Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα θεματακι σημερα ειδα οτι το ηχειο βγαζει βραχνο ηχο... δε βγαζει καθαρο ηχο...

τι να φταιει ;

 

Αν δεν κάνω λάθος, είχανε αναφερθεί σε ξένα φορα, οτι κάποια είχανε βγει προβληματικά στο ηχείο.... Αν συνεχιστεί, πάρε backup κανε reset μήπως στρώσει...αλλιώς πας για αντικατάσταση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το χω δυο βδομάδες όμως και τώρα ξαφνικα τι έγινε? Δε μου χει πεσει ποτε πάντως... Επιστροφη χρονοβόρο πολύ είναι.... Δε βρήκα google κάνα σχετικό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το χω δυο βδομάδες όμως και τώρα ξαφνικα τι έγινε? Δε μου χει πεσει ποτε πάντως... Επιστροφη χρονοβόρο πολύ είναι.... Δε βρήκα google κάνα σχετικό πρόβλημα.

 

του περασες αλλη rom ? και αν ναι με τι τροπο ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εχθες έβαλα την 4.11.21 την ελληνική με Recovery update to system 1.. Χωρίς wipe κλπ παραμένει το πρόβλημα....

 

αφου εβαλες την ελληνικη δημιουργηθηκε το προβλημα ;

 

Κατεβασε μια εκδοση που εσυ θες, (Εγω θα κατεβαζα την τελευταια multilanguage) ουτε stable ουτε ελληνικη ουτε τιποτα αλλο. μετανομασετο σε update.zip, μπες με vol+ και on/off στο μενου, κανε reset wipe και τα παντα ... χωρις να κανεις ρισταρτ πηγαινε και βαλε το update μετα. αν το κινητο συνεχιζει τα ιδια τοτε μαλλον ειναι προβλημα hardware και πρεπει να το στειλεις πισω.

 

ή ακομη καλυτερα απο την αρχη ολα με fastboot και να επιλεξεις να σβηστουν τα παντα απο μεσα ομως

 

Και φυσικα αν δεν υπαρχει σημαντικος λογος μη κανεις update καθε εβδομαδα.

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αφου εβαλες την ελληνικη δημιουργηθηκε το προβλημα ;

 

Μπα οχι ειναι νομιζω θεμα hardware ξαφνικα εγινε οσο ειχα την ελληνικη rom αλλα δε παιζει ρολο.. γιατι

δεν εκανα κατι καινουργιο η καμια αλλαγη.... ελατωματικο ηχειο μαλλον τα παιξε!

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα καθαρο περασμα μιας νεας ρομ (Full wipe τα παντα) ή απο Fastboot και σβησε τα παντα.... αν συνεχιζει να εχει προβλημα στειλτο κατευθειαν πισω

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

κανε ενα καθαρο περασμα μιας νεας ρομ (Full wipe τα παντα) ή απο Fastboot και σβησε τα παντα.... αν συνεχιζει να εχει προβλημα στειλτο κατευθειαν πισω

 

Πως το κανω αυτο δεν εχω ιδεα... θα τα κανω χειροτερα.. και μετα δε θα ανοιγει καν

 

Παντως εχω ηδη δοκιμασει format μεσω ρυθμισεων και απο τη 4.10.17 που εχαι 2 βδομαδες αναβαθμισα στην 4.11.21

την ελληνικη τη καινουργια και το προβλημα παραμενει κατι μου λεει ειναι θεμα hardware αλλα δε μου χει πεσει ποτε

ουτε εχει ερθει σε επαφη με νερο. Παρανοικες καταστασεις... καινουργιο κινητο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το παω καπου Ελλαδα για επισκευη ; Αντικατασταση ηχειου η επιδιορθωση ;

 

YouTube μπορείς να κάνεις αναζήτηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

ψαξε να δεις πως θα βαλεις καθαρη ρομ απο την αρχη στο miui.gr και αν δεν γινει δουλεια στειλτο κινα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

YouTube μπορείς να κάνεις αναζήτηση...

 

Replace/Fix/Issue/Problem Xiaomi Mi4 Speaker? Δε εχει κατι.... :P

 

Τι να κανω αναζητηση ;

 

MAFIA

Χθες 19:09

ψαξε να δεις πως θα βαλεις καθαρη ρομ απο την αρχη στο miui.gr και αν δεν γινει δουλεια στειλτο κινα

 

Μολις το πηρα αν το στειλω πισω καλο μου Φεβρουαριο κι αν... Αμα μπορω να το αποφυγω και να το φτιαξω Ελλαδα

θα το κανω οσο κι αν κοστιζει. ΡΟΜ εβαλα καινουργια δε φταιει η ρομ... ειναι θεμα hardware. Απλα τα παιξε!

 

Και πιστευω επαθε αυτο:

http://www.images2.co.uk/sound_equipment/resources_loudspeakers_explained_blowing_a_speaker.html

Edited by sakis92
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση

 

Όσοι παραγγείλετε από το vickmall τι δώρα σας έστειλαν μαζί με το κινητό??

 

Και κάτι τελευταίο μέχρι πόση έξτρα έκπτωση μπορεί να δώσει η σαλινα με κουπόνι?

Link to comment
Share on other sites

εμενα εστειλε 2 θηκες ,μια διαφανη σιλικονη και μια σαν βιβλιο, και καποιες μεμβρανες.

 

μονο η σιλικονη άξιζε καπως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση

 

Όσοι παραγγείλετε από το vickmall τι δώρα σας έστειλαν μαζί με το κινητό??

 

Και κάτι τελευταίο μέχρι πόση έξτρα έκπτωση μπορεί να δώσει η σαλινα με κουπόνι?

 

 

Αυτές με έστειλαν.. Και τις έχω να κάθονται...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά επειδή το πήρα απόφαση

Γιατί βαρέθηκα να περιμένω το μαύρο χρώμα να βγει..

 

Θα το παραγγείλω το άσπρο αρχές της άλλης βδομάδας μπας και δώσουν καθόλου έκπτωση χριστουγεννων...

 

Ποια ρομ να ζητήσω??

Την original ή την multy language?

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά επειδή το πήρα απόφαση

Γιατί βαρέθηκα να περιμένω το μαύρο χρώμα να βγει..

 

Θα το παραγγείλω το άσπρο αρχές της άλλης βδομάδας μπας και δώσουν καθόλου έκπτωση χριστουγεννων...

 

Ποια ρομ να ζητήσω??

Την original ή την multy language?

 

Οποία και να ζητήσεις εάν θες βάζεις την ελληνική ρομ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

"Another version of Mi4: Xiaomi will release black Mi4 (original color of metal frame) tomorrow. For this version, only TDD-LTE 16GB will be available currently."

10477896_869168713127968_2286583633776128463_n.jpg?oh=14e9d8bef59d320d6332a113a4dcee0a&oe=551A7874&__gda__=1427773482_c0379f0ea572256657e488c2f63c1f1f

 

Ακριβώς αυτό δημοσιεύτηκε στη σελίδα της ibuygou.com πριν 4-5 ώρες!

Link to comment
Share on other sites

"Another version of Mi4: Xiaomi will release black Mi4 (original color of metal frame) tomorrow. For this version, only TDD-LTE 16GB will be available currently."

10477896_869168713127968_2286583633776128463_n.jpg?oh=14e9d8bef59d320d6332a113a4dcee0a&oe=551A7874&__gda__=1427773482_c0379f0ea572256657e488c2f63c1f1f

 

Ακριβώς αυτό δημοσιεύτηκε στη σελίδα της ibuygou.com πριν 4-5 ώρες!

 

κάπου διάβασα πως το μαυρο έχει θέμα με την βαφή στο πλάισιο , ξεφτίζει-ξεκολλανε κομματακια, οπότε μάλλον θα το καθυστερήσουν ή θα το εγκαταλείψουν τελικά.

Μάλλον για αυτό κράτησαν το ασημί πλαίσιο όπως το λευκό.

Link to comment
Share on other sites

το ibuygou εχει 294ευρω το 16αρι σε λευκο και το μαυρο το εβαλε pre-order 354 επισης 16αρι !!!

 

Μα ποσο #$^#$^^$ μπορει ειναι ;;;;

 

http://www.ibuygou.com/p-pre-order-black-xiaomi-mi4-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-wcdma-version-6203.html

 

και στο vickmall 100$ πανω !!!

 

Ελπιζω να μη πουλησουν ουτε ενα οσο θα εχουν τετοια τιμη

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν με παιρνει καποιο σταθερο τηλεφωνο που δεν ειναι στις επαφες μου εμφανιζει απο κατω απο το νουμερο και την περιοχη που ειναι το τηλεφωνο.Αλλα με παιρνει καποιος απο Αγ.Παρασκευη και μου δειχνει Αθηνα/Πειραιας/Σαλαμινα.Πως το φτιαχνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν με παιρνει καποιο σταθερο τηλεφωνο που δεν ειναι στις επαφες μου εμφανιζει απο κατω απο το νουμερο και την περιοχη που ειναι το τηλεφωνο.Αλλα με παιρνει καποιος απο Αγ.Παρασκευη και μου δειχνει Αθηνα/Πειραιας/Σαλαμινα.Πως το φτιαχνω;

 

Δεν νομιζω πως αλλαζει κατι, φυσιολογικα σου λειτουργει

Η Αγ.Παρασκευη Αθηνα ειναι

Αν σε παρει καποιος απο το Λαγονησι θα σου λεει Λαγονησι κτλ

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εμφανιζει σωστα τις περιοχες με παιρνουν απο Αγ.Παρασκευη και εμφανιζει Σαλαμινα.

 

Aθηνα / Πειραιας / Σαλαμινα σου εμφανιζει. Η Αγ.Παρασκευη ειναι στην Αθηνα. Σωστα λειτουργει

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Aθηνα / Πειραιας / Σαλαμινα σου εμφανιζει. Η Αγ.Παρασκευη ειναι στην Αθηνα. Σωστα λειτουργει

Το Σαλαμινα που κολλαει;Εγω Αγια Παρασκευη μενω;Ειχα κανει κατι με τον πλοηγο η με το gps δεν θυμαμαι και πρεπει να ειχα αναζητησει μια τυχαια οδο και βγηκε αυτη στον Πειραια.Τωρα ολα τα τηλεφωνα που αρχιζουν απο 210 τα εμφανιζει ετσι;Ενω αν παρει καποιος απο επαρχια εμφανιζει Πυργος πχ.Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...