Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τακη-το Note4 το εχει ο αδερφος μου.

δεν θα μπω σε λεπτομερεις αλλων χαρακτηριστικων Vs,παρα μονο οθονη και καμερα,που δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

στο Note4 η amoled δινει ρεστα.μονο και μονο που το μαυρο ειναι μαυρο,φτανει...απο εκει ξεκινανε ολα τα display,ειτε ειναι τηλεορασης,ειτε ειναι κινητου,ειτε ειναι tablet.εαν δεν υπαρχει σωστο και πυκνο μαυρο,εχεις χασει ενα 30% στην εικονα σου.

η δε καμερα,εχω την εντυπωση οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε smartphone.επισης παρα την τεραστια επεξεργαστικη του ισχυει και την χορταστικη 5.7 ιντσων οθονη του,

σουβλακια δεν ψηνεις σιγουρα στην πλατη του,οσο και να το ζορισεις.

νομιζω οτι η Lg εκανε ενα πολυ μεγαλο λαθος με το g4,φορτωνοντας του μια αχορταγη οθονη πλαισιωμενη με κατωτερο των περιστασεων hardware.

 

Εχεις απολυτα δικιο.Ας ελπισουμε στο G4 να εχουν δει και διορθωσει το θεμα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχεις απολυτα δικιο.Ας ελπισουμε στο G4 να εχουν δει και διορθωσει το θεμα...

 

η αλλαγη του g4 με Snapdragon 808,θα του δωσει πολλους ποντους.

πρεπει να δωθει ομως προσοχη και στο πανελακι.γιατι καλα τα Ips αλλα δεν τα θελουμε για φακο..

στην τελικη,εαν θελει να βαζει Ips στα τηλεφωνα της και να τα ονομαζει hiend,ας παρει συμβουλες απο την apple που στα τηλεφωνα της,

τετοιες αιμορραγιες,δεν υπαρχουν...

Link to comment
Share on other sites

Τακη-το Note4 το εχει ο αδερφος μου.

δεν θα μπω σε λεπτομερεις αλλων χαρακτηριστικων Vs,παρα μονο οθονη και καμερα,που δεν τιθεται θεμα συγκρισης.

στο Note4 η amoled δινει ρεστα.μονο και μονο που το μαυρο ειναι μαυρο,φτανει...απο εκει ξεκινανε ολα τα display,ειτε ειναι τηλεορασης,ειτε ειναι κινητου,ειτε ειναι tablet.εαν δεν υπαρχει σωστο και πυκνο μαυρο,εχεις χασει ενα 30% στην εικονα σου.

η δε καμερα,εχω την εντυπωση οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε smartphone.επισης παρα την τεραστια επεξεργαστικη του ισχυει και την χορταστικη 5.7 ιντσων οθονη του,σουβλακια δεν ψηνεις σιγουρα στην πλατη του,οσο και να το ζορισεις.

νομιζω οτι η Lg εκανε ενα πολυ μεγαλο λαθος με το g3,φορτωνοντας του μια αχορταγη οθονη πλαισιωμενη με κατωτερο των περιστασεων hardware.

 

Ουτε στο g3 ψηνεις σουβλακια με στοκ rom... Οτι παραπωνα εχω κανει οφειλονται σε custom rom testing.... Καλο το note 4 αλλα αρκετα περισσοτερα χρηματα και μεγεθος αισθητα πιο μεγαλο... Για μενα τουλαχιστον (ο καθε ενας εχει διαφορετικη αποψη) δεν αξιζει να δωσεις περισσοτερα χρηματα για note 4) και να μην παρεις g3 επειδη το 4αρι ανοιγει ενα δέκατο του δευτερολεπτου πιο γρηγορα το fb και εχει πολυ καλη καμερα( και του g3 αριστη ειναι)... Ασε που το note εχει knox και μπορει να πασχει και καμια φορα απο burn in.... Αυτα απο εμενα...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ουτε στο g3 ψηνεις σουβλακια με στοκ rom... Οτι παραπωνα εχω κανει οφειλονται σε custom rom testing.... Καλο το note 4 αλλα αρκετα περισσοτερα χρηματα και μεγεθος αισθητα πιο μεγαλο... Για μενα τουλαχιστον (ο καθε ενας εχει διαφορετικη αποψη) δεν αξιζει να δωσεις περισσοτερα χρηματα για note 4) και να μην παρεις g3 επειδη το 4αρι ανοιγει ενα δέκατο του δευτερολεπτου πιο γρηγορα το fb και εχει πολυ καλη καμερα( και του g3 αριστη ειναι)... Ασε που το note εχει knox και μπορει να πασχει και καμια φορα απο burn in.... Αυτα απο εμενα...

 

προσωπικα δεν το βολευομαι το note4 και επισης δεν μπορω να διαθεσω 550 ευρω για να το αποκτησω.

οπως και να εχει μιλαμε για διαφορετικες κατηγοριες κινητων,στην οποια Hiend-κατ`εμε τουλαχιστον-δεν εχει προχωρησει η Lg.

ενα vs Με το s5 ειναι πιο δικαιο και στην ιδια κατηγορια.το Note 4 ειναι μια κατηγορια μονο του.

δες τιμη Note3.430 ευροπουλα τηλεφωνο 2 χρονων.και απο ποια?απο την samsung που ριχνει τις τιμες της για πλακα....

 

 

******

αυτο το καψιμο στην πλατη του τηλεφωνου φιλε,δεν το εχω ματα -συναντησει..(οπως λενε και στο χωριο μου..)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ρώτησα για να αλλάξω το note 3 άλλο το ένα τηλέφωνο άλλο το άλλο μην τα μπλεκουμε!

 

Edit :άσχετο αλλά επειδή κάνω αναβαθμιση το g2 σε lollipop τώρα ξέρει κανείς αν παίρνει και το ui του g3?

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ ρώτησα για να αλλάξω το note 3 άλλο το ένα τηλέφωνο άλλο το άλλο μην τα μπλεκουμε!

 

Edit :άσχετο αλλά επειδή κάνω αναβαθμιση το g2 σε lollipop τώρα ξέρει κανείς αν παίρνει και το ui του g3?

 

ναι βρε-κουβεντα να γινεται...

εχω δει και τα 2 στον αδερφομου(3&4)και εχω ασχοληθει αρκετα μαζι τους.

εαν δωσεις σε καλη τιμη το note3(300 ευρω περιπου)νομιζω οτι αξιζει το Note4.

 

και το ληγω εδω γιατι φυγαμε αρκετα εκτος θεματος...:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που του ξαναπερασα την ρομ,δεν το κανει αυτο με την sd.αυτο το παρακολουθω..

βλεπω τωρα,οτι την ωρα που παω να ανεβασω στο τερμα την φωτεινοτητα(ειτε με αυτοματο τσεκαρισμενο ειτε μανιουαλ )δεν με αφηνει να την τερματισω λογω λεει θερμοκρασιας.τι ειναι αυτο παλι...?!?!το τηλεφωνο δεν ειναι πολυ ζεστο..

 

μετα απο λιγο με αφησε να το τερματισω.τρελα....!!!!1:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια!!!Θελω να κανω μια ερωτηση.Θελω να βαλω μεσα το xposed framework αλλα διαβαζω οτι μετα την εγκατασταση του εχουν θεμα μερικα widgets(οπως του καιρου και αλλα),δεν λειτουργει το quick circle αλλα κ διαφορα αλλα.Ψαχνω να βρω να το κανω install χωρις recovery αλλα ματαιο.Μπηκα στο σιτε το official για να κανω dl to xposed και ενω εβαλα το apk εκανα install k μολις πατησα install framework μου εβγαλε οτι η εκδοση του επεξεργαστη μου δεν ειναι συμβατη,αν θελετε παραθετω και screenshot.Ξερει κνς που να εχει βαλει αν ειναι ολα κομπλε απο Bugs?
Link to comment
Share on other sites

 

τωρα που του ξαναπερασα την ρομ,δεν το κανει αυτο με την sd.αυτο το παρακολουθω..

βλεπω τωρα,οτι την ωρα που παω να ανεβασω στο τερμα την φωτεινοτητα(ειτε με αυτοματο τσεκαρισμενο ειτε μανιουαλ )δεν με αφηνει να την τερματισω λογω λεει θερμοκρασιας.τι ειναι αυτο παλι...?!?!το τηλεφωνο δεν ειναι πολυ ζεστο..

 

μετα απο λιγο με αφησε να το τερματισω.τρελα....!!!!1:wacko:

 

παλι τα ιδια.μετα απο επανεκινηση,χανει παλι την προεπιλογη της sd η καμερα.

πακεταρισμα και εφυγε..!εαν καταφερω και μου το κανει δεκτο για αλλαγη η Lg,και βγαινει πιστωτικο απο το καταστημα,θα παω..αλλου.

σορι για την αγανακτηση παιδια ,αλλα δεν μπορω να δουλεψω ετσι και ειναι η πρωτη φορα που συναντω τοσα θεματα σε τηλεφωνο.κριμα..

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε-κουβεντα να γινεται...

εχω δει και τα 2 στον αδερφομου(3&4)και εχω ασχοληθει αρκετα μαζι τους.

εαν δωσεις σε καλη τιμη το note3(300 ευρω περιπου)νομιζω οτι αξιζει το Note4.

 

και το ληγω εδω γιατι φυγαμε αρκετα εκτος θεματος...:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που του ξαναπερασα την ρομ,δεν το κανει αυτο με την sd.αυτο το παρακολουθω..

βλεπω τωρα,οτι την ωρα που παω να ανεβασω στο τερμα την φωτεινοτητα(ειτε με αυτοματο τσεκαρισμενο ειτε μανιουαλ )δεν με αφηνει να την τερματισω λογω λεει θερμοκρασιας.τι ειναι αυτο παλι...?!?!το τηλεφωνο δεν ειναι πολυ ζεστο..

 

μετα απο λιγο με αφησε να το τερματισω.τρελα....!!!!1:wacko:

Αυτο με τη φωτεινοτητα το κανει και ειναι ρυθμιση της lg... Πχ αν πας να παιξεις ενα παιχνιδι με 100% φωτεινοτητα μετα απο λιγο θα σου την κατεβασει αυτοματα στο 80%..

Επισης αν ειναι ηδη ζεστη σε αφηνει να την ανεβασεις μεχρι το 80%

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τη φωτεινοτητα το κανει και ειναι ρυθμιση της lg... Πχ αν πας να παιξει ενα παιχνιδι με 100% φωτεινοτητα μετα απο λιγο θα σου την κατρβασει αυτοματα στο 80%..

Επισης αν ειναι ηδη ζεστι σε αφηνει να την ανεβασεις μεχρι το 80%

 

οκ Αλεξη-εμαθα καινουργια πραγματα με την Lg.ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Edit :άσχετο αλλά επειδή κάνω αναβαθμιση το g2 σε lollipop τώρα ξέρει κανείς αν παίρνει και το ui του g3?

Ναι το παίρνει!!

Αν και φαντάζομαι τώρα το είδες πλέον...:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παίρνει!!

Αν και φαντάζομαι τώρα το είδες πλέον...:p

Ναι το είδα! :D ευχαριστώ πολύ!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οκ Αλεξη-εμαθα καινουργια πραγματα με την Lg.ευχαριστω..

 

Ολα τα lg το κανουν.... Το note 4 μπορει να μην ζεσταίνεται λογω τεχνολογιας οθονης... Εγω δεν θεωρω αυτα τα μυνηματα off topic μιας και κατευθύνουν τυχον αγοραστες....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα lg το κανουν.... Το note 4 μπορει να μην ζεσταίνεται λογω τεχνολογιας οθονης... Εγω δεν θεωρω αυτα τα μυνηματα off topic μιας και κατευθύνουν τυχον αγοραστες....

 

Τακη εχω φαει απιστευτο ξενερωμα..!!

εφαγα το πρωτο με την οθονη και εκει που ειπα "αντε δεν πειραζει..",σκαει και αυτο με την sd.

θα αρχισω τωρα να τρεχω στο καταστημα,παρτο,στειλτο και εγκριση για αλλαγη απο την Lg εαν και εφοσον.

εχω μια ελπιδα,μηπως γινει δεκτο για doa και μου βγαλουν πιστωτικο στο καταστημα αλλα χωρις δεσμευση για ιδια συσκευη(δεν ξερω εαν ειναι εφικτο)

εχω γραψει ενα σημειωματακι με τα θεματακια του τηλεφωνου και θα το στειλω πακετο.

εαν μου αρχισουν τα κινεζικα,θα το χαρισω και δεν προκειται να ξαναπαρω κατι αλλο εκτος απο samsung.τελος..:geek:

 

εδω και ποση ωρα,εχει μεινει ανοιχτη και η οθονη.εκλειισα,ανοιξα,εχει κολλησει..ε αι στο δ@ολ@..!!

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Τακη εχω φαει απιστευτο ξενερωμα..!!

εφαγα το πρωτο με την οθονη και εκει που ειπα "αντε δεν πειραζει..",σκαει και αυτο με την sd.

θα αρχισω τωρα να τρεχω στο καταστημα,παρτο,στειλτο και εγκριση για αλλαγη απο την Lg εαν και εφοσον.

εχω μια ελπιδα,μηπως γινει δεκτο για doa και μου βγαλουν πιστωτικο στο καταστημα αλλα χωρις δεσμευση για ιδια συσκευη(δεν ξερω εαν ειναι εφικτο)

εχω γραψει ενα σημειωματακι με τα θεματακια του τηλεφωνου και θα το στειλω πακετο.

εαν μου αρχισουν τα κινεζικα,θα το χαρισω και δεν προκειται να ξαναπαρω κατι αλλο εκτος απο samsung.τελος..:geek:

 

εδω και ποση ωρα,εχει μεινει ανοιχτη και η οθονη.εκλειισα,ανοιξα,εχει κολλησει..ε αι στο δ@ολ@..!!

 

Ενδεχομένως να έχεις πέσει και σε ελλατωματικη συσκευή...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αλανια!!!Θελω να κανω μια ερωτηση.Θελω να βαλω μεσα το xposed framework αλλα διαβαζω οτι μετα την εγκατασταση του εχουν θεμα μερικα widgets(οπως του καιρου και αλλα),δεν λειτουργει το quick circle αλλα κ διαφορα αλλα.Ψαχνω να βρω να το κανω install χωρις recovery αλλα ματαιο.Μπηκα στο σιτε το official για να κανω dl to xposed και ενω εβαλα το apk εκανα install k μολις πατησα install framework μου εβγαλε οτι η εκδοση του επεξεργαστη μου δεν ειναι συμβατη,αν θελετε παραθετω και screenshot.Ξερει κνς που να εχει βαλει αν ειναι ολα κομπλε απο Bugs?

 

Yπάρχει συγκεκριμένο τοπικ για τα θέματα αυτά, σκαλίσματα που απαιτούν root και άλλες rom, εδω μέσα δεν θα απαντώνται

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως να έχεις πέσει και σε ελλατωματικη συσκευή...

 

ξερω γω ρε συ Τακη.θα τους το παω και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει τυχει ποτε να εχετε αγγλικο πληκτρολογιο και να γραφει ελληνικα;; Το αλλαξα 3-4 φορες, εκλεισα ολες τις εφαρμογες αλλα τιποτα. Μπηκα και στις ρυθμισεις, ξανασεταρα τις γλωσσες του πληκτρολογιου αλλα τιποτα. Ειναι καποιο μπαγκ;[ATTACH]60909[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας εχει τυχει ποτε να εχετε αγγλικο πληκτρολογιο και να γραφει ελληνικα;; Το αλλαξα 3-4 φορες, εκλεισα ολες τις εφαρμογες αλλα τιποτα. Μπηκα και στις ρυθμισεις, ξανασεταρα τις γλωσσες του πληκτρολογιου αλλα τιποτα. Ειναι καποιο μπαγκ;[ATTACH]60909[/ATTACH]

?? Της lg το default χρησιμοποιείς? Εμένα δεν μου έχει τύχει αλλά το χρησιμοποίησα πολύ λίγο το μαμά έχω βάλει SwiftKey και σωθηκα γιατί μου κόλλαγε το default

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ντιφουλτ. Σορυ αλλα δεν μπορω να γραψω αγγλικα. Μου το ξαναεκανε μια φορα αλλα ξεκολλησε μεσα σε δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ντιφουλτ. Σορυ αλλα δεν μπορω να γραψω αγγλικα. Μου το ξαναεκανε μια φορα αλλα ξεκολλησε μεσα σε δευτερολεπτα.

Έκανες κανένα restart? Βασικά δεν ξέρω αν παίρνει update το πληκτρολόγιο από κέντρο ενημερωσεων της lg μήπως πρέπει να κάνεις από εκεί καμία ενημέρωση. Ειδάλλως Factory reset που για μένα είναι βλακεια να κάνεις για το πληκτρολόγιο. Γνώμη μου είναι να κατεβάσεις ένα άλλο πληκτρολόγιο πχ SwiftKey είναι κλασεις καλύτερο από το default και θα γλυτώσεις και το Factory reset σε περίπτωση που δεν φτιάξει με restart

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα restart και εστρωσε. Περιεργα πραγματα...

Ευχαριστω παντως ρε συ. Το swiftkey φτιαχνεται στο υψος σαν το default μας;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα restart και εστρωσε. Περιεργα πραγματα...

Ευχαριστω παντως ρε συ. Το swiftkey φτιαχνεται στο υψος σαν το default μας;

Δεν το έχω ψάξει για το ύψος αλλά γενικά είναι παρεμετροποιησιμος οπότε ίσως και να έχει θα το κοιτάξω και θα σου πω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω σχετικα χοντρα δακτυλα και το τραβαω λιγο πανω. Με βοηθαει πολυ.

Θα το ψαξω αν ειναι ;)

Ευχαριστωωω

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω σχετικα χοντρα δακτυλα και το τραβαω λιγο πανω. Με βοηθαει πολυ.

Θα το ψαξω αν ειναι ;)

Ευχαριστωωω

[ATTACH]60910[/ATTACH][ATTACH]60911[/ATTACH]

 

Έχει φίλος και γίνεται αρκετά μεγάλο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...