Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα απο τοτε που πηρε την v21t αργει αισθητα σε σχεση με πριν να διαβασει την καρτα μνημης. Με τον file explorer δεν εχει κανενα θεμα, στο "Αλμπουμ" ειναι που τρωει σκαλωμα και δεν ανανεωνει/εμφανιζει ο,τι αρχεια του περναω και μενει σε αυτα που είχα μερες πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποια εφαρμογη προτεινετε για βιντεοκληση?Ας πουμε το messenger?Θα πρεπει κ ο αλλος να εχει την ιδια εφαρμογη ετσι δεν ειναι?Υπαρχει καποια εφαρμογη που να λειτουργει οπως η βιντεοκληση οπως γινεται στις κλησεις?Τι εννοω οταν μια συσκευη μπορει να κανει βιντεοκληση την κανει οταν την εχει κ η αλλη συσκευη χωρις να χρειαζεται να εχουν καποια ιδια εφαρμογη οπως messenger,viber κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Πολλά τα 20 δευτερόλεπτα. Εμένα κολλάει 2-3 άντε βαριά βαριά 4, και όχι πάντα. Κλασικά τα soft keys μένουν στο πάνω μέρος της οθόνης μετά από παρακολούθηση βίντεο στο yt. Αλλά 2-4, ποτέ παραπάνω. Δεν είναι και το πιο γρήγορο στη περιστροφή οθόνης...

 

Δεν είναι η ίδια συμπεριφορά σε όλα τα βίντεο, παίζουν ακόμα flash δεν γνωρίζω!

Υπερέβαλα κάπως ok λιγότερο αλλά το κινώ για να αλλάξει και υπολογίζω αν το άφηνα θα συνέχιζε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα απο τοτε που πηρε την v21t αργει αισθητα σε σχεση με πριν να διαβασει την καρτα μνημης. Με τον file explorer δεν εχει κανενα θεμα, στο "Αλμπουμ" ειναι που τρωει σκαλωμα και δεν ανανεωνει/εμφανιζει ο,τι αρχεια του περναω και μενει σε αυτα που είχα μερες πριν.[/quote

 

Η τελευταία είναι η a όχι η t διαβάζω πολλούς ότι έγινε smooth το κινητό εγώ έχω ανάμικτα συναισθήματα.

Βλέπω συχνότερα κάτι που είχα ξεχάσει, επανασχεδιασμούς.

Θα δείξει η επόμενη μηνιαία αναβάθμιση ίσως κάτι πάει καλύτερα και κάτι άλλο χειροτερεύει με αυτές.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις ρουτ με την 21α?και αν ναι πως? γιατι με το one klic root δεν τα καταφερα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη προτεινετε για βιντεοκληση?Ας πουμε το messenger?Θα πρεπει κ ο αλλος να εχει την ιδια εφαρμογη ετσι δεν ειναι?Υπαρχει καποια εφαρμογη που να λειτουργει οπως η βιντεοκληση οπως γινεται στις κλησεις?Τι εννοω οταν μια συσκευη μπορει να κανει βιντεοκληση την κανει οταν την εχει κ η αλλη συσκευη χωρις να χρειαζεται να εχουν καποια ιδια εφαρμογη οπως messenger,viber κλπ....

 

Εγω θα σου ελεγα το viber που εχω κανει και βιντεο κληση..ο ηχος δεν ειναι αρκετα ικανοποιητηκος αλλα ενταξει μπορεις να κανεις την δουλεια σου..τωρα για αλλες εφαρμογες οπως messenger,skype δεν γνωριζω διοτι δεν εχω δοκιμασει.και ναι χρειαζεται και ο αλλος χρηστης να εχει την εφαρμογη.αλλιως πως θα τον καλεσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 περίπου ημέρες με την 21a, βλέπω μικρή βελτίωση στη διάρκεια μπαταρίας και γενικά χαμηλότερες θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω...θα πρεπει να εχει κι ο αλλος την αντιστοιχη εφαρμογη.Μεγαλο κατα για μενα αυτο,ηθελα να εχει κανονικη βιντεοκληση,εχουν παλαιοτερες συσκευες κι αυτη οχι...???Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Τα Samsung ήταν τα μόνα android που έκαναν "παραδοσιακή" βίντεο κλήση αλλά δεν ξέρω αν το κάνουν ακόμα.

Επίσης δεν ξέρω καν αν το στηρίζουν οι πάροχοι πλέον, είναι μια τεχνολογία που έχει εγκαταλειφθεί στη πράξη

 

Το να το κάνεις μέσω μιας εφαρμογής δεν είναι και τόσο πρόβλημα, απλά πρέπει να έχεις διαφορετικές εφαρμογές για τους διάφορους ανθρώπους με τους οποίους θες να επικοινωνεις αλλά δε χάθηκε και ο κόσμος, ειδικά με τις σημερινές συσκευές που είναι αρκετά δυνατές.

Viber, και Skype καλύπτουν το 90+% των περιπτώσεων για βιντεοκλήσεις

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω...θα πρεπει να εχει κι ο αλλος την αντιστοιχη εφαρμογη.Μεγαλο κατα για μενα αυτο,ηθελα να εχει κανονικη βιντεοκληση,εχουν παλαιοτερες συσκευες κι αυτη οχι...???Κριμα...

Από ότι κατάλαβα, θέλεις να κάνεις βιντεοκλήσεις με τον παλαιό τρόπο. Με χρέωση από τον πάροχο. Μέσα από το δίκτυο του gsm. Νομίζω μπορεί να γίνει με το hangouts. Αλλά προϋποθέτει 2 πράγματα. 1. Να δίνει ο πάροχος αυτήν την δυνατότητα. 2. Αυτός/ή που θα καλέσεις να έχει κινητό παλαιάς τεχνολογίας ή κάποια ανάλογη εφαρμογή ώστε να μπορεί να δεχτεί την κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση ήμουν έτοιμος να πάρω το κινητό g3 αλλά μου λένε μην το πάρεις έχει όλο προβλήματα κολλήματα κλπ κλπ ειδικά τώρα που πήρε 5.1 εσείς που το έχετε και το δουλεύετε τι έχετε να πείτε αξίζει να το πάρει κανείς τώρα?μιλάμε πάντα για την μεγάλη έκδοση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση ήμουν έτοιμος να πάρω το κινητό g3 αλλά μου λένε μην το πάρεις έχει όλο προβλήματα κολλήματα κλπ κλπ ειδικά τώρα που πήρε 5.1 εσείς που το έχετε και το δουλεύετε τι έχετε να πείτε αξίζει να το πάρει κανείς τώρα?μιλάμε πάντα για την μεγάλη έκδοση

 

Δεν έχει πάρει ακόμα 5.1. Το κινητό είναι μια χαρά και ειδικά στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο. Έχει βγάλει κάποια θεματακια αλλά είναι ανάλογα που θα πέσεις.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση ήμουν έτοιμος να πάρω το κινητό g3 αλλά μου λένε μην το πάρεις έχει όλο προβλήματα κολλήματα κλπ κλπ ειδικά τώρα που πήρε 5.1 εσείς που το έχετε και το δουλεύετε τι έχετε να πείτε αξίζει να το πάρει κανείς τώρα?μιλάμε πάντα για την μεγάλη έκδοση

Την 5.1 δεν την έχει πάρει κανένα G3 σε όλο τον κόσμο. Είναι ακόμα στην 5.0 και θα πάει κατευθείαν στην 6.0

Όσο για την ενημέρωση που σου είπαν έχει διορθωθεί ήδη με επόμενη ενημέρωση. Μια χαρά είναι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάρει ακόμα 5.1. Το κινητό είναι μια χαρά και ειδικά στα λεφτά του δεν έχει αντίπαλο. Έχει βγάλει κάποια θεματακια αλλά είναι ανάλογα που θα πέσεις.

 

Δεν θυμάμαι τι μου είπαν ίσως να είπαν 5.0 το θέμα δεν είναι αυτό εγώ αλλάζω κινητό μια φορά στα 4 χρόνια μην μου βγάλει πρόβλημα στον πρώτο σύμφωνα με αυτό που είπαν σε άλλο φόρουμ αυτό κατάλαβα όταν λες έχει βγάλει κάποια θέμματα γενικό σε όλες τις συσκευές? Η έχει τύχη σε ορισμένες

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι μου είπαν ίσως να είπαν 5.0 το θέμα δεν είναι αυτό εγώ αλλάζω κινητό μια φορά στα 4 χρόνια μην μου βγάλει πρόβλημα στον πρώτο σύμφωνα με αυτό που είπαν σε άλλο φόρουμ αυτό κατάλαβα όταν λες έχει βγάλει κάποια θέμματα γενικό σε όλες τις συσκευές? Η έχει τύχη σε ορισμένες

 

Αψογο σε ολους τους τομεις..μπαταρια,οθονη,καμερα, καθολου lag..1 μηνα το χω 0 προβληματα..32αρι/3gb ram.αν το σκεφτεσαι παρε αυτο και μην κολησεις ουτε κατα διανοια στα 30 ευρω που ειναι η διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το G3 μου για σέρβις (Ρογμή) , και πριν το στείλω έκανα επαναφορά τηλεφώνου.

Ελπίζω μέχρι να μου έρθει πίσω να έχει έρθει η 21α στο Γαλλικο.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Εκτός απο την επαναφορά του τηλεφώνου που έκανα, υπάρχει κανένα άλλο καθάρισμα που μπορώ να του κάνω τώρα μια που του έκανα που του έκανα το φορματ και θα το στήνω απο την αρχή, υπάρχει και κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω κάτι σαν repartitioning, ή να φορμαριστεί κάποιο μέρος του κινητού που δεν φορμαρεται με το κλασικό "επαναφορά τηλεφώνου"?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αψογο σε ολους τους τομεις..μπαταρια,οθονη,καμερα, καθολου lag..1 μηνα το χω 0 προβληματα..32αρι/3gb ram.αν το σκεφτεσαι παρε αυτο και μην κολησεις ουτε κατα διανοια στα 30 ευρω που ειναι η διαφορα.

 

Ναι φυσικά για το 32αρι λέω και εγώ αν μπορεί και κάποιος που το έχει περισσότερο καιρό να μας πει την εμπειρία του

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει κανεις ρουτ με την 21α?και αν ναι πως? γιατι με το one klic root δεν τα καταφερα.

Ναι εκανα root την 21a με το one-click script ... για να διαβασεις περισσοτερα αλλα και για να κατεβασεις το script πηγαινε εδω http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/guide-root-method-lg-devices-t3129197

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά για το 32αρι λέω και εγώ αν μπορεί και κάποιος που το έχει περισσότερο καιρό να μας πει την εμπειρία του

Εγώ το είχα 7 μήνες και δεν είχα κανένα θέμα. Γενικά κάποια θέματα που έχει βγάλει είναι ρωγμή στο πλαστικό στο κάτω μέρος εκεί που μπαίνουν τα ακουστικά (καλύπτεται από την εγγύηση), ρωγμή στο πάνω μέρος στο πλαστικό δίπλα από την θύρα υπερύθρων (ακόμα παίζεται αν καλύπτεται από την εγγύηση), σε κάποιες συσκευές κιτρινιλα στην οθόνη (καλύπτεται από την εγγύηση), απανωτά restarts σε κάποιες συσκευές που στις περισσότερες ήταν θέμα μπαταρίας (αν είναι στο πρώτο 6μηνο καλύπτεται από εγγύηση αλλιώς 25€ αλλαγή γνήσιας μπαταρίας) και σε κάποιες άλλες αλλάχτηκε η πλακέτα. Στις πρώτες πατρίδες είχε αναφερθεί έντονο GSM buzz πλέον δεν αναφέρεται από χρήστες οπότε θεωρητικά δεν υπάρχει το πρόβλημα. Αυτά! Δεν σημαίνει ότι θα σου βγάλει κάτι από τα παραπάνω η συσκευή που θα πάρεις αλλά είναι προβλήματα που έχουν αναφερθεί. Όπως προανέφερα εγώ είχα την συσκευή για αρκετό χρονικό διάστημα και δούλευε υποδειγματικα χωρίς κανένα πρόβλημα πέρα από κάνα δυο μικρόbugs που είναι πιο πολύ θέμα lollipop και του ui της LG. Πιστεύω ότι με την 6.0 και σε περίπτωση που το κινητό πάρει το ui του g4 που είναι καλύτερα γραμμένο πραγματικά θα πετάει. Άτομα του στενού μου περιβάλλοντος το έχουν ακόμα και το ένα μάλιστα δικαρτο και επίσης δουλεύουν υποδειγματικα. Για την εμπειρία που είχα εγώ το συστήνω. Τώρα σε κάποιους δυστυχώς δεν έκατσε αλλά είναι και θέμα τύχης... Ελπίζω να βοήθησα ότι και αν επιλέξεις εύχομαι να είναι απροβληματιστο και να το χαρείς!

 

Ps. 32αρι είχα αλλά φίλοι μου έχουν και 16αρια

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά για το 32αρι λέω και εγώ αν μπορεί και κάποιος που το έχει περισσότερο καιρό να μας πει την εμπειρία του

Το έχω 11 μήνες. Είμαι κι εγώ σαν κι εσένα περίπου. Αλλάζω κινητό κάθε 3 χρόνια. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο. Σε λεπτομέρειες ίσως βρεις κάποια θέματα. Αλλά αυτό είναι περισσότερο γιατί βλέποντας τις δυνατότητές του γινόμαστε πιο απαιτητικοί και ψάχνουμε να βρούμε το τέλειο.

Πάντως για τα λεφτά του είναι πολύ καλύτερο από αυτά που θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Την 5.1 δεν την έχει πάρει κανένα G3 σε όλο τον κόσμο. Είναι ακόμα στην 5.0 και θα πάει κατευθείαν στην 6.0

Όσο για την ενημέρωση που σου είπαν έχει διορθωθεί ήδη με επόμενη ενημέρωση. Μια χαρά είναι το κινητό.

 

Δεν ισχύει αυτό. Στην Αμερική την έχουνε παρει εδώ και ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Στην Αμερική την έχουνε παρει εδώ και ενα μηνα

Νομίζω την έχει δώσει ένας παροχος αν δεν κάνω λάθος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας αυτό θα πάρω το 31αρι ελπίζω να παν όλα καλά και να το χαρώ το κινητό και το λέω αυτό γιατί όπως σας είπα με τρόμαξαν λίγο με τα λεγόμενα τους έμενα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει και πολύ αν πάρει την 6 σίγουρα είναι καλύτερα γιατί θα έχει συμβατότητα με όλες τις εφαρμογές αλλά σκεφτείτε ότι εγώ είμαι ακόμα στην 2.3 :lol::D:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Χθες το ξυπνητήρι χτυπά στις 5 το πρωί αλλά δεν το κατάλαβα το σταμάτησα!

Τι να κάνεις αν έχεις κοιμηθεί μετά τις 2 το πρωί, κάτι θυμώνουν αλλά ξυπνώντας κανονικά στις 7 και μισή όλα έδειχναν ok.

Δεν υπάρχει ξυπνητήρι στις 5 το πρωί.

Η ιστορία επαναλήφθηκε και σήμερα και δεν το προσπέρασα. Διέγραψα όλα τα ρολόγια ξυπνητήρια αλλά το ρολόι εικονίδιο στη πάνω μπάρα παραμένει και δεν φεύγει.

Έκανα επανεκκίνηση τίποτα το εικονίδιο παραμένει, έκανα smart cleaning και επανακκίνηση αυτό εκεί, εγκατέστησα το malwarebytes εκτέλεση τίποτα τα ίδια και με το avast.

Έχει κανείς τέτοια συμπεριφορά;

Αυτό συμβαίνει μόνο στον ένα λογαριασμό του τηλεφώνου στον άλλον είναι ok.

Λέω να κάνω hard reset αν επαναληφθεί το σκηνικό αύριο το πρωί.

Edited by roll
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά για το 32αρι λέω και εγώ αν μπορεί και κάποιος που το έχει περισσότερο καιρό να μας πει την εμπειρία του

φιλε παρτο ειναι πολυ καλο,το εχω 4 μηνες και ολα οκ.(Πρωην φαν samsung)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παραπονο απο το g3 32g και εγω μονο ισως οτι κανει συχνα redraws η αρχικη της Lg :p .

Κατα τα αλλα γενικα υπερευχαριστημενος απο το κινητο και ειλικρινα πρεπει να εισαι ολιγον κολλημενος να προτιμησεις κατι αλλο στην αγορα μεταχειρισμενου σε τετοιο ευρος τιμης..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...