Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας . Μια ερώτηση ακόμα εαν δεν σας ενοχλώ... Έχει αρχίσει και μου βγαζει ένα μνμ Δυστυχως ρυθμίσεις εχουν τερματιστεί αλλα δεν εχω βρει που αναφέρεται... Το έχει δημιουργήσει κάποια εφαρμογή αυτό το πρόβλημα? Έχει παρουσιαστεί και σε κανέναν άλλο ;

Ειναι γνωστο θεματακι... Μην δινεις σημασια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε καποιες εφαρμογες οπως gazzeta κλπ για νεα ή γενικοτερα οι εφαρμογες με αρθρα μου εμφανιζει πολυ μικρη γραμματοσειρα πρακτικα αδιαβαστη...Και ενω σε καποιες υπαρχει η δυνατοτητα να την μεγαλωσεις σε αλλες δεν γινεται, καθιστωντας την εφαρμογη αχρηστη(π.χ. kingbet)...Εχει τυχει και σε αλλους;Υπαρχει καποια λυση;;;
Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εφαρμογες οπως gazzeta κλπ για νεα ή γενικοτερα οι εφαρμογες με αρθρα μου εμφανιζει πολυ μικρη γραμματοσειρα πρακτικα αδιαβαστη...Και ενω σε καποιες υπαρχει η δυνατοτητα να την μεγαλωσεις σε αλλες δεν γινεται, καθιστωντας την εφαρμογη αχρηστη(π.χ. kingbet)...Εχει τυχει και σε αλλους;Υπαρχει καποια λυση;;;

 

Το Gazzeta έχει 2 θέματα, το 1 αυτό με τα μικρά γράμματα αλλά λύνεται εύκολα, απλά πατάς το κουμπάκι και μεγαλώνουν, και το 2ο είναι άμα έχεις ανοικτή την εφαρμογή μπεις μετά ΦΒ ξέρω γω, κάνεις 2-3 άλλα και το επαναφέρεις κρασάρει. Ο τρόπος που βρήκα είναι να την σβήνω από την ραμ και να την ξεκινώ από την αρχή (όχι να την αφαιρώ και να την βάζω, ελπίζω να γίνομαι κατανοητός). Το πρόβλημα πάντως είναι της εφαρμογής και όχι του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες εφαρμογες οπως gazzeta κλπ για νεα ή γενικοτερα οι εφαρμογες με αρθρα μου εμφανιζει πολυ μικρη γραμματοσειρα πρακτικα αδιαβαστη...Και ενω σε καποιες υπαρχει η δυνατοτητα να την μεγαλωσεις σε αλλες δεν γινεται, καθιστωντας την εφαρμογη αχρηστη(π.χ. kingbet)...Εχει τυχει και σε αλλους;Υπαρχει καποια λυση;;;

Απο που μπαινεις; Εγω εβαλα το opera και σε πολλα site κανει resize τη γραμματοσειρα και τη προσαρμοζει για την οθονη μας, και διαβαζεται παρα πολυ ευχαριστα. Ριξε του μια ματια, ισως σε βολεψει. Το πολυ πολυ το σβηνεις αν δεν σου κανει.

Ααα λες για εφαρμογη, σορυ τωρα το ειδα. Και παλι, δικομασε να μπεις απο καποιο browser, πχ τον opera, η τεσπα οποιον σε βολευει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το ξυπνητηρι κτυπαει οταν ειναι κλειστο το κινητο; Εβαλα ενα για δοκιμη αλλα δεν κτυπησε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Χρησιμοποιω το Google Calendar στον υπολογιστη μου αλλα στο κινητο δεν μπορω να συγχρονισω την default εφαρμογη(calendar) με το google account. Μηπως ξερετε πως γινεται να το λυσω αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση είσαι τώρα v20h? Κάνε μια επαναφορά ναι

 

V20i.

Το έκανα και έστρωσε χαρακτήρα.

Ούτε ζεστενεται πλέον ούτε κολλάει...

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Οχι σε κανενα android δεν χτυπαει... Μονο στα νοκια 3330 και 8210 που ειχα χτυπουσε χαχα....

Κι όμως, σε μερικά, πολύ λίγα, χτυπάει.. Νομίζω στο Hero ή Hero2 και στο Umo Zero. Αλλά το πιο πιθανό είναι σε όσα χτυπάει να μη σβηνουν εντελώς στην πραγματικότητα (και τα παλιά Nokia).

 

Καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Χρησιμοποιω το Google Calendar στον υπολογιστη μου αλλα στο κινητο δεν μπορω να συγχρονισω την default εφαρμογη(calendar) με το google account. Μηπως ξερετε πως γινεται να το λυσω αυτο το προβλημα?

 

Εμένα το Calendar συγχρονίζει αυτόματα, αρκεί να έχεις κάνει login και στο κινητό με τον ίδιο λογ/μο. Δες στα accounts του κινητού, θα έχεις διαφορετικό σίγουρα, δε μπορεί.

 

Λοιπόν, έβαλα ένα σκληρό με otg cable χωρίς επιπλέον ρεύμα και μου έβγαλε μνμ ότι δεν μπορεί να τον διαβάσει γιατί είναι σε NTFS. Περίεργο γιατί σε exFAT ο ίδιος σκληρός δε βγάζει τίποτα χωρίς να παίρνει ρεύμα.

Edited by limna99
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Εχω παρατηρησει σε δυο G3 στις ακρες της οθονης το λευκό χρώμα να το δειχνει πιο κιτρινο και το μαυρο να φαίνεται σαν μπλε...γιατι θελω να το παρω και μ' αυτο που ειδα ειμαι καπως μπερδεμςνος. Δεν εχω διαβασει καπου για τετοιο προβλημα και θελω να ξερω αν οντως η οθονη ειναι τοσο ευαίσθητη...ξερει καποιος;;;
Addicted to Technology :wink:
Link to comment
Share on other sites

V20i.

Το έκανα και έστρωσε χαρακτήρα.

Ούτε ζεστενεται πλέον ούτε κολλάει...

ΟΤΑ σου ήρθε η v20i???

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση. Εχω παρατηρησει σε δυο G3 στις ακρες της οθονης το λευκό χρώμα να το δειχνει πιο κιτρινο και το μαυρο να φαίνεται σαν μπλε...γιατι θελω να το παρω και μ' αυτο που ειδα ειμαι καπως μπερδεμςνος. Δεν εχω διαβασει καπου για τετοιο προβλημα και θελω να ξερω αν οντως η οθονη ειναι τοσο ευαίσθητη...ξερει καποιος;;;

 

Για το μαύρο όπου φαίνεται λίγο μπλε σκούρο στο απόλυτο σκοτάδι και με τη μέγιστη φωτεινότητα του κινητου, δε μου φαίνεται παράλογο διότι είναι κοινό ελάττωμα των ips panel. Εάν όμως εμφανίζει κίτρινες κηλίδες, τότε έχει πρόβλημα το panel των συγκεκριμένων συσκευών.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θελω να κανω μια ερωτηση. Χρησιμοποιω το Google Calendar στον υπολογιστη μου αλλα στο κινητο δεν μπορω να συγχρονισω την default εφαρμογη(calendar) με το google account. Μηπως ξερετε πως γινεται να το λυσω αυτο το προβλημα?

 

Κατέβασε το Google calendar από το play store

Link to comment
Share on other sites

V20i.

Το έκανα και έστρωσε χαρακτήρα.

Ούτε ζεστενεται πλέον ούτε κολλάει...

Απο ποια χωρα ειναι το κινητο σου φιλε μου; UK? Εκει εχει αρχισει ΟΤΑ εδω και καποιες μερες... Ολοι λενε οτι δεν κολλαει πλεον το κινητο αλλα καποιος ανεφερε ενα προβλημα με το Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε κανενα android δεν χτυπαει... Μονο στα νοκια 3330 και 8210 που ειχα χτυπουσε χαχα....

 

Στα κινητά της XIAOMI χτυπάει κανονικά, και όταν είναι κλειστή η συσκευή :cool:

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ σου ήρθε η v20i???

 

Ναι έχει 3 μέρες. Άλλαξε το μενού επεξεργασίας στης φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο ποια χωρα ειναι το κινητο σου φιλε μου; UK? Εκει εχει αρχισει ΟΤΑ εδω και καποιες μερες... Ολοι λενε οτι δεν κολλαει πλεον το κινητο αλλα καποιος ανεφερε ενα προβλημα με το Bluetooth

 

Θα σε γελασω. Από skroutz το πήρα πριν κάτι μήνες στα 320€ σε χρυσό. Μάλλον από Αγγλία θα είναι για να λες εκεί πήραν. Που μπορώ να δώ χώρα προέλευσης;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Η απο το κουτι η κατεβαζεις το lg phone from απο το playstore

Ο φορτιστης σου εχει αγγλικη μπριζα;

 

Όχι κανονική. Μαύρος είναι.

Provider name: united kindom.

Αρα αγγλικό.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Στα κινητά της XIAOMI χτυπάει κανονικά, και όταν είναι κλειστή η συσκευή :cool:

Μολις το δοκιμασα σε xiaomi redmi note 4g και δεν χτυπησε... Ειναι με τη multi rom που ηρθε απο κινα και οχι την Ελληνικη.

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανονική. Μαύρος είναι.

Provider name: united kindom.

Αρα αγγλικό.

 

Μια χαρά ο εγγλέζος! άντε και στα δικά μας σιγά σιγά! :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ο εγγλέζος! άντε και στα δικά μας σιγά σιγά! :D

Θα τη πάρουμε εμείς; Ή μήπως τη προσπεράσει για να δώσει απευθείας την 5.1.1;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Θα τη πάρουμε εμείς; Ή μήπως τη προσπεράσει για να δώσει απευθείας την 5.1.1;

 

Γιατί να μην την πάρουμε...? Νομίζω θα την πάρουμε και μετά θα πάρουμε την 5.1 ή 5.1.1... θεωρητικά εφόσον μιλάμε για ευρωπαικά μοντέλα θα πάρουν και τις ίδιες αναβαθμίσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην την πάρουμε...? Νομίζω θα την πάρουμε και μετά θα πάρουμε την 5.1 ή 5.1.1... θεωρητικά εφόσον μιλάμε για ευρωπαικά μοντέλα θα πάρουν και τις ίδιες αναβαθμίσεις

 

Άμα πάρουμε την 5.1 θα πάρουμε και τίποτα από το G4; Όπως για παράδειγμα της επιλογές που έχει στην κάμερα και κάποιες εφαρμογές;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρουμε την 5.1 θα πάρουμε και τίποτα από το G4; Όπως για παράδειγμα της επιλογές που έχει στην κάμερα και κάποιες εφαρμογές;

 

δύσκολα θα μας δώσουν τις ρυθμίσεις της κάμερας του g4 γιατί μετά ποιος απο αυτούς που έχουν το g3 θα πάρουν το g4? αν θες περισσότερες ρυθμισεις στην κάμερα πάντως μπορεις να κατεβάσεις το xcam

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άμα πάρουμε την 5.1 θα πάρουμε και τίποτα από το G4; Όπως για παράδειγμα της επιλογές που έχει στην κάμερα και κάποιες εφαρμογές;

Αν κρίνω από το flex 2 που από εχθές ξεκίνησε να παίρνει την 5.1.1 αλλά χωρίς αλλαγές στο ui, δε νομίζω να πάρουμε ui από g4.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Εγω ελπιζω οτι το g3 δεν παιρνει ακομα 5.1 γιατι θα παρει το ui του g4... Δεν ειναι λογικο το g3 s να τρεχει 5.1(οι χρηστες εχουν πολλα παραπονα) και το g3 5.0.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...