Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η αυτόματη φωτεινότητα είναι λίγο οτιναναι ? Μια είναι οκ μια σκοτεινιάζει αποτομα

 

Το ίδιο θέμα έχει και ένας φίλος μου, έχει πρόβλημα με την φωτεινότητα στο αυτόματο. Ξαφνικά ανεβοκατεβαίνει η ένταση απότομα και αναγκάζεται να το έχει στο manual στο τέρμα γιατί είναι εκνευριστικό. Εσείς δεν έχετε τέτοιο θέμα? Καμία λύση να του πω?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μαγαζί έκανε παραγγελία για το συγκεκριμένο κινητό γιαυτό και άργησε να το φέρει άρα στοκ δεν είχε.. Η γερμανία είχε λογικά στοκ το κινητό και τα έστειλε.. Και μπορεί το eshop να ζήτησε παλιές παρτίδες που μπορεί να είναι και φθηνότερες έτσι..?

 

Τελικά τι έγινε με το κινητό; Σήμερα σε είδα στο eshop.

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα έχει και ένας φίλος μου, έχει πρόβλημα με την φωτεινότητα στο αυτόματο. Ξαφνικά ανεβοκατεβαίνει η ένταση απότομα και αναγκάζεται να το έχει στο manual στο τέρμα γιατί είναι εκνευριστικό. Εσείς δεν έχετε τέτοιο θέμα? Καμία λύση να του πω?

Και σε μενα κανει κατι περιεργα, αλλα οχι σε βαθμο που να με εκνευριζει. Απλα οταν μπαινωβγαινω σε δωματια και το ενα ειναι σκοτεινο και το αλλο φωτεινο, αργει λιγακι να προσαρμοστει. Αλλα οχι παντα. Κατα τα αλλα δουλευει αρκετα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με το κινητό; Σήμερα σε είδα στο eshop.

 

Το πήγα σήμερα το πρωι και τους είπα ότι ενώ έχετε την ένδειξη GR δεν είναι Ελληνικό και ότι η παρτίδα είναι παλιά! Ήταν και ένα παιδί εκεί στο υποκατάστημα που ξέρει από αυτά παρακολουθεί και εδώ το φόρουμ και είπε ότι είναι όντως παλιά η παρτίδα και ότι μετά την 410 σταμάτησαν τα θέματα πιο πολύ βέβαια με το 16αρι.. Η υπάλληλος βέβαια δεν ήξερε τίποτα από αυτά (ήταν ωραία όμως :p) οπότε και έστειλε αίτημα επιστροφής χρημάτων που λογικά θα γίνει γιατί και το κουτί ήταν σφραγισμένο απλά λέει πρέπει και αυτό να το ελέγξουν.

 

Περιμένω να με ενημερώσουν μπορεί να πάει και τρίτη τώρα με το 3ήμερο... Είδωμεν και μέχρι τότε βλέπω τιμές για να το παραγγείλω από αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μια βοηθεια!

Εχω το κινητο απο τα Χριστουγεννα και εχω ενα θεματακι με αυτο που εχει υποβαθμισει την ποιοτητα της ζωης μου!!!

Οταν βρισκομαι σε μια εφαρμογη και θελω να επιστρεψω στην αρχικη οθονη (και πολυ συχνοτερα οταν πατησω εκκαθαριση των ανοιχτων εφαρμογων για να μην μου τρωει μπαταρια) μου εμφανιζει συνεχεια αυτη την εικονα:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=57236&stc=1&d=1424470823

Πως μπορει να σταματησει αυτο το καρκινωμα να εμφανιζεται μπροστα απο τα ματια μου???? :)

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανοίγει την εικόνα που έχεις βάλει δεν ξέρω αν το έχουν και οι άλλοι αυτό το θέμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επιλεξτε αρχικη σελιδα

1. Αρχική

2. Easy home

Αυτο μου βγαζει και ενω ειναι τικαρισμενο σαν προεπιλογη μου το πεταει συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να πατήσεις οτιδήποτε με το που στο βγάλει πάτα γρήγορα το οκ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω και μου το πεταει καθε φορα 500 φορες τη μερα.

:eek::eek::eek: το είχε και άλλο ένα παιδί δεν ξέρω αν βρήκε λύση. Δεν δοκιμάζεις να πας ρυθμίσεις - γενικές - εφαρμογές - πήγαινε πάνω δεξιά στις τελιτσες και πάτα μηδενισμος προτιμήσεων εφαρμογών και ξανακανε αυτό με το οκ μπας και πιάσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Σήμερα παρέλαβα το κινητό από το σέρβις

Μου αλλάξανε πλακέτα και μπαταρία.

Πλέον εδώ Νέο emei παρτίδα 412 και καινούργια μπαταρία.

Με το που το παρέλαβα είχε πάνω κιτ κατ' αμέσως ρουτ custom recovery και επαναφορά Προηγούμενο backup

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε φιλο με λευκο 16αρι τα πισω κουμπια ειναι πολυ σκληηρα και πατιουνται με δυσκολια δεν του εχει πεσει κατι το συγκρινα με το δικο μου μαυρο 32αρι και η διαφορα ειναι μεγαλη εμενα πατιουνται πολυ καλυτερα αν το στειλουμε procordia θα του αλλαξουν τα κουμπια?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες ανοιξα το κινητο για πρωτη φορα στο 100% και απ τις 23 30 μεχρι τις 1 15 το ρυθμιζα και γενικα επαιζα και πηγε 74 % ειναι φυσιολογικο αυτο?

επισης στον υπολογιστη εχει κανενα προγραμμα για να συνδεεται? οπως οι αλλες εταιριες πχ itunes samsung kies??????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες ανοιξα το κινητο για πρωτη φορα στο 100% και απ τις 23 30 μεχρι τις 1 15 το ρυθμιζα και γενικα επαιζα και πηγε 74 % ειναι φυσιολογικο αυτο?

επισης στον υπολογιστη εχει κανενα προγραμμα για να συνδεεται? οπως οι αλλες εταιριες πχ itunes samsung kies??????????

 

Δηλαδή 1 ώρα και 45 λεπτα screen time; Αν υποθέσουμε ότι πρέπει να αναμένεις μέγιστη διάρκεια γύρω στις 4¨30 ώρες οθόνης σε μια ημέρα, τότε 1:45 αδιάκοπη χρήση για 25% μπαταρίας αναμενόμενο μου ακούγεται, αν και βέβαια είσαι ακόμη στις πρώτες φορτίσεις.

 

LG Pc Suite

http://www.lg.com/uk/support/pc-suite

Link to comment
Share on other sites

Πάνε αγόρασε ένα από όποιο κατάστημα βρεις, ηλεκτρονικών και ειδών η/υ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 1 ώρα και 45 λεπτα screen time; Αν υποθέσουμε ότι πρέπει να αναμένεις μέγιστη διάρκεια γύρω στις 4¨30 ώρες οθόνης σε μια ημέρα, τότε 1:45 αδιάκοπη χρήση για 25% μπαταρίας αναμενόμενο μου ακούγεται, αν και βέβαια είσαι ακόμη στις πρώτες φορτίσεις.

 

LG Pc Suite

http://www.lg.com/uk/support/pc-suite

 

παλι καλα γιατι μου εκανε εντυπωση ναι κατεβασα παιχνιδια συγχρονισμους τετοια πραματα φωτεινοτητα την εχει 45 περιπου

και σημερα το ανοιξα το πρωι ηταν 77% και πηγε 66% για μιση ωρα με wifi συγχρονισμο και καποιες ρυθμισεις που του κανα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να μεταφέρω μια εφαρμογή εξ ολοκλήρου στη κάρτα μνήμης; θέλει root και αν ναι υπάρχει κάποιος οδηγός γιατί είμαι lollipop και νομίζω πως θα πρέπει να αλλάξω ρομ κάτι τέτοιο ;
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα γιατι μου εκανε εντυπωση ναι κατεβασα παιχνιδια συγχρονισμους τετοια πραματα φωτεινοτητα την εχει 45 περιπου

και σημερα το ανοιξα το πρωι ηταν 77% και πηγε 66% για μιση ωρα με wifi συγχρονισμο και καποιες ρυθμισεις που του κανα

 

επισης απο δω και περα πως πρεπει να το φορτιζω? αυτα τα 3 ερωτηματα παρακαλω απαντηστε

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε φιλο με λευκο 16αρι τα πισω κουμπια ειναι πολυ σκληηρα και πατιουνται με δυσκολια δεν του εχει πεσει κατι το συγκρινα με το δικο μου μαυρο 32αρι και η διαφορα ειναι μεγαλη εμενα πατιουνται πολυ καλυτερα αν το στειλουμε procordia θα του αλλαξουν τα κουμπια?

 

Κατι εχει παρει απο μεσα....καλο ειναι να το πας procordia,στο 16 gb που ειχα μου επαιζε λιγο πανω κατω στο 32 gb ολα καλα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει παλιοτερα εδω στο νημα οτι το μοναδικο προβλημα που ειχα εντοπισει στο δικο μου 409 παρτιδα Ιταλικο ηταν οτι δεν δουλευε το φορητο σημειο προσβασης(wi-fi tethering).Δηλαδη συνδεοταν η αλλη συσκευη με το δικο μου αλλα δεν μπορουσε να μπει στο ιντερνετ.Αποφασισα λοιπον να το στειλω στο σερβις.

Ετσι μετα απο εποικινονια με την lg ηρθαν το παρελαβαν και πηγε στην procordia και μετα απο 6 μερες μου το στειλαν πισω χωρις βεβαια να κανουν κατι με την αιτιολογια οτι το δοκιμασαν με δικια τους καρτα και δουλευει κανονικα

Ειχαν δικιο δεν μπορω να πω γιατι μετα το εψαξα κι εγω και ειδα οτι με vodafone και cosmote δουλευε κανονικα μονο με Q ειχε το θεμα αυτο που ειναι η εταιρια μου............ειναι κουφο βεβαια αλλα ετσι ειναι.

Το τηλεφωνο το εχω παντα μεσα σε θηκη σιλικονης και δεν ειχα το παραμικρο σημαδι και οταν το παρελαβα απο αυτουςειχε βαθιες γρατζουνιες στο πισω καπακι πανω απο την καμερα αλλα και πιο μικρες πανω στο φακο της καμερας

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η τους επεσε η το πεταξε ο τεχνικος

απο τα νευρα του γιατι καποιος μα@λ@κ@ς του εστειλε μια συσκευη χωρις προβλημα και χαλασε τον χρονο του

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα τους το ξαναστειλω και ας παραμενει το προβλημα αυτο

Αυτα απο εμενα σαν πληροφορια για το συγκεκριμενο σερβις τους

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό παιδιά το έδωσα και ηρέμησα.μόλις έρθει από το σέρβις θα το πάρει αυτός που το αγόρασε.πλέον έχω το κεφάλι μου ήσυχο δεν πήγαινε αυτή η κατάσταση τ μια το φλας την άλλη σηκώνει πυρετό..και την άλλη είχε κενά.και οποιοσδήποτε μην πεί κανεις δεν έχει πρόβλημα γιατί το σέρβις γέμισε και όλοι τα πουλάνέ. Για μένα ήταν μια μεγάλη αποτίμηση του g2 και αποτυχία ταυτοχρόνως.για όσους λένε δεν έχω πρόβλημα μόνοι τους το ξέρουν.μάλλον θα πάρω το vibe z2 pro και μετά τα ξανά λέμε.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα αναφερει παλιοτερα εδω στο νημα οτι το μοναδικο προβλημα που ειχα εντοπισει στο δικο μου 409 παρτιδα Ιταλικο ηταν οτι δεν δουλευε το φορητο σημειο προσβασης(wi-fi tethering).Δηλαδη συνδεοταν η αλλη συσκευη με το δικο μου αλλα δεν μπορουσε να μπει στο ιντερνετ.Αποφασισα λοιπον να το στειλω στο σερβις.

Ετσι μετα απο εποικινονια με την lg ηρθαν το παρελαβαν και πηγε στην procordia και μετα απο 6 μερες μου το στειλαν πισω χωρις βεβαια να κανουν κατι με την αιτιολογια οτι το δοκιμασαν με δικια τους καρτα και δουλευει κανονικα

Ειχαν δικιο δεν μπορω να πω γιατι μετα το εψαξα κι εγω και ειδα οτι με vodafone και cosmote δουλευε κανονικα μονο με Q ειχε το θεμα αυτο που ειναι η εταιρια μου............ειναι κουφο βεβαια αλλα ετσι ειναι.

Το τηλεφωνο το εχω παντα μεσα σε θηκη σιλικονης και δεν ειχα το παραμικρο σημαδι και οταν το παρελαβα απο αυτουςειχε βαθιες γρατζουνιες στο πισω καπακι πανω απο την καμερα αλλα και πιο μικρες πανω στο φακο της καμερας

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η τους επεσε η το πεταξε ο τεχνικος

απο τα νευρα του γιατι καποιος μα@λ@κ@ς του εστειλε μια συσκευη χωρις προβλημα και χαλασε τον χρονο του

Το σιγουρο ειναι οτι δεν θα τους το ξαναστειλω και ας παραμενει το προβλημα αυτο

Αυτα απο εμενα σαν πληροφορια για το συγκεκριμενο σερβις τους

Ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο.. Τα κακομεταχειριζονται στα service οι μακακες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έλεος με το τηλέφωνο το έχετε θάψει... Το ότι κάποιοι έχουν συσκευές απροβληματιστες τουλάχιστον ακόμα γιατί σας φαίνεται παράξενο? Εγώ τρία άτομα ξέρω με g3 και είναι μια χαρά... Μη βγάζουμε το τηλέφωνο σαπιο επειδή δεν μας έκατσε οκ μπορεί ο καθένας να το αλλάξει και να κάνει ότι επιλογή θέλει δικαιώμα του είναι αλλά μην το γενικευουμε στα πάντα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...