Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μένα είχε δυο στάδια η εγκατάσταση.

Πρώτο στάδιο κατέβασμα και εγκατάσταση και αλλαγή στις εφαρμογές ή ότι άλλο κάνει με αυτές φαίνεται στην οθόνη του κινητού η πρόοδος.

Δεύτερο στάδιο κλικ στο ok στον υπολογιστή για να ξεκινήσει μετά από λίγο τελειώνει η διαδικασία της αναβάθμισης.

Εσύ τι ακριβώς ακολούθησες είναι λιγάκι δύσκολο να κάνεις λάθος γιατί νομίζω αν πάτησες τι ok πριν τελειώσουν οι εφαρμογές δεν θα λειτουργούσε.

Μετά έκανες επανεκκίνηση αν όχι κάνε μία και έλεγχο αναβάθμισης στο λειτουργικό μέσω του LG PC suite.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ασφαλώς είναι θέμα προσωπικού γούστου.

Για το Google+ και την επεξεργασία φωτογραφιών με αυτό το λογισμικό δεν έχω γνώμη γιατί δεν το χρησιμοποιώ το plus γενικά, τώρα από εσένα έμαθα ότι έχει περισσότερες δυνατότητες επεξεργασίας.

Στηρίζονται πάνω στο snapseed για επεξεργασία και λιγότερο στο Google photos για τις φωτογραφίες μου.

Λεω να το δοκιμασω κι εγω....;);)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λεω να το δοκιμασω κι εγω....;);)

 

Μμμμ. για το snapseed ε;

Δες και τη σελίδα του στο Google+ για τα πρώτα βήματα μετά είναι παιχνίδι αρκεί να έχεις καλό υλικό!

Ελπίζω τώρα που έδωσε το NIC software η Google δωρεάν να προσθέσει μερικές από τις δυνατότητες του στο μικρό αδερφάκι το snapseed.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες έχει πάρει κανείς με ιταλικό MM;

 

Επίσης, προτείνετε factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση;

 

Μετά φυσικά και με την ησυχία σου δεν είναι απαραίτητο άμεσα, δοκίμασε πρώτα... χιούμορ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει πάρει κανείς με ιταλικό MM;

 

Επίσης, προτείνετε factory reset πριν και μετά την εγκατάσταση;

 

Πριν δεν χρειάζεται, αλλά μετά σίγουρα θέλει (προσωπική μου άποψη).

Link to comment
Share on other sites

Στην MM υπαρχει ελλειψη της ενδειξης της ποιοτητας του σηματος (Η,3G,4G) οταν ανοιγεις τα δεδομενα.
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο smooth και ισως καλυτερη διαχειριση μπαταριας εφαρμογων... αλλη διαφορα ειδατε?

 

Παραδειγμα καμερα-- φωτογραφιες πρωι βραδυ βιντεο?

ειναι καλυτερα?

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Στην MM υπαρχει ελλειψη της ενδειξης της ποιοτητας του σηματος (Η,3G,4G) οταν ανοιγεις τα δεδομενα.

 

τι ακριβώς εννοείς ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβώς εννοείς ? :confused:

 

Στην lolipop οταν ανοιγες τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας ακριβως πανω απο την ενδειξη του σηματος διπλα απο το εικονιδιο της σταθμης της μπαταριας αναβε ενα H ή 3G ή 4G αναλογως με την ποιοτητα της συνδεσης σου στο διαδικτυο.Αυτο στην MM δεν το βγαζει!

Link to comment
Share on other sites

Στην lolipop οταν ανοιγες τα δεδομενα κινητης τηλεφωνιας ακριβως πανω απο την ενδειξη του σηματος διπλα απο το εικονιδιο της σταθμης της μπαταριας αναβε ενα H ή 3G ή 4G αναλογως με την ποιοτητα της συνδεσης σου στο διαδικτυο.Αυτο στην MM δεν το βγαζει!

 

Εμένα μου το βγάζει κανονικά. Πήγαινε Ρυθμίσεις, Δίκτυα, Περισσότερα, Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας, Λειτουργία δικτύου και επέλεξε Το πρώτο GSM/WCDMA/LTE.

Link to comment
Share on other sites

Στην mm μπορείτε να βρείτε το slow mo βίντεο; Εξαφανίστηκε.

 

Κανονικά όπως και πριν.

"Λειτ" ανάμεσα στο γρανάζι και στη φωτογραφική κάμερα και το εμφανίζει πρώτο στην επόμενη γραμμή σαν "αργή κίνηση'

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το βγάζει κανονικά. Πήγαινε Ρυθμίσεις, Δίκτυα, Περισσότερα, Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας, Λειτουργία δικτύου και επέλεξε Το πρώτο GSM/WCDMA/LTE.

 

To δικτυο λειτουργει κανονικα μονο τις ενδειξεις δεν βγαζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βρει στα δικαιώματα των εφαρμογών ρύθμιση που να κόβει τη πρόσβαση προς τα έξω σε μία εφαρμογήή υπάρχει και δεν το βλέπω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To δικτυο λειτουργει κανονικα μονο τις ενδειξεις δεν βγαζει

 

Δοκίμασε να βάλεις το ξυπνητήρι θα φανεί δεξιά το εικονίδιο του στη μπάρα και να το απενεργοποίησης μήπως εμφανιστεί της κινητής παρομοίως τα ακουστικά!

Κάνε επανεκκίνηση με κινητή τηλεφωνία δεδομένα open για να το αναγκάσεις να βγεί.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο και να το ψάξω δεν μου αποθηκεύει (όπως το εκανε προηγουμένως κρατώντας και την αρχική αλλά και την επεξεργασμενη φωτογραφια) μια φωτογραφία που την επεξεργαζεσαι με το στοκ lg photo editor του Google+.... κανείς με το ιδιο προβλημα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως οσο και να το ψάξω δεν μου αποθηκεύει (όπως το εκανε προηγουμένως κρατώντας και την αρχική αλλά και την επεξεργασμενη φωτογραφια) μια φωτογραφία που την επεξεργαζεσαι με το στοκ lg photo editor του Google+.... κανείς με το ιδιο προβλημα;;;;

 

Για να το καταλάβω καλά, στο Google photos βλέπεις μία φωτογραφία τη συμπιεσμένη από το Google στη θέση φωτογραφία που προέρχεται από αυτή της κάμερας.

Ενώ στο "φάκελοι συσκευής" του Google photos στο "κάμερα" φαίνονται 2 φωτογραφίες και το εικονίδιο δεξιά του συγχρονισμού είναι λευκό χωρίς συγχρονισμό.

Τα γράφω σωστά;

Κανείς το σύννεφο μπλε πάτησε πάνω του επιρρεπείς το συγχρονισμό του αντίστοιχου αρχείου.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Σκοπίμως δεν εχω ενεργοποιημενη την εφαρμογη Google photos.... ουτε πρωτίστως την ειχα.... και ξαναλέω.. πατώντας το εικονίδιο με το μολύβι (όπου σε προηγούμενο μου ποστ ανέφερα τον τρόπο που επανεμφανιστηκε) σε μια φωτογραφία του άλμπουμ της κάμερας, ανοίγει τις επιλογές για επεξεργασία (αυτές που έδινε και πριν) αλλά οταν πατάω το τελικό ολοκλήρωση ενω μου λέει ολοκληρώθηκε δεν μου την δείχνει πουθενά την "πειραγμενη" στο ιδιο άλμπουμ, ουτε και σε κάποιο αλλο σωσμενη... επίσης ουτε μέσω διαχείρισης αρχείων φαίνεται καπου... παλιότερα στο ίδιο άλμπουμ μου έδειχνε και την αρχική αλλά και την συμπιεσμένη δίπλα δίπλα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απεγκατεστησα τελικά το snapseed και δοκίμασα ξανά σε μια φώτο.... ως δια μαγείας λύθηκε το πρόβλημα μου....

Link to comment
Share on other sites

Στην MM υπαρχει ελλειψη της ενδειξης της ποιοτητας του σηματος (Η,3G,4G) οταν ανοιγεις τα δεδομενα.

Kαι στην 30b και στην 30c που εχω φαίνεται κανονικά το 4g ή το Η ή το Ε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά όπως και πριν.

"Λειτ" ανάμεσα στο γρανάζι και στη φωτογραφική κάμερα και το εμφανίζει πρώτο στην επόμενη γραμμή σαν "αργή κίνηση'

Όλα καλά.

Ωραίος. Απλά πριν το είχε στην ανάλυση του βίντεο, και λέω πάει το έβγαλαν.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά μόνο εγώ βλέπω αυτά τα νούμερα στη M;

Ποτέ, ακόμα και με σκληρή χρήση, με την 5 δεν είχα τέτοια νούμερα SOT.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/c6be2109de53aa795fd288602faf912f.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Απλά πριν το είχε στην ανάλυση του βίντεο, και λέω πάει το έβγαλαν.

 

Και σε μένα συνέβει αυτό στη 6 πριν στη lollipop έβγαζε ειδοποίηση όταν υπήρχε νέο αρχείο που μπορούσε να ανεβάσει σε φώτο, βίντεο, screenshot ή άλλο νέο φάκελο με στοιχεία που μπορεί να τραβήξει το Google photos. Τώρα με τη marshmallow δεν μου βγήκε εικονίδιο ειδοποίηση άρα και σε σένα η ίδια συμπεριφορά υπάρχει.

Λογικά θα το φτιάξουν αυτό το bug.

 

Έβαλα σοκολάτα σε restaurant και η επεξεργασμένη ήταν στις φωτογραφίες του Google photos, δεν έγινε αρχειοθέτηση στην αρχική φώτο. Αυτά είδα όταν επέστρεψα σπίτι.

Αν μου έβγαζε ειδοποίηση σίγουρα θα το καταλάβαινα από τη μπάρα ειδοποίησεων.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 τα δοκιμασα χωρις αποτελεσμα δεν βγαζει την ενδειξη ενω τα δεδομενα λειτουργουν κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Στην MM υπαρχει ελλειψη της ενδειξης της ποιοτητας του σηματος (Η,3G,4G) οταν ανοιγεις τα δεδομενα.

σε εμενα παντως εχει κανονικα.μηπως το εχεις μονο gsm αλλα και παλι θα εδειχνε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά μόνο εγώ βλέπω αυτά τα νούμερα στη M;

Ποτέ, ακόμα και με σκληρή χρήση, με την 5 δεν είχα τέτοια νούμερα SOT.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160327/c6be2109de53aa795fd288602faf912f.jpg

Κάτι παίζει.. Τσέκαρε το, είναι πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 τα δοκιμασα χωρις αποτελεσμα δεν βγαζει την ενδειξη ενω τα δεδομενα λειτουργουν κανονικα

 

Σου προτείνω να κάνεις μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού για να ελέγξεις τη συμπεριφορά που σε απασχολεί.

Πρώτα αν δεν το έχεις ήδη, κάνε ένα backup τα δεδομένα σου στη microsd από το μενού "δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας και επαναφοράς" LG backup για να είσαι καλυμμένος με τα δεδομένα σου (όχι στα δεδομένα της microsd backup).

Πιο κάτω έχει το αντίγραφο ασφαλείας google να είναι ενεργό και η αυτόματη επαναφορά.

ΑΛΛΑ πριν όλα αυτά παρακάτω έχει τώρα το βλέπω! το επαναφορά των ρυθμίσεων δικτύου θα έλεγα να έκανες αυτό πρωτίστως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...