Jump to content

CU φοιτητικό ή Whats up φοιτητικό;


XtR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω τι από τα δύο να διαλέξω. Αυτά που προσφέρουν είναι τα ίδια; Το έχει ψάξει κανείς; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

CU: 600 λεπτά προς CU και 600Mb κάθε μήνα δωρεάν χωρίς προϋπόθεση ανανέωσης τον προηγούμενο μήνα (δηλαδή να πρέπει να βάλεις μια κάρτα τον Ιούνη για να τα πάρεις τον Ιούλη), το πακέτο των 1000 λεπτών προς όλους κοστίζει 4 ευρώ αντί 5 στο Whats Up και επιπλέον σου δίνει δωρεάν μηνύματα και Mb. Επιπλέον, με κάθε κάρτα 10 ευρώ και άνω, έχεις 500Mb δώρο επιτόπου.

 

Whats Up: 600 λεπτά και 600Mb κάθε μήνα με προϋπόθεση ανανέωσης 10 ευρώ και άνω τον προηγούμενο μήνα, 600Mb δώρο επιτόπου με κάθε ανανέωση 10 ευρώ και άνω, 1000 λεπτά προς όλους με 5 ευρώ, 1200 λεπτά και 100 μηνύματα προς όλους με 7 ευρώ.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

kontojohn13,μπορείς να γράψεις και τι ακριβώς δίνει το αντίστοιχο φοιτητικό πακέτο της wind ..?

 

ενωειται ανανέωση με 10 ευρώ κάρτα το μηνά... . . ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

kontojohn13,μπορείς να γράψεις και τι ακριβώς δίνει το αντίστοιχο φοιτητικό πακέτο της wind ..?

 

ενωειται ανανέωση με 10 ευρώ κάρτα το μηνά... . . ευχαριστώ

Το πακέτο της WIND δεν δίνει κάτι πέραν από το log n win που δίνει και στα απλά καρτοκινητά. Το μόνο που διαφοροποιεί τα φοιτητικά από τα μη είναι το πακέτο 1000 λεπτών προς όλους και 1Gb με 5 ευρώ.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

kontojohn13 φιλε οταν λες -> 1000 λεπτών προς όλους ενωειται θα μπορω ν μηλαω με whatsup vodafone και σε σταθερο τηλ,με τα 1000 λεπτα ..?
Link to comment
Share on other sites

Στο cu αν ανανεώσεις το πακέτο πριν τη λήξη του, ό.τι περισσεύει προστίθεται στο καινούργιο πακέτο. (Ισχύει για αγορά ίδιων πακέτων)
Link to comment
Share on other sites

kontojohn13 φιλε οταν λες -> 1000 λεπτών προς όλους ενωειται θα μπορω ν μηλαω με whatsup vodafone και σε σταθερο τηλ,με τα 1000 λεπτα ..?

 

Τα 1000 λεπτά προς όλους αφορούν όλους τους αριθμούς κινητής (Cosmote, Vodafone, WIND) αλλά και σταθερής (ΟΤΕ, ΗOL κα). Τα πακέτα δεν ισχύουν σε περίπτωση περιαγωγής

 

Στο cu αν ανανεώσεις το πακέτο πριν τη λήξη του, ό.τι περισσεύει προστίθεται στο καινούργιο πακέτο. (Ισχύει για αγορά ίδιων πακέτων)

 

Σωστός.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
το πακέτο των 1000 λεπτών προς όλους κοστίζει 4 ευρώ αντί 5 στο Whats Up και επιπλέον σου δίνει δωρεάν μηνύματα και Mb.

 

Χωρίς παρεξήγηση αλλά ψάχνω στο site της vodafone και δεν βρίσκω αυτές τις προσφορές που αναφέρεις... Αν έχεις κάποιο link κάνε τον κόπο να μας το ανεβάσεις.

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση αλλά ψάχνω στο site της vodafone και δεν βρίσκω αυτές τις προσφορές που αναφέρεις... Αν έχεις κάποιο link κάνε τον κόπο να μας το ανεβάσεις.

 

Βασικα το πακετο των "5" ευρω δινει 1000 λεπτα προς ολους και 200 ΜΒ και ειναι αυτο

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-5/

Εμενα σε καποια φαση περσυ μου ειχαν στειλει μηνυμα που ελεγε οτι επειδη ειμουν μεσα στους πρωτους δεκα χιλιαδες(!!) που πηραν το πακετο θα εχω εκπτωση στο ταλιρο πακετο και θα το περνω με 4, και την ειχα βολεψει με τις 5ευρες καρτες!!

Δεν ξερω αν πλεον ισχυει για ολους αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το πακετο των "5" ευρω δινει 1000 λεπτα προς ολους και 200 ΜΒ και ειναι αυτο

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-foititon/student-xclusive-5/

Εμενα σε καποια φαση περσυ μου ειχαν στειλει μηνυμα που ελεγε οτι επειδη ειμουν μεσα στους πρωτους δεκα χιλιαδες(!!) που πηραν το πακετο θα εχω εκπτωση στο ταλιρο πακετο και θα το περνω με 4, και την ειχα βολεψει με τις 5ευρες καρτες!!

Δεν ξερω αν πλεον ισχυει για ολους αυτο!

 

Οπότε ηταν μεμονωμένη προσφορά. Τώρα χαλαρά ταλιράκι. ;)

 

Ξέρει κανείς αν ακόμα δίνουν χωρίς ανανέωση ή αγορά πακέτου τα 600ΜΒ και 600 λεπτά προς CU??

Edited by boombastic
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα φοιτητικα CU μολις ενεργοποιηθουν δεινουν τους πρωτους 3 μηνες το exclusive των 5€ δωρεαν συν 600 προς cu καθε μηνα επισης. Μετα τους τρεις μηνες παλι σε ολους δινει το πακετο 4€ αντι 5€ οπως καθε 1η του μηνα 600'προς cu συν 600mb.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ναι έχει

Στο δίλημμα εγώ απαντάω CU

Πολύ περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει

Στο δίλημμα εγώ απαντάω CU

Πολύ περισσότερα.

Συμφωνώ απλά έχω ήδη Vodafone και θέλω και το CosmOTE.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Για ενεργοποίηση του 4G καλείς 13838 ή από άλλο δίκτυο με δωρεάν χρόνο 6971013838
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια πως βλεπεις ποτε ληγει το πακετο που εχει ενεργοποιησει;; Δε το λεει στο 1252 ουτε στο σχετικο application, οπως επισης δε λεει και ποτε ληγει η συνδεση(καρτα)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βλεπεις ποτε ληγει το πακετο που εχει ενεργοποιησει;; Δε το λεει στο 1252 ουτε στο σχετικο application, οπως επισης δε λεει και ποτε ληγει η συνδεση(καρτα)

Καλείς 1252 και πατάς 12

ή πας στο APPLICATION και κοιτάς μέσα στο ενεργοποιημένο πακέτο ( πας να κάνεις νέα ενεργοποίηση και σου το λέει, χωρίς να κάνεις. )

Να σημειώσω ότι ακούς, ή βλέπεις την ημέρα λήξης, ενώ την ακιβή ώρα δεν την βλέπεις ούτε την ακούς.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ ευχαριστώ! το 12 δεν το λέει στις επιλογές για κάποιο λόγο.. Επίσης η προσφορά που δίνει 600mb και 600 σε CU κάθε μήνα έχει κάποια προϋπόθεση;
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορη ερώτηση : 4G έχει το φοιτητικό πακέτο της CosmOTE;
Για ενεργοποίηση του 4G καλείς 13838 ή από άλλο δίκτυο με δωρεάν χρόνο 6971013838

 

Απλή και γρήγορη ενεργοποίηση για cosmote .Στείλε 4G στο 1333 για να ενεργοποιηθει το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα φορητότητα έναν αριθμό στην Cosmote και έστειλα και τα δικαιολογητικά για την φοιτητική προσφορά από το Σάββατο 25/10. Ακόμα δεν την έχουν ενεργοποιήσει την προσφορά. Δύο τηλέφωνα, e-mail και συνέχεια μου λένε θα το κοιτάξουμε. Δεν υπάρχουν οι τύποι.

Είχε κακή φήμη η εξυπηρέτηση της Cosmote αλλά δυστυχώς τώρα το είδα και από κοντά. Στη Vodafone θέλει κανα 10λεπτο για να ενεργοποιηθεί και αυτοί ακόμα ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή του whats up να δεις αν υπάρχουν (αν σου εμφανίζει) τα φοιτητικά πακέτα η πάρε στο 1330 να ακούσεις αν σου τα έχει σαν επιλογή. Με τον ίδιο τρόπο είχα δηλώσει τον αριθμό μου για φοιτητικό και δεν με πείραν ποτέ να μου πουν οτι ενεργοποιήθηκε. Το κατάλαβα όταν μου εμφάνισε τα πακέτα στην εφαρμογή. Επίσης στις 31 έκανα άλλο ένα νούμερο φοιτητικό σε φίλου μου το οποίο ενεργοποιήθηκε την αμέσως επόμενη μέρα Σάββατο 1 Νοεμβρίου και η πωλήτρια μου είπε ότι πήραν παράταση τα φοιτητικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εμενα ξαφνικά στο whatsup appl δεν μου δινει τα φοιτητικά προγράμματα..

Ενω στο 1330 τα λεει μια χαρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπορώ να αποκτήσω φοιτητικό στο ήδη υπάρχον WHAT’S up αριθμό μου;

δεν είμαι φοιτητής...

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...