Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το εχετε καταλαβει οτι τα νεα κινητα που βγαινουν απο δω και περα θα τρωμε ακυρο με το root ετσι? Γιατι πολυ αναφερεται και το εχω σκεφτει πολυ. Αν καποιο κινητο εχει πρωτη εκδοση 5.0 και ανω προφανως δεν θα γινεται downgrade, και βεβαια μεχρι να βρεθει τροπος να γινει root η 5 χωρις να πρεπει να αλλαξεις kernel, απλα δεν θα γινεται root! Το σκεφτομουν για τον εξης λογο. Μου εχουν αγορασει το g3 ηδη απλα δεν το εχω δωσει, και δεν ξερω τι κινητο να παρω πραγματικα! Note4 θα επαιρνα αλλα βεβαια με το root χανεις εγγυηση αρα και χρηματα μεταπωλησης... HTC ουτε καν, χαλια σερβις και παλι πολυπλοκο root , s6 το ιδιο με το N4 μονο που θα ειναι και πανακριβο οταν βγει, G4 OTAN βγει φοβαμαι οτι θα εχουμε παλι προβλημα με root. Δηλαδη τι μονο sony μπορει να παρει καποιος? WTF και να μπλεξεις με arvato? Ευτυχως η δυστυχως το root ειναι απαραιτητο για μενα για 3 λογους. Adaway-Titanium-Greenify(μη μου πειτε οτι λειτουργει και χωρις root το ξερω αλλα δεν ειναι το ιδιο)

 

Για nexus ουτε λόγος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για nexus ουτε λόγος?

 

Ναι ουτε καν με τετοιες μπαταριες και καμερες...Μονο το Ν6 ισως αλλα ειναι μεγαλυτερο απο το Νote4 αυτο. Δεν βρισκω λογο. Ας παρω μαζι μου το 7ιντσο tablet μου μετα... Επισης δεν παιρνουν SD...

 

Και γενικα εχω προτιμηση στις αποσπωμενες μπαταριες αλλα δεν θα ειναι αυτο απαραιτητο κριτηριο. Τα αλλα ειναι...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε καταλαβει οτι τα νεα κινητα που βγαινουν απο δω και περα θα τρωμε ακυρο με το root ετσι? Γιατι πολυ αναφερεται και το εχω σκεφτει πολυ. Αν καποιο κινητο εχει πρωτη εκδοση 5.0 και ανω προφανως δεν θα γινεται downgrade, και βεβαια μεχρι να βρεθει τροπος να γινει root η 5 χωρις να πρεπει να αλλαξεις kernel, απλα δεν θα γινεται root! Το σκεφτομουν για τον εξης λογο. Μου εχουν αγορασει το g3 ηδη απλα δεν το εχω δωσει, και δεν ξερω τι κινητο να παρω πραγματικα! Note4 θα επαιρνα αλλα βεβαια με το root χανεις εγγυηση αρα και χρηματα μεταπωλησης... HTC ουτε καν, χαλια σερβις και παλι πολυπλοκο root , s6 το ιδιο με το N4 μονο που θα ειναι και πανακριβο οταν βγει, G4 OTAN βγει φοβαμαι οτι θα εχουμε παλι προβλημα με root. Δηλαδη τι μονο sony μπορει να παρει καποιος? WTF και να μπλεξεις με arvato? Ευτυχως η δυστυχως το root ειναι απαραιτητο για μενα για 3 λογους. Adaway-Titanium-Greenify(μη μου πειτε οτι λειτουργει και χωρις root το ξερω αλλα δεν ειναι το ιδιο)

 

Για nexus ουτε λόγος?

 

Ναι ουτε καν με τετοιες μπαταριες και καμερες...Μονο το Ν6 ισως αλλα ειναι μεγαλυτερο απο το Νote4 αυτο. Δεν βρισκω λογο. Ας παρω μαζι μου το 7ιντσο tablet μου μετα... Επισης δεν παιρνουν SD...

 

Και γενικα εχω προτιμηση στις αποσπωμενες μπαταριες αλλα δεν θα ειναι αυτο απαραιτητο κριτηριο. Τα αλλα ειναι...

 

 

 

iphone 6!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να σου έρθει OTA. η αναβάθμιση... τι προέλευσης είναι το κινητο?

 

πολωνικο αν έχω καταλάβει καλά. οπότε περιμένω να κάνει update άλλες εφαρμογές και κάποια στιγμή φαντάζομαι θα μου το βγαλει σαν notification?

Link to comment
Share on other sites

πολωνικο αν έχω καταλάβει καλά. οπότε περιμένω να κάνει update άλλες εφαρμογές και κάποια στιγμή φαντάζομαι θα μου το βγαλει σαν notification?

 

έχει το μενού ενα εικονίδιο μπλε με το ρομποτακι το android που λεει κέντρο ενημέρωσης. Πάτα το και πήγαινε ενημέρωση λογισμικού - πάτα έλεγχος ενημέρωσης λογισμικού να δεις αν σου βγάλει κάτι.

 

αν δεν σου βγάλει κάτι κατέβασε στον υπολογιστή το lg pc suite. Συνδεσε το κινήτο και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις λογισμικού. Κατά 99% αν δεν την έχεις ΟΤΑ στο κινητό μέσω pc suite θα σου κατέβει!!!! ;)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκευή....

 

Έχεις πάθει το ίδιο και σου έκανα επισκευή η απλά έτσι το λες?γιατί έτσι όπως είναι το ράγισμα ξεκινάει από το πλαστικό μετα το γυαλλι και φτάνει έως και το μικρόφωνο.πρεπει να διαλυθεί ολο το κινητό να αλαχτει πιστεύω όλος ο σκελετός και το πάνω μέρος του σκελετού.Εχω ακούσει για αντικατάσταση από πολλούς.Τι να πω γιατί το εστηλα και εγώ αλλά αν δεν το κάνουν αντικατάσταση και δω οτιδήποτε ατελεια στην απισκευη τους θα τους το ξαναστηλω πίσω ξανά.Δε είναι πράγματα αυτά να σκαμε ένα σωρό λεφτά και να γίνετε αυτό μετά από 2-3 μήνες χωρίς πέσιμο κάτω και να μας το ξαναστελνουν επισκευασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάθει το ίδιο και σου έκανα επισκευή η απλά έτσι το λες?γιατί έτσι όπως είναι το ράγισμα ξεκινάει από το πλαστικό μετα το γυαλλι και φτάνει έως και το μικρόφωνο.πρεπει να διαλυθεί ολο το κινητό να αλαχτει πιστεύω όλος ο σκελετός και το πάνω μέρος του σκελετού.Εχω ακούσει για αντικατάσταση από πολλούς.Τι να πω γιατί το εστηλα και εγώ αλλά αν δεν το κάνουν αντικατάσταση και δω οτιδήποτε ατελεια στην απισκευη τους θα τους το ξαναστηλω πίσω ξανά.Δε είναι πράγματα αυτά να σκαμε ένα σωρό λεφτά και να γίνετε αυτό μετά από 2-3 μήνες χωρίς πέσιμο κάτω και να μας το ξαναστελνουν επισκευασμένο.

 

εγώ προσωπικά οχι αλλά το έχουν πάθει αρκετοί αν ψάξεις παραπάνω και έγινε επισκευή της υπάρχουσας συσκευής και οχι αντικατάσταση και κανένας δεν έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα. Εφόσον μπορεί να γίνει αντικατάσταση στο συγκεκριμένο κομμάτι δεν βλέπω τον λόγο για αντικατάσταση συσκευής. Τώρα για τα χρήματα και για το αν έπρεπε να βγει αυτό το πρόβλημα είναο άλλου παπα ευαγγέλιο...! λευκό έχεις?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ προσωπικά οχι αλλά το έχουν πάθει αρκετοί αν ψάξεις παραπάνω και έγινε επισκευή της υπάρχουσας συσκευής και οχι αντικατάσταση και κανένας δεν έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα. Εφόσον μπορεί να γίνει αντικατάσταση στο συγκεκριμένο κομμάτι δεν βλέπω τον λόγο για αντικατάσταση συσκευής. Τώρα για τα χρήματα και για το αν έπρεπε να βγει αυτό το πρόβλημα είναο άλλου παπα ευαγγέλιο...! λευκό έχεις?

όχι τιτανιουμ εχω 410 εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

όχι τιτανιουμ εχω 410 εκδοση..

 

αααα τέλεια.. άρχισαν και τα titanium... μέχρι τώρα ήταν τα λευκά...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρωγμή που λέτε, που ακριβώς εμφανίζεται ?

Στο καπάκι, ή στον σκελετό μέσα από το καπάκι ?

 

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/lg/%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B1%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CE%BF%CF%85-lg-g3-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%81%CF%89%CE%B3%CE%BC%CE%AE-%CF%83%CF%84-r7335

 

και ή επίσημη απάντηση της lg εδώ : http://techmaniacs.gr/lg-g3-cracks-lg-official-answer/

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αααα τέλεια.. άρχισαν και τα titanium... μέχρι τώρα ήταν τα λευκά...

δεν νομιζω ότι παιζει ρολο το χρωμα αλλα καποια πατατα σχεδιαστικα η καποια αστοχια υλικου του μεταλικου πλαισιου με συνεπια να κρεπαρει και το άλλο το πλαστικο πανω.Τι να πω δεν εξηγητε γτ το παθαινουν αυτό αλλα είναι τρομερη δυσφημιση παντως να το παθαινουν χωρις λογο και να μηνσ το κανουν αμεση αντικατασταση.Που ξερω στο μελλον αμα μου δημιουργισει αλλα προβλήματα ειδικα στο μικροφωνο ετσι όπως εχει ραγιση.Μπορει να είμαι υπερβολικος αλλα ένα τετοιο πρόβλημα που το εχει διαπιστωση η lg επρεπε αμεση αντικατασταση.Εγω προσωπικα με αυτό που μου ετυχε στο κινητο και γινει επισκευη ειναι η πρωτη και η τελευταια μου φορα που περνω lg.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ρωγμή που λέτε, που ακριβώς εμφανίζεται ?

Στο καπάκι, ή στον σκελετό μέσα από το καπάκι ?

Εμένα ξεκινάει από την τρύπα την πολύ ψιλη του μικροφώνου και επεκτηνετε μέχρι πάνω στο πλαστικο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το προβλημα για το οποιο λετε με την ρωγμη φτιαχνετε η οχι?..... Υπαρχει οταν το αγοραζεις η γινεται μετα απο καμια εβδομαδα?,..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το προβλημα για το οποιο λετε με την ρωγμη φτιαχνετε η οχι?..... Υπαρχει οταν το αγοραζεις η γινεται μετα απο καμια εβδομαδα?,..

 

φτιάχνεται εντός εγγύησης κανονικά απο την LG. δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα στο βγάλει. Μπορεί να το πάρεις και να το έχει, μπορεί να μην το βγάλει και ποτέ. δεν είναι στανταρ ούτε είναι κάτι επίφοβο. Σίγουρα θα σε ξενερώσει αν το δεις αλλα οκ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

φτιάχνεται εντός εγγύησης κανονικά απο την LG. δεν υπάρχει συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που θα στο βγάλει. Μπορεί να το πάρεις και να το έχει, μπορεί να μην το βγάλει και ποτέ. δεν είναι στανταρ ούτε είναι κάτι επίφοβο. Σίγουρα θα σε ξενερώσει αν το δεις αλλα οκ...

 

οκ φιλε thx!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βλέπω στα σκρουτζομάγαζα οτι εχουν ένα titan black και δε μπορω να βρω κάποιες εικόνες στο gogole γενικα γιαυτο το χρωμα..μήπως είναι το γκρι και το ονομάζουν έτσι; γιατί νομίζω το μάυρο είναι το μεταλλικό που βγαίνει μόνο στην Αμερική ή κάνω κάποιο λάθος;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βλέπω στα σκρουτζομάγαζα οτι εχουν ένα titan black και δε μπορω να βρω κάποιες εικόνες στο gogole γενικα γιαυτο το χρωμα..μήπως είναι το γκρι και το ονομάζουν έτσι; γιατί νομίζω το μάυρο είναι το μεταλλικό που βγαίνει μόνο στην Αμερική ή κάνω κάποιο λάθος;

ευχαριστώ.

Ναι το γκρι είναι

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω ενα lg g3 32gb μιας μερας και παρατηρω οτι εχει την ιδια σχεδον ταχυτητα στο 4g με το 3g ξερει κανεισ τι παιζει?

επισης ξερει κανεις πως κανει βιντεοκληση?

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γκρι είναι

Και για ποιό λόγο το πλασάρουν ως μάυρο τότε; Σε ένα κατάστημα λένε κιόλας για metallic black.. Και στο τηλέφωνο που μίλησα με κάποια καταστήματα για μαύρο μου είπαν και όχι γκρι...

Edited by iogian7
Link to comment
Share on other sites

Και για ποιό λόγο το πλασάρουν ως μάυρο τότε; Σε ένα κατάστημα λένε κιόλας για metallic black.. Και στο τηλέφωνο που μίλησα με κάποια καταστήματα για μαύρο μου είπαν και όχι γκρι...

Ε στην Ελλάδα μάλλον το θεωρούν μαύρο ενδεχομένως δεν ξέρουν ότι κυκλοφορεί στο εξωτερικό άλλο το οποίο να είναι μαύρο μαύρο

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βλέπω στα σκρουτζομάγαζα οτι εχουν ένα titan black και δε μπορω να βρω κάποιες εικόνες στο gogole γενικα γιαυτο το χρωμα..μήπως είναι το γκρι και το ονομάζουν έτσι; γιατί νομίζω το μάυρο είναι το μεταλλικό που βγαίνει μόνο στην Αμερική ή κάνω κάποιο λάθος;

ευχαριστώ.

 

Νομίζω πως εννοούν το titan grey

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για όσους στείλανε σέρβις την συσκευή τους να κάνω μια ερώτηση.Πότε το παραλάβατε πίσω την συσκευή;

Εμένα ήρθε κούριερ την Τρίτη και το πήρε από Θεσσαλονίκη οπότε Τετάρτη θα ήταν Αθήνα.Μέχρι τώρα δεν με ενημέρωσαν για τίποτα.μπήκα στο site της lg και έξω μέχρι εχθές στις πληροφορίες επισκευές έλεγε σε εξέλιξη μπήκα τώρα και γράφει στο στάδιο ακυρωμένη.εν το μεταξύ επειδή είχα θέματα τόσο με την οθόνη υπερθέρμανση όσο και με shutdown ακόμη και με lollipop τους ζήτησα να γίνει αντικατάσταση συσκευής.τι λέτε να παίζει; Γιατί γράφει ακυρωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...