Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρε τηλ πριν τη στείλεις και εξηγησε τους την κατάσταση. Ετσι κι αλλοιώς η ρωγμή είναι καθαρά αισθητικό θέμα οπότε και έτσι να μείνεις δεν δημιουργεί άλλο πρόβλημα. Ασε που αν έχεις περσινή συσκευή έχεις μάλλον και ποιοτικότερη οθόνη από αυτές που βάζουν τώρα, όπως έχει αναφερθεί από αρκετά παιδιά εδώ.

 

σε ευχαριστω πολύ!οι αισθητικοι λόγοι δεν με ενδιαφέρουν , να μην μου προκαλέσει πιο μετα προβλημα,θα δω το βράδυ τι παρτίδα οχι τπτ άλλο μας έχει κακομάθει η οθόνη με την ανάλυση της προσωπικα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις μίλησα με lg σχετικά με την δική μου ρωγμή και θα πάει για σέρβις.

Δεν μου ανέφεραν αντικατάσταση αλλά επισκευή της συσκευής. Συγκεκριμένα αλλαγή το εξωτερικό καλούπι και η οθόνη.

 

Και η ερώτηση του άσχετου...

 

πως κάνω backup?

όλα τα αποθηκευμένα τα έχω στην sd , χρειάζεται?

Να το συγχρονίσω με το pc suite? Τι θα κερδίσω?

Να πάρω backup από το ίδιο το κινητό με την σχετική εφαρμογή της lg και να το αποθηκεύσω στην κάρτα? Γίνεται από εκεί μετά restore?

Θα γίνει backup και στις εφαρμογές ή μόνο στα αποθηκευμένα αρχεία?

Το δωρεάν navigon από το amazon underground την πρωτοχρονιά θα ξαναλειτουργήσει?

Τον σκύλο να τον βγάλω για κατούρημα?

Why God , why me???

 

Αυτά, παρακαλώ τους γνώστες να με διαφωτίσουν :(

 

Επειδή Μόλις το παρέλαβα από το σέρβις, θα γράψω τι ακριβώς θα κάνεις και αποθήκευσε το κάπου για μελλοντική χρήση..

Backup θα πάρεις με την εφαρμογή της lg (ρυθμίσεις/αντίγραφο ασφαλείας & επαναφοράς)

Αν είσαι root πρέπει να καθαρίσεις κάθε ίχνος φλασάροντας την επίσημη με το flash tool(δες στην πρώτη σελίδα του νήματος των τροποποιήσεων..), γιατί θα βγεις εκτός εγγύησης

Πριν το στείλεις διέγραψε τα πάντα από μέσα με μια επαναφορά και αφαίρεσε sim και sd

Όταν το παραλάβεις, στον οδηγό ρύθμισης θα σε ρωτήσει για επαναφορά από το αντίγραφο ασφαλείας, αλλά δεν θα σου επαναφέρει τα πάντα.

Γι αυτό μόλις μπορείς κανονικά στο μενού,μπες πάλι στις ρυθμίσεις/αντίγραφο ασφαλείας & επαναφορά και κάνε από εκεί.Θα στο επαναφέρει όπως το είχες

 

Και γι αυτούς που είναι root και έχουν recovery

Backup με recovery στην external sd

Φλασάρισμα την επίσημη με flash tool

Όταν το παραλάβουν, εγκατάσταση τις εφαρμογές King Root,autorec,holo reboot

Root με king root

Flash recovery με autorec

Reboot recovery με holo reboot και restore το backup

 

καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση γυρω στις αρχές φεβρουαρίου κλεινω χρόνο με το 16αρι μου(2 χρονια εγγυηση δεν έχουμε?)..σκέφτομαιι να το στείλω για αλλαγή πλαισίου έχει την κλασσική ρωγμη ;)..;έχω όμως 2 γρατζουνίες πλάγια απο πτώση οπου βγήκε το κινητό απο φλιπ θήκη..σε περίπτωση που δεν το δεχτούν στην εγγυηση..θα με ενημερώσουν η θα προβούν στην αλλαγή με χρέωση δικιά μου?σορρυ για το πρήξιμο αλλα δεν είμαστε και για εξτρα έξοδα..δεν με έχει εμφανίσει την παραμικρή δυσλειτουργεια φτου φτου!!τι λέτε?

 

Δεν νομίζω να έχεις θέμα με τις γρατσουνιές

Εμένα σε email μαζί με το δελτίο αποστολής, μου έστειλαν και ένα χαρτί να συμπληρώσω και να το στείλω μαζί με την συσκευή το οποίο είχε διάφορες επιλογές να τσεκάρω για την εξωτερική κατάσταση της συσκευής(αν έχει χτυπήματα, γρατσουνιές και σε ποιό σημείο) και να υπογράψω

Edited by superuser_78
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τον ηχο κλησης που σχεδον δεν ακουγεται οταν εχω κουμπωμενα τα ακουστικα το αντιμετωπισε κανεις και ποιο το γιατρικο?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επισης επειδη δεν ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας αλλα απο France λεει οτι ουτε OTA μπορει να γινει γιατι θα προσπαθει να βρει την ελληνικη εκδοση και θα παθαινει κοκομπλοκο.

 

:lol:Ειδικά αυτό που σου είπαν είναι αλα-ντάλα :lol:

Η αναβάθμιση γίνεται μέσω του imei της συσκευής που δίνει και τις πληροφορίες για την χώρα,τον πάροχο και ούτω καθεξής και θα το τραβήξει από τον αντίστοιχο server.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το callrecorder του skvalex με marshmallow να μας πει αν δουλεύει;

Φιλε αυτο δουλευει μια χαρα: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appstar.callrecorder

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια να αναφερω κατι για τις οθονες. Ισχυει πληρως αυτο του οτι του 15 ειναι πιο θερμες. Δε λεω πιο ασχημες λεω πιο θερμες.

ΟΜΩΣ βαλτε διπλα διπλα ενα του 14 και ενα του 15 και θα δειτε οτι του 15 εχει μεγαλυτερες γωνιες θεασης!! Τα χρωματα στο πλαι αλλοιωνονται ελαχιστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω και αλλού πως η 6 είναι πιο smooth και πιο γρήγορη από την 5 που έχουμε επισήμως. Δεν με ενδιαφέρει το ρουτ και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημενος από την όλη συμπεριφορά του κινητού και από την μπαταρία που ανάλογα την χρήση κυμαίνεται από τεσσεραμισι μέχρι και πεντεμισι ώρες οθόνη. Να κάνω την μετάβαση στην 6? Τι λέτε εσείς οι πιο ψαγμένοι. ...

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Με 1000 φιλε μου! Καμια σχεση οντως με την 5, πολυ πιο smooth, καλυτερη διαρκεια μπαταριας αν και η μνημη ειναι σχεδον συνεχεια σε χρηση 75%. Το root ειναι το επομενο βημα που ισως και να μην χρειαζεται αφου το greenify προσφερει aggressive doze και shallow hibernation και σε non-rooted συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν τα πάει καλά με το GPS;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι τελευταία ελπίδα... Μετά πάει για service. Indoor δεν κλειδώνει και έξω έχει αποσυνδέσεις...

Link to comment
Share on other sites

Με 1000 φιλε μου! Καμια σχεση οντως με την 5, πολυ πιο smooth, καλυτερη διαρκεια μπαταριας αν και η μνημη ειναι σχεδον συνεχεια σε χρηση 75%. Το root ειναι το επομενο βημα που ισως και να μην χρειαζεται αφου το greenify προσφερει aggressive doze και shallow hibernation και σε non-rooted συσκευες.

 

Καλή μπουκιά μας έδωσες πεινάσαμε και λαχταράμε ένα OTA.

Ελπίζω να συνεχίσουμε και στο κυρίως γεύμα έτσι ή κάπως έτσι smooth.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να αναφερω κατι για τις οθονες. Ισχυει πληρως αυτο του οτι του 15 ειναι πιο θερμες. Δε λεω πιο ασχημες λεω πιο θερμες.

ΟΜΩΣ βαλτε διπλα διπλα ενα του 14 και ενα του 15 και θα δειτε οτι του 15 εχει μεγαλυτερες γωνιες θεασης!! Τα χρωματα στο πλαι αλλοιωνονται ελαχιστα!!!!

Μα για αυτό αν προσέξεις καλά σε όλα τα ποσταρισματα μου για το θέμα αυτό με την ισορροπία του λευκού αναφέρομαι μόνο σε αυτό και ότι σε βίντεο και φωτογραφίες είναι μια χαρά και ιδιαίτερα σε εξωτερικούς χώρους. Με την εφαρμογή που του έχω βάλει είναι απόλαυση πια. ...η αρχική ξενερα όμως προερχόμενος από g2 δεν γινόταν να κρυφτεί. ;)

Τώρα είναι μια χαρά σεταρισμενο δίπλα δίπλα στην εξαιρετική οθόνη του Samsung 2Κ tab Pro 8.4.

Η θέαση βίντεο 2Κ-4Κ είναι καλύτερη!!!...είναι λες και μπαίνεις μέσα στο g3, ενώ στο σαμσουνγκ λόγω μεγαλύτερης οθόνης σε κερδίζει σε επίπεδο θέασης φωτογραφιών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 1000 φιλε μου! Καμια σχεση οντως με την 5, πολυ πιο smooth, καλυτερη διαρκεια μπαταριας αν και η μνημη ειναι σχεδον συνεχεια σε χρηση 75%. Το root ειναι το επομενο βημα που ισως και να μην χρειαζεται αφου το greenify προσφερει aggressive doze και shallow hibernation και σε non-rooted συσκευες.

Ευχαριστώ πολύ, όσον αφορά την μνήμη έχω το 32αρι οπότε δεν τίθεται θέμα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρουμε αν τα πάει καλά με το GPS;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι τελευταία ελπίδα... Μετά πάει για service. Indoor δεν κλειδώνει και έξω έχει αποσυνδέσεις...

Από το δικό μου απόλυτα ευχαριστημενος.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν τα πάει καλά με το GPS;

Είναι τελευταία ελπίδα... Μετά πάει για service. Indoor δεν κλειδώνει και έξω έχει αποσυνδέσεις...

Σε ΜΜ ή λολι ?

Δεν έχω περάσει σε ΜΜ ακόμη, αλλά σε λολιποπ δεν έχω κανένα παράπονο από το gps, τουλάχιστον σε συνθήκες πλοήγησης (εξωτερικούς χώρους).

Αν έχεις αποσυνδέσεις, φρόντισε να ενημερώνεις την εφημερίδα των δορυφόρων μέσω καποιας κατάλληλης εφαρμογής (πχ GPS test, GPS status κλπ) και το βασικότερο περίμενε πρώτα να κλειδώσει δορυφόρους και μετά ξεκίνα. Αν κλειδώσεις ενω ήδη κινείσαι υπάρχει σημαντική πιθανότητα να έχεις κάποιες αποσυνδέσεις μέχρι να "στρώσει".

Link to comment
Share on other sites

benchmark score:54964 καλο ειναι???δεν πολυ ξερω απο αυτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

benchmark score:54964 καλο ειναι???δεν πολυ ξερω απο αυτα..

 

official 5αρα ή official 6.?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

official 5αρα ή official 6.?

 

6αρα φυσικα με την 5αρα νομιζω ημουνα κοντα στο 49000 μπορει να κανω και λαθος

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν τα πάει καλά με το GPS;

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι τελευταία ελπίδα... Μετά πάει για service. Indoor δεν κλειδώνει και έξω έχει αποσυνδέσεις...

 

έχει αναφερθεί αν διορθώνει το πρόβλημα με gps η 6?

έχω ακριβός το ίδιο θέμα και εγώ ώστε να ξέρουμε αν θα πάει στο service.

έχω δοκιμάσει τα πάντα (hard reset .) ενημέρωση δορυφόρων Πάνο από 6 διαφορετικούς πλοηγούς μόνο με ultrex δεν το έλουσα ..λοκαρι σήμα σε 2 δλ και άλλες φορές σε 2 ώρες .. στην ίδια πάντα διαδρομή χάνει σε άσχετα σημεία το σήμα την κάθε φορά , και κάποιες όχι.. δεν βγάζεις νόημα εδώ και 2 μήνες το παρακολουθώ.

όλα αυτά

προς ενημέρωσης σας

Edited by studio24
Link to comment
Share on other sites

Πως βρισκουμε τη χωρα προέλευσης απο το Imei του κινητου; . Το δικό μου έχει IMEI που αρχίζει από 35.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el

αλλα να διαβαζετε και τα προηγούμενα εχει αναφερθεί 100 φορες.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πως βρισκουμε τη χωρα προέλευσης απο το Imei του κινητου; . Το δικό μου έχει IMEI που αρχίζει από 35.

κατεβασε απο Play store την εφαρμογη LG Phone From απο Nimoon Studio

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το LG G3 F460L πριν κάνα μηνα το κινητό ήρθε εχτές τελικά και είχε μέσα kit κατ 4.4.2. δοκίμασα το κινητό, προγράμματα, camera όλα μια χαρά. έτσι λοιπόν ο τρόμπας αποφάσισα να κάνω το update από το lg-phone-firmware, συγκεκριμένα του μοντέλου του δικό μου (λογικά) 337 LGT/LG U+(KOREA) V20Η LGF460L αφού λοιπόν πέρα το update μέσο του lg flash tool, το κινητό έκανε boot κανονικότητα όλα δούλευαν μια χαρά μέχρι πω άνοιξα την κάμερα και είναι παρα πολύ θολή σαν να μην κάνει focus μετά από εκεί δοκίμασα διαφορα πράγματα πέρασα στην τελική marshmallow 6.0 αλλα ακόμα έχω το ίδιο πρόβλημα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί τραβάω τα μαλλιά μου από εχτές το απόγευμα προσπάθησα να βρω την stock kit κατ 4.4.2 αλλα δεν το βρίσκω πουθενά και δυο site που το βρήκα τα links ήτανε expired.

πήρα βεβαια δυο κινητά γιατί ήθελε και ένας φίλος μου, παραγγείλαμε μαζί οποτε στο άλλο δεν το έκανα το update οποτε θα περάσω και μια photo να δείτε τι ενώ σύγκριση και τα δυο κινητά. άμα μπορεί κάποιος να βοηθήσει οτιδήποτε θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων. http://i237.photobucket.com/albums/ff183/Jak4ever/1.jpg

Edited by Jaggerjack
Link to comment
Share on other sites

Κάνε factory reset, αν τπτ πέτυχες χαλαμενη camera (το ότι έγινε κατά την διάρκεια του update είναι τυχαίο πιστεύω)
Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί αν διορθώνει το πρόβλημα με gps η 6?

έχω ακριβός το ίδιο θέμα και εγώ ώστε να ξέρουμε αν θα πάει στο service.

έχω δοκιμάσει τα πάντα (hard reset .) ενημέρωση δορυφόρων Πάνο από 6 διαφορετικούς πλοηγούς μόνο με ultrex δεν το έλουσα ..λοκαρι σήμα σε 2 δλ και άλλες φορές σε 2 ώρες .. στην ίδια πάντα διαδρομή χάνει σε άσχετα σημεία το σήμα την κάθε φορά , και κάποιες όχι.. δεν βγάζεις νόημα εδώ και 2 μήνες το παρακολουθώ.

όλα αυτά

προς ενημέρωσης σας

Απο δική μου προσωπική εμπειρία και με βάση τα λεγόμενα σου, μάλλον είναι θέμα hardware, άρα service.

Εχω το g3 πάνω από χρόνο και δεν θυμάμαι να με έχει κρεμάσει ποτέ το GPS, ούτε με ΚΚ τις πρώτες βδομάδες που το πήρα, ούτε στη συνέχεια με λολιποπ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...