Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως που εχω 32αρι δεν εχω οθτε ενα reboot μηπως το κανει μονο στα 16αρια?

 

και εγω 32 εχω και εχει κλεισει 4 φορες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες όσοι το έχετε αγοράσει για βασικό κινητό χωρίς να έχετε άλλες δύο τρεις ναυαρχιδες κτλ είστε ευχαριστημένοι ή το έχετε μετανιώσει;

 

Γενικά πάντως βλέπω πολλούς που είναι στην ίδια φάση με εμένα ειδικά στο xda. Θέλουμε δλδ πολύ το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να μας καλύπτει κάτι άλλο αλλά με αυτά που βλέπουμε και ακούμε δεν προχωράμε στην αγορά.

 

Απόλυτα ικανοποιημένος εδώ και 10 ημέρες χρήσης.βέβαια δεν μου έχει κάνει το κόλπο με το σβήσιμο οπότε και είμαι ευχαριστημένος.

Σε σχέση με τις άλλες ναυαρχιδες το μεγάλο συν είναι η οθόνη.στο μ8 δεν μπόρεσα με τίποτα να συνιθησω αυτό το στενομακρο σχήμα σου και το γλυστριμα στο χέρι.τι να κάνω τα τέλεια υλικά όταν το εχω σε θήκη;μια από τα ίδια γινεται σε υφή.

Γνώμη μου αν το θες περίμενε να δώσει κανένα update η LG.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάντως βλέπω πολλούς που είναι στην ίδια φάση με εμένα ειδικά στο xda. Θέλουμε δλδ πολύ το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να μας καλύπτει κάτι άλλο αλλά με αυτά που βλέπουμε και ακούμε δεν προχωράμε στην αγορά.

 

Μία από τα ίδια και είμαι μπρος πίσω συνέχεια, τουλάχιστον κερδίζω χρόνο μέχρι να έρθει το 32GB.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο από πλαίσιο (16 gb μαύρο), από όταν τα πρωτοφέρανε και μέχρι και σήμερα κανένα reboot.

 

Μετά την τρίτη - τέταρτη φόρτιση, η μπαταρία αντέχει για +/- 2 μέρες (με κανονική χρήση ..wifi, bluetooth πάντα ανοικτά, με αυτόματη επιλογή ανάμεσα σε 2 η 4g και την φωτεινότητα στο 100% αυτόματη επιλογή αισθητήρα).

 

..σε ποιό "σκληρή" χρήση που του έκανα {..αρκετή ομιλία, παιχνίδια πάνω από μία συνεχόμενη ώρα και αρκετό internet) ..την μέρα την καλύπτει άνετα.

 

Προσωπικά (..και μέχρι τώρα), είμαι ικανοποιημένος και θεωρώ ότι είναι καλύτερη (για τα δικά μου δεδομένα) συσκευή, από το g2 που είχα πρίν.

Edited by varaderum
Link to comment
Share on other sites

... Προσωπικά (..και μέχρι τώρα), είμαι ικανοποιημένος και θεωρώ ότι είναι καλύτερη (για τα δικά μου δεδομένα) συσκευή, από το g2 που είχα πρίν.

 

Μιας και είχες το G2 πως σου φαίνεται η οθόνη του G3;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχες το G2 πως σου φαίνεται η οθόνη του G3;

 

..μου αρέσει πολύ καλύτερα από ότι του g2 {..πλέον τα μάτια μου δεν κουράζονται τόσο εύκολα όσο πρίν (..ιδίως όταν κοιτάω internet) ..και θεωρώ τα χρώματα του ποιό φυσικά (..κάτι σαν συσχετισμό led tv, με plasma)}.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι χρόνοι στα standby που έχει δεν υπάρχουν.

Απο της 7:00 το πρωι μεχρι και τισ 13:38 στο 100%

4G ενεργό και όλοι οι συγχρονισμοι (2 mail accounts , καιρος , phonearena k.a)

Με 21 λεπτά οθόνη στο αυτόματο 100%

Με χρήση e-mail , taptalk και λίγο chrome

και 3 ,11 λεπτά κλήσεις.

Έπεσε στο 99% με το που τράβηξα το τελευταίο screenshot.

Άρα οι κατοχοι με ελαφριά χρήση θα μείνουν απόλυτα ευχαριστημενοι με την μπαταρία.

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

και εγω 32 εχω και εχει κλεισει 4 φορες

 

Και το δικό μου έχει κλείσει 3 φορές από 3/7 που αγοράστηκε.

32GB

 

Συνεχίζω να το παρακολουθώ. Υπάρχει κάποια ένδειξη τι φταίει?

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι το έχετε αγοράσει για βασικό κινητό χωρίς να έχετε άλλες δύο τρεις ναυαρχιδες κτλ είστε ευχαριστημένοι ή το έχετε μετανιώσει;

 

Γενικά πάντως βλέπω πολλούς που είναι στην ίδια φάση με εμένα ειδικά στο xda. Θέλουμε δλδ πολύ το συγκεκριμένο κινητό χωρίς να μας καλύπτει κάτι άλλο αλλά με αυτά που βλέπουμε και ακούμε δεν προχωράμε στην αγορά.

 

Εγω παντως αλλαξα . Μου αρεσε πολυ σαν εμφανιση αλλα αυτο που μετραει ειναι αλλα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

Πολλα κρουσματα.επαναφορα έχετε κανει;και αν ναι πως συμπεριφέρεται μετα;

Στο xda μεχρι και οτι φταίει το Mcafee γράφουν.

Άλλοι λένε οτι απενεργοποιούν την ασφάλεια της θερμοκρασίας απο το κρυφό μενού και δεν εχουν θεμα.

Το σίγουρο ειναι οτι πλεον το γνωρίζει η lg και περιμένουμε update.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει κλείσει 3 φορές από 3/7 που αγοράστηκε.

32GB

 

Συνεχίζω να το παρακολουθώ. Υπάρχει κάποια ένδειξη τι φταίει?

 

Μάλλον software είναι το πρόβλημα η LG Σουηδίας το έχει αναγνωρίσει και ψάχνουν να δουν τι φταίει, Παίρνουν τηλέφωνο τους χρήστες που επέστρεψαν το κινητό τους και ρωτάνε για εφαρμογές που είχαν εγκατεστημενες κ.α..

 

Έχω κάνει και ενα poll γι αυτο το θέμα για να βρούμε το ποσοστό περίπου των ελλατωματικων συσκευών .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=395789

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο χτες εχει παραλαβει 32αρια το Πλαισιο και βρισκονται στις αποθηκες τους. Ο λογος που ειναι ακομα στις αποθηκες ??? Επειδη υπαρχει φορτο εργασιας !!!! Ετσι λενε. Τι αλλο θ ακουσουμε. Εγω θα το εχω στο τοπικο καταστημα μου αυριο πρωι. Ακομα ομως δεν εχω αποφασισει. Αυτο που με αγχωνει περισσοτερο ειναι τα reboot. Τα αλλα (μπαταρια κτλ) θεωρω οτι θα λυθουν μολις αναλαβουν οι xda devs (παροτι με ανησυχει που ακομα δεν υπαρχει κινητικοτητα κι απο κει - βεβαια και με το S4 ετσι ηταν τον πρωτο μηνα).

 

ps. Νομιζω οτι οι τιμες που παιζουν αυτη τη στιγμη στο skroutz δεν δικαιολογουν αγορα απο καπου αλλου εκτος απο τοπικου καταστηματος (με ολα τα ωφελει που αυτο εχει). Αν βαλεις μαζι μεταφορικα και εξοδα αντικαταβολης πχ. η διαφορα ειναι πολυ μικρη (και μαλιστα χωρις να τα εχουν και ετοιμοπαραδοτα).

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, 2 ερωτησεις:

1) Εχω την επιλογη να αποθηκευσω τις εφαρμογες μυ κατευθειαν στην sd? ενα αλλο android που ειχα μου εβγαλε την πιστη...

2) αξιζει να παω για την εκδοση 32gb/3ram ή η διαφορα δεν ειναι και πολυ αισθητη;

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως αλλαξα . Μου αρεσε πολυ σαν εμφανιση αλλα αυτο που μετραει ειναι αλλα πραγματα..

 

Λουξοδρομησες και εσύ βρουτε;:)

Ποια είναι αυτά που μετράνε,και σε ποια συσκευή τα βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

Λουξοδρομησες και εσύ βρουτε;:)

Ποια είναι αυτά που μετράνε,και σε ποια συσκευή τα βρηκες;

 

 

Mπατάρια, απροβλημάτιστη λειτουργία χωρίς lag κ τυχαίες επανακινησεις . Πήρα ς5 τον φτωχό συγγενή όπως λέει ένας φίλος. Κακομουτσουνο κινητό αλλα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι μια χαρά ρε συ.στα ίδια επίπεδα με το σ5.στα υπόλοιπα πάω πάσο.θα σε περιμένω και πάλι στο ίδιο νήμα,με το πρώτο update που θα πάρει το g3...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις πήρα το 32 g απο το πλαίσιο και χάλασε κιόλας. Μετά απο 2 ώρες δεν κατεβαίνει το μενού απο πάνω μόνο όταν γυρίζω το κινητό στα πλάγια ........
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά φίλε μου.

Λες να χάλασε επειδή δεν κατεβαίνει το μενου;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτό .τιποτα μόνο με περιστροφή στα πλάγια και τότε δεν δουλεύουν τα μπροστινά πλήκτρα αφής που είναι στη μεριά που δεν κατεβαίνει το μενού ........
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά φίλε μου.

Λες να χάλασε επειδή δεν κατεβαίνει το μενου;

Μπορεί να μην δουλεύει το touch στο πάνω μέρος. Καθόλου απίθανο. Μπορεί να φτιάχνει και με calibration αν είναι αυτό αλλά μπορεί να θέλει και αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία είναι μια χαρά ρε συ.στα ίδια επίπεδα με το σ5.στα υπόλοιπα πάω πάσο.θα σε περιμένω και πάλι στο ίδιο νήμα,με το πρώτο update που θα πάρει το g3...

 

Είχα και τα δύο κινητά στην κατοχή μου παράλληλα για αρκετές μέρες.. Η μπαταρία του LG G3 δεν είναι στα ίδια επίπεδα με του Galaxy S5 , είναι κατώτερη όταν δουλεύεις το κινητό. Αν τα αφήσεις και τα 2 κινητά ήσυχα στην άκρη, τότε το G3 κρατάει κάπως πιο πολύ.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά ο καιρός δουλεύει μια χαρά όσο ψιλά και να πιέσω . Αύριο πρωί πρωί στο πλαίσιο.......και δεν υπάρχει κι άλλο .....
Link to comment
Share on other sites

Είχα και τα δύο κινητά στην κατοχή μου παράλληλα για αρκετές μέρες.. Η μπαταρία του LG G3 δεν είναι στα ίδια επίπεδα με του Galaxy S5 , είναι κατώτερη όταν δουλεύεις το κινητό. Αν τα αφήσεις και τα 2 κινητά ήσυχα στην άκρη, τότε το G3 κρατάει κάπως πιο πολύ.

 

 

Καλά εννοείτε ότι θα κανείς χρήση και όχι στην αναμονή.

Εμένα από ότι θυμάμαι και το s5 ήταν στα ίδια επίπεδα με το g3.

Μπορεί να κάνω και λάθος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά ο καιρός δουλεύει μια χαρά όσο ψιλά και να πιέσω . Αύριο πρωί πρωί στο πλαίσιο.......και δεν υπάρχει κι άλλο .....

 

 

Απίστευτο.ισως να είναι για καλό.χτυπα και εσύ ένα μ8 να βρεις την υγεία σου.

Πολλά τα κρούσματα στα g3 τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...