Jump to content

Newman K1S (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν είστε ρουτ, θα το χάσετε παρεμπιπτόντως.

Για να το κάνουμε root ποια διαδικασία ακολουθούμε ;

Link to comment
Share on other sites

Για να το κάνουμε root ποια διαδικασία ακολουθούμε ;

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι πριν το update, το είχα ρουτάρει με το root genius. Για κάποιο λόγο δε μπόρεσα μετά το update αλλά αυτό πολύ πιθανώς να οφείλεται στο pc. Για να καταλάβεις, προσπαθώ να εξηγήσω σε εντελώς άσχετο, μέσω skype, πως να κάνει το ρουτ, το οποίο δεν είναι όπως καταλαβαίνεις και το πιο εύκολο. :P

 

Όταν καταφέρω να το ρουτάρω εξ αποστάσεως, θα γράψω εδώ το πως.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι πριν το update, το είχα ρουτάρει με το root genius. Για κάποιο λόγο δε μπόρεσα μετά το update αλλά αυτό πολύ πιθανώς να οφείλεται στο pc. Για να καταλάβεις, προσπαθώ να εξηγήσω σε εντελώς άσχετο, μέσω skype, πως να κάνει το ρουτ, το οποίο δεν είναι όπως καταλαβαίνεις και το πιο εύκολο. :P

 

Όταν καταφέρω να το ρουτάρω εξ αποστάσεως, θα γράψω εδώ το πως.

 

Δοκίμασα αυτό εδώ http://playfuldroid.com/how-to-root-newman-k1s-using-the-framaroot-app/ αλλά μου γράφει failed.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα αυτό εδώ http://playfuldroid.com/how-to-root-newman-k1s-using-the-framaroot-app/ αλλά μου γράφει failed.

edit : Το έκανα με το root genius και είναι εντάξει τώρα :cool: THANKS

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την rom που ποσταρε ο kuruki (και ευχαριστω btw) και οντως φαινετε να εφτιαξε το θεμα με τα ghost touches, απο την αλλη εχω ανοιχτο dispute και το antelife μου λεει να το στειλω πισω αν θελω και δεν ξερω τι να κανω, ελεγα να το τραμπαρω για το coolpad f1, αλλα αν δουλευει καλο ειναι να γλυτωσω την τεραστια αναμονη του πηγαινε ελα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την rom που ποσταρε ο kuruki (και ευχαριστω btw) και οντως φαινετε να εφτιαξε το θεμα με τα ghost touches, απο την αλλη εχω ανοιχτο dispute και το antelife μου λεει να το στειλω πισω αν θελω και δεν ξερω τι να κανω, ελεγα να το τραμπαρω για το coolpad f1, αλλα αν δουλευει καλο ειναι να γλυτωσω την τεραστια αναμονη του πηγαινε ελα.

 

Το θεμα ξερεις πιο ειναι? Αν στο αμεσο μελλον εμφανιστουν ξανα τα ghost touches, τι κανεις? Δεν θα υπαρχει η προστασια του paypal και θα πρεπει να ψαχνεις για καινουρια rom μηπως και διορθωθει το προβλημα.

Γι'αυτο δεν μπηκα στην διαδικασια αυτη.

Καλυτερα πισω και ας περιμενω κανα διμηνο ακομα παρα να το ρισκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα την rom που ποσταρε ο kuruki (και ευχαριστω btw) και οντως φαινετε να εφτιαξε το θεμα με τα ghost touches, απο την αλλη εχω ανοιχτο dispute και το antelife μου λεει να το στειλω πισω αν θελω και δεν ξερω τι να κανω, ελεγα να το τραμπαρω για το coolpad f1, αλλα αν δουλευει καλο ειναι να γλυτωσω την τεραστια αναμονη του πηγαινε ελα.

 

Εγώ πάντως το έχω λιώσει από το μεσημέρι που του έκανα το update και δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ μέχρι τώρα χωρίς ίχνος ghost touches και μάλιστα antutu score 26995!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μάλλον θα ρισκάρω λίγο ακόμα, η 45 μέρες δεν πλησιάζουν, θα το λιώσω 2 μέρες και αν κάνει το παραμικρό έφυγε πίσω. Προς το παρόν και εγώ το πάω από antutu σε real racing και πίσω και ενδιάμεσα ανοίγω multitouch tester και βλέπω αν μετρήσει κάποιο πάτημα άλλα τπτ, για να δυσκολέψω και την κατάσταση το έβαλα να φορτίζει κιόλας και ανέβασα και την φωτεινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Με root genius τα κατάφερες και μετά το update ε; Άρα σίγουρα φταίει το pc, γιατί κάνει 10 ώρες (ενώ όταν το είχα ρουτάρει παλιότερα το είχε κάνει σε μερικά λεπτά το πολύ) και στο τέλος αποτυγχάνει... Θα πω να το προσπαθήσουν από άλλο μηχάνημα...

 

Από την Παρασκευή που έχουν περάσει το update δουλεύει δίχως να μου παραπονεθούν, αλλά η χρήση που του κάνουν είναι σχετικά light, δλδ chrome, social networking και φωτογραφίες... Αφού του βάζετε και παίζει παιχνίδια χωρίς θέμα, πρέπει να είναι κομπλέ. Πάλι καλά. Παιζόταν η αξιοπιστία μου βλέπεις, δε θα με ξαναεμπιστεύονταν για κινητό! :lol:

 

Ρε μάγκες, σας δουλεύει εσάς (στην Ελλάδα) το 3G μετά το update; Δεν ξέρω εάν δούλευε ή όχι πριν, πάντως τώρα σε εμάς δε δουλεύει! :mad:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορει καποιος να επιβεβαιωσει αν δουλευουν ολα στο τηλεφωνο κανονικα

3g,gps,bt,wifi, και αν παρουσιαζει προβληματα παρακαλω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μάλλον θα ρισκάρω λίγο ακόμα, η 45 μέρες δεν πλησιάζουν, θα το λιώσω 2 μέρες και αν κάνει το παραμικρό έφυγε πίσω. Προς το παρόν και εγώ το πάω από antutu σε real racing και πίσω και ενδιάμεσα ανοίγω multitouch tester και βλέπω αν μετρήσει κάποιο πάτημα άλλα τπτ, για να δυσκολέψω και την κατάσταση το έβαλα να φορτίζει κιόλας και ανέβασα και την φωτεινότητα.

 

φιλε δουλευει το κινητο να το τσιμπησω?

το 3g δουλευει ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

φιλε δουλευει το κινητο να το τσιμπησω?

το 3g δουλευει ?

ευχαριστω

 

Ναι μια χαρα δουλευει, αλλα θα σου προτεινα να δωσεις κατι παραπανω και να παρεις το coolpad f1! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν ενδιαφέρει κάποιον, βρήκα ROM με Ελληνικά.

 

Πάτε σε αυτή τη σελίδα του Needrom:

K1s SuPeR AOSP

αλλά ΔΕΝ κατεβάζετε τη ROM που λέει αυτός, γιατί δεν έχει Ελληνικά αυτή.

Πάτε εκεί που λέει "Links other than Needrom:" από κάτω έχει link για το αρχείο

CWM STOCK ROM v1.0 EBR-7.0 GB.rar

 

Πατήστε το, ή πατήστε κατευθείαν εδώ για να αποφύγετε το adf.ly

 

Το φλασάρετε μέσω USB με το πρόγραμμα που περιέχεται στο RAR αρχείο, αφού διαλέξετε το scatter.txt.

 

Η ROM περιέχει custom recovery αλλά όχι root και gapps τα οποία πρέπει να περάσετε από το recovery μετά που θα βάλετε τη ROM.

Το root θα το πάρετε από το FIX.rar που έχει η σελίδα στο needrom και τα gapps από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλημερα μετα απο τοσο καιρο που το εχεται τελικα εστρωσε λυθηκαν τα προβληματα με καποια rom?το gps πως παει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αν ενδιαφέρει κάποιον, βρήκα ROM με Ελληνικά.

 

Πάτε σε αυτή τη σελίδα του Needrom:

K1s SuPeR AOSP

αλλά ΔΕΝ κατεβάζετε τη ROM που λέει αυτός, γιατί δεν έχει Ελληνικά αυτή.

Πάτε εκεί που λέει "Links other than Needrom:" από κάτω έχει link για το αρχείο

CWM STOCK ROM v1.0 EBR-7.0 GB.rar

 

Πατήστε το, ή πατήστε κατευθείαν εδώ για να αποφύγετε το adf.ly

 

Το φλασάρετε μέσω USB με το πρόγραμμα που περιέχεται στο RAR αρχείο, αφού διαλέξετε το scatter.txt.

 

Η ROM περιέχει custom recovery αλλά όχι root και gapps τα οποία πρέπει να περάσετε από το recovery μετά που θα βάλετε τη ROM.

Το root θα το πάρετε από το FIX.rar που έχει η σελίδα στο needrom και τα gapps από εδώ.

 

Η ROM με τα Ελληνικά έχει πολλά ghost touches.Πιό πολλά και από την αρχική :(.Πέρασα μετά και την άλλη που έχει στο needrom και το τηλέφωνο φυσάει.Δουλεύει ΡΟΛΟΪ :D.Όλα άψογα.(Antutu score 30029)

edit:Για να γίνει σωστά η δουλειά πρέπει να περάστουν και οι δύο ROM όπως ακριβώς αναφέρει στην σελίδα.Πρώτα η CWM STOCK ROM 1.0 EBR-7.0 GB.rar γιατί έχει CWMRecovery και μετά η K1s SuPeR AOSP.

Edited by black66gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...