Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το laser focus κανει την διαφορα όπως και το dual tone flash.αν εχεις φιλο με iphone 5s δοκιμαστε το βραδυ να φωτογραφίσεις την παρεα σας και κοιταξε τις αποχρώσεις των προσώπων.τωρα για τα παιχνίδια δεν μπορώ να σου πω.μόνο το soulcraft 2 παίζω και αυτό κανα 30λεπτο.

τα θεματακια που ειχε το g2 (δεν ξερω αν τα εχει ακομα) με τις εναλλαγες φωτισμου (πτωση frame rate) και το breathing focus να υποθεσω δεν υπαρχουν πια στο g3? με το laser focus εχεις δικιο κανει την διαφορα καθως και τα διπλα led.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα θεματακια που ειχε το g2 (δεν ξερω αν τα εχει ακομα) με τις εναλλαγες φωτισμου (πτωση frame rate) και το breathing focus να υποθεσω δεν υπαρχουν πια στο g3? με το laser focus εχεις δικιο κανει την διαφορα καθως και τα διπλα led.

 

demon σε ξερω απο παλια ....θυμαμε ακομα τα συγκριτικα με τα lumia-g2-s4. παρτο φιλε με κλειστα τα ματια γιατι ξερω τα κανουμε περιπου ιδια χρηση.η καμερα ειναι παρα πολυ βελτιωμενη σε σχεσει με το g2 οπως και το video.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση κ γω!υπαρχει καποιος τροπος να κανω επανεκκινηση οταν κολλαει το τηλ???γιατι κολλαει πολλες φορες κ αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω τόσα προβλήματα... Ή είμαι τυχερός που δεν έχω κανένα.. ή μόνο όσοι έχουν κάποιο πρόβλημα έχουν την αναγκη να γράψουν κατι

κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση κ γω!υπαρχει καποιος τροπος να κανω επανεκκινηση οταν κολλαει το τηλ???γιατι κολλαει πολλες φορες κ αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια...

 

ρε σεις πλακα μας κανετε?κολλαει συνεχεια?εχετε το lg g3 και κολλαει συνεχεια?εγω οσους ειδα και μιλησα κανενας δεν μου ειπε τετια προβληματα οπως τα πιο πολλα που διαβαζω απο εδω.και εσυ Χρηστο ρωτας ετσι απλα αν υπαρχει καλητερος τροπος απο το να βγαζεις την μπαταρια σαν να ειναι το πιο απλο πραμα στον κοσμο.γιατι κολλαει μηπως πρεπει να ψαξεις?και αν δεν το βρεις πανε για εγγυηση ρε φιλε δεν ειναι νορμαλ αυτο.εντελως φιλικα απλος απαντησα σε σενα γιατι και αλλη γραφουν οτι εχουν το ιδιο προβλημα με εσενα και κανενας δεν ειδε την εγγυηση σαν λυση.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Λες να κανω πλακα φιλε μου???λεω απλως ενα προβλημα που εχω κ αν υπαρχει καποια διαφορετικη λυση!2εβδομαδες εχω το κιν.κ δν εχω κανενα παραπονο παραμονο αυτο το προβλημα που ανεφερα...
Link to comment
Share on other sites

Λες να κανω πλακα φιλε μου???λεω απλως ενα προβλημα που εχω κ αν υπαρχει καποια διαφορετικη λυση!2εβδομαδες εχω το κιν.κ δν εχω κανενα παραπονο παραμονο αυτο το προβλημα που ανεφερα...

 

σου ειπα Χρηστο δεν αναφερομαι μονο σε εσενα.αυτο που εχεις ειναι παρα πολυ σοβαρο προβλημα δεν επιτρεπετε να κολλαει η συσκευη.η καποια εφαρμογη στο κανει η εχει προβλημα η συσκευη σου και πρεπει να πας για εγγυηση φιλε μου.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κι εσείς redraw της αρχικής κατα το ξεκλείδωμα της συσκευής;Έχετε βρεί γιατρειά; :P
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κι εσείς redraw της αρχικής κατα το ξεκλείδωμα της συσκευής;Έχετε βρεί γιατρειά; :P

Επίσης και τραγικό επίπεδο τέτοιας συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλεος με αυτά που άκου, σε όποιον κολλάει η συσκευή αμέσως μάπα το καρπούζι.. όπως και όλες τις συσκευές είτε λέγεται Apple η Samsung κτλ κτλ, σημαίνει πως είστε άτυχη, πήγαινε στον αντιπρόσωπο και κάνε τα παράπονα σας, έτυχε απλά, εγώ όσα άτομα ξέρω από το κύκλο μου με LG G3 (έχω 6 με 7 γνωστά άτομα) και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα!!

Bad luck λέγεται αυτό και όχι μάπα όλα τα G3

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω εγραψα για τα κολληματα που μου κανει δεν εγραψα καπου οτι ειναι μαπα ουτε το καρπουζι ουτε το πεπονι,απλως ανεφερα ενα προβλημα που εχω!ακριβως ατυχια ειναι εαν εχει καποιο θεμα...
Link to comment
Share on other sites

Redraw full παιζει οταν το ξελοκαρεις και μπεις και σκρολλαρεις τον app drawer... Δεν μιλαω για ατομα που εχουν 10 εφαρμογες. 125 εχω εγω... Μετα το reset και dalvik, ειδα σιγουρα καλυτερη θερμικη συμπεριφορα απο οτι με art... Οπως και επισης οτι με το art οποιες εφαρμογες εβαζα στην sd ειχαν πολλες πιθανοτητες να κολλανε εντελως το κινητο και να κανει επανεκκινηση. Τωρα διορθωθηκε αυτο.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω εγραψα για τα κολληματα που μου κανει δεν εγραψα καπου οτι ειναι μαπα ουτε το καρπουζι ουτε το πεπονι,απλως ανεφερα ενα προβλημα που εχω!ακριβως ατυχια ειναι εαν εχει καποιο θεμα...

 

Χρήστο δεν το λέω μόνο σε εσένα, από την αρχή το ακούμε από μερικούς εδώ στο θέμα, συγγνώμη και όλας εάν το πήρες προσωπικά

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Κάποια θεματάκια τα έχει η συσκευή όπως όλες.Έχει δίκιο ο φίλος όμως που λέει ότι πολλοί βγάζουνε άκυρα συμπεράσματα.Θεωρώ πως με επόμενες αναβαθμίσεις λογισμικού θα λυθούν κι αυτά.Το μόνο που θεωρώ ενοχλητικό στην μέχρι τώρα εμπειρία μου με την συσκευή είναι το redraw μετά από ξεκλείδωμα της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έλεος με αυτά που άκου, σε όποιον κολλάει η συσκευή αμέσως μάπα το καρπούζι.. όπως και όλες τις συσκευές είτε λέγεται Apple η Samsung κτλ κτλ, σημαίνει πως είστε άτυχη, πήγαινε στον αντιπρόσωπο και κάνε τα παράπονα σας, έτυχε απλά, εγώ όσα άτομα ξέρω από το κύκλο μου με LG G3 (έχω 6 με 7 γνωστά άτομα) και δεν έχουν το παραμικρό πρόβλημα!!

Bad luck λέγεται αυτό και όχι μάπα όλα τα G3

 

Πολύ bad luck έχει πέσει σε όλη την Ευρώπη!!!Καλώς η κακώς το κινητό παρουσιάζει αρκετά θέματά σε πολύ κόσμο...σε αρκετούς δουλεύει Καλά άλλα μάλλον είναι η εξαίρεσή και οχι ο κανόνας...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πάντως δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Αλλά πιστεύω ότι και να υπάρχουν σε κάποιους προβλήματά θα διορθωθούν με update.παίζει να μην είναι hardware

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα εκθεσιακο που επιασα σημερα παντως και του περασα το cpu temperature (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp) με art ξεκιναει απο 72ο βαθμους ενω με dalvik απο 64. Σε ληψη 4Κ βιντεο εβγαζε και στα 2 modes 97-98 βαθμους θερμοκρασια. Δεν εκλεισε το τηλεφωνο απλα ειχε lag στο τελευταιο λεπτο απο τα 5 της ληψης (δεν εκανε σωστα focus, καθυστερουσε και εκανε σπασιματα στην εικονα) και ηταν αρκετα ζεστο στο χερι.

δεν ετρεχε καμια εφαρμογη απο πισω περα της καμερας και το cpu.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με αυτα που διαβαζω απορω εαν εχω την ιδια συσκευη.. :p

 

Ακριβώς την ίδια σκέψη έκανα!

Και δεν είναι μόνο η δική μου αλλά + τρεις συσκευές φίλων.

Λέτε να έτυχε; η μας έδωσαν από τις ''καλές'' :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Redraw full παιζει οταν το ξελοκαρεις και μπεις και σκρολλαρεις τον app drawer... Δεν μιλαω για ατομα που εχουν 10 εφαρμογες. 125 εχω εγω... Μετα το reset και dalvik, ειδα σιγουρα καλυτερη θερμικη συμπεριφορα απο οτι με art... Οπως και επισης οτι με το art οποιες εφαρμογες εβαζα στην sd ειχαν πολλες πιθανοτητες να κολλανε εντελως το κινητο και να κανει επανεκκινηση. Τωρα διορθωθηκε αυτο.

 

Το redraw τι ακριβώς είναι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ουδείς γνωρίζει.λογικά θα ετοιμάζουν.

 

Κάπως καλύτερα τα πράγματά με την μπαταρία.

Πως σας φαίνονται οι καταναλώσεις στα προγράμματά πού τρέχουν?

 

Απέχει βέβαια από την συν μία ώρα πού μου έδινε το g2.και περισσότερο.

[ATTACH]50551[/ATTACH][ATTACH]50551[/ATTACH]

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το redraw τι ακριβώς είναι?

 

Ισως το redraw δεν ειναι σωστη εκφραση. Hiccup (σαν να χανει frames) ειναι μαλλον το πιο σωστο. Οσον αφορα το app drawer.

 

Σε ενα εκθεσιακο που επιασα σημερα παντως και του περασα το cpu temperature (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yanyan.cputemp) με art ξεκιναει απο 72ο βαθμους ενω με dalvik απο 64. Σε ληψη 4Κ βιντεο εβγαζε και στα 2 modes 97-98 βαθμους θερμοκρασια. Δεν εκλεισε το τηλεφωνο απλα ειχε lag στο τελευταιο λεπτο απο τα 5 της ληψης (δεν εκανε σωστα focus, καθυστερουσε και εκανε σπασιματα στην εικονα) και ηταν αρκετα ζεστο στο χερι.

δεν ετρεχε καμια εφαρμογη απο πισω περα της καμερας και το cpu.

Αρα επιβεβαιωνεται αυτο που ελεγα προηγουμενως οτι με art μου ανεβαζε αρκετα θερμοκρασιες ενω οταν το γυρισα σε dalvik οχι τοσο. Μου θυμιζε το g2 με dalvik.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν δίνω μεγάλη σημασία στα benchmark test έκανα μια δοκιμή στο antuntu και μου έβγαλε σκορ 33000 ενώ είχε πολλές άλλες συσκευές με καλύτερο σκορ.Το έχετε κάνει?Τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το άσπρο g3 εδώ και 3 βδομάδες περιπου και το πίσω καπάκι έχει γίνει πιο σκούρο σε σχέσει με τα κουμπιά και την κάμερα..έχει συμβεί σε κάποιον άλλον αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...