Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γούστα είναι αυτά . Σε άλλον αρέσει να έχει και να νιώθει ότι κρατά μια στιβαρή κατασκευή μεταλλική ποιοτική και σε άλλον δεν τον πειράζει το πλαστικό γιατί αν πέσει το κινητό δεν θα πάθει μεγάλη ζημιά.

 

Βέβαια και είναι γούστα, για αυτό αν κάποιος δεν του αρέσει δεν το αγοράζει, αυτό όμως δεν το κάνει κακό τηλέφωνο και κάποιοι σαν εμένα που έχουν το τηλ τους σαν εργαλείο και όχι σαν κόσμημα θα κοιτάξουν πρώτα το πρακτικό μέρος της υπόθεσης και μετά όλα τα άλλα. Επίσης από όσο έχω διαβάσει το μέταλλο μειώνει και το σήμα. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.Σημερα παρελαβα κι εγω.410 deu,νομιζω πως ειναι γερμανικο χωρις να ειμαι σιγουρος.Δεν το εχω δουλεψεθ πολυ γιατι τωρα ειμαι εκτος και θελω να το δω με ησυχια στο wifi του σπιτιου.Παντως αυτο που προσεξα ηταν πως η εκδοση του android με το που το ανοιξα ειναι ηδη το 5.0 lolipop.Το σεταρα κανονικα απλα δεν πατησα ok στις αυτοματες ενημερωσεις γιατι δεν ειχα το χρονο.Χαζο που ρωταω αλλα ο χρονος της πρωτης,δευτερης φορτισης ποιος πρεπει να ειναι;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια και είναι γούστα, για αυτό αν κάποιος δεν του αρέσει δεν το αγοράζει, αυτό όμως δεν το κάνει κακό τηλέφωνο και κάποιοι σαν εμένα που έχουν το τηλ τους σαν εργαλείο και όχι σαν κόσμημα θα κοιτάξουν πρώτα το πρακτικό μέρος της υπόθεσης και μετά όλα τα άλλα. Επίσης από όσο έχω διαβάσει το μέταλλο μειώνει και το σήμα. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

 

Σε διορθώνω εγώ. Μύθος. Το mate 7 εχει το καλυτερο σημα που ειχα σε κινητο.

Επισης αν το θελει καποιος το κινητο μονο σαν εργαλειο μπορει να παρει καιενα τηλ. 10ετιας.θα του κανει μια χαρα τη δουλεια του.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται οθονη 2κ.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα παρελαβα κι εγω.410 deu,νομιζω πως ειναι γερμανικο χωρις να ειμαι σιγουρος.Δεν το εχω δουλεψεθ πολυ γιατι τωρα ειμαι εκτος και θελω να το δω με ησυχια στο wifi του σπιτιου.Παντως αυτο που προσεξα ηταν πως η εκδοση του android με το που το ανοιξα ειναι ηδη το 5.0 lolipop.Το σεταρα κανονικα απλα δεν πατησα ok στις αυτοματες ενημερωσεις γιατι δεν ειχα το χρονο.Χαζο που ρωταω αλλα ο χρονος της πρωτης,δευτερης φορτισης ποιος πρεπει να ειναι;

Ναι, το DEU είναι γερμανικό.

Χρόνος φόρτισης δεν υπάρχει. Φορτίζεις μέχρι να πάει 100% η μπαταρία και μετά άστο ακόμη κανά 10λεπτο. Οχι πως θα πάθει κάτι αν το αφήσεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του G3 32 GB από τον Ιούνιο και δηλώνω τρομερά ευχαριστημένος. Προερχόμενος από G2 με ενόχλησε μόνο η χειρότερη μπαταρία του, που όμως με όλα ανοιχτά με γυρίζει 20-25% το βράδυ που το βάζω πάλι στην φόρτιση.

Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή έχει βελτιωθεί πολύ με τον καιρό και τις αναβαθμίσεις. Το μόνο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν που με την αρχική rom έβρισκα το κινητό κλειστό ή έκανε τυχαίες επανεκκίνησεις.

Από εκεί και πέρα έχω δουλέψει όλες τις ναυαρχίδες εκτός iPhone και όλες είχαν τα συν τους και τα μείον τους.

Όλα εξαρτώνται από τις προτεραιότητες του καθενός. Πχ εγώ δίνω μεγάλη βάση στην μεγάλη οθόνη και μαζεμένες διαστάσεις της συσκευής κάτι που έκανε να απορρίψω το M8. Το S5 το δουλεύει η γυναίκα και πραγματικά με την lollipop έχει γίνει συσκευή προς αποφυγή.

Δεν μπαίνω όμως στα thread των αντίστοιχων συσκευών να τα κράζω όλη μέρα. Το καλύτερο σχόλιο το έκανε παραπάνω ο Myiannis στο οποίο καυτηριάζει το γεγονός ότι κάποιοι την προσωπική εμπειρία την κάνουν κανόνα.

Ελεύθερη αγορά έχουμε. Δεν μας αρέσει μια συσκευή πάμε για άλλα...

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του G3 32 GB από τον Ιούνιο και δηλώνω τρομερά ευχαριστημένος. Προερχόμενος από G2 με ενόχλησε μόνο η χειρότερη μπαταρία του, που όμως με όλα ανοιχτά με γυρίζει 20-25% το βράδυ που το βάζω πάλι στην φόρτιση.

Η αλήθεια είναι ότι η συσκευή έχει βελτιωθεί πολύ με τον καιρό και τις αναβαθμίσεις. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν με την αρχική rom που έβρισκα το κινητό κλειστό ή έκανε τυχαίες επανεκκίνησεις.

Από εκεί και πέρα έχω δουλέψει όλες τις ναυαρχίδες εκτός iPhone και όλες είχαν τα συν τους και τα μείον τους.

Όλα εξαρτώνται από τις προτεραιότητες του καθενός. Πχ εγώ δίνω μεγάλη βάση στην μεγάλη οθόνη και μαζεμένες διαστάσεις της συσκευής κάτι που έκανε να απορρίψω το M8. Το S5 το δουλεύει η γυναίκα και πραγματικά με την lollipop έχει γίνει συσκευή προς αποφυγή.

Δεν μπαίνω όμως στα thread των αντίστοιχων συσκευών να τα κράζω όλη μέρα.

Ελεύθερη αγορά έχουμε. Δεν μας αρέσει μια συσκευή πάμε για άλλα...

Δε νομιζω οτι κραζει κανεις το κινητο.Απλα ο καθενας εκφερει την αποψη του παντα πολιτισμένα. Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο ειναι χαλια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι κραζει κανεις το κινητο.Απλα ο καθενας εκφερει την αποψη του παντα πολιτισμένα. Δεν ειπε κανεις οτι το κινητο ειναι χαλια.

 

Δεν μιλάω προσωπικά για εσένα φίλε geornirv. Πίστεψε με όμως ότι έχω διαβάσει τα χειρότερα σε αυτό το thread από τον Ιούνιο... Σαφώς και πρέπει να γράφονται τα μειονεκτήματα-προβλήματα μια συσκευής αλλά το να γίνεται κάποιος πολέμιος της με βρίσκει αντίθετο.

Εάν δεν μου κάνει πάω παρακάτω.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω προσωπικά για εσένα φίλε geornirv. Πίστεψε με όμως ότι έχω διαβάσει τα χειρότερα σε αυτό το thread από τον Ιούνιο... Σαφώς και πρέπει να γράφονται τα μειονεκτήματα-προβλήματα μια συσκευής αλλά το να γίνεται κάποιος πολέμιος της με βρίσκει αντίθετο.

Εάν δεν μου κάνει πάω παρακάτω.

 

Ειπαμε γενικως οτι σαν συσκευη ειναι αρκετα καλη αλλα εχει ακομα περιθωρια βελτιωσης. Βεβαια για την μπαταρια ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν κρινω διοτι η οθονη που εχει απαιτει μεγαλυτερη καταναλωση.

Αυτο που δεν μπορω να δεχτω και χωρις παρεξηγηση ειναι οτι βγαινουν καποιοι και λενε οτι το κινητο δεν εχει καθολου lag με stock launcher. Αυτο το θεωρω αδυνατον διοτι μη καθαρο android χωρις lag απο προσωπικη μου εμπειρια καθως και φιλων δεν υπαρχει. Μονο μια εξαιρεση εκανα σε αυτο οταν επιασα στα χερια μου to Gflex. Eκει μπορω να πω οτι δεν ειδα lag αλλα εκεινο ειχε αλλα μειωνεκτηματα σε σχεση με το G3. Το G3 ειναι ενα τηλ που βελτιωθηκε αρκετα ωστε να κραταει αξια τον τιτλο της Ναυαρχιδας.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε Android χωρίς έστω και λίγο lag δεν γίνεται.. Όσο για το flex το έχει συνάδελφος μου και πραγματικά είναι πάρα πολύ καλό

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το έχω διευκρινίσει πολλές φορές, ο στοκ launcher δεν την παλεύει είναι τραγικός, με νόβα το κινητό δεν έχει καθόλου λαγκ. έβαλα και apex αλλά δεν μου αρέσει
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σε διορθώνω εγώ. Μύθος. Το mate 7 εχει το καλυτερο σημα που ειχα σε κινητο.

Επισης αν το θελει καποιος το κινητο μονο σαν εργαλειο μπορει να παρει καιενα τηλ. 10ετιας.θα του κανει μια χαρα τη δουλεια του.Δεν νομιζω οτι χρειαζεται οθονη 2κ.

 

Το κινητό 10ετίας είναι smartphone? ή έχει φοβερή κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα πριν μια βδομαδα πολωνικο g3 απο σκρουτζομαγαζο. Το κινητο ηρθε με κιτκατ και και δεν εχει παρει το update ακομα. Απο τι ειχα διαβασει τα πολωνικα ηταν τα πρωτα που πηραν το lollipop update. Ειναι λογικο να μην μου χει ερθει ακομα το update;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε κανα νεο για root στην Lollipop;Το ειχα ψαξει παλιοτερα αλλα δεν ειχε βγει.

 

Από όσο γνωρίζω τίποτα ακόμα. Δεν έχω κοιτάξει καν αν έχει κινητικότητα. Δεν έχω διαβάσει πάντως κάποια ενημέρωση σχετικά με αυτό και πότε και αν θα είναι κάποια στιγμή δυνατόν να γίνει.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω ένα πρόβλημα με τα Google services.

Με την οθόνη ενεργοποιημενη λιγότερο απο ώρα και κάτι λιγότερο από 12 ωρες ανοιχτό το τηλ κ συνδεδεμενο σε wifi οι υπηρεσίες έχουν φαει παραπανω απο την οθονη και εχω μείνει με σχεδον 50% χωρίς να κανω κάτι ιδιαίτερο με το τηλ .

Είναι φυσιολογική τέτοια κατανάλωση?

(Εννοείται πως ο συγχρονισμος ειναι συνέχεια ανοιχτός)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω ένα πρόβλημα με τα Google services.

Με την οθόνη ενεργοποιημενη λιγότερο απο ώρα και κάτι λιγότερο από 12 ωρες ανοιχτό το τηλ κ συνδεδεμενο σε wifi οι υπηρεσίες έχουν φαει παραπανω απο την οθονη και εχω μείνει με σχεδον 50% χωρίς να κανω κάτι ιδιαίτερο με το τηλ .

Είναι φυσιολογική τέτοια κατανάλωση?

(Εννοείται πως ο συγχρονισμος ειναι συνέχεια ανοιχτός)

 

Έχει G+? Έχεις location reporting on? Έχεις android device manager on? Και τα 3 δημιουργούν θέμα με τα G services και drain.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη στο store που να δειχνει την ωρα στην οθονη οταν ειναι κλειδωμενη; Κατι σαν το screensaver στα windows pc;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη στο store που να δειχνει την ωρα στην οθονη οταν ειναι κλειδωμενη; Κατι σαν το screensaver στα windows pc;

Για κοίταξε το night clock αν και πιστεύω θα έχει μεγάλη επίδραση στην κατανάλωση της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίταξε το night clock αν και πιστεύω θα έχει μεγάλη επίδραση στην κατανάλωση της μπαταρίας.

ΟΚ. Ευχαριστω. Θα το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

Φαινεται οτι εχω κανει 2 λαθη:

α) εκανα αναβαθμιση ΟΤΑ και ισως να μην εκατσε καλα. κατεβασα το PC suite, αλλα τελικα το πηγα στην Procordia οπως συστησε και ο φιλος Ερνεστ, και ευχομαι να το στρωσουνε

β) το πηρα απο τον Keizer. οταν λεει "εγω δεν πουλαω με DOA", τι ακριβως εννοει και σε ποιον αγορανομικο νομο αναφερεται ? Υπαρχει καταστημα που οταν σου πουλησει κατι ελλατωματικο, δεν το αναγνωριζει και σου λεει 'κοψε το λαιμο σου' φερε μου χαρτι οτι οντως ειναι ελλατωματικο? Δεν ειναι αυτοκινητο που κανει θορυβο στις στροφες... το κινητο ξαφνικα μονο του, σβηνει.

 

Μαλλον θα παρω το ΙΝΚΑ.

 

Βεβαια, και στην LG ειναι δυσκοιλιοι: "Δεν σου δινω χαρτι που να λεει οτι εχει βλαβη". Γιατι οχι δηλαδη ?

Αλλα βεβαια αυτα τα ξερει ο Keizer, αλλα για να σε ξεφορτωθει σε στελνει στην LG.

Φυσικα, για την LG Ελλαδα, ολοι οι τυπου-Keizer ειναι αφορησμενοι, γιατι παρακαμπτουν την ελληνικη αντιπροσωπεια, που σημαινει μειωση τζιρου της...

Και, με αυτο τον τροπο σπρωχνουν τον κοσμο μακρια απο τετοιου ειδους μαγαζια - παραμαγαζα, προς τα μεγαλα (Πλαισιο, Κωτσοβολος κλπ).

 

Αυτο μαλλον δεν το καταλαβαινει ο Keizer, συν οτι με την σταση του προς τους καταναλωτες, κανει κακο στη μπιζνα του.

Εγω μετα απο αυτα, θα ξαναπηγαινa ποτε στον Keizer?

 

 

Καλησπέρα, διαβάζοντας το site του kaizer, διαπιστώνω πως ο όρος DOA υφίσταται. Τ ο απόσπασμα είναι το κάτωθι: "Σε τυχόν παραλαβή από τον αγοραστή ελαττωματικού προϊόντος ισχύουν οι παρακάτω όροι: Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάστημα (3ής Σεπτεμβρίου 35) εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του και το παραστατικό αγοράς. Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ. Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το http://www.kaizer.gr μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη."

 

Βάση του παραπάνω μπορείς να πάς στο κατάστημα και να απαιτήσεις να σταλεί το κινητό για έλεγχο στη Procordia και εάν διαπιστωθεί πρόβλημα, να απαιτήσεις την αντικατάσταση του ή μπορείς να το πάς ο ίδιος στη Procordia για τεχνικό έλεγχο και να ζητήσεις εγγράφως τα αποτελέσματα του ελέγχου και κατόπιν να μεταβείς στο Kaizer με το έγγραφο. Ο νόμος ο οποίος προστατεύει τον καταναλωτή είναι ο Nόμος 2251/94 περί προστασίας του καταναλωτή. http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=8

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, διαβάζοντας το site του kaizer, διαπιστώνω πως ο όρος DOA υφίσταται. Τ ο απόσπασμα είναι το κάτωθι: "Σε τυχόν παραλαβή από τον αγοραστή ελαττωματικού προϊόντος ισχύουν οι παρακάτω όροι: Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη στο κατάστημα (3ής Σεπτεμβρίου 35) εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του και το παραστατικό αγοράς. Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ. Για να μπορέσει να πραγματοποιηθεί αλλαγή του προϊόντος πρέπει πρώτα να ελεγχθεί από την επίσημη αντιπροσωπεία ή εξουσιοδοτημένο service, καθώς το κατάστημα δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα ώστε να πιστοποιηθεί η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το http://www.kaizer.gr μπορεί να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή αναγραφόμενης τιμής ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη."

 

Βάση του παραπάνω μπορείς να πάς στο κατάστημα και να απαιτήσεις να σταλεί το κινητό για έλεγχο στη Procordia και εάν διαπιστωθεί πρόβλημα, να απαιτήσεις την αντικατάσταση του ή μπορείς να το πάς ο ίδιος στη Procordia για τεχνικό έλεγχο και να ζητήσεις εγγράφως τα αποτελέσματα του ελέγχου και κατόπιν να μεταβείς στο Kaizer με το έγγραφο. Ο νόμος ο οποίος προστατεύει τον καταναλωτή είναι ο Nόμος 2251/94 περί προστασίας του καταναλωτή. http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=8

Άψογος!!!!!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παιδια εγω που το αγορασα απο kaizershop και το βρηκα με android 5.0 lolipop σημαινει πως το κινητο ειναι δουλεμενο;επειδη και η μπαταρια κλπ. Ηταν ολα σφραγισμενα ολα κανονικα.επρεπε ναου ερθει δηλαδη με kit kat.οταν το ανοιξα το σετσρα κανονικα φεν ειχε στοιχεια καποιου αλλου αλλα σκεφτομαι μηπως αυτα σβηστηκαν με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχω δικιο;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια απορια διοτι χρηση gps δεν εκανα σχεδον ποτε παρολο που εχω αλλαξει ενα σωρο τηλ που το υποστηριζουν. Οποτε αναφερομαι σε χρηστες Gps.

Υπαρχει περίπτωση να χαθει το σημα στα καλα του καθουμενου και να το ξαναβρει μετα απο κάποια δευτερόλεπτα? Τα καιρικα φαινόμενα παιζουν ρολο σε κατι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παιδια εγω που το αγορασα απο kaizershop και το βρηκα με android 5.0 lolipop σημαινει πως το κινητο ειναι δουλεμενο;επειδη και η μπαταρια κλπ. Ηταν ολα σφραγισμενα ολα κανονικα.επρεπε ναου ερθει δηλαδη με kit kat.οταν το ανοιξα το σετσρα κανονικα φεν ειχε στοιχεια καποιου αλλου αλλα σκεφτομαι μηπως αυτα σβηστηκαν με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εχω δικιο;

 

Εφόσον όλα ήταν σφραγισμένα, θέλω να πιστεύω πως δεν είχε χρησιμοποιηθεί. Για το ότι ήταν ήδη περασμένη η Lolipop, δεν σημαίνει κάτι από την άποψη ότι εάν το κινητό είναι νέα παρτίδας 501 ή 502, μπορούμε να υποθέσουμε ότι ενδεχομένως να ήλθε με προεγκατεστημένη την αναβαθμισμένη rom. Αντιλαμβάνεσαι ότι δε μπορεί να αποδειχθεί κάτι το μεμπτό, οπότε η άποψη μου είναι ότι εφόσον το κινητό δεν έχει κάποιο ελάττωμα σε θέμα hardware, θεωρούμε πως ήταν καινούργιο. Οπότε ευχαριστήσου το και μη το βλέπεις με αρνητική προδιάθεση!

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...