Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανα factory reset αλλα παρόλα αυτά δεν με γύρισε σε kitkat 4.4.2 παρέμεινα στο marshmallow 6.0 και η κάμερα δεν έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια εφαρμογή από play store, για παράδειγμα την open camera, να δεις πως συμπεριφερεται. ..ειδάλλως κάποιο θέμα υπάρχει
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα το open camera και κάνα αλλα δυο προγράμματα αλλα εξακολουθεί να υπάρχει το ίδιο πρόβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις πέρασα το marshmellow 6.0 στο άλλο κινητό η κάμερα δουλεύει κανονικότατα οποτε πιστεύω ότι έχει θέμα το κινητό έκανα contact τον seller να δω τώρα τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Etsi, ότι είπε ο από πάνω, πας για σέρβις λογικά ή αντίκατάσταση από το κατάστημα εφόσον επισήμως σου βγάλει προβληματική την συσκευή το σέρβις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη ιστορία τώρα να το στέλνω πίσω σιγκαπούρη να δω ποσο καιρό θα πάρει όλοι αυτή η διαδικασία. Ευχάριστο πάντως.
Link to comment
Share on other sites

αν τα δοκίμασες όλα αυτά και τπτ χάλασε η camera (βασικά εργοστασιακό πρόβλημα) πίσω και βλέπεις τι γίνετε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω. Μπορουμε να τραβήξουμε βιντεο με χρήση του quick circle ή μόνο φωτογραφία;

 

Μόνο φωτογραφία..

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το callrecorder του skvalex με marshmallow να μας πει αν δουλεύει;

 

Δουλέυει κανονικά η τελευταία έκδοση !! (δεν ξέρω για τις προηγούμενες)

Link to comment
Share on other sites

Απο δική μου προσωπική εμπειρία και με βάση τα λεγόμενα σου, μάλλον είναι θέμα hardware, άρα service.

Εχω το g3 πάνω από χρόνο και δεν θυμάμαι να με έχει κρεμάσει ποτέ το GPS, ούτε με ΚΚ τις πρώτες βδομάδες που το πήρα, ούτε στη συνέχεια με λολιποπ.

Εγω με lolipop ειχα στιγμιαιες αποσυνδεσεις

έχω την εντύπωση πως με κιτ κατ δούλευε ..γιαυτο λέω να περιμένω την 6 . αλώστε γιαυτο το αναφέρω εδώ για παρόμοιες κατάστασης αν υπάρχουν ώστε να ξέρουμε πως να το χειριστούμε.

η λογική λέει πως αν ήταν Software θα ήταν για όλους το πρόβλημα,

πιθανό να υπάρχουν και άλλοι παράμετροι .

έχω 14 μήνες το g3 ..οποτε έχω λίγο χρόνο ακόμη για την εγγύηση .

ευχαριστώ για τις απάντησης παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του G3 εδώ και λίγες μέρες(το πέτυχα στα 250 ) ήθελα να καταθέσω την εμπειρία μου από τη χρήση του προς τους υποψήφιους αγοραστές αλλά και να ρωτήσω κανα-δυο πραγματάκια.

 

1) Βάρος- μέγεθος

Επειδή είναι αρχή ακόμα έχω πάθει κάποιο σχετικό σοκ καθώς πέρασα από τις 4 στις 5.5 ίντσες .... Δημιουργεί λοιπόν τα θέματά του κατά τη μεταφορά και τη χρήση όπου είναι δύσκολος ο χειρισμός του με το ένα χέρι. Ωστόσο χαίρεσαι πλέον το σερφάρισμα με την "'άπλα" των 5.5 ιντσών αλλά και τη φοβερή του οθόνη.

 

2) Υπερθέρμανση

Όταν το πρωτοάνοιξα άρχισε τις ενημερώσεις ενώ το δούλευα και εγώ ταυτόχρονα. Mετά από λίγο λοιπόν άρχισε να ζεσταίνεται αρκετά το πίσω μέρος. Τώρα το έχω μόνο για απλό σερφάρισμα οπότε δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα ακόμα. Φαντάζομαι θα έχουν κάποιο θέμα αυτοί που του κάνουν συνεχή χρήση( παιχνίδια κτλ.)

 

3) Μπαταρία

Είναι το μεγάλο του πρόβλημα. Έβαλα την εξοικονομηση ενέργειας και έριξα τη φωτεινότητα της οθόνης.

 

Υπάρχει κάποια αξιόπιστη εφαρμογή που κάνει καλύτερη διαχείριση της μπαταρίας;

 

4) Έκδοση android

Εγώ τρέχω την 5.0.

 

Τελικά ποια είναι η τελευταία επίσημη έκδοση και με ποιο τρόπο την αποκτάς, με wifi ή με το LG PC Suite?

 

5) Lag

Δε βρίσκω κάποιο ιδιαιτέρο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα πέρα από κάποια θέματάκια πότε πότε που φαντάζομαι ότι οι επόμενες εκδόσεις θα τα λύσουν ...

Edited by gergerman
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε πάρει όλοι Marshmallow; Το δικό μου είναι Ιταλικό αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα. Επίσης, μένω εκτός Ελλάδος - όχι ότι νομίζω να έχει διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε πάρει όλοι Marshmallow; Το δικό μου είναι Ιταλικό αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα. Επίσης, μένω εκτός Ελλάδος - όχι ότι νομίζω να έχει διαφορά.

με την σειρα της καθε χωρα.εγω περασα την πολωνικη βερσιον.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δουλέυει κανονικά η τελευταία έκδοση !! (δεν ξέρω για τις προηγούμενες)

ρουφαει ομως 2-3% μπαταρια την ωρα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μου εκλεψαν το τηλ εκτος απο αυτο https://www.google.com/android/devicemanager?hl=el υπαρχει αλλος τροπος???δεν ειχα βαλει καμια εφαρμογη να το εντοπιζει μονο google

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε φίλε.. Κρίμα.. Νομίζω ότι δεν υπάρχει άλλη δυνατότητα εφόσον δεν είχες κατεβάσει και κάτι άλλο (αν και αμφιβάλλω ότι και οτιδήποτε άλλο να είχες ότι θα μπορούσες να κάνεις κάτι)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με το IMEI τί παίζει? Δεν μπορεί να το εντοπίσει? Με τον νόμο που ψηφίστηκε αν θυμάμαι καλά πριν λίγο καιρό μπορεί να γίνει χρήση και να βρεθεί τώρα η συσκευή.Εκτός αν έχει άκρες και βρει και βάλει άλλο IMEI.

http://osarena.net/android/how-to-klemeno-imei-android.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφέρεις το IMEI της συσκευής σου οπότε σταματά και η λειτουργία του. Άρα είναι άχρηστο εκτός αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σκέτο δίχως sim...αν και δεν τα ξέρω καλά αυτά ότι έχει πάρει το αυτί μου....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν είναι για εντοπισμό συσκευής αυτό με το imei απλά το δηλώνεις αστυνομία και στον παροχο και βγάζουν σε αχρειαστο το κινητό ούτως ώστε να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει αυτός που το εκλεψε... Πιο πολύ στην ψυχολογία είναι θετικό ότι τουλάχιστον αυτός που το πήρε (ο *******ος) δεν θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει ή να το μεταπωλησει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το GPS στην λολι είναι γνωστό ότι κάνει αποσυνδεσεις Ενώ στην κιτ κατ δεν έκανε.

απορία ...δεν συμβαίνει σε όλους ..γιατι? μήπως δεν το έχουν προσέξει, η Όντος δεν έχουν θέμα?

αυτή η επιλεκτικότητα σε πρόβλημα σε ίδια συσκευή πάντα με προβλημάτιζε.

Link to comment
Share on other sites

απορία ...δεν συμβαίνει σε όλους ..γιατι? μήπως δεν το έχουν προσέξει, η Όντος δεν έχουν θέμα?

αυτή η επιλεκτικότητα σε πρόβλημα σε ίδια συσκευή πάντα με προβλημάτιζε.

 

μήπως φταίει η μεγάλη διασπορά σε χώρες και ROM, η ανομοιομορφία δηλαδή, άλλο Ρουμανια, άλλο Ελλάδα, άλλο Ιταλία κτλ; Το σίγουρο είναι ότι υπάρφουν αναφορές και για άλλα κινητά με lollipop.

Link to comment
Share on other sites

ειχα μοτιβο κωδικο πολυ δυσκολα το σπαει αλλα την καρτα την sd μπορει να την βαλει σε αλλη συσκευη και να τα δει ολα........εχω πελαγωσει το ξεχασα σε ενα πατσατσιδικο εφτασα σπιτι στο δεκαλεπτο και γυρναω παλι πισω και λεει η μ.........η που το βρηκε οτι μια πελατισα ενα ζευγαρι που καθοταν διπλα μας 40ριδες πεταγετε η γκομενα και λεει δικο μου το ξεχασα........και παει το τηλ........δεν το εκοψα για γνωστες αλλα ποτε δεν ξερεις.......αν το ανοιγαν θα μπορουσα να το εντοπισω αλλα τωρα απλα κλαιω

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει επιλογή να σβησεις τα αρχεια απο μακρυά?

 

τι εννοεις??που να την εχει αυτη την επιλογη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...