui σε θεμα διαχειρισης ram, αυτονομιας, ηχων ειδοποιησεων κλησεων κλπ?

Εγω! Η διαχειρηση της ram ειναι αρκετα καλυτερη. Εχω 1.5gb ελευθερο οταν με miui επεφτα συχνα κατω απο 1gb.Οι εφαρμογες δεν κλεινουν στην cm τοσο ευκολα οσο στην miui.Αυτονομια δε θυμαμαι να σου πω την αληθεια για να συγκρινω. Μεγαλες διαφορες σε γενικες γραμμες δεν υπαρχουν παντως.

Γενικα, αν και η cm εχει βελτιωθει τις τελευταιες εβδομαδες εχει ακομη θεματα με την εφαρμογη της καμερας και το gps.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την τιμη απο αυτο το μαγαζι αξιζει;

https://www.xiaomiforsale.com/en/phones/29-xiaomi-mi4.html#/memorysize-16gb/networktype-lte/color-white

Λογω του οτι ειναι και σε EU warehouse και θα ερθει γρηγορα με κουριερ.

Και επισης, η LTE εκδοση υποστηριζει ολες τις μπαντες της Ελλαδας;

Ευχαριστω

 

Για το site δεν ξέρω αν είναι οκ αλλά σαν τιμή εαν είναι απο ευρωπαική αποθήκη είναι μια χαρά.

Υποστηρίζει όλες τις μπάντες εκτός της 800άρας κλασικά σε όλα τα xiaomi εως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για το site δεν ξέρω αν είναι οκ αλλά σαν τιμή εαν είναι απο ευρωπαική αποθήκη είναι μια χαρά.

Υποστηρίζει όλες τις μπάντες εκτός της 800άρας κλασικά σε όλα τα xiaomi εως τώρα.

:rolleyes: Κακό αυτό. Θυμόμουν ότι κάτι έπαιζε με αυτό αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν με αυτο το κινητό ή με κάποια άλλα που κοίταζα.

ποιο ακριβή η έκδοση με τα 2GB σε σχέση με τα 3GB?:blink:

Άσε το τι έχω δει απο χτες στα κινεζικα τα μαγαζια που κοιταζω... Αλλοι το εχουν ακομα και πανω απο 400$. Ο,τι να ΄ναι κάνει ο καθένας. Αλλά που είδες εσύ το 2γιγα πιο ακριβο;

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Κακό αυτό. Θυμόμουν ότι κάτι έπαιζε με αυτό αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν με αυτο το κινητό ή με κάποια άλλα που κοίταζα.

 

Ντάξει δεν το λες και λόγο για να μην το πάρεις,μια χαρά σήμα θα χεις και πάλι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά χρησιμοποιείται αρκετά νομίζω η 800αρα (δεν είμαι και σίγουρος βεβαια αλλά οκ)

 

Όσο για την τιμη που ειπα πριν, τελικα αυτα που ειναι πανω απο 400$, ειναι με τα 64GB μνημη οποτε ακυρο :p

 

Απο vickmall βγαινει λιγο πανω απο 220€, αλλά τι γινεται και με την εγγυηση; Το αλλο το μαγαζι λεει και για EU service center. Το ιδιο και το ibuygou αλλα βεβαια δεν το εχει σε ευρωπαικη αποθηκη διαθεσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά χρησιμοποιείται αρκετά νομίζω η 800αρα (δεν είμαι και σίγουρος βεβαια αλλά οκ)

 

Όσο για την τιμη που ειπα πριν, τελικα αυτα που ειναι πανω απο 400$, ειναι με τα 64GB μνημη οποτε ακυρο :p

 

Απο vickmall βγαινει λιγο πανω απο 220€, αλλά τι γινεται και με την εγγυηση; Το αλλο το μαγαζι λεει και για EU service center. Το ιδιο και το ibuygou αλλα βεβαια δεν το εχει σε ευρωπαικη αποθηκη διαθεσιμο.

Ναι τελευταία επειδή δεν βγαίνουν άλλα και πουλάνε το απόθεμα,η 64άρα απο 340 max πήγε 400+

 

Όσο για την εγγύηση ,έχουν δικό τους service σε κάποια ευρωπαική χώρα και αν πάθει κάτι δεν το στέλνεις κίνα αλλά ξανά ευρώπη. ( το minideal έχει αποθήκη και service και στην ελλάδα αλλά δεν νομίζω να έχει stock )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την πάτησα...

Αυτό το deal1949 μεγάλη απάτη.

Ενώ είχα παραγγείλει το 4G με 3GB ram μου έστειλαν 4G με 2GB ram...

Το κουτί ασφράγιστο το οποίο από ήταν από την έκδοση που παρήγγειλα αλλά το κινητό είχε αλλαχτεί...

Ίσως να ήταν και μεταχειρισμένο γιατί η ζελατίνα ήταν κολλημένη χάλια.

 

Τουλάχιστον φαίνεται γνήσιο.

Του έτρεξα και ANTUTU και και τα πήγε πολύ καλά(44000)!

Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την πάτησα...

Αυτό το deal1949 μεγάλη απάτη.

Ενώ είχα παραγγείλει το 4G με 3GB ram μου έστειλαν 4G με 2GB ram...

Το κουτί ασφράγιστο το οποίο από ήταν από την έκδοση που παρήγγειλα αλλά το κινητό είχε αλλαχτεί...

Ίσως να ήταν και μεταχειρισμένο γιατί η ζελατίνα ήταν κολλημένη χάλια.

 

Τουλάχιστον φαίνεται γνήσιο.

Του έτρεξα και ANTUTU και και τα πήγε πολύ καλά(44000)!

Κατά τα άλλα οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικές...

 

Γιατι δε το γυρισες πισω? Αφου εχεις πληρωσει για το 1GB ΠΑΡΑΠΑΝΩ RAM.

 

Κατευθειαν εγω θα εκανα Open dispute για not as described or advertised και θα τους ζητουσα και λεφτα να το στειλω πισω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Ξέρει κανείς σας τίποτα για το deal1949?

Αγόρασα από εκεί το Μι4...

Λέτε να την πάτησα;

 

δεν το έχω ακουστά. αλλά αν βλέπεις τέτοια στο site τους, καλύτερα να απομακρύνεσαι :p:lol:

 

http://www.1949deal.com/xiaomi-mi5-plus-4g-ram-5-2-inch-2k-screen-snapdragon-820-processor-16-0mp-camera-4g-no-frame-design-mobile-phone.html

 

που να μην το έλεγα κιόλας. μετά κακός γίνομαι.

 

ότι και να είναι τώρα έχεις το κινητό στα χέρια. έστω και με -1γκίγκα ραμ, απόλαυσε το κινητό και όλα καλά :);)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε το γυρισες πισω? Αφου εχεις πληρωσει για το 1GB ΠΑΡΑΠΑΝΩ RAM.

 

Κατευθειαν εγω θα εκανα Open dispute για not as described or advertised και θα τους ζητουσα και λεφτα να το στειλω πισω.

 

Έχω τραβήξει unpaking θα τους ζητήσω μερική επιστροφή χρημάτων (κάνα 50euro) για να μην τους κάνω dispute.

Εάν το δεχτούν έχει καλός...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και εγώ πως η καλύτερη επιλογή σου είναι να ανοίξεις το dispute άμεσα και να ζητήσεις full refund από το paypal (υποθέτω είχε paypal). Αν έχει ανοιχτεί το κουτί δεν ξέρεις τι πήρες στα χέρια σου. Μεταχειρισμένο; Refubrished; Καμιά επιστροφή κάποιου άλλου αγοραστή;

 

Πάντως αν αποφασίσεις να το κρατήσεις (εφόσον είναι γνήσιο κλπ) τα 2 gb μην σε φοβίζουν έχει πολύ καλή διαχείριση μνήμης και δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Δυστυχώς συμβαίνουν αυτά.

Εγώ λόγω εμπειρίας (την έχω πατήσει στην πρώτη μου αγορά από Κίνα) δεν θα αλλάξω τα 2-3 απόλυτα έμπιστα καταστήματα ακόμα και με ακριβότερες τιμές (μέχρι 20 δολάρια δίνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...