Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις σας.

Οι μετρησεις δεν με απασχολουν καθολου εξαλλου θεωρω τα benchmarks εικονικα.

Ο μονος μου ενδοιασμος ειναι πως ειχα διαβασει καπου οτι το 32αρι με τα 3gb ram ειναι πιο γρηγορο σε πλοηγηση και γενικοτερα χωρις lag λογω της παραπανω μνημης μιας και η οθονη ειναι qhd.

Εχω 2 επιλογες, η μεταχειρισμενο παρτιδα 410 32αρι στα 350 ευρω η καινουργιο παρτιδα 411 16αρι στα 330 ευρω. θα ηθελα την αποψη σας

Ευχαριστω και παλι

 

Μην τα μπερδεύουμε τα πράγματά.το 32αρι σαφώς και είναι γρηγορότερο,ανοιγμα φώτο,επεξεργασία βίντεο και κάτι άλλα πού χρησιμοποιώ εγώ.

Επίσης η παραπάνω ram σαφώς και μόνο θετικό στοιχειό μπορεί να θεωρηθεί.

Αν μπορείς να πας στο 32αρι,ειδικά αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για καμπόσο διάστημα,πήγαινέ,δε θα το μετανιώσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην τα μπερδεύουμε τα πράγματά.το 32αρι σαφώς και είναι γρηγορότερο,ανοιγμα φώτο,επεξεργασία βίντεο και κάτι άλλα πού χρησιμοποιώ εγώ.

Επίσης η παραπάνω ram σαφώς και μόνο θετικό στοιχειό μπορεί να θεωρηθεί.

Αν μπορείς να πας στο 32αρι,ειδικά αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις για καμπόσο διάστημα,πήγαινέ,δε θα το μετανιώσεις.

Εντάξει εννοείται ότι το 32αρι είναι πιο ξεκουραστο γενικά και σίγουρα ελαφρώς πιο γρήγορο . Αν δεν είναι πρόβλημα ή οικονομική διαφορά εννοείται πας για 32αρι αλλά και το 16αρι κακά τα ψέματα πάει μια χαρά

παιδια εγω μολις αγορασα το lg g3 το 16αρι και ειμαι πολυ ευχαριστημενος δεν μου εχει εμφανιστει κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερθηκαν παραπανω οπως τα παρασιτα στο ακουστικο τις εφαρμογες που δεν φαινοντα στο παρασκηνιο οτι τρεχουν και δεν κολλαει καθολου ....εμενα σειρα ειναι 411 και κορεατικο!!

Καλορίζικο!!! Τι εννοείς κορεατικο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εννοω χωρα προελευσης ειναι η κορεα γιατι το σχολιαζανε σε προηγουμενα μηνυματα τα παιδια ...ευχαριστω να σαι καλα :)

Νομίζω λέει made In korea αλλά χώρα προέλευσης πρέπει να έχει κάτι άλλο... Κάτω από εκεί που σου λέει το χρώμα έχει τρία γράμματα τι λέει? Βασικά αν θες κατέβασε το LG Phone from να δεις χώρα προέλευσης

Αν κατεβάσεις το πρόγραμμα εκεί που λέει provider και provider name θα σου λέει χώρα προέλευσης

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά χώρα προέλευσης λέει κορεα όπως όλων πιστεύω την χώρα που προορίζονται συζητάμε παραπάνω απλά το έχουμε θέσει λάθος

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

350 μεταχειρισμένο??? LOL??? Φυσικά και ούτε συζήτηση ακόμα και να είναι πένα. με 30€ παραπάνω, λιγότερο δηλαδή από 10% παραπάνω έχεις καινούριο εντελώς του κουτιού. Εγώ προσωπικά πήρα 375 το 32αρι και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

 

Συμφωνω σε αυτο που λες αλλα δινει μαζι μεμβρανη και 2 θηκες η μια επισημη τα οποια δεν τα γλυτωνω...

Αλλιως κανα 260αρι για μεταχειρισμενκ 16αρι να το δοκιμασω καλα ειναι; συγγνωμη για το offtopic

@Taxidiotis σε ευχαριστω για την διευκρινιση

Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά προσέχτε τις τιμές που δίνετε Order total: EUR 32,80 πήγα να την αγοράσω αλλα μαζί μεταφορικά δεν συνφέρει σε σχέση με τα 25 του σκρούτζ άσε που με λίγο ψαξιμο τη βρίσκω στο amazon και 25 ευρώ που πάλι δεν συνφέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβάζω πάντος στο amazon κριτικές ότι ταιριάζει στο lg g3 τιποτε άλλο τι αξίζει σαν μπαταρία. στο amazon de δεν την βρίσκω να το προτιμάτε για 2 λόγους πρώτον είναι λιγότερα τα έξοδα αποστολής δευτερον έρχετε πιο γρήγορα και τρίτον είναι τα προιόντα σε ευρώ. Δεν ξέρετε γερμανικά; μεταφραση google ούτε εγώ ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσέχτε τις τιμές που δίνετε Order total: EUR 32,80 πήγα να την αγοράσω αλλα μαζί μεταφορικά δεν συνφέρει σε σχέση με τα 25 του σκρούτζ άσε που με λίγο ψαξιμο τη βρίσκω στο amazon και 25 ευρώ που πάλι δεν συνφέρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

διαβάζω πάντος στο amazon κριτικές ότι ταιριάζει στο lg g3 τιποτε άλλο τι αξίζει σαν μπαταρία. στο amazon de δεν την βρίσκω να το προτιμάτε για 2 λόγους πρώτον είναι λιγότερα τα έξοδα αποστολής δευτερον έρχετε πιο γρήγορα και τρίτον είναι τα προιόντα σε ευρώ. Δεν ξέρετε γερμανικά; μεταφραση google ούτε εγώ ξέρω

 

Το amazon.uk; δεν είναι καλό;

Link to comment
Share on other sites

Το amazon.uk; δεν είναι καλό;

Μια χαρά είναι απλώς αν βρω κάτι στο de το προτιμώ. Συν ότι τα πράγματα είναι σε λίρες. Παρόλο αυτά στο internet υπάρχουν σελίδες που σου κάνουν μετατροπή μπαμ μπαμ σε πολλά νομισματα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι απλώς αν βρω κάτι στο de το προτιμώ. Συν ότι τα πράγματα είναι σε λίρες. Παρόλο αυτά στο internet υπάρχουν σελίδες που σου κάνουν μετατροπή μπαμ μπαμ σε πολλά νομισματα χαχαχα

 

 

Οι τιμές δεν είναι ίδιες; αν είναι μια χαρά για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει πάρει κανείς.

Προσωπικά ρίσκο δεν θα έπαιρνα,αφήνω άλλον να κάνει πειραματόζωο το κινητό του.

Δεν είναι μόνο η αυτονομία,αν είναι καλύτερή η οχι,είναι ότι μπορεί να προκαλέσει κι άλλα προβλήματά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει πάρει κανείς.

Προσωπικά ρίσκο δεν θα έπαιρνα,αφήνω άλλον να κάνει πειραματόζωο το κινητό του.

Δεν είναι μόνο η αυτονομία,αν είναι καλύτερή η οχι,είναι ότι μπορεί να προκαλέσει κι άλλα προβλήματά.

 

Καλα τα λες!

Ανεφερα εαν ειναι χειροτερη,γιατι ειδα μια κριτικη στο αμαζον και γραψανε οτι δεν ειναι καλυτερη απο την μαμα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πορτογαλικο ειναι το κινητο ...εσεις ρο εχετρ αγορασει; εχετε καποιο προβλημα; ρωταω γιατι ειχαν προβλήματα καποιοι αλλοι
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πορτογαλικο ειναι το κινητο ...εσεις ρο εχετρ αγορασει; εχετε καποιο προβλημα; ρωταω γιατι ειχαν προβλήματα καποιοι αλλοι

Κανένα θέμα μια χαρά όλα!lollipop έχει?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλως σας βρηκα ομαδα..κατοχος και εγω πλεον..παρτιδα 406 απο εναν φιλο!!!ηθελα να ρωτησω..το τηλ ειναι 6ro (romania)αλλα εχει rom πανω D85520f gr δηλ ελληνικη..να το γυρισω στην δικη του σε ρουμανικη?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω τον hotmail λογαριασμο μου δεν μπορω με τιποτα με την μαμα εφαρμογη με crome μπαινω
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει η αναβάθμιση αλλα δεν θελω να το κανω ακομα γιατι διαβασα οτι υπάρχουν καποια bug ακομα

 

Να μην διαβάζεις βλακείες και να την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο μια βδομαδα τωρα(16gb).Το πηρα απο αγγελια χωρις αποδειξη και το παιδι ισχυριστηκε οτι το αγορασε 28-12-14.Ειναι με stock android 5 και παρτιδα 406.Εχω παρατηρησει καποια θεματα που εχει το κινητο και δεν ξερω αν ειναι μονο το δικο μου η ειναι καποιο γενικο προβλημα.Καταρχας να πω οτι το εχω τιγκαρει στις εφαρμογες και τα παιχνιδια με 1.7gb ελευθερου χωρου.Η ram εχει μονιμως 400 με 500 mb ελευθερου χωρου το οποιο το βρισκω πολυ λιγο για τα 2gb ram της συσκευης και ενω εχω βαλει και το cleaner master το οποιο μετα απο την αφυπνιση οθονης κανει καθαρισμο ram(το συστημα απ οσο λεει χρησιμοποιει 900mb).Το πιο σημαντικο προβλημα για μενα ειναι η μπαταρια του.Δεν κραταει ουτε μια μερα(δεδομενα ανοιχτα συνεχεια και νορμαλ χρηση facebook) με αποτελεσμα να θελει 2 φορτισεις τη μερα.Για παραδειγμα το φορτισα σημερα το πρωι στο 100% και το ξαναφορτισα στις 11 το βραδυ παλι οπου εφτασε 92% και τωρα εχω 68% μονο με λιγα τηλεφωνα(σημειωνω οτι στη χρηση μπαταριας μου λεει οτι το εχω χρησιμοποιησει 2 ωρες και στον εκτιμωμενο χρονο εχει 4 ωρες και 18 λεπτα,δηλαδη συνολο 6 ωρες!!κατι παιζει μαλλον,δεν ειναι λογικο).Και πιο ενοχλητικο-οχι προβλημα ειναι οτι το κινητο laggarei.Για παραδειγμα οταν παταω το home η αρχικη οθονη κανει restart των widget καιρου και google search και γενικα οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν με καθυστερυση 1-2 δευτερολεπτα αναλογα.Πως τα βλεπετε ολα αυτα;στην τελικη,λεω να το πουλησω ακομα δεν το πηρα. Edited by dionisisss
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται το όνομα δικτύου πάνω αριστερά;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ριξεις μια ματια στις rom's εδω:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Και η διαδικασια για φλασαρισμα official rom (kdz) με το flash tool ειναι αυτη:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089

 

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο μια βδομαδα τωρα(16gb).Το πηρα απο αγγελια χωρις αποδειξη και το παιδι ισχυριστηκε οτι το αγορασε 28-12-14.Ειναι με stock android 5 και παρτιδα 406.Εχω παρατηρησει καποια θεματα που εχει το κινητο και δεν ξερω αν ειναι μονο το δικο μου η ειναι καποιο γενικο προβλημα.Καταρχας να πω οτι το εχω τιγκαρει στις εφαρμογες και τα παιχνιδια με 1.7gb ελευθερου χωρου.Η ram εχει μονιμως 400 με 500 mb ελευθερου χωρου το οποιο το βρισκω πολυ λιγο για τα 2gb ram της συσκευης και ενω εχω βαλει και το cleaner master το οποιο μετα απο την αφυπνιση οθονης κανει καθαρισμο ram(το συστημα απ οσο λεει χρησιμοποιει 900mb).Το πιο σημαντικο προβλημα για μενα ειναι η μπαταρια του.Δεν κραταει ουτε μια μερα(δεδομενα ανοιχτα συνεχεια και νορμαλ χρηση facebook) με αποτελεσμα να θελει 2 φορτισεις τη μερα.Για παραδειγμα το φορτισα σημερα το πρωι στο 100% και το ξαναφορτισα στις 11 το βραδυ παλι οπου εφτασε 92% και τωρα εχω 68% μονο με λιγα τηλεφωνα(σημειωνω οτι στη χρηση μπαταριας μου λεει οτι το εχω χρησιμοποιησει 2 ωρες και στον εκτιμωμενο χρονο εχει 4 ωρες και 18 λεπτα,δηλαδη συνολο 6 ωρες!!κατι παιζει μαλλον,δεν ειναι λογικο).Και πιο ενοχλητικο-οχι προβλημα ειναι οτι το κινητο laggarei.Για παραδειγμα οταν παταω το home η αρχικη οθονη κανει restart των widget καιρου και google search και γενικα οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν με καθυστερυση 1-2 δευτερολεπτα αναλογα.Πως τα βλεπετε ολα αυτα;στην τελικη,λεω να το πουλησω ακομα δεν το πηρα.

 

Φιλε κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων πρωτα και βγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια,εαν το προβλημα ειναι software θα λυθει,αλλιως μια λυση ειναι να παρεις νεα μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη συμβουλη φιλε μου.Με τη ραμ και το lag;ειναι νορμαλ η μονο το δικο μου το κανει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω το κινητο μια βδομαδα τωρα(16gb).Το πηρα απο αγγελια χωρις αποδειξη και το παιδι ισχυριστηκε οτι το αγορασε 28-12-14.Ειναι με stock android 5 και παρτιδα 406.Εχω παρατηρησει καποια θεματα που εχει το κινητο και δεν ξερω αν ειναι μονο το δικο μου η ειναι καποιο γενικο προβλημα.Καταρχας να πω οτι το εχω τιγκαρει στις εφαρμογες και τα παιχνιδια με 1.7gb ελευθερου χωρου.Η ram εχει μονιμως 400 με 500 mb ελευθερου χωρου το οποιο το βρισκω πολυ λιγο για τα 2gb ram της συσκευης και ενω εχω βαλει και το cleaner master το οποιο μετα απο την αφυπνιση οθονης κανει καθαρισμο ram(το συστημα απ οσο λεει χρησιμοποιει 900mb).Το πιο σημαντικο προβλημα για μενα ειναι η μπαταρια του.Δεν κραταει ουτε μια μερα(δεδομενα ανοιχτα συνεχεια και νορμαλ χρηση facebook) με αποτελεσμα να θελει 2 φορτισεις τη μερα.Για παραδειγμα το φορτισα σημερα το πρωι στο 100% και το ξαναφορτισα στις 11 το βραδυ παλι οπου εφτασε 92% και τωρα εχω 68% μονο με λιγα τηλεφωνα(σημειωνω οτι στη χρηση μπαταριας μου λεει οτι το εχω χρησιμοποιησει 2 ωρες και στον εκτιμωμενο χρονο εχει 4 ωρες και 18 λεπτα,δηλαδη συνολο 6 ωρες!!κατι παιζει μαλλον,δεν ειναι λογικο).Και πιο ενοχλητικο-οχι προβλημα ειναι οτι το κινητο laggarei.Για παραδειγμα οταν παταω το home η αρχικη οθονη κανει restart των widget καιρου και google search και γενικα οι εφαρμογες ανοιγουν και κλεινουν με καθυστερυση 1-2 δευτερολεπτα αναλογα.Πως τα βλεπετε ολα αυτα;στην τελικη,λεω να το πουλησω ακομα δεν το πηρα.

Αρχικα φιλε μου καλοριζικο το κινητακι!!!!Τωρα για την ραμ που λες και 32αρι να ειχες με 3gb ραμ παλι 400-500 mb ελευθερα θα ειχες γιατι ετσι ειναι το φισιολογικο του!!!Οσο για την μπαταρια που λες αν εχεις ανοιχτο το κολο 3g-4g ψαχνει παντα για να εχει το καλητερο δυνατο σημα ουτος ωστε να καταναλωνει πολυ γρηγορα την μπαταρια οπως παθαινω και εγω που το εχω ενα μηνα καινουριο και κανω ελαχιστη χρηση την ημερα....Επισης αν μιλας πολυ στο τηλεφωνο και εχεις ανοιχτο το 3g παλι καταναλωνει αρκετη μπαταρια!!!!Για το laggarisma που λες φταιει το clean master αφου το εχεις βαλει να σου κλεινει ολες τις εφαρμογες μολις αδρανοποιειται το κινητο ετσι οταν το ανοιγεις να πρωσπαθει να τις ξανα ανοιξει ολες μαζι!!! Γενικα μην βαζεις εφαρμογες που να σου κλεινουν το backround..Εχει ηδη το κινητο απο μονο του και τις κλεινει οταν χρειαστει!!!Κανε ομως και μια επαναφορα δεν εχεις να χασεις κατι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...