Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν δίνω μεγάλη σημασία στα benchmark test έκανα μια δοκιμή στο antuntu και μου έβγαλε σκορ 33000 ενώ είχε πολλές άλλες συσκευές με καλύτερο σκορ.Το έχετε κάνει?Τι λέτε?

 

Έχω δει από 28+ μέχρι 37+ με screenshot παραπίσω. Άκρη δεν έβγαζα οπότε έβγαλα το Antutu να μην το έχω έγνοια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναμενεται καινουργιο firmware συντομα; Κανενα νεο ξερει κανεις;

 

Διαβάζω για Ευρωπαϊκές χώρες ήδη με i ή j οπότε θα έρχεται προς τα εδώ μια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν και δεν δίνω μεγάλη σημασία στα benchmark test έκανα μια δοκιμή στο antuntu και μου έβγαλε σκορ 33000 ενώ είχε πολλές άλλες συσκευές με καλύτερο σκορ.Το έχετε κάνει?Τι λέτε?

 

Στο 16αρι που ειχα μου έβγαλε 34300, ενώ στο 32αρι που έχω τώρα μου έβγαλε 38590....

http://i23.photobucket.com/albums/b357/hayabusagr/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-09-27-10-40-23.png

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη spigen που λέγατε πιο πάνω εγώ την πήρα ακόμη φθηνότερη από dx.com κάπου 6 ευρώ σε ασπρόμαυρο! Καλή είναι! Τι παχαίνει πιο πολύ από αυτές με σκέτο λάστιχο αλλά ανεκτά! Μια ερώτηση στο φίλο που την πήρε από το επίσημο site : Στην εσωτερική πλευρά έχει μεταλλικές επαφές Για ασύρματη φόρτιση;;; εμένα προφανώς όχι! Edited by tomtom44
Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη spigen που λέγατε πιο πάνω εγώ την πήρα ακόμη φθηνότερη από dx.com κάπου 6 ευρώ σε ασπρόμαυρο! Καλή είναι! Τι παχαίνει πιο πολύ από αυτές με σκέτο λάστιχο αλλά ανεκτά! Μια ερώτηση στο φίλο που την πήρε από το επίσημο site : Στην εσωτερική πλευρά έχει μεταλλικές επαφές Για ασύρματη φόρτιση;;; εμένα προφανώς όχι!

Από dx.com φίλε μου σε πόσο καιρό σου ήρθε ;το εμπιστεύεσαι το site;Θέλω να πάρω ένα slimport adaptor.

Link to comment
Share on other sites

Και σιγά ποια τις θήκες της spigen,προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό Bluetooth?Κάποιο να εφαρμόζει καλά στο αυτί , να έχει καλό ήχο και καλή απομόνωση ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Από dx.com φίλε μου σε πόσο καιρό σου ήρθε ;το εμπιστεύεσαι το site;Θέλω να πάρω ένα slimport adaptor.

 

Υπολογίζεις από 20 μέρες μέχρι 1 μήνα. Έχω ψωνίσει θήκες φορτιστές καλώδια κλπ κλπ όλα μια χαρά. Σύνολο καμιά δεκαριά αγορές. Όλα όπως περιγράφονταν. Η θήκη που πήρα πιθανότατα είναι μούφα αλλά δεν καταλαβαίνεις διαφορά... Είναι και αυτή από λάστιχο και πλαστικό!! Τους πληρώνω μέσω PayPal!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παιδιά θα είναι συμβατό?Θέλω ένα Bluetooth όπως αυτό με clip και ακουστικά το οποίο να κάνει και μεταφορά ήχου για να ακούω μουσική.http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=38953
Link to comment
Share on other sites

εχω το 16αρι γαλλικο παρτιδα 408 ειμαι υπερ ευχαριστημενος κανενα προβλημα μεχρι στιγμης το εχω περιπου 15 μερες και στο antutu εβγαλα σκορ 39251
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας μόνο την παραπάνω σελίδα, συμπεραίνω ότι πρόκειται μακράν για το τηλέφωνο με τις πιο αντιφατικές κριτικές :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Άργησες λίγο :)

 

Πήρα τελικά το G3 και μια θήκη quick circle..

Δεν έχω καμία κιτρινίλα στην οθόνη,το κινητό μου δεν καίει και το wifi είναι καλύτερο από του υπολογιστή μου..αφού σκεφτόμουν να το πάω πίσω να μου δώσουν ένα κανονικό G3 με προβλήματα.. :p

 

οκ,έχει ελάχιστο lag για τα δικά μου μέτρα αλλά όσο βλέπω το samsung s5 τόσο πιο σίγουρος είμαι ότι έκανα καλή επιλογή..

Τα ίδια και τα ίδια εικονίδια (πολυ παιδικά),καμία αισθητική(ούτε καν μία θήκη διαφορέτικη σαν την quick circle που είναι υπέροχη).

Η οθόνη του μου αρέσει πάρα πολύ,είναι πολυ ξεκούραστη στο μάτι και με φοβερή ευκρίνεια.

 

Η μπαταρία όταν το κινητό είναι σε αναμονή δεν πέφτει καθόλου,σε χρήση είναι λίγο χειρότερο από το s5 νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

:!:Κάποια μηνύματα βγήκαν off topic ,μείνετε εντός θέματος και αν θέλετε vs ανοίξετε ένα καινούργιο θεμα στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς .:!:

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό παιδιά θα είναι συμβατό?Θέλω ένα Bluetooth όπως αυτό με clip και ακουστικά το οποίο να κάνει και μεταφορά ήχου για να ακούω μουσική.http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=38953

Για πείτε.Θα είναι συμβατό αυτό?

Νομίζω βγάζει και η lg ένα αλλά είναι λίγο ακριβό.

Edited by georbap
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη στα μεσα του μηνα λεω να το αγορασω και δεν εχω αποφασισει το χρωμα ποιο θεωρειτε εσεις πιο premium? Mονο το σκουρο εχω δει στα καταστηματα αλλά απο βιντεο εχω ψηθει για το gold. Λετε να εχω τιποτα θεματα ξεβαψιματος στο καπακι μετα απο λιγη χρηση?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις και συγκεκριμένα στο πληροφορίες υλικού γράφει ώρες λειτουργίας της συσκευής.Υπάρχει για κάποιο λόγο αυτό?Αποσκοπεί κάπου?Το δικό μου πάντως 20 ημερών και έχει ήδη 130 ώρες.

:p χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις και συγκεκριμένα στο πληροφορίες υλικού γράφει ώρες λειτουργίας της συσκευής.Υπάρχει για κάποιο λόγο αυτό?Αποσκοπεί κάπου?Το δικό μου πάντως 20 ημερών και έχει ήδη 130 ώρες.

:p χαχα!

 

Κι εμένα ίδιων σχεδόν ημερών με το δικό σού 257 ώρες λειτουργίας :-)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν! Αφού λέμε για παράπονα ας πω και εγώ το δικό μου. Ήθελα να πάω από το g2 σε g3 για τρεις λόγους . 1.επέκταση μνήμης, 2.ανάλυση οθόνης, 3.μέγεθος οθόνης-μικρό μέγεθος συσκευής. Μετά από μια βδομάδα που έχω το κινητό γενικά είμαι ευχαριστημένος, κάμερα καλύτερη του g2 σε όλα. Η συσκευή μπορώ να πω ότι ζεσταίνεται το ίδιο με το g2 (άντε λίγο παραπάνω) lag όχι πάντα αλλά έχω, και προσωπικά δεν με πειράζει. (αν και σε σύγκριση με το g2 νομίζεις ότι έχεις στα χέρια σου xperia sole) Αυτό που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι η μπαταρία που όταν είναι ανοιχτή η οθόνη browsing-video τελειώνει εξωφρενικά γρήγορα, σχεδόν 1% το λεπτό και πιο γρήγορα ακόμα, για παιχνίδια δεν το συζητώ, σε σημείο που ήθελα να το πάω πίσω και να πάρω το g2 32gb αλλά είναι αυτή η ρημάδα η οθόνη που κάθε φορά που την κοιτάς τα ξεχνάς όλα και ας λένε ότι δεν καταλαβαίνεις διαφορά με γυμνό μάτι από 1080p σε 1440p. Πραγματικά ότι καλύτερο έχω δει σε οθόνη, χρώματα τέλεια (ούτε κιτρινίλες ούτε πρασινίλες) και ο φωτισμός άνετα μέσα έξω κάτω από τον ήλιο και όπου αλλού θέλετε. Γενικά υπερτερεί του g2 σε κάμερα, οθόνη, κάρτα μνήμης.

Αν δεν κάνουν κάτι με την μπαταρία με βλέπω να κυκλοφορώ με 2-3 μπαταρίες στην τσέπη για να βγάλω την μέρα.

Edited by Madmar13
Samsung i900 Omnia, LG KM900 Arena, Sony Ericsson Satio, Sony Ericsson Xperia X10, Sony Ericsson Xperia PLAY, Sony Ericsson Xperia mini, Sony Ericsson Xperia Arc S, Alcatel OT-997D, Alcatel Idol X, LG G2, LG G3
Link to comment
Share on other sites

Φίλε madamar η οθόνη (η οποία θα συμφωνήσω μαζί σου είναι υπέροχη) καθώς και ο επεξεργαστής έχουν πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις από ότι στο g2.Άρα είναι λίγο πολύ αναμενόμενο.Τώρα για το αν θα μπορούσαν να το έχουν εξοπλίσει με μεγαλύτερη μπαταρία είναι άλλο θέμα.Πάντως όπως προχωρά η τεχνολογία οι απαιτήσεις των κινητών για ενέργεια θα είναι όλο και μεγαλύτερες.Μας βλέπω λοιπόν με μπαταρία αυτοκίνητου λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Πώς βλέπουμε ποια παρτίδα έχουμε;

Στο κουτί του τηλεφώνου εκεί που είναι το S/N στα πρώτα ψηφία. Πχ 407 -> 2014 Ιούλιος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...