Jump to content

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΤΩΝ 5 ΕΥΡΩ


Guest margarita12
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δίνω μια πληροφορία με επιφύλαξη. Η κοσμοτέ έκανε σύμβαση με Πειραιώς και θα συνεχίσει κανονικά να δίνει 5ευρώ κωδικούς από το e-banking. Επίσης και μέσω mykosmote γίνονται κανονικά 5ευρώ ανανεώσεις. Μόνο σε περιπτεράδες φαίνεται να σταμάτησαν. Κάτι είναι κι αυτό...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest margarita12
Δίνω μια πληροφορία με επιφύλαξη. Η κοσμοτέ έκανε σύμβαση με Πειραιώς και θα συνεχίσει κανονικά να δίνει 5ευρώ κωδικούς από το e-banking. Επίσης και μέσω mykosmote γίνονται κανονικά 5ευρώ ανανεώσεις. Μόνο σε περιπτεράδες φαίνεται να σταμάτησαν. Κάτι είναι κι αυτό...

 

Μακαρι! Ιδωμεν....

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Στον Γερμανο ομως μπορεις να βαλεις ακομα πχ 5 ευρω η 7 η οσο θες γενικοτερα σωστα?

 

Απο 6 ευρω και πανω

Link to comment
Share on other sites

είναι υποκριτικό εκ μερους μου, το να αγανακτω για το οτι σε καιρους κρισης ,οι τιμες αντι να πεφτουν αυξανονται ;

κοροιδια ειναι και ο φορος 12% που λες οπως και ενα σωρο αναιτιοι φοροι και τέλη.

Αυτο όμως σημαινει οτι πρεπει με ολοενα και λιγοτερα χρηματα :( ,να πληρωνουμε ολοενα και περισσοτερο :mad: ;;

 

Συγγνώμη, αλλά σε ελάχιστες περιπτώσεις (πχ συντήρηση γραμμής που είναι συνδεδεμένη με συναγερμό) ήταν η ανανέωση των 5 ευρώ, γενικά δεν συνέφερε για κανένα λόγο καθώς μαζί με το φόρο δεν μπορούσες να αγοράσεις κανένα στοιχειώδες πακέτο πέρα από μηνύματα (τουλάχιστον στην Cosmote). Οπότε, ποιος ο λόγος να γίνεται όλος αυτός ο ντόρος από τη στιγμή που: α) υπάρχουν κάρτες των 10 ευρώ που ναι μεν, αναγκάζεσαι να πας εκεί, αλλά θα κάνεις περισσότερο καιρό να αγοράσεις κάρτα (αν συνεχίσεις την ίδια χρήση) συν ότι θα πάρεις και gold κωδικό (αν είσαι Whats up), β) υπάρχουν ακόμα κάρτες των 5 ευρώ για αγορά μέσω internet και γ) μπορείς να βάλεις 6 ευρώ σε οποιοδήποτε κατάστημα. Μήπως είναι κοροϊδία να πληρώσεις ένα ευρώ παραπάνω;

Στην τελική, δεν χάνετε τα χρήματά σας, ρε παιδιά, απλώς αναγκάζεστε να βάζετε 5 ευρώ παραπάνω που όμως έχει κάποια οφέλη. Όπως ξεσυνηθίσαμε τις κάρτες των 3 ευρώ έτσι θα γίνει και τώρα. ;)

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητές μια χαρά ήταν με την 5άρα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βρέθηκα και γω προ εκπλήξεως... πήγα να αγοράσω 5ευρη στην κοσμοτε και μου λένε καταργήθηκε... πάω σε άλλον πάλι τα ίδια... ρωτάω και για την βονταφον και μου λεει πως και εκεί καταργήθηκαν οι 5ευρες .. ΑΜΑΝ λεω με τα καρτελ που μπλέξαμε!!! Απόλυτα σύμφωνος μου λέει... και σκάω 10ευρω... ένω με 5ευρω αγόραζα κάρτα βονταφον και με τα 4 ευρω ενεργοποιούσα το φοιτητικό με τα 1000' προς όλα τα δίκτυα.. Το κυρίως θέμα όμως είναι τι κάνουμε! Αν δω ότι η WIND-Q δεν ακολουθούν την ίδια πολιτική τότε το γυρνάω εκεί!

 

Ρε φίλε...Είναι απλά τα πράγματα...Αφού με 5Ε ενεργοποιούσες το πακέτο με τα 1000' για ένα μήνα, εεεε πάρε 10Ε και ενεργοποίησε και τον επόμενο...Μα γιατί κάποιοι άνθρωποι δυσκολεύουν την ζωή τους?? :ρ

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Φοιτητές μια χαρά ήταν με την 5άρα ;)

 

Ειδικά στα φοιτητικά κι συμφέρει η κάρτα των 10 ευρώ με τα 600Mb που παίρνεις εκείνη τη στιγμή και τα 600+600 τον άλλο μήνα. Κι εγώ φοιτητής είμαι, αλλά πάντα ή βάζω των 10 για να έχω τα παραπάνω ή 6 από κατάστημα για να ενεργοποιώ κάποιο πακέτο. Το προτιμώ από τις κάρτες γιατί και δεν μου μένει ποτέ υπόλοιπο κι έτσι έχω πάντα 4 και κάτι και προτιμώ να έχω κάποιο υπόλοιπο ώστε αν τύχει να πάρω μια κάρτα των 5 και να είμαι σίγουρος ότι θα μπει πακέτο. Ξέρω ότι ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, αλλά από την εφαρμογή του φόρου στις ανανεώσεις, ακόμα και η γιαγιά μου που δεν μπορεί να πάει καλά καλά μέχρι την λαϊκή με τα πόδια, κάθε μήνα ψάχνει Γερμανό. :lol:

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στα φοιτητικά κι συμφέρει η κάρτα των 10 ευρώ με τα 600Mb που παίρνεις εκείνη τη στιγμή και τα 600+600 τον άλλο μήνα. Κι εγώ φοιτητής είμαι, αλλά πάντα ή βάζω των 10 για να έχω τα παραπάνω ή 6 από κατάστημα για να ενεργοποιώ κάποιο πακέτο. Το προτιμώ από τις κάρτες γιατί και δεν μου μένει ποτέ υπόλοιπο κι έτσι έχω πάντα 4 και κάτι και προτιμώ να έχω κάποιο υπόλοιπο ώστε αν τύχει να πάρω μια κάρτα των 5 και να είμαι σίγουρος ότι θα μπει πακέτο. Ξέρω ότι ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες, αλλά από την εφαρμογή του φόρου στις ανανεώσεις, ακόμα και η γιαγιά μου που δεν μπορεί να πάει καλά καλά μέχρι την λαϊκή με τα πόδια, κάθε μήνα ψάχνει Γερμανό. :lol:

Φοιτητικό καρτιοσυμβολαιο για εμένα, το θέμα είναι ότι, δυστυχώς, αρκετοί φίλοι μου δεν τα έχουν αυτά τα έξτρα 5 + ότι τους νοιάζουν μόνο τα λεπτά ομιλίας... Για αυτούς είναι θέμα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητικό καρτιοσυμβολαιο για εμένα, το θέμα είναι ότι, δυστυχώς, αρκετοί φίλοι μου δεν τα έχουν αυτά τα έξτρα 5 + ότι τους νοιάζουν μόνο τα λεπτά ομιλίας... Για αυτούς είναι θέμα ;)

 

Τότε πάμε στη λύση γ) μπορείς να βάλεις 6 ευρώ σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός, ΟΤΕ κ.α. Αν όλοι τους είχαν υπόλοιπο μέσα ώστε με 5 ευρώ να βάζουν πακέτο, τί να πω, υπήρξε η περίπτωση. :rolleyes:

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Τότε πάμε στη λύση γ) μπορείς να βάλεις 6 ευρώ σε οποιοδήποτε κατάστημα Γερμανός, ΟΤΕ κ.α. Αν όλοι τους είχαν υπόλοιπο μέσα ώστε με 5 ευρώ να βάζουν πακέτο, τί να πω, υπήρξε η περίπτωση. :rolleyes:

 

Kontojohn μην γραφεις οτι στο γερμανο βαζεις 6€ γιατι θα σε κατηγορησουν για παραπληροφορηση οπως εμενα λιγο παραπανω αν κανεις τον κοπο να διαβασεις

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται πακέτο, 5άρα σου δίνει τον επόμενο μήνα 600 λεπτά :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε...Είναι απλά τα πράγματα...Αφού με 5Ε ενεργοποιούσες το πακέτο με τα 1000' για ένα μήνα, εεεε πάρε 10Ε και ενεργοποίησε και τον επόμενο...Μα γιατί κάποιοι άνθρωποι δυσκολεύουν την ζωή τους?? :ρ

 

Λοιπόν, είναι απλά τα πράγματα . Αν εβαζα 10ευρη και αγοραζα πακετο των 4€ θα εμεναν μεσα 4.92€ μαζι με φορους. Αυτο το υπολοιπο ειναι λεια για αυτες τις εταιρειες που οπως ολοι γνωριζουμε τα μαζευουν κατι πενηνταλεπτα λιγο - πολυ απο ολους μας ασε που μπορουν να σου τα φανε αν σου εχει τελειωσει το πακετο (σε μενα δν συμβαινει γτ προσεχω αλλα υπαρχουν αλλοι που την πατανε). Οποτε βαζεις μια πενταευρη και εχεις καθαρισει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται πακέτο, 5άρα σου δίνει τον επόμενο μήνα 600 λεπτά :)

 

Πέρσι ναι, φέτος όχι. Τα δώρα που δίνει φέτος είναι:

- 600΄προς όλο τον κόσμο του WHAT’S UP και 600 ΜΒ κάθε μήνα, με προϋπόθεση ανανέωσης 10€ τον προηγούμενο μήνα.

- διπλάσιο χρόνο ομιλίας στα πακέτα CALL THEM ALL 600 & CALL THEM ALL PLUS με κάθε ενεργοποίηση πακέτου.

- 600MB Internet για 1 μήνα με κάθε ανανέωση 10€.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12

Εβαλα πριν απο λιγο 5 ευρω σε γερμανο στην cosmokarta μου,μου τονισαν ομως οτι με τον φορο περισσευουν περιπου 4.80€ κ δεν θα μπορουσα να ενεργοποιησω καποιο πακετο,μου προτειναν να βαλω 6€ αλλα ειχα υπολοιπο κ αρκεστηκα στα 5euros

 

"SYMPATHY FOR CARDHOLDERS"

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα τα off topic μηνυματα, μεινετε εντος θεματος που ειναι η 5ευρη καρτα της κοσμοτε. Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Χθες κατηργησαν τις κάρτες ανανέωσης των 3 ευρω , σημερα των 5 ευρω , αύριο των 10(?)-20-50.

Και διακινδυνευω ενα σενάριο {με απόδοση 1,05 }

οταν με δικη τους κινηση δεν θα μπορουμε να ανανεωσουμε σε λογικα ποσα τα καρτοκινητα , θα μας πουνε εναν ηλιολουστο ΙουλιοΑυγουστο , δωσε μας το ΙΒΑΝ της τραπεζης σου και θα σου κανουμε εμεις αυτοματη με φωνητικη εντολη ανανεωση ....

Αχρηματη κοινωνια κυριολεκτικα.

Ε κι αν κανει και κανα λαθος το μηχανημα , μπορει να σε αφησει και σενα απολύτως αχρήματο ....

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Χθες κατηργησαν τις κάρτες ανανέωσης των 3 ευρω , σημερα των 5 ευρω , αύριο των 10(?)-20-50.

Και διακινδυνευω ενα σενάριο {με απόδοση 1,05 }

οταν με δικη τους κινηση δεν θα μπορουμε να ανανεωσουμε σε λογικα ποσα τα καρτοκινητα , θα μας πουνε εναν ηλιολουστο ΙουλιοΑυγουστο , δωσε μας το ΙΒΑΝ της τραπεζης σου και θα σου κανουμε εμεις αυτοματη με φωνητικη εντολη ανανεωση ....

Αχρηματη κοινωνια κυριολεκτικα.

Ε κι αν κανει και κανα λαθος το μηχανημα , μπορει να σε αφησει και σενα απολύτως αχρήματο ....

 

Θελω να πιστευω οτι δεν θα ζησουμε κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό για τις κάρτες των 5 ευρώ; Δεν είδα ρε παιδιά κάποια ανακοίνωση επίσημη. Έλεος που το πάνε οι τύποι;
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Ισχύει αυτό για τις κάρτες των 5 ευρώ; Δεν είδα ρε παιδιά κάποια ανακοίνωση επίσημη. Έλεος που το πάνε οι τύποι;

 

Ανοκοινωση; δεν βγαζεις ακρη.... αρκει μια βολτα στα περιπτερα...

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα.. Έχω και γω μια κάρτα μόνο για να δέχομαι κλήσεις (όχι συχνά ευτυχώς) και την ανανεώνω με 5 ευρώ συνήθως ετησίως. Είναι προφανές ότι προσπαθούν να οδηγήσουν τους καταναλωτές στα συμβόλαια. Όταν όμως δυσαρεστείς τους πελάτες συνήθως γυρίζει μπούμερανγκ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Άσχημα τα νέα.. Έχω και γω μια κάρτα μόνο για να δέχομαι κλήσεις (όχι συχνά ευτυχώς) και την ανανεώνω με 5 ευρώ συνήθως ετησίως. Είναι προφανές ότι προσπαθούν να οδηγήσουν τους καταναλωτές στα συμβόλαια. Όταν όμως δυσαρεστείς τους πελάτες συνήθως γυρίζει μπούμερανγκ.

 

Αν ειναι να στρεψεις τον κοσμο στα συμβολαια πρεπει να τα κανεις ελκυστικα! Οταν με 20 ευρω εχεις 1500 σε COSMOTE και μονο 30 λεπτα σε ολους και με 25 1500 και μονο 50 λεπτα,τα θεωρω ακριβα γιατι τα λεπτα σε ολους ειναι λιγα και θα τα υπερβαινεις με συνεπεια φουσκωμενο λογαριασμο... καρτα και οσο αντεξουμε....

 

"Sympathy for cardholders"

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα.. Έχω και γω μια κάρτα μόνο για να δέχομαι κλήσεις (όχι συχνά ευτυχώς) και την ανανεώνω με 5 ευρώ συνήθως ετησίως.

 

Έχεις δίκιο.... εσένα σε καταστρέψανε...

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα τα νέα.. Έχω και γω μια κάρτα μόνο για να δέχομαι κλήσεις (όχι συχνά ευτυχώς) και την ανανεώνω με 5 ευρώ συνήθως ετησίως. Είναι προφανές ότι προσπαθούν να οδηγήσουν τους καταναλωτές στα συμβόλαια. Όταν όμως δυσαρεστείς τους πελάτες συνήθως γυρίζει μπούμερανγκ.

 

Και τώρα 5 ευρώ θα βάζεις αλλά όχι από περίπτερο. Γερμανός και είσαι μέσα φίλε. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.... εσένα σε καταστρέψανε...

 

Χαχα μάλλον πλάκα θα μου κάνεις γιατί το να δώσω 5 αντί για 10 ευρώ το χρόνο δεν αλλάζει και τίποτα:lol:. 'Έχω και συμβόλαιο και αν τα βάλεις κάτω με συμφέρει περισσότερο από την κάρτα γιατί επειδή είναι πολύ παλιό έχω εξασφαλίσει καλή έκπτωση αναλογικά με το τι περιλαμβάνει. Από εκεί και πέρα όμως είναι νόμος της αγοράς: ότι πουλάει δεν το αλλάζεις-καταργείς, γι' αυτό λέω ότι μπορεί να τους γυρίσει μπουμερανγκ. Η 5αρα κάρτα προτιμάται κυρίως από τις μικρές ηλικίες. Όσο για τα μπόνους που τώρα προσφέρονται με την 10αρα θα δείτε ότι όταν φύγει εντελώς από την αγορά η 5άρα θα εκλείψουν και αυτά ;)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...