Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το σκεφτηκα αυτο αλλα οταν την εβγαλα εκανε τα ιδια. Και τωρα που την εχω μεσα, περιπου 24 ωρες απο το περιστατικο, δουλευει αψογα και η καρτα και το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχθες ειχα το πρωτο βαρυ κολλημα. Αρχισε με το gallery οπου στην αρχη εβλεπα τις φωτο συνολικα, αλλα μολις πηγαινα να ανοιξω μια, κολλαγε στο loading. Ειπα μηπως εφταιγε η sd. Την εβγαλα και την εβαλα αλλα τιποτα. Μετα αρχισε να κολλαει ολο το κινητο, σε διαφορα (ανοιγμα εφαρμογων, δεν εκλειναν αλλες, το multitasking επαθε κοκομπλοκ κτλ).

Το εκλεισα για 5 λεπτα, το ξανανοιξα και το προβλημα ψιλοσυνεχιζε. Μετα απο αλλα 5 λεπτα χωρις να κανω απολυτως τιποτα εφτιαξε μονο του.

Ολα αυτα στο ασχετο.

Ουτε ζοριζοταν ουτε τιποτα. Μια φωτογραφια ηθελα να δω.

Τι να πω... Ελπιζω ολο αυτο να μην προαγγελος κακων.

 

Το έβαλα μια φορά μια κάρτα sd που είχε θεμα για να δω αν δουλεύει στο κινητό και κολουσε το κινητό.... Κοίτα μήπως η κάρτα χάλασε .....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μήπως μπορέσεις από 'δω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Πριν μπεις όμως σ' αυτή τη διαδικασία, δοκίμασε πρώτα μέσα απ' το superSU να κάνεις unroot, κάνε και μια απεγκατάσταση τις εφαρμογές που απαιτούν root και δοκίμασε μήπως σου κάνει την ενημέρωση! Το root βέβαια θα το χάσεις αν τελικά ενημερωθεί το τηλέφωνο.

Αν πάλι δε στη κάνει, τότε πέρνα απ' την αρχή το λογισμικό με flash tool.....

 

Μπα, δεν δουλεψε ετσι...Πως θα βρω ποια εκδοση εχω , εν τω μεταξυ εχω το 32gb

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλασε η καρτα δεν θα δουλευε τωρα, σωστα;

Εγω εκανα ενα back up της καρτα καλου κακου (μονο φωτογραφιες και βιντεο εχω).

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν δουλεψε ετσι...Πως θα βρω ποια εκδοση εχω , εν τω μεταξυ εχω το 32gb

 

κατεβασε αυτη την εφαρμογη απο το store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el

αφου δεις ποια εχεις εννοω χωρα και εκδοση μπες εδω

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php και βρες οποια εκδοση θες αναλογα την χωρα προέλευσης του κινητού

και μετα φλασαρε την με τον τροπο που εχουν αναρτησει παραπανω τα παιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν χαλασε η καρτα δεν θα δουλευε τωρα, σωστα;

Εγω εκανα ενα back up της καρτα καλου κακου (μονο φωτογραφιες και βιντεο εχω).

 

Εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα σε S3 που είχα και μια κόλλαγε το σύμπαν μια δεν κόλλαγε. Επίσης κάποιες φωτογραφίες απο την συλλογή μπορούσες να τις ανοίξεις και κάποιες όχι. Τύχαια έβγαλα την κάρτα μνήμης και το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε. Μετά έκανα μια διαμόρφωση της κάρτας, δούλεψε για κανένα μισάωρο και μετά πάλι τα ίδια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αντίστοιχο πρόβλημα σε S3 που είχα και μια κόλλαγε το σύμπαν μια δεν κόλλαγε. Επίσης κάποιες φωτογραφίες απο την συλλογή μπορούσες να τις ανοίξεις και κάποιες όχι. Τύχαια έβγαλα την κάρτα μνήμης και το τηλέφωνο μεταμορφώθηκε. Μετά έκανα μια διαμόρφωση της κάρτας, δούλεψε για κανένα μισάωρο και μετά πάλι τα ίδια.

Μαλιστα. Ακριβως τα ιδια και σε μενα. Ευχαριστω. Θα της κανω ενα φορματ.

Ετσι και αλλιως ηθελα να παρω μια 128αρα τωρα που πεφτουν οι τιμες τους. Αμα μου το ξανακανει θα κανω αμεσα την αγορα.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτη την εφαρμογη απο το store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.peamoon.phoneproductioninfo&hl=el

αφου δεις ποια εχεις εννοω χωρα και εκδοση μπες εδω

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/download.php και βρες οποια εκδοση θες αναλογα την χωρα προέλευσης του κινητού

και μετα φλασαρε την με τον τροπο που εχουν αναρτησει παραπανω τα παιδια

 

done........Thanks mate!!!

Link to comment
Share on other sites

done........Thanks mate!!!

 

αμα το τηλεφωνο ειναι ρουταρισμενο δεν παιρνει αναβαθμισεις?σε παλιοτερο LG P880 4X δεν ειχα τετοια θεματα,αναβαθμιζοτανε κανονικα απλα εχανε το ρουτ...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αν εχει custom recovery δεν παιρνει αναβαθμισεις ενω αν ειναι απλα ρουταρισμενο παιρνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας απο εσάς οτι το touch δεν δουλευει μετακινώντας το δάκτυλο απο τερμα αριστερά(απο εκει που ξεκιναει το bezel) προς τα δεξιά(swipe) ενώ αν το φέρεις σε οριζόντια προβολή απο πάνω(πριν αριστερά) προς τα κάτω πιάνει ?Το παρατήρησα με το touch tester
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανένας απο εσάς οτι το touch δεν δουλευει μετακινώντας το δάκτυλο απο τερμα αριστερά(απο εκει που ξεκιναει το bezel) προς τα δεξιά(swipe) ενώ αν το φέρεις σε οριζόντια προβολή απο πάνω(πριν αριστερά) προς τα κάτω πιάνει ?Το παρατήρησα με το touch tester

Μολις τωρα το δοκιμασα. Καλα δουλευει. Και πανω απο το bezel και κοντα σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Αλλά εντάξει και καμιά αναφορά στο εκάστοτε νήμα έχει ενδιαφέρον εφόσον δεν γίνεται επέκταση

δεν γραφω για να δωσω εκταση,αλλα οποιος παιρνει μια αλλη συσκευη μας ενημερωνει και αν αργοτερα παρει και καποιος αλλος την ιδια ξανανταμωνουν στο αντιστοιχο θεμα χωρις να κανει αναφορες περι θερμοκρασιας 5.1.1 και αλλα καλα που εχει η νεα του συσκευη,κατι σαν να μας λεει μεινεται εσεις με το προβληματικο g3.ολοι αλλαξαμε συσκευες αλλα δεν θαβαμε τις υπολοιπες.το παρων χωρις να ειμαι υπευθηνος λεει "επισημο lg g3" ευχαριστω και χωρις κακια για κανεναν.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά; το Viber σε συνδυασμό με ακουστικό Bluetooth σας δουλεύει καλά; εμένα κάνει το εξής κουλό: ακούω από το ακουστικό αλλά ο συνομιλητής μου παίρνει τον ήχο από το μικρόφωνο του κινητού και όχι από το μικρόφωνο του ακουστικου! Έχω δοκιμάσει uninstall και ξανά install αλλά τίποτα! Μετά και από hard reset που έκανα πρόσφατα πάλι το κάνει... Plantronics είναι το ακουστικό, όχι καμία μούφα... Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω αν εχει custom recovery δεν παιρνει αναβαθμισεις ενω αν ειναι απλα ρουταρισμενο παιρνει.

 

Το δικο μου πάντως , μονο root ειχα κανει , κ δεν περναγε την αναβαθμιση .Εβγαζε μηνυμα μετα την αποτυχια της εγκαταστασης "Τηλεφωνο ισως root , αναβαθμιση δεν υποστηριζεται σε root συσκευες" κάτι τετοιο....

Link to comment
Share on other sites

Νιμιζω μπορεις να το κανεις μεσω pc επιλεγονταςεπιδιορθωση σφαλματων...αλλα παλι δεν ειμαι σιγουρος ηιατι δεν το εχω κανει. Και στο nexus που ειχα παλια επαιρνες την αναβαθμιση και εχανες το ρουτ εκτος και αν ειχες custom recovery...
Link to comment
Share on other sites

κυριοι ξαναγυρισα σε 20h με τον οδηγο που δινεται παραπανω θα ελεγα πως ειναι πανευκολος ξεκιναω να να στήσω το τηλ απο την αρχη και ελπιζω να ηταν της 20t το θεμα με τα λαγκαρισματα αν και το εχω 3 μηνες χωρις κανενα θεμα ενα φορματ παντα κανει καλο!!

 

και να προσθεσω πως απο τα αρχεια της καρτας sd δεν εχασα τιποτα ολα τα αρχεια ειναι κανονικα μεσα και εκανα clean install οχι normal αυτο ειαι πολυ καλο αν και διαβασα στο λινκ πως τα χανεις ολα!!

Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλοι την 20t? Διαβασα ολα τα σχολια που γραφτηκαν. Καποια μικρα λαγκαρισματα.

Λετε να το αφησω λιγο ετσι η να τη βαλω;

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλοι την 20t? Διαβασα ολα τα σχολια που γραφτηκαν. Καποια μικρα λαγκαρισματα.

Λετε να το αφησω λιγο ετσι η να τη βαλω;

 

Εγώ με την 20t διαφορά δεν έχω δει με τις παλιές rom.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αλλοι την 20t? Διαβασα ολα τα σχολια που γραφτηκαν. Καποια μικρα λαγκαρισματα.

Λετε να το αφησω λιγο ετσι η να τη βαλω;

 

εγω λεω οχι αδερφε ειναι για κατι χαζα θεματα ασφαλειας της google που γραψαμε παραπανω μολις έστησα ξανα το τηλ με την 20h και δεν σκαλωνει πουθενα τζαμπα εφαγα τα μουτρα μου βεβαια ο καθενας εχει την αποψη του αλλα εγω τοσο καιρο χαιρομουνα για το τηλ μου οτι δεν αντιμετωπιζει τιποτα και να εφαγα ταλαιπορια!!!

 

Μια απορια ρε μαγκιες πως μπορω βρω τους κωδικους του wifi που ειχα απο το google???μονο αυτους ομως οχι γενικο συγχρονισμό

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 20t διαφορά δεν έχω δει με τις παλιές rom.

Εννοεις οτι δεν εχεις κολληματα;

εγω λεω οχι αδερφε ειναι για κατι χαζα θεματα ασφαλειας της google που γραψαμε παραπανω μολις έστησα ξανα το τηλ με την 20h και δεν σκαλωνει πουθενα τζαμπα εφαγα τα μουτρα μου βεβαια ο καθενας εχει την αποψη του αλλα εγω τοσο καιρο χαιρομουνα για το τηλ μου οτι δεν αντιμετωπιζει τιποτα και να εφαγα ταλαιπορια!!!

 

Μια απορια ρε μαγκιες πως μπορω βρω τους κωδικους του wifi που ειχα απο το google???μονο αυτους ομως οχι γενικο συγχρονισμό

Κοιτα εγω κραταω τακτικα back και του laucher μου και γενικα του τηλεφωνου μεσω το lg back up. Θα το ψαξω και σε ξενα σαιτ και θα δω.

 

Ευχαριστω και τους δυο σας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι δεν εχεις κολληματα;

 

Κοιτα εγω κραταω τακτικα back και του laucher μου και γενικα του τηλεφωνου μεσω το lg back up. Θα το ψαξω και σε ξενα σαιτ και θα δω.

 

Ευχαριστω και τους δυο σας.

 

και γω κραταω αδερφε ειχα back up με την 20h πηρα την 20t και λεω νταξει θα γυρισω στην παλια αν βγαλει σκαλωματα αλλα μπαααααααααααααααα σε γυρναει τα παντα οπως τα ειχες στο back up και εισαι ακομα στην 20t!!!!γιατι ειναι firmware update και την πατησα σαν πρωταρης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...