Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως να πιστεψε οτι η δεξια ειναι του 3; :p

 

Το συγκεκριμενο μελος δεν λεει να καταλαβει οτι το μονο θεμα που εχει η συσκευη ειναι τo shutdown το οποιο δεν ειναι σε ολους αλλα σε μικρο ποσοστο το οποιο ειμαι σιγουρος οτι ειναι θεμα παρτιδας και οτι η LG θα το διορθωσει.Να θυμησω ανολογο προβλημα ειχε και το LG 2Χ προ 3ετιας με το προβλημα "black screen of death" το οποιο με update λυθηκε.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ισως να πιστεψε οτι η δεξια ειναι του 3; :p

 

Η δεξιά είναι του G3. Έχω βγάλει κι εγώ από γνωστό μου που έχει το G3 κι εγώ το G2 παρόμοια φώτο και είναι κιτρινισμένη και ελαφρώς ξεθωριασμένη του G3. Ίσως το G2 αυτού που πόσταρε είναι προβληματικό.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο μελος δεν λεει να καταλαβει οτι το μονο θεμα που εχει η συσκευη ειναι τo shutdown το οποιο δεν ειναι σε ολους αλλα σε μικρο ποσοστο το οποιο ειμαι σιγουρος οτι ειναι θεμα παρτιδας και οτι η LG θα το διορθωσει.Να θυμησω ανολογο προβλημα ειχε και το LG 2Χ προ 3ετιας με το προβλημα "black screen of death" το οποιο με update λυθηκε.

 

Η δεξιά είναι του G3. Έχω βγάλει κι εγώ από γνωστό μου που έχει το G3 κι εγώ το G2 παρόμοια φώτο και είναι κιτρινισμένη και ελαφρώς ξεθωριασμένη του G3. Ίσως το G2 αυτού που πόσταρε είναι προβληματικό.

 

Συγνωμη πρεπει να ειμαστε τυφλοι ολοι εδω μεσα.Η αριστερη ειναι του G3 η οποια ειναι ασπρη και το δειχνει πεντακαθαρα.Βλεπεις πουθενα ξεθωριασμα και κιτρινιλα;

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη πρεπει να ειμαστε τυφλοι ολοι εδω μεσα.Η αριστερη ειναι του G3 η οποια ειναι ασπρη και το δειχνει πεντακαθαρα.Βλεπεις πουθενα ξεθωριασμα και κιτρινιλα;

 

Εγώ μίλησα για δική μου παρόμοια φώτο-σύγκριση και ΝΑΙ είναι πιο ξεθωριασμένα τα χρώματα και πιο κιτρινωπή η οθόνη στο G3.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο δικο μου g2 το λευκο ηταν οπως αριστερα στη φωτο δηλαδη τεινει προς το ψυχρο λευκο οπως στο 930 που ειχα και φοραει amoled.

Σε καμια περιπτωση αυτο το μουντο,κιτρινο ξεθωριασμενο.

Και στο g3 που επιασα στο Πλαισιο Γλυφαδας ηταν εξισου το ιδιο με το 930 μιας και το ειχα μαζι μου δηλαδη προς το ψυχρο λευκο οπως φαινεται αριστερα και εδω.

Αρα πιθανοτερο κοβω το g2 του παιδιου προβληματικο το panel που φοραει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο δικο μου g2 το λευκο ηταν οπως αριστερα στη φωτο δηλαδη τεινει προς το ψυχρο λευκο οπως στο 930 που ειχα και φοραει amoled.

Σε καμια περιπτωση αυτο το μουντο,κιτρινο ξεθωριασμενο.

Και στο g3 που επιασα στο Πλαισιο Γλυφαδας ηταν εξισου το ιδιο με το 930 μιας και το ειχα μαζι μου δηλαδη προς το ψυχρο λευκο οπως φαινεται αριστερα και εδω.

Αρα πιθανοτερο κοβω το g2 του παιδιου προβληματικο το panel που φοραει.

 

Ωραίος!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίος; Ο Άλεξ λέει ότι του 3 είναι μια χαρά λευκό σαν το αριστερό, εσύ λες είναι σαν του δεξιά...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίος; Ο Άλεξ λέει ότι του 3 είναι μια χαρά λευκό σαν το αριστερό, εσύ λες είναι σαν του δεξιά...

 

Ααααααα "ωραίος" σχετικά με το G2 εννοώ... Δε θα με βγάλετε και τρελλό! Αφού το έχω εδώ και μήνες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραίος; Ο Άλεξ λέει ότι του 3 είναι μια χαρά λευκό σαν το αριστερό, εσύ λες είναι σαν του δεξιά...

 

Και στο g3 και στο g2 το λευκο τεινει προς το ψυχρο 100% και οπως ειναι αριστερα το ιδιο ειδα(g3) και ειχα αντιστοιχα(g2).

Μαλλον εννοουσε οτι συμφωνει οτι το g2 του παιδιου ειναι προβληματικο το πανελ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπα και γω πριν. Λες τι τόσο καιρό ακριβώς; Του 3 πάντως είναι μια χαρά οθόνη

 

Δε το θυμαμαι τοσο "κιτρινο" το G2 ομολογω...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είπα και γω πριν. Λες τι τόσο καιρό ακριβώς; Του 3 πάντως είναι μια χαρά οθόνη

Εγω με την φωτεινοτητα του τα εβαλα,οχι για το λευκο του που μια χαρα το βρισκω:p;)

Που ολοι το παραδεχονται οτι πασχει σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Αν του 805 ειναι οπως πρεπει δεν λεω οχι παντως.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά νέος και εγώ με το LG G3!Θα ήθελα αν γίνεται αν υπάρχει κάποιος οδηγός για root γι'αυτό το κινητό και επίσης κάποια εφαρμογή η οποιά να κλειδώνει το σήμα στο 3G και να μην πηγαίνει και στο 2G!
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την φωτεινοτητα του τα εβαλα,οχι για το λευκο του που μια χαρα το βρισκω:p;)

Που ολοι το παραδεχονται οτι πασχει σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Αν του 805 ειναι οπως πρεπει δεν λεω οχι παντως.

Συμφωνώ απόλυτα, και του g2 ακόμα μου φαίνεται κάπως σκοτεινή σε σχέση με του g, τουλάχιστον σε χαμηλά ποσοστά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα λοιπόν και το ΝΟΤΕ3 να γίνει το "συγκριτικό" πιο ολοκληρωμένο. Αυτή τη φορά χρησιμοποιώ το Display Tester app. Full brightness, τα ίδια με την προηγούμενη φορά, μόνο που το ΝΟΤΕ3 έχει επιλεγμένο προφίλ "professional photo" που λογικά είναι πιο πιστό στην απεικόνηση των χρωμάτων.

G3 - G2 - Note3

http://i239.photobucket.com/albums/ff317/geonahta/DSC04271_zpsbf5de60f.jpg

 

1:1 crop από τις 3 οθόνες, δείγμα RGB στο κέντρο του γκρίζου τετράγωνου.

G3 RGB 71.7%-74.1%-75.8%

http://i239.photobucket.com/albums/ff317/geonahta/DSC04271-2_zpsfe7f8f01.jpg

G2 RGB 80.3% - 83.3% - 83.1%

http://i239.photobucket.com/albums/ff317/geonahta/DSC04271-3_zps1a43a5d7.jpg

ΝΟΤΕ3 RGB 70.1% - 70.4% -74.2%

http://i239.photobucket.com/albums/ff317/geonahta/DSC04271-4_zpsd307136f.jpg

 

Πάνω προς κάτω:

Note3 - G2 - G3

http://i239.photobucket.com/albums/ff317/geonahta/DSC04283_zps7caf4c0d.jpg

 

PS: Όταν τελείωσα τις φωτογραφίες παρατήρησα ότι μόνο το σημείο που ακουμπούσε το G3 είχε ζεσταθεί.

PS2: Εννοείται στις μεγάλες φωτεινότητες, στα έντονα χρώματα το Note3 είναι υπερβολικό: σε κάποιους αρέσει, σε άλλους όχι. Είναι πάντως τεράστια η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να αποφασίσω πιο είναι καλύτερο. Πάντως ένα είναι σίγουρο, ότι δεν υπάρχει κάποιο να με χαλάει.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το να συγκρίνεται συνέχεια τις οθόνες των g2 g3 σε τι σας βοηθάει; δεν ξέρω που βρήκε το παιδί τις φωτο κ τις τράβηξε . πάντως η συσκευή του εχει προβλημα. Να σας βγάλω Εγώ φωτο να Δείτε κ μετά να συγκρίνετε τα λευκά. Γιατί η κιτρινιλα που βάζετε στο συγκεκριμενο g2 είναι ψέμα ή προβληματικό πάνελ. Μη ξεχάσουμε και τη συσκευή έχουμε. Ασχολειθειτε με τη συσκευή σας που είναι τουμπανη χωρίς να υποτιμάτε τον προκάτοχο Και ας ήταν και καλύτερος.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το χιονισμένο τοπίο μας έφερες τη δροσιά το καλοκαίρι. Θα πρέπει να πήγες πολύ βόρεια για να τις τραβήξεις μιας και το χειμώνα δεν υπήρχε το G3.

 

Τώρα το να συγκρίνεται συνέχεια τις οθόνες των g2 g3 σε τι σας βοηθάει; δεν ξέρω που βρήκε το παιδί τις φωτο κ τις τράβηξε . πάντως η συσκευή του εχει προβλημα. Να σας βγάλω Εγώ φωτο να Δείτε κ μετά να συγκρίνετε τα λευκά. Γιατί η κιτρινιλα που βάζετε στο συγκεκριμενο g2 είναι ψέμα ή προβληματικό πάνελ. Μη ξεχάσουμε και τη συσκευή έχουμε. Ασχολειθειτε με τη συσκευή σας που είναι τουμπανη χωρίς να υποτιμάτε τον προκάτοχο Και ας ήταν και καλύτερος.

 

Την ίδια φωτογραφία έχει περάσει και στις 3 συσκευές και απλά βλέπουμε τις οθόνες τους.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!:

Για μια ακόμη φορά να υπενθυμίσω ότι παρών θέμα αφορά το LG G3 και οτι έχει να κάνει με την συγκεκριμένη συσκευή .

Αν θέλετε συγκρίσεις με άλλα τηλέφωνα μπορείτε να ανοίξετε ενα καινουργιο θέμα στους τεχνολογικούς διαξιφισμούς .

 

Από εδώ και πέρα τα μηνύματα που θα είναι off topic θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση .

 

Ευχαριστώ !

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Το g3 έχει φωτάκι γύρο από το πίσω πλήκτρο όπως το g2?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Με το που εκανα την αναβαθμιση σε v10e το ασπρο και το κοκκινο χρωμα αλλαξανε στη συσκευη μου. εβαλα και αλλο G3 διπλα στο δικο μου κ ηταν η μερα με τη νυχτα. το λαγκ στο μενου συνεχισε να υπαρχει. πατουσες μενου κ εμφανιζοταν μια κενη οθονη κ ξαφνικα εμφανιζονταν οι εφαρμογες και υπηρχε και θεμα στο σκρολινκ. η συσκευη ανεβαζε ευκολα θερμοκρασια. το μονο που μου διορθωσε ηταν το τσικ που ακουταν στο ακουστικο. Το πηγα στη Procordia, του κανανε αναβαθμιση απο την αρχη, τα χρωματα επανηλθαν, δε ζεσταινεται καθολου και με το που παταω το μενου εμφανιζεται απευθειας χωρις λαγκ στο σκρολινκ. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Το κρατησανε 2 μερες. Ελπιζω να βοηθησα καποιον που μπορει να εχει παρομοια προβληματα. Αυτα.
Link to comment
Share on other sites

Άρα πιθανότατα παίζει ρόλο το πώς γίνεται η αναβάθμιση, OTA vs καλώδιο;

 

Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Παντως και με το καλωδιο που εκανα για να βρει πιθανα σφαλματα μεσω του LG PC Suite παλι το ιδιο ηταν. Στο σερβις τα περασαν ολα απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν παιζει ρολο. Παντως και με το καλωδιο που εκανα για να βρει πιθανα σφαλματα μεσω του LG PC Suite παλι το ιδιο ηταν. Στο σερβις τα περασαν ολα απο την αρχη.

 

Αυτο παλι δεν καταλαβαινω πως γινεται...αλλο η αναβαθμιση που κανουν ολοι και αλλο αυτη που κανουν αυτοι;!!! Παραξενο μου φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...