Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να μετράμε ποιος την έχει πιο μεγάλη βασιζόμενοι σε σκορ από benchmarks. Χαρείτε τη συσκευή σας και μην αναλώνεστε σε νούμερα. Αυτό μετράει στο τέλος. Η εμπειρία χρήσης και μόνο αυτή .. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να μετράμε ποιος την έχει πιο μεγάλη βασιζόμενοι σε σκορ από benchmarks. Χαρείτε τη συσκευή σας και μην αναλώνεστε σε νούμερα. Αυτό μετράει στο τέλος. Η εμπειρία χρήσης και μόνο αυτή .. ;)

 

πες τα ρε φιλε! και τα iphone δε βγαζουν υψηλο αλλα ειδαμε τι εμπειρια χρησης προσφερεουν. Τεσπα :)

Link to comment
Share on other sites

πες τα ρε φιλε! και τα iphone δε βγαζουν υψηλο αλλα ειδαμε τι εμπειρια χρησης προσφερεουν. Τεσπα :)

Σωστοί και οι δύο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει πολλες φορες εδω οτι το σκορ ειναι μουφα, καθως αλλα κινητα εχουν fhd και αυτο qhd και ομως κρινονται το ιδιο. Αρα σημαινει ιδιες επιδοσεις αλλα με καλυτερο οπτικο αποτέλεσμα :)

 

Και το τηλέφωνο της υπογραφής μου ίδιο display έχει..Και πιο βαριά 4.3 Ρον..Για δες τι σκορ βγάζει!!!

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Αν έδινα σημασία στα benchmarks με 34.500 σκορ θα το χα στείλει αδιάβαστο.έτσι για τον εγωισμό ρε παιδί μου.

Όμως ευτυχώς δεν φοράω παρωπίδες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζουμε nova με ποια εφαρμογή κλείνει η οθόνη με χτύπημα διπλό;

 

Στα Nova settings, εκεί που λέει gestures βάλε το double tap για να κλείνει η οθόνη(screen off)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το G3 με μια ματιά στο σκρουτζ που έκανα βρήκα κάποια μαγαζιά που το πουλάνε σε πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με επώνυμα μαγαζιά Public πλαισιο κ.τ.λ.

Είναι αξιόπιστα τα μαγαζιά αυτά έχει αγοράσει κάποιος από εκεί.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω το G3 με μια ματιά στο σκρουτζ που έκανα βρήκα κάποια μαγαζιά που το πουλάνε σε πολύ χαμηλή τιμή σε σχέση με επώνυμα μαγαζιά Public πλαισιο κ.τ.λ.

Είναι αξιόπιστα τα μαγαζιά αυτά έχει αγοράσει κάποιος από εκεί.

 

Ευχαριστώ

 

καποια ειναι, εχω παρει και εγω, κανενα προβλημα. απλα κοιτα το τηλεφωνο να ειναι ευρωπαικο

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και ειναι αξιοπιστα, τουλαχιστον σε μεγαλο βαθμο. Απλα δεν πληρωνεις το ενοικιο του καθε μεγαλομαγαζου,την διαφημιση του, και την τιμη που λογω marketing εχει οριστει. Υπαρχουν πολλα μαγαζια, απο κινητα εως και αρωματα ή γυναικεια ειδη κομμωτηριου και ομορφιας ή οτι βαλει ο νους σου πχ, που τα βρισκεις και κατω απο 60 και 70% απο τα μεγαλομαγαζα, εγω απο εκει ψωνιζω και παντα και βγαινω κερδισμενος. Ειδικα απο 1ο - 2ο του σκρουτζ!

galaxy Κ zoom - white

Samsung galaxy s8 - black

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση απο 16αρι σε 32αρι ,2 σε 3gb ram, τι λετε αξιζει?Και πραγματικα τα benchmarks μου ειναι αδιαφορα τελειως, η εμπειρια χρησης με ενδιαφερει και η ταχυτητα.Αξιζει τον κοπο να ξεσεταρω και να ξανασεταρω?
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

καποια ειναι, εχω παρει και εγω, κανενα προβλημα. απλα κοιτα το τηλεφωνο να ειναι ευρωπαικο

 

 

Και πως βλεπω οτι ειναι ευρωπαικο???

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω τη μεταβαση απο 16αρι σε 32αρι ,2 σε 3gb ram, τι λετε αξιζει?Και πραγματικα τα benchmarks μου ειναι αδιαφορα τελειως, η εμπειρια χρησης με ενδιαφερει και η ταχυτητα.Αξιζει τον κοπο να ξεσεταρω και να ξανασεταρω?

 

Προς στιγμήν κάτσε εκεί πού είσαι.δεν αξίζει να κάνεις την μετάβασή.

Στην αρχή το έκραζα το μοντέλο με τα 2gb,μόλις τα έπιασα και τα 2 μαζί κατάλαβα ότι τζάμπα πήγε το κράξιμο.

Αν μελλοντικά δώσουν κάποια αναβάθμιση πού όντως θα κάνει την διάφορα μεταξύ των 2 μοντέλων τότε κανε την,ως τότε το 32αρι θα έχει πέσει κι άλλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Προς στιγμήν κάτσε εκεί πού είσαι.δεν αξίζει να κάνεις την μετάβασή.

Στην αρχή το έκραζα το μοντέλο με τα 2gb,μόλις τα έπιασα και τα 2 μαζί κατάλαβα ότι τζάμπα πήγε το κράξιμο.

Αν μελλοντικά δώσουν κάποια αναβάθμιση πού όντως θα κάνει την διάφορα μεταξύ των 2 μοντέλων τότε κανε την,ως τότε το 32αρι θα έχει πέσει κι άλλο.

 

Το σεταρισμα είναι εύκολο με το LG backup and restore, διάφορες πέρα από benchmarks, έχει λιγότερα lag το 32αρι τελικά, μικρές διάφορες αλλά είναι ελαφρώς πιο γρήγορο το 32αρι τελικά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Και πως βλεπω οτι ειναι ευρωπαικο???

 

Φαντάζομαι τους ρωτάς :) και όταν παραλάβεις συγκρίνεις αυτό που σου είπαν με εκείνο που θα δεις στο κουτί.

Στο post 2177 υπάρχει μια φωτογραφία όπου πάνω από τον κωδικό χρώματος θα δεις τρία κεφαλαία γράμματα που δείχνουν για ποια αγορά προορίζεται το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν βάζουμε nova με ποια εφαρμογή κλείνει η οθόνη με χτύπημα διπλό;

 

Αν δεν έχεις prime αλλά έχεις G3 Tweakbox (που είναι πια free) μπορείς να ρυθμίσεις να κλείνει η οθόνη με διπλό χτύπημα κάπου στο nav bar.

Αν δεν έχεις prime ούτε και Tweakbox αλλά έχεις greenify τότε μπορείς να φτιάξεις ένα shortcut για κλείσιμο & hibernation και στη συνέχεια να επιλέξεις στο nova να ανοίγει το shortcut με διπλό χτύπημα στο home button.

Με prime είναι πιο απλό βέβαια αφού κατεβάσεις μια εφαρμογή για screen off και τη δώσεις σε ένα gesture.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να μετράμε ποιος την έχει πιο μεγάλη βασιζόμενοι σε σκορ από benchmarks.

 

Εγώ κατάλαβα :X

Link to comment
Share on other sites

το ζαχαρωνω αγρια.στα 367 η τιμη του σημερα...

Μακαρι και το νοτε 3 να ειχε τοσο ραγδαια πτωση.... Ή τουλαχιστον να ειχε πενακι το g3

Link to comment
Share on other sites

το ζαχαρωνω αγρια.στα 367 η τιμη του σημερα...

 

Εκατον εικοσι ευρω παραπανω το 32αρι στα 487 , δε συμφερει ακομα , μενουμε εδω και στο OPPO FIND 7a ,2gb ram εχω και βαζει κατω αρκετα με 3gb ram,τα νουμερα δε λενε παντα την αληθεια σε οτι αφορα την καθημερινη χρηση.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Εκατον εικοσι ευρω παραπανω το 32αρι στα 487 , δε συμφερει ακομα , μενουμε εδω και στο OPPO FIND 7a ,2gb ram εχω και βαζει κατω αρκετα με 3gb ram,τα νουμερα δε λενε παντα την αληθεια σε οτι αφορα την καθημερινη χρηση.

 

Πριν 3-4 εβδομάδες το βρήκα στο salenso.de 412 ευρώ το 32αρι (το κινητό έλεγε "σαν καινούργιο".. είχε και στα 380 που έλεγε "Β' διαλογής"). Τότε στην Ελλάδα το 32 είχε 580 περίπου. Απλά αυτοί στέλνουν μόνο Γερμάνια και στις 3 μέρες ο γνωστός μου εκεί το είχε. Εγώ όμως σήμερα το παρέλαβα (ειδικά το γερμανικό ταχυδρομείο έκανε 2μιση βδομάδες) και δεν ήθελα να σας πω κάτι γιατί δεν ήξερα πόσο "καινούργιο" είναι. Τελικά ήρθε και φαινόταν ότι δεν είχε ξαναχρησιμοποιηθεί ποτέ. Ήταν φουλ στα αυτοκόλλητα (και στα κουμπιά πίσω, και περιμετρικά του κινητού και στην οθόνη) και τα ακουστικά ολοκαίνουργια. Δυστυχώς έκανα μια αναζήτηση σήμερα στην σελίδα τους και δεν το εμφανίζει αλλά αν έχετε κάποιον που μπορεί να το παραλάβει Γερμανία και να σας το στείλει μετά, κοιτάξτε μήπως και βγάλουν κι άλλες συσκευές. Τελευταία φορά που το είχα ξαναψάξει πριν λίγες μέρες είχε πέσει κάτω από 400.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: οταν ανοιγω τα δεδομένα κινητού το κινητο αργεί περιπου (45sec)να πιασει σημα απο g σε Η ή 4g . Σε αυτό το διάστημα εμφανιζει αρκετες φορές ( 4-5) στην οθόνη κατω κατω την ένδειξη "no idea" . Έχει κανείς καμιά ιδεα το εννοεί;

Μήπως εχω κάνει και στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι και το νοτε 3 να ειχε τοσο ραγδαια πτωση.... Ή τουλαχιστον να ειχε πενακι το g3
σε τι μπορε να οφειλεται αυτη η ραγδαια πτωση οπως ειπες.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι?Υπάρχει κάποια ρύθμιση ωστε κατά το browsing με διπλό tap να κάνει zoom τη σελίδα και να προσαρμόζονται τα κείμενα στο πλαίσιο της οθόνης?Προς το παρών γίνεται το zoom αλλά για να διαβάσω μια ολόκληρη πρόταση πρέπει να μετακινούμαι δεξια-αριστερά μέσα στο κείμενο..Ευχαριστώ Edited by dkampi
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε εάν υπάρχει δυνατότητα ώστε να μεταφέρω όλα τα δεδομένα (sms, mms, φωτογραφίες, βίντεο, τηλ. κατάλογο, κλπ) απο iPhone 4 στο LG G3? Το έχει κάνει κανείς?
Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

το μαμά πρόγραμμα της lg (lg pc suite) έχει μια λειτουργία (tools - qmove) που λέει ότι μεταφέρει data απο iphone. Τι ακριβώς μεταφέρει δεν γνωρίζω (δεν έχω iphone :) )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρετε εάν υπάρχει δυνατότητα ώστε να μεταφέρω όλα τα δεδομένα (sms, mms, φωτογραφίες, βίντεο, τηλ. κατάλογο, κλπ) απο iPhone 4 στο LG G3? Το έχει κάνει κανείς?

 

Με το pc suite της LG μπορείς να επαναφέρεις backup iphone. (Το τι επαναφέρει δεν έχω δοκιμάσει).

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...