Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπον ειχα εδω και καιρο το ιδιο προβλημα, με τον συνδιασμο αυτων των δυο εφαρμογων εχει τρομερη βελτιωση η συμπεριφορα του τηλεφωνου 1.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterycalibrator ,2.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterydoctorrepair χρονια πολλα!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικώς από Ελλάδα το πήρες;; Δεν γίνεται να "σκέπτεσαι" να το αγοράσεις στις 20 και στις 24 να στέλνεις μηνύματα ... :lol:

 

Τωρα ειδα οτι αυτο το μνμ πηγαινε σε εμενα... :lol::lol: Το ηθελα τοσο πολυ που μηδενισα τις αποστασεις...:lol::lol: Χα,χα πλακα κανω.. Το πηρα απο ενα παλικαρι που τα αγοραζει κ τα μεταπωλει...!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον ειχα εδω και καιρο το ιδιο προβλημα, με τον συνδιασμο αυτων των δυο εφαρμογων εχει τρομερη βελτιωση η συμπεριφορα του τηλεφωνου 1.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterycalibrator ,2.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterydoctorrepair χρονια πολλα!!!!

 

Ευχαριστω πολυ....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που σας βρηκα....?:lol:

Εχει δοκιμασει καποιος να δει live καποιο καναλι της tv?? Εγω δοκιμασα κ δεν μπορω.. Νομιζα οτι θελει ενεργοποιηση καποια ρυθμιση στην καρτα μου επειδη το κινητο ηταν καινουργιο κ πηρα την εταιρια αλλα μου ειπαν οτι εχει να κανει με το κινητο.. Πριν απο το Λεντ1 ειχα το Xperia mini κ εβλεπα μια χαρα.. ;) Εχω αρχισει ηδη να το νοσταλγω..:(

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα οτι αυτο το μνμ πηγαινε σε εμενα... :lol::lol: Το ηθελα τοσο πολυ που μηδενισα τις αποστασεις...:lol::lol: Χα,χα πλακα κανω.. Το πηρα απο ενα παλικαρι που τα αγοραζει κ τα μεταπωλει...!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω πολυ....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που σας βρηκα....?:lol:

Εχει δοκιμασει καποιος να δει live καποιο καναλι της tv?? Εγω δοκιμασα κ δεν μπορω.. Νομιζα οτι θελει ενεργοποιηση καποια ρυθμιση στην καρτα μου επειδη το κινητο ηταν καινουργιο κ πηρα την εταιρια αλλα μου ειπαν οτι εχει να κανει με το κινητο.. Πριν απο το Λεντ1 ειχα το Xperia mini κ εβλεπα μια χαρα.. ;) Εχω αρχισει ηδη να το νοσταλγω..:(

Αν μπορεις γραψε κανονικα της λεξεις, γραφη τυπου sms δεν ειναι αποδεκτη :)

 

Μπες κατευθειαν απο το τηλεφωνο σου σε αυτο το λινκ --> https://cloud.mail.ru/public/22d152a91df5/install_flash_player_ics-1.apk κατεβασε την εφαρμογη και κανε την εγκατασταση, μετα δοκιμασε να δεις αν μπορεις να δεις live tv. Επισης ποιον browser εχεις ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ειδα οτι αυτο το μνμ πηγαινε σε εμενα... :lol::lol: Το ηθελα τοσο πολυ που μηδενισα τις αποστασεις...:lol::lol: Χα,χα πλακα κανω.. Το πηρα απο ενα παλικαρι που τα αγοραζει κ τα μεταπωλει...!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστω πολυ....

 

Να ρωτησω και κατι αλλο τωρα που σας βρηκα....?:lol:

Εχει δοκιμασει καποιος να δει live καποιο καναλι της tv?? Εγω δοκιμασα κ δεν μπορω.. Νομιζα οτι θελει ενεργοποιηση καποια ρυθμιση στην καρτα μου επειδη το κινητο ηταν καινουργιο κ πηρα την εταιρια αλλα μου ειπαν οτι εχει να κανει με το κινητο.. Πριν απο το Λεντ1 ειχα το Xperia mini κ εβλεπα μια χαρα.. ;) Εχω αρχισει ηδη να το νοσταλγω..:(

 

Κατεβασε την εφαρμογη greek tv απο play store

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει επιλογη να ειναι μονιμα φωτισμενα τα κατω κουμπια οταν ειναι ανοιχτη η οθονη?

 

Δοκίμασε από το playstore το πρόγραμμα keyboard backlight controller

 

τελικα δεν δουλευει αυτη η εφαρμογη.καποια αλλη δοκιμασμενη λυση?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω με xposed και gravitybox αν υπαρχει μεσα καποια επιλογη. Παντος να αναβουν σε αναπαντητες και sms νομιζω υπαρχει στο gravitybox.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χα Χα ... το είδε ο αδελφός με το μαπαφον και όταν του είπα πόσο το πήρα καράφλιασε !!! :lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα πιο προσεκτικά τη φωτό...

Αν έχει το μάπαφον 6 τότε έχουμε κάτι κοινό...

Edited by Britzolas
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις δεν σου τις βρισκει??ειναι στην σιμ ??

 

ναι στην sim ειναι αλλα τα καταφερα στελνοντασ τις απο το ενα κινιτο στο αλλο με bluetooth!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη greek tv απο play store

 

Την κατεβασα και βλεπω μια χαρα. Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορεις γραψε κανονικα της λεξεις, γραφη τυπου sms δεν ειναι αποδεκτη :)

 

 

Μπες κατευθειαν απο το τηλεφωνο σου σε αυτο το λινκ --> https://cloud.mail.ru/public/22d152a91df5/install_flash_player_ics-1.apk κατεβασε την εφαρμογη και κανε την εγκατασταση, μετα δοκιμασε να δεις αν μπορεις να δεις live tv. Επισης ποιον browser εχεις ?

 

Συγνωμη...:(

 

Δεν βοηθησε αυτη η εφαρμογη... Εχω Google Chrome.

Edited by maraki_t
Διευκρινιση
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα πιο προσεκτικά τη φωτό...

Αν έχει το μάπαφον 6 τότε έχουμε κάτι κοινό...

Το 5 έχει .... :):)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το 5 έχει .... :):)

 

Ακομα δεν προσεξες στη φωτο,οτι το Leagoo εχει λυγισει αλα iPhone 6?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν προσεξες στη φωτο,οτι το Leagoo εχει λυγισει αλα iPhone 6?

Bingo...

Τις γωνίες φοβόμουνα, το σώμα με πρόδωσε. Στη φωτό δε φαίνεται αλλά έχει παραμορφωθεί όλη η περιοχή γύρω από το κουμπί on/off και το μικρό κομμάτι δεξιά του έχει και μία εμφανή "ύψωση"- λύγιση η οποία ψιλοφαίνεται.

Το κινητό μετακινείται πάντα στην εσωτερική τσέπη του μπουφάν και όταν είμαι στη δουλειά ή στο σπίτι αναπαύεται με την πλάτη σε ολόισιες επιφάνειες. Δεν έχει μπει ποτέ σε τσέπη παντελονιού (που να χωρέσει άλλωστε...) :p

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα και βλεπω μια χαρα. Ευχαριστω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συγνωμη...:(

 

Δεν βοηθησε αυτη η εφαρμογη... Εχω Google Chrome.

:cool:

Δοκιμασε αυτη την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.mgeek.TunnyBrowser&hl=el , ψαξε και μεσα στις ρυθμισεις του dolphin, επισης θα πρεπει να εχεις εγκατεστημενη την εφαρμογη που σου εγραψα σε προηγουμενο ποστ :cool: Εχω παλια εκδοση του dolphin και δεν ξερω να σου πω τι ακριβος να ρυθμισεις.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Βρεθηκε αντικαταστατης του led. Με xposed και gravitybox σε αναπαντητες/χαμενες κλησεις αναβοσβηνουν τα πληκτρα home/back/Ξ

Δεν δοκιμασα αν αναβουν σε sms και σε αλλες εφαρμογες (viber κλπ) :cool:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βρεθηκε αντικαταστατης του led. Με xposed και gravitybox σε αναπαντητες/χαμενες κλησεις αναβοσβηνουν τα πληκτρα home/back/Ξ

Δεν δοκιμασα αν αναβουν σε sms και σε αλλες εφαρμογες (viber κλπ) :cool:

 

Έχε το νου σου για ενδεχόμενη αύξηση της κατανάλωσης στη μπαταρία σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχε το νου σου για ενδεχόμενη αύξηση της κατανάλωσης στη μπαταρία σου.

Ειχα καιρο να βαλω xposed και gravitybox και εχω χασει ''επεισοδια'' :) , ενδεχομενη καταναλωση να περιμενω απο αυτα τα δυο ή λογο τον φωτιζομενων πληκτων αν αναβοσβηνουν πολλες ωρες?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι από αυτές καθεαυτές τις εφαρμογές. Απλά η λειτουργία των φωτιζόμενων πλήκτρων ειδοποίησης παραδοσιακά αυξάνει την κατανάλωση. Το δοκιμάζεις και βλέπεις...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν δουλευει αυτη η εφαρμογη.καποια αλλη δοκιμασμενη λυση?

Σε εμένα δουλεύει κανονικά.είσαι root;

Και επίσης δουλεύει και μέσω gravitybox όπως γράφει και ο Θανάσης

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

έχω ξανά μια ερώτηση δεν ξέρω πως να το διατυπώσω αλλά κάτι θα βρω! όταν στέλνω μήνυμα ή μιλάω στο facebook σε μερικές λέξης αντί για την λέξη μου βγάζει νούμερα! χρησιμοποιώ Τ9! έχω το πληκτρολόγιο GO!
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε από το playstore το πρόγραμμα keyboard backlight controller

 

Ουτε σε εμενα δουλευει αυτη η εφαρμογη... Κατι αλλο??

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Έως τώρα πολύ ευχαριστημένος από το τηλέφωνο και η μπαταρία βελτιώνεται συνεχώς μετά από νέα φόρτηση. όλα δουλέυουν άριστα. Χρησιμοποιώ μία κάρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε σε εμενα δουλευει αυτη η εφαρμογη... Κατι αλλο??

xposed framework + gravitybox.Είσαι όμως root; ποια ρομ έχεις πάνω; Γιατί δε γίνεται να δουλεύει σε μένα και να μη δουλεύει σε εσάς.Προσωπικά το κινητό το έχω πουλήσει ήδη αλλά την εφαρμογή την είχα δοκιμάσει και δούλευε

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το "προβλημα" του LEAD1 σε επικοινωνία που ειχα με το service της Leagoo μου απαντησαν οτι μάλον ειναι προβλημα software και οτι θα βγάλουν νεο firmware σε δυο εβδομάδες

 

Ας κανουμε λιγο υπομονή

 

παραθέτω την απάντηση τους

 

Dear Andreas ,

 

Thanks for your reply with your photo.

 

A new firmware for Lead 1 will release in this two weeks to solve this problem out, you will recieve an notification or we will inform you as soon as the firmware available.

 

Sorry for the inconvenience caused and thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...