Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ασχετο αλλα ενεργοποιησα το 4g στη γφαμμη της αδερφης μου και η κοπελα αν και δεν μου γεμισε το ματι μου ειπε να διαβασω τους ορους χρησης στο ιντερνετ και οτι το 4g τρωει πολλα περισσοτερα mb σε σχεση με το 3g... Πως γινεται αυτο; Αν ανοιξω μια εικονα με 4g γιατι να ξοδεψω περισσοτερα mb απο οτι αν ανοιξω την ιδια εικονα με 3g?

 

Μια εξήγηση είναι στις περιπτώσεις πχ που βλέπεις κάποιο βιντεο στο yutube. Αν δεν το δεις ολόκληρο, η 4g επειδή είναι ταχύτερη από την 3g θα έχει προλάβει να κατεβάσει περισσοτερα mb. Αν όμως το δεις μέχρι τέλους δεν νομίζω να υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ε ναι αυτο εννοειται... Αλλα το 4g δεν καταναλωνει περισσοτερα mb... Κατεβαζεις την ιδια ποσοτητα δεδομενων σε μικροτερο χρονο... Θα στειλω ενα email να ρωτησω γιατι μου γαινεται περιεργο αυτο που μου ειπε η κοπελα...

 

Εχω ακουσει πολλες μπαρουφες ειδικα απο πωλητες που παπαγαλιζουν ποιηματακια χωρις να ξερουν τι λενε οποτε θα προσπαθησω να παρω και μια ακομη απαντηση απο το τμημα εξυπηρετησης.

Edited by AlexVag
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο σπιτι μου εχω 2 wifi. Το ενα δικο μου και ενα των γονιων μου στο δικο τους σπιτι. Αν ειμαι στο δικο σπιτι πιανω οριακα των γονιων μου και το αναποδο. Οποτε πηγαινβλω απο το ενα σπιτι στο αλλο, το wifi αρνειται πεισματικα να αλλαξει rooter και να παει στο πιο δυνατο. Εννοω απο μονο του. Μπορει να ειναι διπλα σε ενα rooter, αλλα αυτο εκει, θα μεινει στο αλλο rooter μεχρι να χασει το σημα η να το αλλαξω εγω χειροκινητα. Σας παρακαλω υπαρχει λυση σε αυτο; Μου εχει σπασει τα νευρα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια στο σπιτι μου εχω 2 wifi. Το ενα δικο μου και ενα των γονιων μου στο δικο τους σπιτι. Αν ειμαι στο δικο σπιτι πιανω οριακα των γονιων μου και το αναποδο. Οποτε πηγαινβλω απο το ενα σπιτι στο αλλο, το wifi αρνειται πεισματικα να αλλαξει rooter και να παει στο πιο δυνατο. Εννοω απο μονο του. Μπορει να ειναι διπλα σε ενα rooter, αλλα αυτο εκει, θα μεινει στο αλλο rooter μεχρι να χασει το σημα η να το αλλαξω εγω χειροκινητα. Σας παρακαλω υπαρχει λυση σε αυτο; Μου εχει σπασει τα νευρα.

 

Αν σταματήσεις το δικό σου router με το κινητό σου συνδεδεμένο πάνω του τι κάνει περνάει στο άλλο δίκτυο αυτόματα αν συμβαίνει αυτό απομάκρυνε το router του πατέρα σου σε όσο μεγαλύτερη απόσταση μπορείς από το χώρο σου και ελάττωσε την ισχύ εκπομπής στο wifi για να είναι ανύπαρκτο στο χώρο σου. Κάνε την ίδια ελάττωση και στο δικό σου wifi.

Καλό θα ήταν να άλλαζες και τις συχνότητες τους αν συμπίπτουν για παρεμβολές που μειώνουν την ταχύτητα.

Από λογισμικό δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι που να διευκολύνει την αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Καπου στις ρυθμισεις δεν υπηρχε "αποφυγη κακης συνδεσης" ? Στη lolipop που το εψαξα λιγο δεν το βρηκα...
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν βρηκα τετοια ρυθμιση στο κινητο για να επιλεγει το ισχυροτερο δικτυο. Απλα απο οσο θυμαμαι στο iphone αυτο γινοταν αυτοματα και απολυτα ομαλα. Δεν ειχα τετοιο θεμα ποτε μου.

Δυστυχως δεν μπορω να ελλατωσω την ισχυ του ρουτερ του πατερα μου γιατι μετα δεν θα πιανει αυτος στον υπολογιστη του.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να αναφέρω την άψογη συμπεριφορά της procordia όσο αναφορά στην επισκευή της ρωγμης. Απο Θεσσαλονίκη σε 6 μέρες πήγε Αθήνα επισκευάστηκε σαν καινούριο και επέστρεψε στα χέρια μου. Να λεμε και τα καλα...
Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και κατι-επειδη ειμα πολυ ψειρας με τις συσκευες μου,τo ψαχνω πολυ..(κακως αλλα..).

βλεπω οτι-ειδικα- σε μαυρο φοντο,σαν να υπαρχει ενα ξεθωριασμα προς τα πανω.οχι τιποτε το τρομερο,αλλα υπαρχει διαφορα απο το πιο πυκνο μαυρο της κατω πλευρας.

σαν να υπαρχει μεγαλυτερη διαροη φωτος στο επανω μερος του τηλεφωνου απ`οτι στο κατω.ειναι θεμα αυτο,ή εχω συνηθισει απο την amoled που εχουν βαθυ μαυρο και μου φαινεται τωρα καπως το Ips του G3?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και κατι-επειδη ειμα πολυ ψειρας με τις συσκευες μου,τo ψαχνω πολυ..(κακως αλλα..).

βλεπω οτι-ειδικα- σε μαυρο φοντο,σαν να υπαρχει ενα ξεθωριασμα προς τα πανω.οχι τιποτε το τρομερο,αλλα υπαρχει διαφορα απο το πιο πυκνο μαυρο της κατω πλευρας.

σαν να υπαρχει μεγαλυτερη διαροη φωτος στο επανω μερος του τηλεφωνου απ`οτι στο κατω.ειναι θεμα αυτο,ή εχω συνηθισει απο την amoled που εχουν βαθυ μαυρο και μου φαινεται τωρα καπως το Ips του G3?

 

βγάλε μια φωτο και ανέβασε το να το δούμε. Για να δεις καλά εν όντως έχεις κάποιο θέμα βάλε ενα βιντεο στο youtube Black screen και πήγαινε σε ένα δωμάτιο χωρίς καθόλου φως.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βγάλε μια φωτο και ανέβασε το να το δούμε. Για να δεις καλά εν όντως έχεις κάποιο θέμα βάλε ενα βιντεο στο youtube Black screen και πήγαινε σε ένα δωμάτιο χωρίς καθόλου φως.

 

φωτο που ρε συ Τακη?εαν εννοεις απο αλλη συσκευη την ωρα που το βλεπω,αποκλειεται να φανει.

σε ενα μαυρο βιντεο στο youtube,αλλα και σε μια τεστ εφαρμογη σε σκοτεινο δωματιο(display tester)υπαρχει μια μικρη διαφορα προς τα επανω της οθονης.

σαν να υπαρχει μια πολυ μικρη διαρροη στο επανω ακρο της οθονης.

Link to comment
Share on other sites

φωτο που ρε συ Τακη?εαν εννοεις απο αλλη συσκευη την ωρα που το βλεπω,αποκλειεται να φανει.

σε ενα μαυρο βιντεο στο youtube,αλλα και σε μια τεστ εφαρμογη σε σκοτεινο δωματιο(display tester)υπαρχει μια μικρη διαφορα προς τα επανω της οθονης.

σαν να υπαρχει μια πολυ μικρη διαρροη στο επανω ακρο της οθονης.

 

να αποκλείεται να φανεί απο άλλη συσκευή επιδή είναι τόσο αμελητέο μην ασχοληθείς. Αν είχες σοβαρό θέμα πίστεψε θα φαινόταν στη φώτο και απο άλλη συσκευή δες εδώ ενα παράδειγμα http://www.ilounge.com/images/uploads/ipad-2-light-bleed.jpg

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είχα το lolipop και μου έβγαζε ένα μήνυμα <<ρυθμίσεις δυστυχώς έχουν σταματήσει >> πάταγα οκ και εντάξει.Γυρισα σε kitkat κανένα μηνυμα πλέον ..Αν το φτιάξουν τότε μόνο θα την βάλω..
Link to comment
Share on other sites

να αποκλείεται να φανεί απο άλλη συσκευή επιδή είναι τόσο αμελητέο μην ασχοληθείς. Αν είχες σοβαρό θέμα πίστεψε θα φαινόταν στη φώτο και απο άλλη συσκευή δες εδώ ενα παράδειγμα http://www.ilounge.com/images/uploads/ipad-2-light-bleed.jpg

 

οχι ρε συ.καμια σχεση με αυτο που ανεβασες.απλα το ματι παει εκει.εχω και ενα κολλημα με το "καλο" μαυρο και μου ξινιζει λιγο.

εαν ειναι να μπω σε περιπετειες,το ξεχασα κιολας...:X

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το lolipop και μου έβγαζε ένα μήνυμα <<ρυθμίσεις δυστυχώς έχουν σταματήσει >> πάταγα οκ και εντάξει.Γυρισα σε kitkat κανένα μηνυμα πλέον ..Αν το φτιάξουν τότε μόνο θα την βάλω..

 

μαμα αναβαθμιση,ή εβαλες μονος σου καποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Είχα το lolipop και μου έβγαζε ένα μήνυμα <<ρυθμίσεις δυστυχώς έχουν σταματήσει >> πάταγα οκ και εντάξει.Γυρισα σε kitkat κανένα μηνυμα πλέον ..Αν το φτιάξουν τότε μόνο θα την βάλω..

 

το μήνυμα που σου έβαζε είναι bug της lollipop δεν επηρεάζει σε κάτι την λειτουργία του τηλεφώνου.Στους περισσότερου το πετάει

 

οχι ρε συ.καμια σχεση με αυτο που ανεβασες.απλα το ματι παει εκει.εχω και ενα κολλημα με το "καλο" μαυρο και μου ξινιζει λιγο.

εαν ειναι να μπω σε περιπετειες,το ξεχασα κιολας...:X

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μαμα αναβαθμιση,ή εβαλες μονος σου καποια ρομ?

 

 

 

μαύρο σαν της super amoled δεν έχει η ips

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

μαύρο σαν της super amoled δεν έχει η ips

 

σαφως-δεν το συζηταμε.η διαφορα της πανω με της κατω πλευρας μου ξινισε,που οσο ανεβαινει υπαρχει μεγαλυτερη διαροη φωτος.

δηλαδη τα χρωματα ειναι ελαφρως πιο ανοιχτα προς τα πανω και οσο κατεβαινει το ματι προς τα κατω ειναι πιο σκουρα.μιλαμε για πολυ μικρη διαφορα-αλλα ειπαμε-ψειρας...:shifty:

εαν θελετε καντε ενα τεστ με το display test να μου πειτε τι βλεπετε.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Eset Mobile Security & Antivirus τι λέει είναι καλό; βαρύ ξέρει κανείς; Μου έδωσαν ένα Premium να το βάλω ;. Καλά lookout σίγουρα δεν είναι
Link to comment
Share on other sites

σαφως-δεν το συζηταμε.η διαφορα της πανω με της κατω πλευρας μου ξινισε,που οσο ανεβαινει υπαρχει μεγαλυτερη διαροη φωτος.

δηλαδη τα χρωματα ειναι ελαφρως πιο ανοιχτα προς τα πανω και οσο κατεβαινει το ματι προς τα κατω ειναι πιο σκουρα.μιλαμε για πολυ μικρη διαφορα-αλλα ειπαμε-ψειρας...:shifty:

εαν θελετε καντε ενα τεστ με το display test να μου πειτε τι βλεπετε.

ευχαριστω

 

εγώ είχα κάνει πιο παλιά και είχα και εγώ είχα μια μικρή διαφορά και το κακό είναι οτι την έκανα ταυτόχρονα με το note 3 που έχω και δεν είχε κανένα θέμα λόγω super amoled οπότε καταλαβαίνεις το άγχος που πέρασα... :lol: αλλά μόλις μου εξήγησαν τον τρόπο που λειτουργούν οι δύο οθόνες ησύχασα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα κάνει πιο παλιά και είχα και εγώ είχα μια μικρή διαφορά και το κακό είναι οτι την έκανα ταυτόχρονα με το note 3 που έχω και δεν είχε κανένα θέμα λόγω super amoled οπότε καταλαβαίνεις το άγχος που πέρασα... :lol: αλλά μόλις μου εξήγησαν τον τρόπο που λειτουργούν οι δύο οθόνες ησύχασα.

 

και συ versus που βρηκες να κανεις..βαλτου κατι πιο λαιτ απεναντι.

εκτος το μαυρου παντως και την-εστω-μικρη ανομοιομορφια,το display του G3,εχει φυσικα χρωματα,πολυ καλη ευκρινεια και ειναι και πολυ ξεκουραστη.

Link to comment
Share on other sites

και συ versus που βρηκες να κανεις..βαλτου κατι πιο λαιτ απεναντι.

εκτος το μαυρου παντως και την-εστω-μικρη ανομοιομορφια,το display του G3,εχει φυσικα χρωματα,πολυ καλη ευκρινεια και ειναι και πολυ ξεκουραστη.

 

χεχεχε! κοίτα πρώτα έκανα τo test στο G3 είδα αυτο που λες μετά λέω κάτσε να δω και στο note... δεν είδα τίποτα και άρχισα να αγχώνομαι... ε μετά μου εξήγησαν... :p πάντως εγώ προσωπικά προτιμώ πλέον την ξεκούραστη οθόνη του G3 απο του note. Σαφώς και το note έχει πιο εντυπωσιακά χρώματα αλλά με έχουν κουράσει

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε! κοίτα πρώτα έκανα τo test στο G3 είδα αυτο που λες μετά λέω κάτσε να δω και στο note... δεν είδα τίποτα και άρχισα να αγχώνομαι... ε μετά μου εξήγησαν... :p πάντως εγώ προσωπικά προτιμώ πλέον την ξεκούραστη οθόνη του G3 απο του note. Σαφώς και το note έχει πιο εντυπωσιακά χρώματα αλλά με έχουν κουράσει

 

και γω ηθελα μια αλλαγη απο τα samsung.του χρονου να ειμαστε καλα,βλεπουμε.ή θα παμε στο g4 ή στο s6.αναλογως τα κεφια..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eset Mobile Security & Antivirus τι λέει είναι καλό; βαρύ ξέρει κανείς; Μου έδωσαν ένα Premium να το βάλω ;. Καλά lookout σίγουρα δεν είναι

 

τι τα θες μωρε τα antivirus?ποτε μου δεν εχω βαλει σε κινητο.προσεχε τι κατεβαζεις και εισαι οκ...:!:

Link to comment
Share on other sites

Eset Mobile Security & Antivirus τι λέει είναι καλό; βαρύ ξέρει κανείς; Μου έδωσαν ένα Premium να το βάλω ;. Καλά lookout σίγουρα δεν είναι

 

Μην βάλεις καθόλου! Τσάμπα θα βαρύνεις το κινητό. Τσάμπα θα σου τρώει ραμ. Τσάμπα θα σου τρώει μπαταρία!:D

 

και γω ηθελα μια αλλαγη απο τα samsung.του χρονου να ειμαστε καλα,βλεπουμε.ή θα παμε στο g4 ή στο s6.αναλογως τα κεφια..;)

 

Για S6 δεν με βλέπω παρά είναι μικρό για τα γούστα μου... Note 4 ή αναμονή για Note 5 και θα δω και το G4 αν και με όσα βλέπω μέχρι στιγμής τα μόνο που έχει να ζηλέψει το G3 είναι η καλύτερη κάμερα (που οκ δεν θα σκάσω έχω και την dslr μου) και το καλύτερο ui που πιστεύω οτι θα το πάρει αργά ή γρήγορα και το G3. Οπότε μάλλον πάω για αντικατάσταση της note συσκευής μου...δεν ξέρω για κάποιο λόγο το έχω αγαπήσει το G3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και γω ηθελα μια αλλαγη απο τα samsung.του χρονου να ειμαστε καλα,βλεπουμε.ή θα παμε στο g4 ή στο s6.αναλογως τα κεφια..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι τα θες μωρε τα antivirus?ποτε μου δεν εχω βαλει σε κινητο.προσεχε τι κατεβαζεις και εισαι οκ...:!:

 

Πρόσεχε τι λές φίλε μου

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=604051

Link to comment
Share on other sites

...δεν ξέρω για κάποιο λόγο το έχω αγαπήσει το G3

 

εκτος πολλων + που εχει σαν τηλεφωνο,(καλη φωτογραφικη,video,γρηγορο UI,καλο support)το μεγαλο του ατου για εμενα,ειναι οτι εχεις στο χερι σου ενα κινητο πoυ ειναι 5,5 ιντσες και νομιζεις οτι ειναι 5...!!κατι το οποιο δεν εχω δει σε αλλο τηλεφωνο.

το μεγαλο του μειον,ειναι οτι ζεσταινεται πολυ..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην αρχη δεν ημουν 100% σίγουρος για την επιλογή μου αλλά τωρα το λατρευω! Πλεον δεν του υπολείπεται τίποτα.... Μπαταρία με δική μου χρηση άνετα κρατάει μια μερα(45 λεπτα τραγούδια,youtube, 45 λεπτα κλησεις, chrome, άντε και κανένα παιχνιδακι) ... Απίθανη κάμερα και τέλεια αναλογια οθόνης.... Μετα απο 5 μηνες με αυτήν την οθόνη οι amoled είναι απλα κουραστικές..... Και το support απο developers σημειώνει αύξηση σιγά σιγά με το μονο να υπολείπεται να είναι μια full A.O.S.P rom... Η cm12 για εμένα έχει φθάσει αρκετά καλό σημείο σταθερότητας και απόδοσης με μονη εξαίρεση την κάμερα.... Έρχεται και lg g4 port σύντομα.... Ουτε εγώ βρίσκω λογο αλλαγής g3 με g4..….....

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε τι λές φίλε μου

http://www.tovima.gr/society/article/?aid=604051

Ολα ειναι για Διαφήμιση.

Δεν χρειάζεται το Android antivirus.

Το μονο που μπορεί να κάνει ειναι να επιβραδύνει το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...