Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά και πάλι.

 

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση στο προηγούμενο μυνημά μου σχετικά με τις G services. Έχω δοκιμάσει δοκιμάσει τις προτάσεις σας και θα επανέλθω με αποτελέσματα.

Μία ακόμη ερώτηση: Από ποια παρτίδα και μετά είναι απροβλημάτιστο το κινητό? Ένας φίλος πάει να αγοράσει μεταχειρισμένο 32GB παρτίδα 408 και με ρώτησε αν ξέρω κάτι, οπότε εγώ απευθύνθηκα στους ειδικούς :p. Ξέρετε κάτι?

 

Από την 408 και μετά φαίνεται να είναι εντάξει. Να το ψάξει για ρωγμές στο σημείο που μπαίνουν τα ακουστικά αφού εκεί παρουσιάζεται το πιο συχνό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρωγμές!?:blink: Έχεις κάποια σχετική φωτογραφία να μου δείξεις?

 

ΥΓ That was fast!!!

 

Δες εδώ

 

http://techmaniacs.gr/lg-g3-problem-with-cracks/

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα και εγω ενα μαυρο 501 σειρα, για να δουμε τι θα δουμε και με δαυτο ελπιζω να μην με ξενερωσει τοσο γρηγορα, στα εκθεσιακα δεν ειχα τρελλαθει και ιδιαιτερα αλλα ξερω οτι ειναι εκθεσιακα και δεν μπορεις να βγαλεις συμπερασματα αμεσως.

 

εχει κανεις καμμια θηκη να με δωσει απο θεσσαλονικη ? να αγορασω φυσικα.

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο το κιν.μου εμφανισε το σημαδι π βλεπετε στο δεξι μερος της φωτογραφιας[ATTACH]57462[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο το κιν.μου εμφανισε το σημαδι π βλεπετε στο δεξι μερος της φωτογραφιας[ATTACH]57462[/ATTACH]

 

μήπως είχε καμιά πτώση ή κανενά κοπάνημα χωρίς να το καταλάβεις? αυτό είχε πάθει ενα HTC που είχα αλλά ήταν μετά απο πτώση

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μήπως είχε καμιά πτώση ή κανενά κοπάνημα χωρίς να το καταλάβεις? αυτό είχε πάθει ενα HTC που είχα αλλά ήταν μετά απο πτώση

Οχι τιποτα φιλε...!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σχετικό. Έχω δει S5 από κοντά φίλου και είχε άπειρο lag σε σχέση με το δικό μας. Για Note 4 δεν γνωρίζω αλλά είναι και κινητό ενός 6μηνου μετά. Επίσης για το S5 το ανέφερε και ένας άλλος εδώ γιατί το έχει η γυναίκα του.

Iphone 6 μην βάλουμε στην συζήτηση. Δεν έχει android.

Για το s5 που αναφερθηκε απο ενα αλλο μελος νομιζω ειπε με lollipop οτι λαγκαρει. Ζ3 mate 7 Htc m8 δεν λαγκαρουν τοσο οσο αυτο. Και το g3 ειπαμε με την lollipop σταματησε το εντονο λαγκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οχι τιποτα φιλε...!!!

Φιλε το ιδιο ειχα παθει και εγω με αλλο κινητο. Δεν ειχε πεσει δεν ειχε χτυπησει απλα μετα απο φορτιση το ανοιξα και μου το εμφανισε.Πιστευω οτι οφειλεται σε υπερθερμανση. Μου αλλαξανε οθονη εμενα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα φιλε...!!!

 

πας για σερβις και αλλαγή οθόνης...! κρίμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καλυπτεται στην εγγυηση???

 

ε ναι θεωρητικά δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα σε αυτό.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θα το δοκιμασω.

Αποσυνδεσεις έχεις παρατηρησει με το sygic?

Όχι καμία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.να ρωτησω κατι χαζο.Για να κατεβασω εφαρμογες απο play store παιζει ρολο η καρτα sim?Θελω να πω δοκιμασα μια καρτα παλια που ειχε φραγη εισερχομενων και απλα ενω μπαινει στο play store δεν κατεβαζει.πληροφοριακα ρωταω
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

όχι, και χωρίς σιμ κατεβάζει απλά πρέπει να έχεις λογαριασμό google
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τοτε εμενα γιατι δεν κατεβαζει.υπαρχει αλλος λογος για να μου το κανει;Hardware μπορει να ειναι;που μπορω να τσεκαρω ή να διορθωσω το λογαριασμο μου;μεσα απο ποιο μενου επιλογων;ζητω συγνωμη γιατι ειμαι ασχετος.
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

ποια lollipop να φλασαρων κατευθειαν, NEU 20H εκτιμω θα ειναι η καλυτερη. για δωστε φωτα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω το κινητο απο κοντα και να το δουλεψω λιγο. Ακριβως διπλα ειχαν το g2 και ειπα να τα συγκρινω. Το g2 ειναι εμφανως πιο γρηγορο και αυτο με χαλασε αρκετα. Οκ η οθονη και η καμερα ειναι κορυφαια αλλα το λαγκ ειναι εμφανες... Αν το g2 ηταν 5.5" δεν θα το σκεφτομουν καν αλλα θελω τη μεγαλη οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω το κινητο απο κοντα και να το δουλεψω λιγο. Ακριβως διπλα ειχαν το g2 και ειπα να τα συγκρινω. Το g2 ειναι εμφανως πιο γρηγορο και αυτο με χαλασε αρκετα. Οκ η οθονη και η καμερα ειναι κορυφαια αλλα το λαγκ ειναι εμφανες... Αν το g2 ηταν 5.5" δεν θα το σκεφτομουν καν αλλα θελω τη μεγαλη οθονη.

 

ο λόγος που επέλεξα g2 + η καλύτερη διάρκεια μπαταρίας ;) πάντως η οθονάρα του g3 όνειρο!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα να δω το κινητο απο κοντα και να το δουλεψω λιγο. Ακριβως διπλα ειχαν το g2 και ειπα να τα συγκρινω. Το g2 ειναι εμφανως πιο γρηγορο και αυτο με χαλασε αρκετα. Οκ η οθονη και η καμερα ειναι κορυφαια αλλα το λαγκ ειναι εμφανες... Αν το g2 ηταν 5.5" δεν θα το σκεφτομουν καν αλλα θελω τη μεγαλη οθονη.

Το εκθεσιακό κατά ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα είχε όλα τα update και ενδεχομένως να μην είχε καν lollipop... Τα home buttons κάτω στο g3 ήταν τα κλασσικά ή σε στυλ playstation? Δηλαδή τετράγωνο, κύκλος τρίγωνο? Και έχουμε πει πολλές φορές ότι όντως το g2 σκοτώνει ωστόσο δεν το θεωρώ γρηγορότερο γενικά

 

Επίσης για αυτή την οθόνη τράβηξε ότι τράβηξε αυτό το τηλέφωνο :p:p:p:p

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εκθεσιακό κατά ένα μεγάλο ποσοστό δεν θα είχε όλα τα update και ενδεχομένως να μην είχε καν lollipop... Τα home buttons κάτω στο g3 ήταν τα κλασσικά ή σε στυλ playstation? Δηλαδή τετράγωνο, κύκλος τρίγωνο? Και έχουμε πει πολλές φορές ότι όντως το g2 σκοτώνει ωστόσο δεν το θεωρώ γρηγορότερο γενικά

 

Επίσης για αυτή την οθόνη τράβηξε ότι τράβηξε αυτό το τηλέφωνο :p:p:p:p

 

Και τα 2 ηταν με kitkat. Το g2 το πηρε ο κολλητος μου και με custom rom λεει οτι ειναι οτι πιο γρηγορο ειχε ποτε. Πριν ειχε το s3. Γενικα επειδη ερχομαι απο nexus πιστευω θα μου κακοφανει το lag εστω και μικρο. Παντως ειναι εντυπωσιακη συσκευη...και εχω κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 ηταν με kitkat. Το g2 το πηρε ο κολλητος μου και με custom rom λεει οτι ειναι οτι πιο γρηγορο ειχε ποτε. Πριν ειχε το s3. Γενικα επειδη ερχομαι απο nexus πιστευω θα μου κακοφανει το lag εστω και μικρο. Παντως ειναι εντυπωσιακη συσκευη...και εχω κολλησει.

Το g3 με lolli είναι πιο lagfree καμία σχέση με την κιτ κατ... Βέβαια σαν το nexus δεν είναι...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πως μπορώ να κλείσω το αυτόματο download αναβαθμίσεων στις εφαρμογές?

Επίσης αν αναβαθμίσω σε Lollipop θα φύγουν προγράμματα,αρχεία,κλπ?

Edited by mmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...