Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το "προβλημα" του LEAD1 σε επικοινωνία που ειχα με το service της Leagoo μου απαντησαν οτι μάλον ειναι προβλημα software και οτι θα βγάλουν νεο firmware σε δυο εβδομάδες

 

Ας κανουμε λιγο υπομονή

 

παραθέτω την απάντηση τους

 

Dear Andreas ,

 

Thanks for your reply with your photo.

 

A new firmware for Lead 1 will release in this two weeks to solve this problem out, you will recieve an notification or we will inform you as soon as the firmware available.

 

Sorry for the inconvenience caused and thanks again.

 

καλησπερα και καλη χρονια,σε ποιο προβλημα αναφερεσαι???με την μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα και καλη χρονια,σε ποιο προβλημα αναφερεσαι???με την μπαταρια???

 

Καλησπέρα

 

Εχει αναφερθει απο αρκετους αλλά στο δικο μου εχει παρατηρηθει οτι η μπαταρία πέφτει αποτομα (batery drain) και ενω δειχνει φορτισμένο ξαφνικά κλεινει απο μπαταρία

 

επισυναπτω screenshoot για να δειτε αυτο που μου εμφανισε εμενα

[ATTACH]55147[/ATTACH]

 

Υπάρχει μια βελτιωση μετα απο καποιες φορτίσεις αλλά η συμπεριφορα της μπαταρίας ειναι αλοκοτοτη και πραγματικα δεν ξερεις αν εχει μπαταρία η οχι μονο εκτιμιση με βαση την χρηση που εχεις κάνει

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω για βασικό μου τηλέφωνο, το είχα "παρατήσει" στο σπίτι μού και τώρα το απόγευμα έπαιξα μαζί του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

για την δική μου ερώτηση υπάρχει κάτι? : έχω ξανά μια ερώτηση δεν ξέρω πως να το διατυπώσω αλλά κάτι θα βρω! όταν στέλνω μήνυμα ή μιλάω στο facebook σε μερικές λέξης αντί για την λέξη μου βγάζει νούμερα! χρησιμοποιώ Τ9! έχω το πληκτρολόγιο GO!
Link to comment
Share on other sites

για το προβλημα της μπαταριας χρησιμοποιηστε τις 2 εφαρμογες απο το playstore που αναφερθηκαν σε προηγουμενο ποστ,

θα δειτε μεγαλη διαφορα και η μπαταρια δεν θα πεφτει αποτομα,τουλαχιστον σε μενα δεν το ξαναπαρουσιασε.

Link to comment
Share on other sites

για την δική μου ερώτηση υπάρχει κάτι? : έχω ξανά μια ερώτηση δεν ξέρω πως να το διατυπώσω αλλά κάτι θα βρω! όταν στέλνω μήνυμα ή μιλάω στο facebook σε μερικές λέξης αντί για την λέξη μου βγάζει νούμερα! χρησιμοποιώ Τ9! έχω το πληκτρολόγιο GO!

Μήπως να άλλαζες πληκτρολόγιο???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήρθε αναβάθμιση

Που είναι, την δοκίμασε κανένας;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για την δική μου ερώτηση υπάρχει κάτι? : έχω ξανά μια ερώτηση δεν ξέρω πως να το διατυπώσω αλλά κάτι θα βρω! όταν στέλνω μήνυμα ή μιλάω στο facebook σε μερικές λέξης αντί για την λέξη μου βγάζει νούμερα! χρησιμοποιώ Τ9! έχω το πληκτρολόγιο GO!

 

Για θέματα πληκτρολογίων καλύτερα να απευθυνθείς εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333930

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μέσω wifi την πέρασα τη δοκίμασα... (δες "σχετικά με το τηλέφωνο") μια χαρά προς το παρόν όλα τη μπαταρία θέλω να δω πως θα τη βγάλει
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα και εγω αναβαθμιση firmware μεσω ΟΤΑ

Η νεα εκδοδη είναι η OTD_LEAGOO_Lead1_SM618B_0.9.7_S0104

Η πρώτη εντυπωση ειναι καλή με μεγαλυτερα εικονιδια και περισσοτερο χρώμα

Επίσης η rom περιέχει και το DU Battery Saver πιθανίν για να "διορθώσει" το προβλημα της μπαταρίας

Θα κανω πλήρη φορτιση και θα σας ενημερώσω με την συμπεριφορά της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίστηκε η 105

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίστηκε η 105

 

Την έβαλα κι εγω το μεσημέρι στο leagoo του αδερφού μου! Πιο όμορφη φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Νικο, αν μπορεις πες μας αν ειδε διαφορα στη μπαταρια, σωστα/ομαλα ποσοστα % & διαρκεια.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα,εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες το βραδυ,ολα οκ.

θα ενημερωσω αν βελτιωθηκε η μπαταρια.

να ρωτησω και κατι αλλο,εμενα μου εβγαλε την 104,σημερα το πρωι αφου ειδα τα μηνηματα παω να κανω αναβαθμιση μηπως και βρει την 105

αλλα μου λεει πως το συστημα σας ειναι ενημερωμενο,

αραγε εχει διαφορες η 104 απο την 105???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα,εκανα και εγω την αναβαθμιση χθες το βραδυ,ολα οκ.

θα ενημερωσω αν βελτιωθηκε η μπαταρια.

να ρωτησω και κατι αλλο,εμενα μου εβγαλε την 104,σημερα το πρωι αφου ειδα τα μηνηματα παω να κανω αναβαθμιση μηπως και βρει την 105

αλλα μου λεει πως το συστημα σας ειναι ενημερωμενο,

αραγε εχει διαφορες η 104 απο την 105???

 

Και εμενα περασε την 104 και δεν βρισκει την 105

Μηπως την απεσυραν?

Η μηπως ολα τα τηλέφωνα δεν ειναι ακριβώς ιδια . Οπως εχει αναφερθεί κυκλοφορησαν δυο εκδοσεις Α0 και Α2 με καποιες διαφορές πιθανόν.

Επίσης σε επικοινωνία που ειχα με τημ Leaggo για το Θέμα της μπαταρίας μου ζητησαν να του πω ποιο τηλέφωνο εχω με βαση 2 φωτογραφίες απο την περιοχή της μπροστινής κάμερας

[ATTACH]55242[/ATTACH]

[ATTACH]55243[/ATTACH]

Το δικό μου ειναι ιδιο με την πρωτη φωτογραφία και εγκατεστησε την 104

Σε σας που περασε την 105 με ποια φωτογραφία μοιαζει το τηλεφωνο σας ?

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα περασε την 104 και δεν βρισκει την 105

Μηπως την απεσυραν?

Η μηπως ολα τα τηλέφωνα δεν ειναι ακριβώς ιδια . Οπως εχει αναφερθεί κυκλοφορησαν δυο εκδοσεις Α0 και Α2 με καποιες διαφορές πιθανόν.

Επίσης σε επικοινωνία που ειχα με τημ Leaggo για το Θέμα της μπαταρίας μου ζητησαν να του πω ποιο τηλέφωνο εχω με βαση 2 φωτογραφίες απο την περιοχή της μπροστινής κάμερας

[ATTACH]55242[/ATTACH]

[ATTACH]55243[/ATTACH]

Το δικό μου ειναι ιδιο με την πρωτη φωτογραφία και εγκατεστησε την 104

Σε σας που περασε την 105 με ποια φωτογραφία μοιαζει το τηλεφωνο σας ?

 

Έχω την πρώτη φωτό και μου έβαλε την 104...

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους, εχω μια ερωτηση ρε παιδια, βλεπω εδω που λετε για rom upgrade και flash κλπ κλπ, εχω βρει στην Ελλαδα το εν λογω κινητο το οποιο ειναι στα 145€, περιττο οτι επαθα ηττα μολις ειδα τιμη διαστασεις και γενικα ολο το πακετο, ακομα και το USB του ειναι καλυτερο απο αυτο της LG που εχω, εν πασει περιπτωσει, ενδιαφερομαι για 2 κινητα... Η ερωτηση λοιπον ειναι η εξης: ειναι απαραιτητο το rom upgrade ? αν δεν το κανω, θα εχω προβληματα με το κινητο ? η το κανετε για root access ? (ασχετος ειμαι). η το κανατε απλα για αναβαθμιση ? και πρεπει οπωσδηποτε (αν κανω κι εγω) να κανω οτι λεει ο οδηγος, η γινεται και με καποιον αυτοματο τροπο ? να ξερετε οτι ειμαι τελειως μπαζουκας περι κινητων, με υπολογιστες δεν εχω προβλημα, αλλα τα κινητα ειναι κατι σαν λατινικα, οσο αφορα τις απαντησεις σας, με Ελληνικα αν ειναι ευκολο

(Τελικα δεν ητανε μια η ερωτηση) :O:O:O

:cool:

Edited by Provocateur1989
Link to comment
Share on other sites

-Γιά το τι κάνει η αναβάθμηση θα μάθουμε από όσους την εγκατέστησαν, δηλαδη εάν επιλύει το πρόβλημα το οποίο έχει με τις λάθος ενδείξεις ως προς την στάθμη της μπαταρίας.

-Γίνεται αυτομάτως μέσω wifi και δεν χρειάζεται γνώσεις.

-Εάν το πάρεις από εδώ θα πληρώσεις γιά δύο όσα θα δώσεις γιά τρία από Κίνα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προβλημα με την τιμη, αρκει να φτιαχνεται αυτο το προβλημα μεσω update του κινητου χωρις να χρειαζομαι ολα τα παραπανω εργαλεια που προαναφερονται..
Link to comment
Share on other sites

απ οτι φαινετε η καινουρια ρομ μαλλον λυνει και το προβλημα της μπαταριας διοτι μετα το 39-40% η μπαταρια πεφτει κανονικα αλλα μου φαινετε πως μειωθηκε η διαρκεια της,δηλαδη εκει που με κρατουσε σχεδον 2 μερες ,σημερα, μετα απο χθεσινη απογευματινη φορτιση ,με αρκετο 'παιξιμο' μου ειναι τωρα στο 19%.
Link to comment
Share on other sites

απ οτι φαινετε η καινουρια ρομ μαλλον λυνει και το προβλημα της μπαταριας διοτι μετα το 39-40% η μπαταρια πεφτει κανονικα αλλα μου φαινετε πως μειωθηκε η διαρκεια της,δηλαδη εκει που με κρατουσε σχεδον 2 μερες ,σημερα, μετα απο χθεσινη απογευματινη φορτιση ,με αρκετο 'παιξιμο' μου ειναι τωρα στο 19%.

 

ναι αλλα γινεται αυτο το update αν πας στις ρυθμισεις του κινητου -> ελεγχος ενημερωσεων ? η πρεπει να γινει μεσω pc ? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...