Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έβγαλαν στη lollipop. Ευτυχώς το memo υπάρχει και στη status bar σαν συντόμευση όπως επίσης και αν πατήσεις το volume up όταν είναι σβηστη η οθόνη.

Ευχαριστώ! Το είχα ήδη βάλει στη status bar εννοείται :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

16αρι είναι. Το βρίσκεις στο κουτί κάτω από εκεί που γράφει το χρώμα.

 

Ανάμεικτες οι εντυπώσεις πάντως.

Στα + είναι ότι φαίνεται πιο γρήγορο (τα redraw μάλλον τα ίδια), μπορείς να επιλέγεις ποιες εφαρμογές θα μπορούν να στέλνουν ειδοποιήσεις και επιτέλους επέτρεψαν access στην sd στα apps.

Τα - είναι ότι δεν μου αρέσει που έβαλαν τον χρήστη τέρμα δεξιά στην notification bar (δεν βρήκα τρόπο να το βγάλω), αισθητικά μου άρεσαν περισσότερο τα παλιά εικονίδια στην notification bar και έκοψαν την access να ανοιγοκλείνουν εφαρμογές τα mobile data (κρίμα και είχα βολευτεί τα nfc tags που έκλειναν το wifi και άνοιγαν τα data). Επίσης δεν έχω plug and pop. Ο φίλος που μου είχε πει ότι έβαλαν μήπως το ενεργοποίησε από κανά μενού; Δεν βρήκα τίποτα.

 

Τι εννοας φιλε ,μπορεις τωρα να αποθηκευεις εφαρμογες ή παιχνιδια στην sd card σου οπως παλια?

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε ρε παιδια ενα TWRP ρε παιδια να βρειτε την υγεια σας. Αν κανει 2 μηνες να βγει root για την 5 θα περιμενετε ετσι?

 

Και εγώ συμφωνώ. Ούτε 24 ώρες δεν το έχω και από τις πρώτες 3 ήδη φοράει Android now 7.3. Σιγά μην περιμένω πότε θα βγεί ρουτ για lollipop.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι κουλό έπαθα στο προηγούμενο G3 16gb μου που πλέον ανήκει σε φίλο μου...( Εγώ πήγα στο 32αρι στο υπέροχο χρυσαφί χρώμα).Είχα περάσει την AndroidNow 7.2 και ήθελα να επαναφέρω σε εργοστασιακή κατάσταση.Κατέβασα λοιπόν μια Κιτ Κατ εργοστασιακη σε kdz μορφη και την φλάσαρα με το LG flash tool. H rom ξεκίνησε κανονικά, έκανε το update από μόνο του σε lollipop και όταν ξεκίνησε το τηλέφωνο δεν έβλεπε την κάρτα σιμ, και δεν είχε navigation bar και notification bar...Ότι και να έκανα δεν γινόταν τίποτα. του έκανα ξανά factory reset αλλά τα ίδια. Ξανά έκανα την ίδια διαδικασία αλλά και πάλι τζίφος. Τελικά το γύρισα ξανά σε κιτ κατ, ρούταρα, πέρασα TWRP και φλάσαρα την AndroidNow 7.3. Το κινητό δουλεύει τέλεια και δεν έχει κανένα θέμα. Όμως πλέον απ'οτι κατάλαβα δεν μπορώ να το κάνω εργοστασιακό lollipop. Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

προς τους "γάλλους" του φόρουμ

ήρθε η λόλιλοπ (20e) στο pc suite. Την κατεβάζω τώρα (suffix 6fr)

Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του a8e. Η αναβάθμιση σε lollipop εμφανίζεται μόνο μέσω pc suite και όχι μέσω κινητού. Για να δούμε τι θα δούμε :D

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουμε neu πράμα νέο.έχει πάρει κανείς αναβάθμιση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουμε neu πράμα νέο.έχει πάρει κανείς αναβάθμιση?

Εγω εχω 6NE (το ιδιο ειναι...???) και δεν εχω παρει.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι κουλό έπαθα στο προηγούμενο G3 16gb μου που πλέον ανήκει σε φίλο μου...( Εγώ πήγα στο 32αρι στο υπέροχο χρυσαφί χρώμα).Είχα περάσει την AndroidNow 7.2 και ήθελα να επαναφέρω σε εργοστασιακή κατάσταση.Κατέβασα λοιπόν μια Κιτ Κατ εργοστασιακη σε kdz μορφη και την φλάσαρα με το LG flash tool. H rom ξεκίνησε κανονικά, έκανε το update από μόνο του σε lollipop και όταν ξεκίνησε το τηλέφωνο δεν έβλεπε την κάρτα σιμ, και δεν είχε navigation bar και notification bar...Ότι και να έκανα δεν γινόταν τίποτα. του έκανα ξανά factory reset αλλά τα ίδια. Ξανά έκανα την ίδια διαδικασία αλλά και πάλι τζίφος. Τελικά το γύρισα ξανά σε κιτ κατ, ρούταρα, πέρασα TWRP και φλάσαρα την AndroidNow 7.3. Το κινητό δουλεύει τέλεια και δεν έχει κανένα θέμα. Όμως πλέον απ'οτι κατάλαβα δεν μπορώ να το κάνω εργοστασιακό lollipop. Έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Άυτό συνέβαινε και σε εμένα μέχρι που διάβασα κάπου πως πρέπει το .kdz αρχείο να βρίσκεται υποχρεωτικά μέσα στον φάκελο του flashtool. Έκτοτε δε μου το ξανάκανε. Δεν κόβω το κεφάλι μου πως αυτός είναι ο λόγος αλλά δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Χωρις το κουτι πως μπορουμε να ελεγξουμε απο ποια χωρα ειναι η συσκευή?

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος link με τα γαλλικά και ρουμανικά kdz lolipop ;

 

Σε μενα ηρθε 20e και ειναι ευρωπαϊκό 16αρι αν θες θα σ ποσταρω τι λινκ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε κάτω 4 μέρες αφου το πήρα (απο την πολύ προσοχή..) με την οθόνη προς τα κάτω. H οθόνη αθικτη μονο λιγες αμιχές γυρω γυρω
Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο 16 και εγώ. Τώρα κατεβαζω τηνlolipop.

Ερωτηση: να κανω factory reset ;;;;;

Αν ναι πριν ή μετά;

Παρακαλω κάποιος να μου απαντήσει αμεσα γιατί ειμαι έτοιμος για το μεγαλο βημα!

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο 16 και εγώ. Τώρα κατεβαζω τηνlolipop.

Ερωτηση: να κανω factory reset ;;;;;

Αν ναι πριν ή μετά;

Παρακαλω κάποιος να μου απαντήσει αμεσα γιατί ειμαι έτοιμος για το μεγαλο βημα!

Factory reset θα

κανεις οποσδηποτε

μετα το κατέβασμα

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Γαλλικο 16 και εγώ. Τώρα κατεβαζω τηνlolipop.

Ερωτηση: να κανω factory reset ;;;;;

Αν ναι πριν ή μετά;

Παρακαλω κάποιος να μου απαντήσει αμεσα γιατί ειμαι έτοιμος για το μεγαλο βημα!

 

Ναι. Μετα ομως

Link to comment
Share on other sites

Με κιτ κατ ειχα 580 ελεύθερη μνημη και τωρα εχω 860 πολυ καλη διαφορα χωρις να εχω αλλαξει κατι!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

ελληνικό 16 από οτε με το λογότυπο της cosmote ...εχθές το βράδυ επίσημα πήρε adroid 5 και έφυγε και το λογότυπο

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία μισής μέρας με lollipop. Όχι ότι είχα πρόβλημα πριν αλλά τώρα το κινητό έγινε ακόμα πιο smooth. Άψογο πλέον το g3 νομίζω και σε αυτά τα χρήματα χρυσή ευκαιρία.

Πλέον υπάρχουν περισσότερα διαθέσιμα mb μνήμης ram.

 

Hard reset εννοείτε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων? Γιατί είναι απαραίτητο αφού το κινητό δεν φαίνεται να έχει κάποιο θέμα. Όχι τπτ αλλά βαριέμαι να εγκαθιστώ ξανά το sygic μιας που έχω μεταφέρει τους χάρτες στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς για ποιον λίγο μου έχει απενεργοποιημένη την επιλογή του φλας στην φωτογραφική? Απο what's up έχω κανονικά την επιλογή από του συστήματος είναι απενεργοποιημένη τελείως η επιλογή

 

 

 

Εντάξει βρήκα το πρόβλημα hdr ανοιχτό

Ευχαριστώ

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν το hdr ειναι στο on τοτε απενεργοποιείται η ρυθμιση για το φλας. Στις αλλες 2 ρυθμισεις off και auto ειναι ενεργες και οι επιλογες της ρυθμισης του φλας. Αυτο εχω προσεξει στο δικο μου.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το hdr ειναι στο on τοτε απενεργοποιείται η ρυθμιση για το φλας. Στις αλλες 2 ρυθμισεις off και auto ειναι ενεργες και οι επιλογες της ρυθμισης του φλας. Αυτο εχω προσεξει στο δικο μου.

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άυτό συνέβαινε και σε εμένα μέχρι που διάβασα κάπου πως πρέπει το .kdz αρχείο να βρίσκεται υποχρεωτικά μέσα στον φάκελο του flashtool. Έκτοτε δε μου το ξανάκανε. Δεν κόβω το κεφάλι μου πως αυτός είναι ο λόγος αλλά δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις.

Δυστυχώς, το δοκίμασα αλλά πάλι το ίδιο μου έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε τι εννοα ο φιλος πιο πανω επιτέλους επέτρεψαν access στην sd στα apps?

 

Φαντάζομαι την μεταφορά της εφαρμογής στην SD. Αν και με 16GB ή 32Gb εσωτερικό χώρο δεν καταλαβαίνω την χρησιμότητα εκτός και θες να έχεις εγκαταστημένα 5-6 παιχνίδια τύπου Asphalt, Fifa κλπ.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...