Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο σακουλάκι της μπαταρίας να έχει ένα μπλε αυτοκόλλητο "παραβιασμένο" και από πάνω ένα τύπου ζελοτέιπ
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν καταλαβαίνω όμως γιατί στο σακουλάκι της μπαταρίας να έχει ένα μπλε αυτοκόλλητο "παραβιασμένο" και από πάνω ένα τύπου ζελοτέιπ

Για ψαξου φιλε μου γιατι μαλλον κανενα δειγματισμενο η μεταχειρισμενο σου πασαραν... 409 παρτιδα εχω εγω που το πηρα πριν αρκετους μηνες. Οκτωβρη/Νοεμβρη νομιζω, καπου εκει. Λιγο παραξενο να εχουν ξεμείνει κομματια απο τοτε. Επισης, αυτο που γραφεις για την μπαταρια με το ζελοτειπ μαλλον θα πρεπει να σε ανησυχουν ακομη περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

τώρα τι κάνω είναι το θέμα... είδα unboxing στο youtube και έκανε πολύ ώρα το πρώτο μπουταρισμα σε μένα να έκανε 30 - 35 δευτερόλεπτα? το πας πίσω?? και με τι δικαιολογία?

 

ναι η μπαταρία έχει ΔΥΟ μπλε κομενα ζελοτειπ ( οσο και να προσπαθησαν να το βαλουν το ενα πανω στο αλλο εγω τα ειδα ) και πανω σε αυτα ενα ματ ζελοτειπ

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Δεν μου εχει τυχει ποτε κατι αναλογο. Μαλλον θα πηγαινα στο μαγαζι με το κουτι, θα του το ετριβα στη μαπα και θα του 'λεγα "Τι μου 'δωσες εδω ρε μλκα; Το κινητο της γυναικας σου...;;;" λολολολ
Link to comment
Share on other sites

τώρα τι κάνω είναι το θέμα... είδα unboxing στο youtube και έκανε πολύ ώρα το πρώτο μπουταρισμα σε μένα να έκανε 30 - 35 δευτερόλεπτα? το πας πίσω?? και με τι δικαιολογία?

 

ναι η μπαταρία έχει ΔΥΟ μπλε κομενα ζελοτειπ ( οσο και να προσπαθησαν να το βαλουν το ενα πανω στο αλλο εγω τα ειδα ) και πανω σε αυτα ενα ματ ζελοτειπ

 

Φίλε κι εμένα 409 είναι από Οκτώβριο εκτός από τη ζελατίνα της μπαταρίας τι εντύπωση σου δείχνει το κινητό έχει τα πλαστικά του όλα περιμετρικά καθώς εμπρός και πίσω;

Η στάθμη της μπαταρίας ήταν πλήρης λογικά δεν πρέπει να είναι πόσο μάλλον μετά από τόσο μεγάλο διάστημα στην αποθήκη!

Όταν ξεκίνησε τι σου έβγαλε κανονικά τις οθόνες για λογαριασμό;

Στη περιοχή περιμετρικά της υποδοχής για το φορτιστή υπάρχουν σημάδια;

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιπλέον υπάρχουν πλαστικά στη περιοχή της κάμερας και του on/off volume up/down αν και δεν τα βγάζει κάποιος που απλά βλέπει το κινητό.

 

Το ερώτημα γιατί τόσο παλιά παρτίδα πως να απαντηθεί από τον καταναλωτή.

Ίσως με επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτά στο power button και στο volume υπάρχουν όπως και γύρω γύρω. .. Όταν άνοιξε μου έβγαλε αμέσως χώρα Ελλάδα ( ενώ όταν ανοίγει βγάζει το logo της lg power by Android δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει ) μετά δείχνει μία εικόνα κόκκινη και λέει SFR και ανοίγει. .. το σεταρα οκ μια χαρά. .. η μπαταρία ήταν στο 40-45% αλλά μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι επειδή έχουν διαγραφεί κάποιες εφαρμογές από την επαναφορά αποδεκτητε κάποιους όρους για να εγκαταστηθουν ξανά κάτι τέτοιο. .. εγκατασταθηκε το Lg back up

Δεν τα έχω πειράξει φορτιστή και ακουστικά ούτε τα αυτοκόλλητα μόνο το μπροστά το οποίο το βάζω μια χαρά πάλι στη θέση του... τι λέτε να κάνω να απαιτήσω να μου δώσουν άλλη ή τα λεφτά μου πίσω? ?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μάθω πως αντιγράφω τις επαφές του κινητού μου στο gmail μου;;; Ρωτάω γιατί έπαθα μια ζημιά νωρίτερα και έχασα όλες τις επαφές μου.

 

Κατέβασε τη περιοχή των ειδοποιήσεων και πάτα παρατεταμένα το συγχρονισμό ή πήγαινε από τις ρυθμίσεις εκεί που λέει λογαριασμοί και συγχρονισμός επέλεξε το google και το email σου μετά είναι κατανοητά τα περισσότερα νομίζω επαφές, στοιχεία ατόμων και gmail να είναι επιλεγμένα.

Δεν θυμάμαι να είχα επιλέξει κάτι άλλο εκτός από αυτά.

Από τις επαφές του τηλεφώνου βλέπεις που είναι στη sim card στο τηλέφωνο στο λογαριασμό google, εδώ τα μπερδεύω λίγο, καλύτερα αν δεν είσαι σίγουρος σε κατάστημα κινητής κάποιος να σου το ετοιμάσει για να μη πάθεις χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Κοκκινη οθονη με SFR??? wtf? και "εφαρμογες που εχουν διαγραφει μετα απο επαναφορα";;; Ελα, 'νταξει... Πηγαινε το στον απατεωνα asap και ζητα τα λεφτα σου πισω. Ποιο μαγαζι ειναι να ξερουμε;
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτά στο power button και στο volume υπάρχουν όπως και γύρω γύρω. .. Όταν άνοιξε μου έβγαλε αμέσως χώρα Ελλάδα ( ενώ όταν ανοίγει βγάζει το logo της lg power by Android δεν θυμάμαι ακριβώς τι λέει ) μετά δείχνει μία εικόνα κόκκινη και λέει SFR και ανοίγει. .. το σεταρα οκ μια χαρά. .. η μπαταρία ήταν στο 40-45% αλλά μου έβγαλε μία ειδοποίηση ότι επειδή έχουν διαγραφεί κάποιες εφαρμογές από την επαναφορά αποδεκτητε κάποιους όρους για να εγκαταστηθουν ξανά κάτι τέτοιο. .. εγκατασταθηκε το Lg back up

Δεν τα έχω πειράξει φορτιστή και ακουστικά ούτε τα αυτοκόλλητα μόνο το μπροστά το οποίο το βάζω μια χαρά πάλι στη θέση του... τι λέτε να κάνω να απαιτήσω να μου δώσουν άλλη ή τα λεφτά μου πίσω? ?

 

Ε αφού του πέρασες λογαριασμό κάνε μια αναβάθμιση OS με Lollipop και θα είσαι μια χαρά.

Ελπίζω να είναι το μεγάλο με τα 3gb ram αν όχι είναι μια καλή δικαιολογία για τον εαυτό σου να το αντικαταστήσεις με νεότερο και περισσότερη υποσχόμενη μελλοντικά συσκευή.

Όλα θα πάνε καλά.

Όπως και να έχει καλορίζικο.

Πρόσεχε τα χέρια σου πέφτει εύκολα χωρίς πολλή σκέψη.

Πάντως η 409 παρτίδα δεν έβγαλε προβλήματα από όσο διαβάζω μέσα στο myphone.gr και προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις viber να σου στείλω να το δεις το έχω τραβήξει βίντεο και κάποιες φωτογραφίες φυσικά. .. http://e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=614745
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Έχεις viber να σου στείλω να το δεις το έχω τραβήξει βίντεο και κάποιες φωτογραφίες φυσικά. .. http://e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=614745

 

No Viber αλλά μπορείς να ανεβάζεις εικόνα εδώ χρησιμοποιώντας το εικονίδιο προσθήκη εικόνας και επιλέγεις μία από τον υπολογιστή σου ή περισσότερες.

Από το e-deal.gr το πήρες;

Είναι το 16gb;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχει ενημέρωση λογισμικού αλλά δεν είναι θα την κάνω ακόμα. .. Θέλω να δω τι θα κάνω σκέφτομαι να πάω από κει αύριο... αλλά ζητάς τα λεφτά ή αντί κατάσταση
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 16gb ήθελα :-/

Μου ζητάει διεύθυνση http:/

 

Το κινητό σου είναι από εταιρεία κινητής sfr, κατάστημα που το πήρες;

Αυτό με τη διεύθυνση τι είναι γιατί σου ζητάει ίσως κανένα applications της sfr κάτι τέτοιο.

Σε τι τιμή το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από skroutzomagazo στα 329 ενώ εχθές που πήρα τηλ είχε 321 μέσα σε ούτε 24 ώρες ανέβηκε 8 ευρώ αλλά λέω Εντάξει δεν γ@μ... ήταν κοντά στη περιοχή που μένω που να τρέχω τώρα? ?? Οπότε το προχώρησα. .. έδωσα το link του μαγαζιού

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://postimg.org/image/6qs9pqqih/

 

http://postimg.org/image/5lerxk5b5/

Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από skroutzomagazo στα 329 ενώ εχθές που πήρα τηλ είχε 321 μέσα σε ούτε 24 ώρες ανέβηκε 8 ευρώ αλλά λέω Εντάξει δεν γ@μ... ήταν κοντά στη περιοχή που μένω που να τρέχω τώρα? ?? Οπότε το προχώρησα. .. έδωσα το link του μαγαζιού

 

Σκέψου καλά το παρακάτω... αν είναι να το κρατήσεις καιρό πήγαινε και με πρόφαση την παλαιότητα πάρε το μεγαλύτερο έχει 50% μεγαλύτερη μνήμη ram και είναι χρήσιμη όσο βαραίνουν οι εφαρμογές, κόψε από τη κάρτα προσωρινά βάζεις αργότερα κάρτα θα ακουμπήσεις στη μεγαλύτερη χωρητικότητα 32gb αρχικά αξίζει κάθε ευρώ το μεγαλύτερο - έχω το 16gb και δεν σκοπεύω να το κρατήσω αρκετά στο γράφω αυτό βάση της δική μου πείρας.

Α και πριν το πας κάνε ένα hard reset αφού έβαλες λογαριασμό για να γίνει και πάλι σαν καινούργιο!!!

Σαν δικαιολογία θα παίξεις με τη παλαιότητα καλύτερη δικαιολογία αυτή από το σακουλάκι και ότι παντού διαβάζεις για Lollipop στα σημερινά κινητά που αγοράζουν, βάλε και την εντοπιότητα στη μέση τι να πω ίσως πιάσουν οι δικαιολογίες.

Αρχικά σου είπε ότι το κινητό θα είναι brended κινητής του εξωτερικού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπα ναι το αναφέρει είναι EU για το brended.

Αλλά δε βλέπω να έχει το μεγαλύτερό του.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι για κοπέλα οπότε πιστεύω τα 2gb της είναι υπέρ αρκετά. .. Εγώ θα πάω για note 4-5 θα δείξει. ... το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό το SFR γιατί έκατσα και είδα και unboxing ελληνικό και δεν δείχνει κάτι τέτοιο. .. είναι το D855 δεν αντιλέγω αλλά είμαι σκαλωμενος θέλω τα πράγματα που περνώ να είναι καινούργια όχι χρησιμοποιημενα

δες τα link που έδωσα θα δώσω και άλλο να δεις αυτό το SFR

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ σε έχω

 

http://postimg.org/image/n8argyc5v/

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι για κοπέλα οπότε πιστεύω τα 2gb της είναι υπέρ αρκετά. .. Εγώ θα πάω για note 4-5 θα δείξει. ... το θέμα είναι ότι δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό το SFR γιατί έκατσα και είδα και unboxing ελληνικό και δεν δείχνει κάτι τέτοιο. .. είναι το D855 δεν αντιλέγω αλλά είμαι σκαλωμενος θέλω τα πράγματα που περνώ να είναι καινούργια όχι χρησιμοποιημενα

δες τα link που έδωσα θα δώσω και άλλο να δεις αυτό το SFR

 

https://en.wikipedia.org/wiki/SFR

http://www.sfr.fr/

Είναι από Γαλλική εταιρία τηλεπικοινωνιών.

Λογικά θα υπάρχουν και εφαρμογές της εταιρίας αυτής μέσα στο κινητό που δεν βγαίνουν χωρίς root.

Συμπέρασμα αν σου κάνει η χωρητικότητα κάτσε όπως είσαι για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. .. λες ε?? Το ψιλό σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι Γαλλικό από το ok Google ήταν στη γαλλική γλώσσα
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. .. λες ε?? Το ψιλό σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι Γαλλικό από το ok Google ήταν στη γαλλική γλώσσα

 

Και όπως έγραψα παραπάνω το αναφέρει σαν EU το κατάστημα όποτε δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ θα είσαι off στη περίπτωση αυτή.

Μέσα πρέπει να είχε και τη sim κάρτα της εταιρίας παρακαλώ το γράφει στη συσκευασία με έντονα γράμματα, όπως καταλαβαίνεις την έχουν αφαιρέσει και σωστά έπραξαν κατά τη γνώμη μου.

 

Συμπέρασμα μείνε όπως είσαι και βάλε το γλειφιτζούρι στο δωράκι είναι και κόκκινο.

Καλορίζικο και πάλι

Καληνύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και Χίλια συγγνώμη για την αναστάτωση. ... Απλά ανησύχησα όπως καταλαβαινετε... καλό βράδυ

 

Που βλέπω την ram?? Πόσο έχει ελεύθερη

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά και Χίλια συγγνώμη για την αναστάτωση. ... Απλά ανησύχησα όπως καταλαβαινετε... καλό βράδυ

 

Που βλέπω την ram?? Πόσο έχει ελεύθερη

Ρυθμίσεις-γενικές - εφαρμογές - και πας εκεί που λέει λειτουργία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...