Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30% αυτόματο μέσα, και μόλις βγω έξω 60-100% πάλι αυτόματο, ανάλογα με το ποσό ήλιο έχει.

Αν δω ότι δεν βλέπω καλά, 90-100% χωρίς αυτόματο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το Google Keyboard σαν βασικό πληκτρολόγιο και το έχω σαν εφαρμογή μέσα στον φάκελο με τα "εργαλεία" μου για να τσεκάρω γρήγορα τις λέξεις στο λεξικό του. Ξαφνικά σήμερα η εφαρμογή εξαφανίστηκε από τον φάκελο αυτον και δεν μπορώ να τη βρω ούτε στο app drawer. Η εφαρμογή όμως σαν πληκτρολόγιο, σαν χρήση, υπάρχει κανονικά... Τι μπορεί να έγινε...;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το Google Keyboard σαν βασικό πληκτρολόγιο και το έχω σαν εφαρμογή μέσα στον φάκελο με τα "εργαλεία" μου για να τσεκάρω γρήγορα τις λέξεις στο λεξικό του. Ξαφνικά σήμερα η εφαρμογή εξαφανίστηκε από τον φάκελο αυτον και δεν μπορώ να τη βρω ούτε στο app drawer. Η εφαρμογή όμως σαν πληκτρολόγιο, σαν χρήση, υπάρχει κανονικά... Τι μπορεί να έγινε...;

 

Γλώσσα και εισαγωγή για ρυθμίσεις.

Έψαξα για Google στις εφαρμογές, μου έβγαλε 3 συν μια των ρυθμίσεων με το γρανάζι αλλά δεν υπάρχει ούτε μέσα από όσο πρόσεξα στα γρήγορα πληκτρολόγιο.

Επίσης στο play η εφαρμογή δεν ανοίγει μόνη επιλογή η κατάργηση!

Και μια ερώτηση:

Το 'η' δεν μου το βγάζει χωρίς τόνο και το διορθώνω με επιστροφή για να μη βγει διαζευτικό. Εσύ τι έχεις κάνει γιαυτό ή βγαίνει σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα και το ξαναέκανα install... Τι να πω... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Όλα αυτά στο άσχετο χωρίς να κάνω κάτι...

@Roll είχα το ίδιο θέμα, πήγα χειροκίνητα και πρόσθεσα το "η" σκέτο σαν λέξη, μέσα στην εφαρμογή (text correction--->personal dictionary). Και επειδή το επέλεγα πιο συχνά, πλέον μου βγάζει αυτό σαν προεπιλογή και όχι το "ή".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανα αναβάθμιση μέσω PC Suite το root-αρισμένο G3 της συζύγου από v20 σε v21 και χάθηκε το root.

Προσπάθησα 2 φορές πάλι με One-click-root αλλά δεν έγινε.

Ξέρει κανείς καμιά rooting λύση για v21?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα.

 

παιδιά έχω μια πολύ περίεργη συμπεριφορά. Τραβάω βίντεο από το κινητό και μετά όταν πάω να το δω λέει ότι ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται....

 

γενικά δεν παίζει κανένα βίντεο μέσα στη συσκευή! προχθές είχα βάλει το μειλ της δουλειάς στο κινητό και έκανε encryption στη συσκευή και στην sd αλλά επειδή που έβγαλε προβλήματα το έβγαλα και έβγαλα και το encryption. Δεν ξέρω αν δεν πήγε κάτι καλά στο decryption....

 

μπορείτε να με βοηθήσετε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.στο ποσο τις % εχετε την φωτεινοτητα στο κινητο (μονο για το g3 αναφερομαι).και εννοοντας φυσικα μαζι και στο αυτοματο.

Αυτόματο 70%

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έκανα αναβάθμιση μέσω PC Suite το root-αρισμένο G3 της συζύγου από v20 σε v21 και χάθηκε το root.

Προσπάθησα 2 φορές πάλι με One-click-root αλλά δεν έγινε.

Ξέρει κανείς καμιά rooting λύση για v21?

Αναφέρθηκε πιο πριν ότι με το script δουλεύει. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως καθώς ακόμα περιμένω την αναβάθμιση για το ιταλικό μου

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, όταν έχω συνδεδεμένο το sony handsfree μου αν μπορώ να συνδέσω και παράλληλα ένα smartwatch ώστε να λαμβάνω ειδοποιήσεις.

Επίσης λέω να πάρω το xiaomi band 1s ή το 2 αν έχει βγεί.Έχει κανείς σας αυτο το συνδυασμό η κάποιον άλλο smartwatch που να δουλεύει καλά με το κινητό μας?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά, έχει βγει η 21Α για τα γαλλικά G3, την περνάω μέσω pc suite σε 16αρι.

 

πολλα θετικά είδα εγω προσωπικά σε ένα μισάωρο που το πρέσαρα λίγο:D. Με πολλές εφαρμογές ανοιχτές...μπες βγές(δεν είχε το λάγκ μερικές φορες με τις 20t περιστασιακά)..η αρχικη οθόνη ακλόνητη στο άνοιξε κλείσε...στις ρυθμίσεις στο wifi περίπου τα ίδια:whistle:!και όλα αυτά χωρις επιλογές προγραμματιστή με πειραγμένες τις κλίμακες!οι υπόλοιποι τι είδατε?

Edited by stkok
Link to comment
Share on other sites

πολλα θετικά είδα εγω προσωπικά σε ένα μισάωρο που το πρέσαρα λίγο:D. Με πολλές εφαρμογές ανοιχτές...μπες βγές(δεν είχε το λάγκ μερικές φορες με τις 20t περιστασιακά)..η αρχικη οθόνη ακλόνητη στο άνοιξε κλείσε...στις ρυθμίσεις στο wifi περίπου τα ίδια:whistle:!και όλα αυτά χωρις επιλογές προγραμματιστή με πειραγμένες τις κλίμακες!οι υπόλοιποι τι είδατε?

 

δεν μπορω να γνωριζω σχετικα με τις προηγουμενες εκδοσεις αλλα καθος πηρα το κινητο εγω πριν κανα 20ημερο στι 4/11 μου εκανα αναβαθμιση στην 21Α και εμενα...ενημερωτηκα το λεω απλα..τσεχικο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στη παρέα.

 

παιδιά έχω μια πολύ περίεργη συμπεριφορά. Τραβάω βίντεο από το κινητό και μετά όταν πάω να το δω λέει ότι ο τύπος αρχείου δεν υποστηρίζεται....

 

γενικά δεν παίζει κανένα βίντεο μέσα στη συσκευή! προχθές είχα βάλει το μειλ της δουλειάς στο κινητό και έκανε encryption στη συσκευή και στην sd αλλά επειδή που έβγαλε προβλήματα το έβγαλα και έβγαλα και το encryption. Δεν ξέρω αν δεν πήγε κάτι καλά στο decryption....

 

μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Έχεις βάλει τα βίντεο να αποθηκευονται στην sd? Μάλλον η sd είναι στα τελευταία της ή έχει καεί ήδη... Δοκίμασε να βάλεις μια άλλη να δεις αν λύνεται το πρόβλημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πολλα θετικά είδα εγω προσωπικά σε ένα μισάωρο που το πρέσαρα λίγο:D. Με πολλές εφαρμογές ανοιχτές...μπες βγές(δεν είχε το λάγκ μερικές φορες με τις 20t περιστασιακά)..η αρχικη οθόνη ακλόνητη στο άνοιξε κλείσε...στις ρυθμίσεις στο wifi περίπου τα ίδια:whistle:!και όλα αυτά χωρις επιλογές προγραμματιστή με πειραγμένες τις κλίμακες!οι υπόλοιποι τι είδατε?

Μικρή βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας και χαμηλότερες θερμοκρασίες.

Ενοχλητικά λαγκ δεν είχα ούτε με τις προηγούμενες εκδόσεις, ούτε με την 21a.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Χθες το ξυπνητήρι χτυπά στις 5 το πρωί αλλά δεν το κατάλαβα το σταμάτησα!

Τι να κάνεις αν έχεις κοιμηθεί μετά τις 2 το πρωί, κάτι θυμώνουν αλλά ξυπνώντας κανονικά στις 7 και μισή όλα έδειχναν ok.

Δεν υπάρχει ξυπνητήρι στις 5 το πρωί.

Η ιστορία επαναλήφθηκε και σήμερα και δεν το προσπέρασα. Διέγραψα όλα τα ρολόγια ξυπνητήρια αλλά το ρολόι εικονίδιο στη πάνω μπάρα παραμένει και δεν φεύγει.

Έκανα επανεκκίνηση τίποτα το εικονίδιο παραμένει, έκανα smart cleaning και επανακκίνηση αυτό εκεί, εγκατέστησα το malwarebytes εκτέλεση τίποτα τα ίδια και με το avast.

Έχει κανείς τέτοια συμπεριφορά;

Αυτό συμβαίνει μόνο στον ένα λογαριασμό του τηλεφώνου στον άλλον είναι ok.

Λέω να κάνω hard reset αν επαναληφθεί το σκηνικό αύριο το πρωί.

 

Αν αναφέρεσαι στο ότι δεν χτυπάει το ξυπνητήρι, διάβασα σε ξένα sites και συμβαίνει και σε μένα, είναι bug του Lollipop. Αν το βάλεις στο αθόρυβο ή στη δόνηση, δεν το βλέπει σαν προτεραιότητα και δε χτυπάει. Ο μόνος τρόπος είναι να πας στο αθόρυβο ή δόνηση μέσω του κουμπιού της έντασης χαμηλώνοντάς την και πατώντας την "Προτεραιότητα"΄ όταν εμφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως βγαζω φωτο αυτο που βλεπω εκεινη την ωρα στο κινητο ? με ποιο συνδιασμο ? :p
Link to comment
Share on other sites

καποιες αποριες που εχω αν μπορει καποιος που ξερει οχι φανταζεται.....η 6.0 αν την παρουμε τα σβήνει ολα???δηλαδη το τηλ απο την αρχη στήσιμο???.....το hard reset ειναι ιδιο με το να φλασαρεις ξανα την επίσημη με φλασ τοολ????οταν ερθει η 6.0 καθεται επανω στην 5.0 η ολα ειναι απο την αρχη σαν να το πηρες εκεινη την ωρα???δηλαδη μικρολαγκαρισματα που μπορει να εχεις με την 5.0 επηρεάζουν την 6.0????ευχαριστω εκ των προτέρων!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους.Θελω να μου πει καποιος οτι γνωριζει για την 6.0.Βλεπω οτι πολλοι απο εσας αναφερεστε σε Τσεχικες συσκευες.Τσεχικη εχω και εγω κ θελω την 6.0.Αλλα να την περασω μεσω του lg suite απο το pc με τα root και τα σχετικα δεν θα μου βγαλει ποτε την 6.0.Να περιμενω καμια custom ή οχι;Τι μου προτεινετε; rooted cloudy xposed
Link to comment
Share on other sites

Το έσβησα και το ξαναέκανα install... Τι να πω... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Όλα αυτά στο άσχετο χωρίς να κάνω κάτι...δ

@Roll είχα το ίδιο θέμα, πήγα χειροκίνητα και πρόσθεσα το "η" σκέτο σαν λέξη, μέσα στην εφαρμογή (text correction--->personal dictionary). Και επειδή το επέλεγα πιο συχνά, πλέον μου βγάζει αυτό σαν προεπιλογή και όχι το "ή".

 

Το έκανα χειροκίνητα και μου βγαίνει σωστά τώρα αν πατώ το γράμμα συνεχόμενα μου βγάζει την εναλλακτική επιλογή του διαζευτικού, μια χαρά.

Νομίζω ότι βρήκα τη ρίζα της εξαφάνισης.

Έχω δύο λογαριασμούς στο τηλέφωνο και στο δεύτερο πράγματι υπάρχει η εφαρμογή αλλά το μενού της είναι ακριβώς ίδιο με το μενού που βγαίνει από το κεντρικό μενού του κινητού στο γλώσσα και εισαγωγή.

Παράδειγμα το Google+ που έχω κατεβαίνει στο λογαριασμό που δεν έχει το plus, απλά το είχα πρώτο κατεβάσει εκεί και όταν ενεργοποίησα το plus το πήρε μέσα από το τηλέφωνο, έκτοτε κάθε αναβάθμιση τη κάνει από το account που εγκαταστάθηκε αρχικώς, είναι θέμα πολιτικής του play για να υπάρχει μία φορά η κάθε εφαρμογή σε κινητό φαντάζομαι.

Συμπέρασμα έχεις πάνω από έναν λογαριασμό στο τηλέφωνό σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στους φιλους.Θελω να μου πει καποιος οτι γνωριζει για την 6.0.Βλεπω οτι πολλοι απο εσας αναφερεστε σε Τσεχικες συσκευες.Τσεχικη εχω και εγω κ θελω την 6.0.Αλλα να την περασω μεσω του lg suite απο το pc με τα root και τα σχετικα δεν θα μου βγαλει ποτε την 6.0.Να περιμενω καμια custom ή οχι;Τι μου προτεινετε; rooted cloudy xposed

 

Θα σου έρθει όταν έρθει OTA στη χώρα "καταγωγής" του κινητού σου.

Δεν ξέρω τι παίζει αν έχεις κάνει rooted τη συσκευή κάποιος θα απάντηση σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους φιλους.Θελω να μου πει καποιος οτι γνωριζει για την 6.0.Βλεπω οτι πολλοι απο εσας αναφερεστε σε Τσεχικες συσκευες.Τσεχικη εχω και εγω κ θελω την 6.0.Αλλα να την περασω μεσω του lg suite απο το pc με τα root και τα σχετικα δεν θα μου βγαλει ποτε την 6.0.Να περιμενω καμια custom ή οχι;Τι μου προτεινετε; rooted cloudy xposed

 

Θα σου έρθει όταν έρθει OTA στη χώρα "καταγωγής" του κινητού σου.

Δεν ξέρω τι παίζει αν έχεις κάνει rooted τη συσκευή κάποιος θα απάντηση σχετικά.

 

root + OTA = ξεχασε το!

Η 6.0 δεν εχει βγει ακομη για καμιας προελευσης g3. Οταν με το καλο βγει, μπορεις να περασεις την bumbed εκδοση και να τη rootαρεις. σε κανα 25ημερο με μηνα υπολογιζε..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάσιμα όταν έρθει η 6 καλό θα ήταν να τη περάσουμε OTA η μέσω του pc; Και εγώ έχω αυτή την απορία. Τα σβήνει όλα η είναι σαν μια απλή αναβάθμιση; Έχουμε ακόμα καιρό, αλλά έτσι για να έχουμε μια ιδέα...
Link to comment
Share on other sites

root + OTA = ξεχασε το!

Η 6.0 δεν εχει βγει ακομη για καμιας προελευσης g3. Οταν με το καλο βγει, μπορεις να περασεις την bumbed εκδοση και να τη rootαρεις. σε κανα 25ημερο με μηνα υπολογιζε..

 

Βασικά δεν είναι root και OTA. Είναι Custom recovery και ΟΤΑ αν δεν κάνω λάθος. Αν είσαι απλώς root μπορείς να κάνεις ΟΤΑ νομίζω. Τώρα για το παιδί που είναι με cloudy που λέει ότι έχει τσέχικο. Δεν έχει σημασία. Δεν θα του έρθει ποτέ ΟΤΑ ενημέρωση. Βασικά πλέον μπορεί να μην έχει τον κωδικό του τσέχικου καν. ;)

 

Βέβαια υπάρχει η λύση πάντα του flash tool.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

root + OTA = ξεχασε το!

Η 6.0 δεν εχει βγει ακομη για καμιας προελευσης g3. Οταν με το καλο βγει, μπορεις να περασεις την bumbed εκδοση και να τη rootαρεις. σε κανα 25ημερο με μηνα υπολογιζε..

 

bumbed???....

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...