Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!

Μου εβγαλε το Smart clean οτι υπαρχουν αδρανεις εφαρμογες κ αν θελω να κανω εκκαθαριση.

Φανταστηκα οτι απλα θα τη σταματησει.

απο οτι βλεπω την εχει απενεργοποιησει εντελως, δεν υπαρχει στο κινητο ( το memo ειναι η εφαρμογη)

και το βρισκω μονο στις ρυθμισεις->εφαρμογες-> απενεργοποιημενες.

Δε μου εχει την επιλογη να το ενεργοποιησω.

Εχετε ιδεα τι να κανω?

επαννεκινηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επαννεκινηση.

 

Δεν αλλαξε κατι. Δεν με αφηνει να πατησω την επιλογη "ενεργοποιηση"

και δε ξερω γιατι, αλλα δε μ αφηνει να βαλω screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε κατι. Δεν με αφηνει να πατησω την επιλογη "ενεργοποιηση"

και δε ξερω γιατι, αλλα δε μ αφηνει να βαλω screenshot.

 

πηγαινε στο κεντρο ενημερωσης και κατεβασε την εφαρμογη απο εκει (quick memo+)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε στο κεντρο ενημερωσης και κατεβασε την εφαρμογη απο εκει (quick memo+)

 

Ωω! ευχαριστω!:rolleyes:

Απο οτι ειδα ειχε απενεργοποιησει κ αλλα που δεν ειχα προσεξει!

Απλα αναφορικα, η απαντηση στο τσατ της LG ηταν επαναφορα εργοστασιακων:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαξε κατι. Δεν με αφηνει να πατησω την επιλογη "ενεργοποιηση"

και δε ξερω γιατι, αλλα δε μ αφηνει να βαλω screenshot.

 

Μα δεν χρειάζεται ενεργοποίηση απλά τρέξε την εφαρμογή και θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

Screenshot πως βγάζεις με power button & volume down ταυτοχρόνως και δεν;

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν χρειάζεται ενεργοποίηση απλά τρέξε την εφαρμογή και θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.

 

Δεν υπηρχε καν σαν εφαρμογη για να το τρεξω.ειχε σβηστει εντελως απο το κινητο

Ναι, ετσι βγαζω, εδω δε με αφηνε να το ανεβασω, για να σας δειξω τι μου εβγαζε στις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπηρχε καν σαν εφαρμογη για να το τρεξω.ειχε σβηστει εντελως απο το κινητο

 

Εφόσον δεν έχει κατέβει η εφαρμογή δεν φαίνεται καθόλου στις εφαρμογές εκ τούτου δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

Τώρα που την κατέβασες θα δεις το εικονίδιό της και τις ρυθμίσεις της στις εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει κατέβει η εφαρμογή δεν φαίνεται καθόλου στις εφαρμογές εκ τούτου δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί.

Τώρα που την κατέβασες θα δεις το εικονίδιό της και τις ρυθμίσεις της στις εφαρμογές.

 

Οχι , ειχε κατεβει κανονικα. Απλα το smart clean μου εβγαλε αδρανεις εφαρμογες και αποφασισε να τις σβησει, ενω νομιζα οτι απλα θα διακοψει τη λειτουργια τους (να μη τρεχουν εννοω, χωρις να τις χρησιμοποιω)

Link to comment
Share on other sites

Οχι , ειχε κατεβει κανονικα. Απλα το smart clean μου εβγαλε αδρανεις εφαρμογες και αποφασισε να τις σβησει, ενω νομιζα οτι απλα θα διακοψει τη λειτουργια τους (να μη τρεχουν εννοω, χωρις να τις χρησιμοποιω)

 

Δεν αποφάσισε το smart clean και προπάντων δεν σου έσβησε καμιά εφαρμογή αυτόματα, απλά υπόδειξη κάνει βάση αυτά που έχει στις ρυθμίσεις του.

Για να σβήσει τις αδρανείς εφαρμογές το smart clean πρέπει οπωσδήποτε να πατήσεις καθαρισμό εσύ, δεν το κάνει μόνο του.

Τις αφαιρεί από το κινητό όπως μια απεγκατάσταση εφαρμογής στο google play.

Για να απενεργοποιηθεί μια εφαρμογή, ιδιαίτερα έχει λογική για αυτές που δεν μπορούν να απεγκατασταθούν

(γιατί τις άλλες απλά κάνεις απεγκατάσταση και τις βλέπεις στο google play στο "Όλες" αν δεν τις θυμάσαι εύκολα)

πηγαίνεις στις εφαρμογές και αν θέλεις κάνεις στο αποθήκευση εκκαθάριση cache και δεδομένων κατόπιν υποχρεωτική διακοπή και απενεργοποίηση.

Μετά θα φαίνονται στο "απενεργοποιημένη".

Link to comment
Share on other sites

Ωω! ευχαριστω!:rolleyes:

Απο οτι ειδα ειχε απενεργοποιησει κ αλλα που δεν ειχα προσεξει!

Απλα αναφορικα, η απαντηση στο τσατ της LG ηταν επαναφορα εργοστασιακων:p

 

η ευκολη λυση (για αυτους):lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

η ευκολη λυση (για αυτους):lol::lol:

η απαντηση στο chat της lg ειναι σωστη τι στιγμη που δεν ξερει επακριβως ο υπαλληλος τι εχει σβηστει,οποτε με επαναφορα επανερχονται οι οποιες εφαρμογες σβηστηκαν.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

η ευκολη λυση (για αυτους):lol::lol:

 

Έχει κάποια λογική, δεν μπορεί να εξυπηρετήσει κανένα support εταιρείας απανωτές οδηγίες τέτοιου τύπου μόνο με συμβόλαια υποστήριξης τέτοια αντιμετώπιση.

Γιαυτό σε σπρώχνουν σε κάτι που στο 99% θα αποκαταστήσει την ομαλή λειτουργία του κινητού, αν όχι service procordia.

 

Σε πικάρει που εξαναγκάζεσαι να το κάνεις μόνος σου το hard reset ήθελες να τους τραβολογάς μαζί ε;

Σε καταλαβαίνω!

:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η απαντηση στο chat της lg ειναι σωστη τι στιγμη που δεν ξερει επακριβως ο υπαλληλος τι εχει σβηστει,οποτε με επαναφορα επανερχονται οι οποιες εφαρμογες σβηστηκαν.

 

Δεν έχει άδικο.

Τα κινητά τρελαίνουν και ψυχολόγο να τα λέμε αυτά!

Καθάρισε, αφαίρεσε, μηδένισε, επανεκκίνηση.

Μόνο για στρώσιμο δεν διάβασα ακόμα (εκτός μπαταρίας).

all day long :O

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση στο chat της lg ειναι σωστη τι στιγμη που δεν ξερει επακριβως ο υπαλληλος τι εχει σβηστει,οποτε με επαναφορα επανερχονται οι οποιες εφαρμογες σβηστηκαν.

 

 

Έχει κάποια λογική, δεν μπορεί να εξυπηρετήσει κανένα support εταιρείας απανωτές οδηγίες τέτοιου τύπου μόνο με συμβόλαια υποστήριξης τέτοια αντιμετώπιση.

Γιαυτό σε σπρώχνουν σε κάτι που στο 99% θα αποκαταστήσει την ομαλή λειτουργία του κινητού, αν όχι service procordia.

 

Σε πικάρει που εξαναγκάζεσαι να το κάνεις μόνος σου το hard reset ήθελες να τους τραβολογάς μαζί ε;

Σε καταλαβαίνω!

:lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχει άδικο.

Τα κινητά τρελαίνουν και ψυχολόγο να τα λέμε αυτά!

Καθάρισε, αφαίρεσε, μηδένισε, επανεκκίνηση.

Μόνο για στρώσιμο δεν διάβασα ακόμα (εκτός μπαταρίας).

all day long :O

 

Επειδή έχω περάσει και εγώ από το chat, πιστεύω ότι αυτοί που απαντούν δεν γνωρίζουν και πολλά πράγματα. Ή δεν κάθονται να ασχοληθούν μαζί μας. Σου λένε αυτό που τους έχουν πει να λένε. Όταν τους ανέπτυξα το πρόβλημά μου, μου είπαν να κάνω hard reset. Και όταν τους ρώτησα για εναλλακτική, λέγοντας τους για λύση μέσω του pc suite μου είπαν ότι και ο τεχνικός να το δει θα κάνει πρώτα hard reset. Αλλά αντί άλλων δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Σας συμβαίνει και σας να είναι η οθόνη υπερευαίσθητη σε κάποιες φάσεις; Δλδ θέλω να κάνω scroll down και πατιέται η οθόνη αντί για να κατέβει ανοίγοντας μου κάτι που προφανώς δεν ήθελα.

Μου το έχει κάνει 2 φορές το τελευταίο δεκαήμερο για περίπου 10-15 δευτερόλεπτα κάθε φορά. Λέτε να είναι κάποιο bug ή έχω θέμα hardware;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω περάσει και εγώ από το chat, πιστεύω ότι αυτοί που απαντούν δεν γνωρίζουν και πολλά πράγματα. Ή δεν κάθονται να ασχοληθούν μαζί μας. Σου λένε αυτό που τους έχουν πει να λένε. Όταν τους ανέπτυξα το πρόβλημά μου, μου είπαν να κάνω hard reset. Και όταν τους ρώτησα για εναλλακτική, λέγοντας τους για λύση μέσω του pc suite μου είπαν ότι και ο τεχνικός να το δει θα κάνει πρώτα hard reset. Αλλά αντί άλλων δηλαδή.

λογικο ειναι στο οποιοδηποτε σερβις επισημο η οχι να τους ενδιαφερει η επαναφορα του τηλεφωνου πρωτιστα οποτε κανουν hard reset.για τα αρχεια του χρηστη ειναι δικη του ευθηνη να εχει αντιγραφο σε καρτα η σε pc.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

η εκδοση των 16gb-2gb Ram απο αυτήν των 32gb-3gb Ram

θα κάνει τόσο μεγάλη διαφορά σε έναν μέσο χρήστη χωρίς πολλές απαιτήσεις?

τι λέτε?

γενικά θεωρείτε καλή επιλογη το 16άρι σαν συσκευή στα λεφτά που κυμαίνεται τώρα (200 κάτι ευρώ)?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

η εκδοση των 16gb-2gb Ram απο αυτήν των 32gb-3gb Ram

θα κάνει τόσο μεγάλη διαφορά σε έναν μέσο χρήστη χωρίς πολλές απαιτήσεις?

τι λέτε?

γενικά θεωρείτε καλή επιλογη το 16άρι σαν συσκευή στα λεφτά που κυμαίνεται τώρα (200 κάτι ευρώ)?

Σας ευχαριστώ πολύ.

Τα περισοτερα γιγα ραμ ειναι καλυτερα και η διαφορα οικονομικα μικρη

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 6.0 μου ερχονται ειδοποιησεις απο το φβ...ενω δεν εχω την εφαρμογη. Εχω απλα τη σελιδα του φβ ως σελιδοδεικτη. Πως μπορω να μην αφηνω το φβ να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου στελνει ειδοποιησεις;
Link to comment
Share on other sites

λογικο ειναι στο οποιοδηποτε σερβις επισημο η οχι να τους ενδιαφερει η επαναφορα του τηλεφωνου πρωτιστα οποτε κανουν hard reset.για τα αρχεια του χρηστη ειναι δικη του ευθηνη να εχει αντιγραφο σε καρτα η σε pc.

Έχεις δίκιο. Κι εγώ αν ήμουν τεχνικός αυτό θα έκανα πρώτα. Αλλά αυτό που ήθελα να τονίσω είναι ότι πήρα αυτήν την απάντηση σε τελείως άλλο ερώτημα. Δεν τους είπα ποτέ ότι θέλω να το δει τεχνικός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την 6.0 μου ερχονται ειδοποιησεις απο το φβ...ενω δεν εχω την εφαρμογη. Εχω απλα τη σελιδα του φβ ως σελιδοδεικτη. Πως μπορω να μην αφηνω το φβ να τρεχει στο παρασκηνιο και να μου στελνει ειδοποιησεις;

Κάνε έξοδο από τον λογαριασμό Facebook.

Link to comment
Share on other sites

Μιά ε4ρώτηση για όσους έβαλαν Android 6 (Marshmallow) . Αφού έβαλαν το νέο λειτουργικό (μέσω lg pc suite, καθώς μέσω ota δεν πρέπει να είναι διαθέσιμο) τους έπαιζε το ράδιο ή τους έβγαζε τίποτα μπλε μηνύματα αρχίζοντας με "Mock", αλλά δεν έπαιζε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

η εκδοση των 16gb-2gb Ram απο αυτήν των 32gb-3gb Ram

θα κάνει τόσο μεγάλη διαφορά σε έναν μέσο χρήστη χωρίς πολλές απαιτήσεις?

τι λέτε?

γενικά θεωρείτε καλή επιλογη το 16άρι σαν συσκευή στα λεφτά που κυμαίνεται τώρα (200 κάτι ευρώ)?

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Κάτοχος 16gb ευχαριστημένος χρήση ελαφριά καθόλου παιχνίδια social media τα απολύτως απαραίτητα.

Σήμερα αν κοιτούσα το μεγαλύτερο σίγουρα θα πήγαινα για το G4 χωρίς καν δεύτερη σκέψη, καλύτερη κάμερα, καλύτερος επεξεργαστής, θα πάρει και την επομένη έκδοση του λειτουργικού και η διαφορά είναι πραγματικά αστεία σε αυτό το επίπεδο τιμής όπως και να το δεις ακόμα κι αν δεν έχεις τη διαφορά αξίζει να περιμένεις μερικές βδομάδες γιαυτό!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε έξοδο από τον λογαριασμό Facebook.

Ε το θεμα ειναι απο το σελιδοδεικτη να μπαινω χωρις να βαζω κωδικους...οπως παλια

Link to comment
Share on other sites

Μιά ε4ρώτηση για όσους έβαλαν Android 6 (Marshmallow) . Αφού έβαλαν το νέο λειτουργικό (μέσω lg pc suite, καθώς μέσω ota δεν πρέπει να είναι διαθέσιμο) τους έπαιζε το ράδιο ή τους έβγαζε τίποτα μπλε μηνύματα αρχίζοντας με "Mock", αλλά δεν έπαιζε ?

Αυτο το εχουν οι deodex custom roms αλλα να το εχει και η οριτζιναλ; μηπως ειχες αλλαξει ρομ και εμεινε καταλοιπο απο τον κερνελ;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 16gb ευχαριστημένος χρήση ελαφριά καθόλου παιχνίδια social media τα απολύτως απαραίτητα.

Σήμερα αν κοιτούσα το μεγαλύτερο σίγουρα θα πήγαινα για το G4 χωρίς καν δεύτερη σκέψη, καλύτερη κάμερα, καλύτερος επεξεργαστής, θα πάρει και την επομένη έκδοση του λειτουργικού και η διαφορά είναι πραγματικά αστεία σε αυτό το επίπεδο τιμής όπως και να το δεις ακόμα κι αν δεν έχεις τη διαφορά αξίζει να περιμένεις μερικές βδομάδες γιαυτό!

 

ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...