Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Oποιος θέλει ελληνική γλώσσα ..TTS.. κατεβάζει από εδώ δούλευει τζετ.

 

dwnld.. http://www.2shared.com/file/Nv0k5QUT/Nuance.html

 

 

ευχαριστούμε το φίλο "socioan"

 

1. Κατεβαστέ το αυτό το αρχείο Naunce.zip

2. Ξεζιπαρετε το και βαλτέ το στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνουsdcard0/Naunce.

3. Ανοίξτε τον φάκελο και τρέξτε την εφαρμογή vocalizer.tts_.apk

4. Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις / Γλώσσα και εισαγωγή / Έξοδος κειμένου σεομιλία και επιλέξτε Vocalizer TTS.

5. Πατήστε το εικονίδιο με το γρανάζι στα δεξιά και επιλέξτε γλώσσα και μετά Ελληνικά Αλέξανδρος.

6. Πηγαίνετε μια φορά πίσω και επιλέξτε ρυθμίσεις για το Vocalizer TTS και στο φάκελο Voice data folder πρέπει να βλέπετε storage/sdcard0/Naunce.

7. Πηγαίνετε πίσω 2 φορές και ενεργοποιήστε την λειτουργιά οδήγησης κάντε κλικ και ενεργοποιήστε ότι σας αρέσει.

8. Γυρίστε στη αρχική οθόνη ξανά πάτε στις ρυθμίσεις / Γλώσσα και εισαγωγή /Έξοδος κειμένου σε ομιλία και κάντε κλικ στο ακούστε ένα παράδειγμα.

9. Αν ακούστε ένα δυο τρία τότε όλα είναι οκ

 

και το λινκ στους dev.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2518753#post57346418 ..gia eyxaristo

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρελαβα το Lg g3 32gb σειρα 411 απο ρουμανια...Ξερουμε κατι για αυτη την παρτιδα?

 

Aυτήν έχω και εγώ για την ώρα μια χαρά θα δούμε .

LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει κάνεις αναβάθμιση σε lollipop η αν ξέρει κανείς να την κατεβάσω μόνος Μ η να περιμένω την LG να τη κατεβάσω Έτσι προβείτε για 32gb. G3
Σε πολύ λίγες χώρες έχει δώσει την αναβάθμιση η LG...Μέχρι το τέλος της χρονιάς λογικά θα την έχει δώσει παντου αλλα κανείς δεν ξέρει με σιγουριά.
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση για όσους έχετε βάλει nova & έχετε redraws, δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την επιλογή ''επιθετική επιφάνεια εργασίας" από τις ρυθμίσεις του nova και πείτε μας αν διορθώνονται/μειώνονται καθόλου?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα συμφωνήσω με αυτά. Είμαι υποψήφιος αγοραστής μετά από μονοήμερη δοκιμή με το κινητό. Με Lollipop στοκ.

 

Μπαίνω λοιπόν εδώ να ενημερωθώ, ρωτήσω, να βοηθήσω ακόμα και για θέματα μιας και παρακολουθώ και μια μεγαλύτερη κοινότητα από εδώ μέσα(xda εννοώ) και όπως λένε τα παιδιά ανά σελίδα μπαίνει ένας καινούριος, παλιός, Noob, έμπειρος, οποιοσδήποτε δηλαδή και ρωτάει έτσι χύμα στο κύμα. "Παιδιά έχει lag το G3??? Για να μην το πάρω άμα είναι..."

 

Ε καταντάει κουραστικό όλο αυτό.

 

Δεν ξέρω για kit kat, αλλά με lollipop το κινητό δεν έχει lag. Ή μάλλον να το θέσω καλύτερα. Έχει αλλά όχι παρατηρήσιμο εκτός και το έχεις στο νου σου να το παρατηρήσεις. Η εμπειρία χρήσης είναι πολύ smooth.

Και πρέπει να ορίσουμε πάντα τι είναι το lag. Πάντως σε καμία περίπτωση τα redraw των widgets δεν είναι LAG. Όχι αυτό δεν είναι lag. Lag είναι η καθυστέρηση απόκρισης σε μία εντολή. Επίσης το redraw το κάνει με nova? Από όσο διαβάζω σπάνια. Αυτό το σπάνια μήπως γίνεται καθόλου με άλλα widget που δεν είναι της LG? Πρόταση κάνω εγώ τώρα. Android έχουμε και ακριβώς αυτός είναι ο λόγος που πρέπει να το αγοράζουμε. Ότι μας δίνεται η δυνατότητα να το παραμετροποιήσουμε σε όλα του. Ακόμα και τον launcher του. Άρα και το κεντρικό του UI σαν ιδέα, ταχύτητα, γραφικά κλπ.

Αν θέλαμε κλειστό UI τότε apple και μόνο apple. Είναι απλά τα πράγματα.

 

Και ναι στο τέλος δεν είναι θέμα ban ή όχι. Αλλά όσοι ξέρουμε 2 πράγματα παραπάνω γιατί ασχολούμαστε 5-6 χρόνια με φλασαρίσματα κλπ και έχουμε μία κατανόηση παραπάνω των πραγμάτων, το μόνο που θα γίνει είναι να μην απαντάμε να βοηθήσουμε και εμείς γιατί έχουμε εκνευριστεί. και αντίστοιχα δεν θα απαντάνε και σε εμάς άλλοι για τις δικές μας απορίες. Άρα κακό στο σύνολο γίνεται.

Που είσαι ρε Κώστα άντε παρτο επιτέλους να ξυπνήσουμε το νήμα με τις τροποποιήσεις:D

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι ρε Κώστα άντε παρτο επιτέλους να ξυπνήσουμε το νήμα με τις τροποποιήσεις:D

 

:lol::lol::lol: αφήνω να γεμίσει το xda με πολλές εναλλακτικές λύσεις και μετά! αχαχαχ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαμός γίνεται εκεί κανένας δεν έχει βρει τα πατήματα του ακόμη

 

Για να δούμε. Αν και σου είπα. Η μονοήμερη δοκιμή με στοκ lollipo μόνο καλές εντυπώσεις μου άφησε και ας μην είχα xposed!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε. Αν και σου είπα. Η μονοήμερη δοκιμή με στοκ lollipo μόνο καλές εντυπώσεις μου άφησε και ας μην είχα xposed!

Δεν είναι και επείγον το xposed στη Lolipop εμένα δεν μου λείπει καθόλου που ειμουν λάτρης του ίσως πιο πολύ μου λείπει για το g3 tweaksbox.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και επείγον το xposed στη Lolipop εμένα δεν μου λείπει καθόλου που ειμουν λάτρης του ίσως πιο πολύ μου λείπει για το g3 tweaksbox.

 

Πιο πολύ για το greenify θα έλεγα αν και χωρίς το xposed μια χαρά δουλειά κάνεις. Εγώ πραγματικά εντυπωσιάστηκα από το κινητό! Και με έβαλε αμέσως σε σκέψεις καθώς ήδη κοιτούσα να δω τι λένε για nexus 6(είμαι φαν του pure) αλλά και iphone 6 plus :X

Πραγματικά για μένα δεν είχε lag, πολύ καλή αυτονομία και γενικώς εξαιρετικά όμορφο ui.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κώστα είναι πολύ όμορφο τηλέφωνο με καταπληκτική οθόνη και super γρήγορη κάμερα και δεν βρίσκω λόγο να βάλω cm και να χάσω τα καλούδια της lg που είναι παρά πολλά με custom rom lolipop και greenify, titanium έχω βάλει και είμαι οκ.Επισης για την ram που με είχες ρωτήσει έχω. Περίπου 600 με 700 mb ελεύθερα και κάτω από 400 δε ην έχω δει όσες εφαρμογές και να ανοίξω, την να την κάνω την 1,5gb ελεύθερη ram που θα έχει το 32αρι άχρηστη θα είναι τουλάχιστον αυτή την εμπειρία έχω απο το note 3. Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

αν πας να το παιξεις καρατεριστας και θα σπασει και θα ραγισει.το κινητο ειναι αψογο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θέλει ελληνική γλώσσα ..TTS.. κατεβάζει από εδώ δούλευει τζετ.

 

dwnld.. http://www.2shared.com/file/Nv0k5QUT/Nuance.html

 

 

ευχαριστούμε το φίλο "socioan"

 

1. Κατεβαστέ το αυτό το αρχείο Naunce.zip

2. Ξεζιπαρετε το και βαλτέ το στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνουsdcard0/Naunce.

3. Ανοίξτε τον φάκελο και τρέξτε την εφαρμογή vocalizer.tts_.apk

4. Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις / Γλώσσα και εισαγωγή / Έξοδος κειμένου σεομιλία και επιλέξτε Vocalizer TTS.

5. Πατήστε το εικονίδιο με το γρανάζι στα δεξιά και επιλέξτε γλώσσα και μετά Ελληνικά Αλέξανδρος.

6. Πηγαίνετε μια φορά πίσω και επιλέξτε ρυθμίσεις για το Vocalizer TTS και στο φάκελο Voice data folder πρέπει να βλέπετε storage/sdcard0/Naunce.

7. Πηγαίνετε πίσω 2 φορές και ενεργοποιήστε την λειτουργιά οδήγησης κάντε κλικ και ενεργοποιήστε ότι σας αρέσει.

8. Γυρίστε στη αρχική οθόνη ξανά πάτε στις ρυθμίσεις / Γλώσσα και εισαγωγή /Έξοδος κειμένου σε ομιλία και κάντε κλικ στο ακούστε ένα παράδειγμα.

9. Αν ακούστε ένα δυο τρία τότε όλα είναι οκ

 

και το λινκ στους dev.. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2518753#post57346418 ..gia eyxaristo

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aυτήν έχω και εγώ για την ώρα μια χαρά θα δούμε .

Συγγνώμη αλλά πως το χρησιμοποιούμε αυτό;που μας χρειάζεται;

Το νούμερο 7 βήμα δεν υπάρχει στο κινητό μας.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το εχω εδώ κ 3 μήνες βέβαια εχω με τα 3gb ram το 32αρι κ ειναι μια χαρά μου έπεσε χωρίς θήκη σε μπετό κ όταν το άκουσα έλεγα ότι έσπασε κ το σήκωσα κ ήταν μια χαρά απλά ενα καλό σημάδι στην γωνία για το ύψος που έπεσε τπτ δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια αυτο ειναι το δευτερο κινητο που κρατω lg g3 και αυτο εχει προβλημα με παρασιτα παλι.τι συμβαινει?τελικα τα εχετε κ σεις ?να το ξαναστηλω πισω αντιπροσωπεία να μου δωσουν παλι αλλο 'η θα ειναι το ιδιο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια αυτο ειναι το δευτερο κινητο που κρατω lg g3 και αυτο εχει προβλημα με παρασιτα παλι.τι συμβαινει?τελικα τα εχετε κ σεις ?να το ξαναστηλω πισω αντιπροσωπεία να μου δωσουν παλι αλλο 'η θα ειναι το ιδιο?

 

Από περιέργεια δεν μας γράφεις σε παρακαλώ τα στοιχεία της συσκευής σου δηλαδή παρτίδα και χώρα προέλευσης, είναι Ελληνικό αυτό φαντάζομαι που σου έστειλαν πίσω ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε θα τα στειλω αυριο.απο mtn κυπρου τα πηρα.ειναι πραγματικα σπαστικο για τετοια τιμη να εχει αυτο το προβλημα.μηπως το εχουν ολα απλα δεν του δινετε σημασια?
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πως το χρησιμοποιούμε αυτό;που μας χρειάζεται;

Το νούμερο 7 βήμα δεν υπάρχει στο κινητό μας.

 

7..πας ρυθμίσεις - ήχος - ειδοποίησης μηνυμάτων - και ενεργοποιείς ότι θέλεις για εκφώνηση

 

Mετατρέπει κείμενο σε ομιλία, μπορεί να κάνει εκφώνηση κειμένου από σελίδες internet....

se gps και....

εκφώνηση μηνυμάτων..

εκφώνηση εισερχομενων κλήσεων..αλλα..

είναι η μονη γλώσσα τα ελληνικά που δεν τα έχει δόση η google οποτε είναι ένα καλο εργαλείο..νομίζω κάποιοι το περιμένανε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδεια αυτο ειναι το δευτερο κινητο που κρατω lg g3 και αυτο εχει προβλημα με παρασιτα παλι.τι συμβαινει?τελικα τα εχετε κ σεις ?να το ξαναστηλω πισω αντιπροσωπεία να μου δωσουν παλι αλλο 'η θα ειναι το ιδιο?

 

Eγώ πάντως τις λίγες μέρες που το έχω από την παρασκευή δεν έχω κανένα πρόβλημα s/n 411.

Edited by ADAN
LG G3 32+64GB
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για το θέμα με τα παράσιτα και συστήνω σε όσους έχουν πρόβλημα να δοκιμάσουν την παραπάνω λύση.

2 μέρες τώρα και δεν έχω ακούσει το παραμικρό. Το σήμα είναι σταθερότατο και πολύ καλό. Στην περίπτωσή μου έφταιγε η SIM 100%.

Ίσως αξίζει να δώσετε ένα 5ευρω που κοστίζει μια καινούρια SIM όσοι έχετε πρόβλημα. Είμαι πλέον πολύ ευχαριστημένος από το κινητό καθώς ήμουν έτοιμος να το στείλω για service.

Δοκιμασε κι αυτο πριν το στειλεις σερβις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Εχω το G3 2 μήνες περίπου και παρατηρώ οτι όταν ανοίγω τα data δεν κατεβάζει γρήγορα ... Ενώ δείχνει 4G οτι πιάνει αν πάω να ανοίξω μια σελίδα ή το Play δεν το ανοίγει ...

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κι αυτο πριν το στειλεις σερβις

 

Φιλε ειναι καινουργια η καρτα.οταν λες δεν σου κανει παρασιτα εννοεις πουθενα ετσι?(κακο σήμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα ... Εχω το G3 2 μήνες περίπου και παρατηρώ οτι όταν ανοίγω τα data δεν κατεβάζει γρήγορα ... Ενώ δείχνει 4G οτι πιάνει αν πάω να ανοίξω μια σελίδα ή το Play δεν το ανοίγει ...

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποιες ρυθμίσεις ;

 

Δούλεψε ποτέ ομαλά το κινητό με 4g ή εξαρχής κάτι πάει στραβά;

Έχεις δοκιμάσει σε διαφορετικό μέρος και σου κάνει τα ίδια; πρόβλημα σήματος εννοώ.

Άλλο κινητό με 4g δουλεύει κανονικά στη περιοχή σου στο σημείο που έχεις το G3;

Οι ρυθμίσεις στα δεδομένα κινητής είναι τσεκαρισμένες βεβαιωμένες;

Η κάρτα sim δούλευε σε 4g σε άλλο κινητό ίσως θέλει ενεργοποίηση από την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας!

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Αλλά κινητά έχουν δουλέψει πολύ καλά , για της ρυθμίσεις δεν ξέρω αν είναι σωστές πως μπορώ να βεβαιωθώ ; Φυσικά και αλλού δεν δουλεύουν τα data ....Την κάρτα την άλλαξα σε 4G μόλις πήρα το κινητό και είναι ενεργοποιημένη ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε θα τα στειλω αυριο.απο mtn κυπρου τα πηρα.ειναι πραγματικα σπαστικο για τετοια τιμη να εχει αυτο το προβλημα.μηπως το εχουν ολα απλα δεν του δινετε σημασια?

 

Ασφαλώς και είναι το λιγότερο εκνευριστικό να δυσκολεύεσαι στην επικοινωνία σου.

Εξευτελιστικό θα έλεγα ούτε Κινέζικο των 150 ευρώ δεν θα το έκανε.

Η δικιά μου κάρτα στην αρχή ήταν κομμένη από εμένα προσωπικά και άτσαλα δεν είμαι δεξιοτέχνης σε αυτά χωρίς εργαλείο και δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα, άλλαξα πρόγραμμα και μου την αντικατέστησαν έτσι για να μου φύγει η περιέργεια μήπως καταναλώνει επιπλέον μπαταρία όπως διάβαζα εδώ κι εκεί, πάλι χωρίς εκπλήξεις.

Πάντα έχω ενεργοποιημένο στα δίκτυα > ρυθμίσεις κλήσεων > βελτίωση φωνής και δεν νομίζω να δημιουργεί αυτή η ρύθμιση πρόβλημα δεν χάνεις κάτι να το ελέγξεις απενεργοποιώντας το πάντως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλά κινητά έχουν δουλέψει πολύ καλά , για της ρυθμίσεις δεν ξέρω αν είναι σωστές πως μπορώ να βεβαιωθώ ; Φυσικά και αλλού δεν δουλεύουν τα data ....Την κάρτα την άλλαξα σε 4G μόλις πήρα το κινητό και είναι ενεργοποιημένη ...

 

Δίκτυα

Tethering & δίκτυα

Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας (ΠΡΟΣΟΧΗ σε αυτή τη σελίδα υπάρχει επιλογή για χρήση μόνο 2G δεν πρέπει να είναι επιλεγμένο το κουτάκι αυτό)

Λειτουργία δικτύου

Επιλογή gsm/wcdma/lte από τις επιλογές

 

Αν μετά από αυτά δεν δουλέψει κανονικά πήγαινε στο κατάστημα που σου έβαλαν κάρτα να σου τσεκάρουν όλες τις επιλογές.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε θα τα στειλω αυριο.απο mtn κυπρου τα πηρα.ειναι πραγματικα σπαστικο για τετοια τιμη να εχει αυτο το προβλημα.μηπως το εχουν ολα απλα δεν του δινετε σημασια?

 

Τι παρτίδα σου έδωσε η mtn? Από περιέργεια περισσότερο.. Δες τους 3 πρώτους αριθμούς στο S/N στο πλάι του κουτιού.. πχ 408

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι καινουργια η καρτα.οταν λες δεν σου κανει παρασιτα εννοεις πουθενα ετσι?(κακο σήμα)

 

Είσαι με vodafone και στο κάνει όταν έχεις επιλέξει στην επιλογή δικτύου "Μόνο Gsm" ???

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...