Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

αυτο ελειπε μην παρει αναβαθμιση η ναυαρχιδα της LG εν ετει 2014 νομιζω πως ηταν αναμενομενο

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/accessories/free-g3-battery-cradle-lg-t2871624

 

αυτο το εχει κανει κανεις?θα στειλω σημερα

 

Γιατί, από Αμερική το έχεις πάρει;

Πάντως πραγματικά είναι χρήσιμα. Εγώ έχω πάρει τη βάση και την έξτρα μπαταρία από το amazon και έχω λύσει το μοναδικό (για εμένα) πρόβλημα του κινητού: την αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση ! :)

 

Μηπως ξερουμε ποτε 8α βγει?

 

σημερα βγηκε η L για το δικο σ

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

αυτο ελειπε μην παρει αναβαθμιση η ναυαρχιδα της LG εν ετει 2014 νομιζω πως ηταν αναμενομενο

Φίλε ziaba ή δεν διάβασες το άρθρο καλά ή δεν ξέρεις το ιστορικό της lg. Το κορυφαίο στο άρθρο δεν είναι ότι θα παρει την αναβάθμιση αλλά ότι θα είναι η πρώτη εταιρεία που θα την δώσει και μάλιστα μέσα στο 2014 . Όταν τα πλάνα της htc που θεωρείται γρήγορη στις αναβαθμίσεις είναι για 3 μήνες από σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα

Άκουσα ότι έχει κυκλοφορήσει νέο firmware update για το G3

Εγώ έχω το ελληνικό από Cosmote κι ακόμα είμαι στην έκδοση V10c αλλά δυστυχώς δεν βρίσκει καμία αναβάθμιση όταν κάνω έλεγχο νέων εκδόσεων.

Το κινητό είναι το 16αρι με αριθμό μοντέλου LG-D855

Γνωρίζει κάποιος από που μπορώ να βρω τη νέα έκδοση ή πότε θα είναι διαθέσιμη για το συγκεκριμένο μοντέλο.

 

Επίσης έχω δει εδώ διαφορετικά μοντέλα άλλα ισπανικά, άλλα κορεάτικα και αναφέρετε κάτι για τύπο 6TL και παρτίδα 408 ή 409

Που αναφέρονται όλα αυτά?

Κοιτάζω στις πληροφορίες υλικού και λογισμικού αλλά δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο.

 

Εχει συμβει και σε εναν ξαδερφο μου το ιδιο. Ξερει κανεις τι μπορουμε να κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

κάνετε υπομονή ή βρίσκετε το kdz με την L άλλης χώρας και το περνάτε.

 

την παρτίδα την βρίσκεις από τα τρια πρώτα ψηφία του s/n (από το αυτοκόλητο του κουτιού) και τον κωδικό της χώρας στο άνω δεξί μέρος της ετικέτας

Link to comment
Share on other sites

κάνετε υπομονή ή βρίσκετε το kdz με την L άλλης χώρας και το περνάτε.

 

την παρτίδα την βρίσκεις από τα τρια πρώτα ψηφία του s/n (από το αυτοκόλητο του κουτιού) και τον κωδικό της χώρας στο άνω δεξί μέρος της ετικέτας

 

αν περασεις αλλο kdz κινδυνευεις να χασεις την εγγυηση:!:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Και γω την πέρασα εχουμε ακριβός ίδιες συσκευές απλά εμένα είναι 409. τλκ έχει τεράστια διαφορά στη μπαταρία εκεί που άρχιζα να απογοητεύομαι με το g3 λόγο μπαταρίας η LG με φτιάξε μ αυτή την αναβάθμιση. Ένα τεράστιο μπράβο στην LG από μένα!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου αρεσει αλλα δεν παιρνει micro sd , θα δω ομως το mini g2 , αλλιως θα παρω τη ρακετα του πινγκ πονγκ, ευχαριστω για το ενδιαφερον.

 

Ακριβώς γι'αυτόν τ λογο απέρριψα το g2 για ελλείψη κάρτας + μη απισπομενης μπαταρίας παρόλ που μ αρέσει πιο πολύ και σαν μέγεθος κ εμφάνιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω πολυ φιλε. Πηγα το ειδα παλι αλλα ειναι πολυ μεγαλο , αρχισα να το σκεφτομαι παλι. Αναποφασιστος λοιπον. Δεν υπαρχει καποια συσκευη της lg με αυτα τα χαρακτηριστικα πιο small; Δηλαδη το l7 ii με πιο μεγαλο επεξεργαστη, στην καμερα να εχει ριπη για φωτο και πιο μεγαλο αποθηκευτικο χωρο. Ζηταω πολλα; Το προγραμμα που ζηταει ο φιλος για το gps μηπως ειναι το Navfree;

 

Η συσκευή που ζητάς είναι το z1 compact

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

κλεινω 4 μηνες με το κινητο ελβετικο 32αρι απολυτα ευχαριστημενος προερχομενος μαλιστα απο S1,S2,S3,S4,S5 To οποιο S5 κρατησα ενα μηνα γιατι μετα ηρθε το G3 θα το κρατησω για 2 χρονια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και αν που και που κανει κανενα reboot δεν με πειραζει εμενα μου κανει συνηθως οταν το βαζω για φορτιση το βραδυ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

συνδεω το τηλ με το λαπτοπ με usb αλλα ουσιαστηκα δν μου διαβαζει τισ μνημες.λεει φορητη συσκευη ανοιγω τους φακελους αλλα μεσα τπτ.και οποτε μου εμφανιζει κατι δν μπορω να κανω καποια ενεργεια πχ αντιγραφη.εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο?

 

 

εχει βαλει κανεις το igo?

Edited by kasmpou
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

συνδεω το τηλ με το λαπτοπ με usb αλλα ουσιαστηκα δν μου διαβαζει τισ μνημες.λεει φορητη συσκευη ανοιγω τους φακελους αλλα μεσα τπτ.και οποτε μου εμφανιζει κατι δν μπορω να κανω καποια ενεργεια πχ αντιγραφη.εχει συμβει σε καποιον κατι αναλογο?

 

 

εχει βαλει κανεις το igo?

ναι igo sygic navigon το igo μου κάνει καρέ δεν έχω προλάβει να το ψάξω ακόμη πιθανολογώ λόγο ουρανού μου το έκανε και στον becker και το είχα διορθώσει .. sory για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Και γω την πέρασα εχουμε ακριβός ίδιες συσκευές απλά εμένα είναι 409. τλκ έχει τεράστια διαφορά στη μπαταρία εκεί που άρχιζα να απογοητεύομαι με το g3 λόγο μπαταρίας η LG με φτιάξε μ αυτή την αναβάθμιση. Ένα τεράστιο μπράβο στην LG από μένα!!!!

 

 

Τεράστια διαφορά στην μπαταρία δεν είδα,αν θα βγάλει 20 λεπτά η λίπη ώρα παραπάνω αυτονομία δεν το λέω τεράστια διαφορά.

Τεράστια θα ήταν να έπιανε την αυτονομία του g2...πράγμα πολύ δύσκολο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δεν έχει διάφορες, εκτός εάν είσαι gamer..

Εγώ είχα επιλογή να αγοράσω το Cat.6 Prime μοντέλο και με πολλά reviews που είδα δεν αξίζε τελικά, μέχρι που και ο ίδιος που το πουλαγε είπε πως δεν είδε διάφορες, για αυτό το έδωσε

Το μόνο καλό είναι ότι έδινε έξτρα μπαταρία και επιτραπέζιο φορτιστή

LG G3 vs LG G3 Cat.6:

Φιλέ μου επειδή δεν βλέπεις διαφορά στο g3 δεν σημαίνει οτι δεν έχουν μεγαλη διαφορά οι επεξεργαστές..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα τα παρασιτα στο ακουστικο τα οποια ειναι λιγο ενοχλητικα, υπαρχει τελικα εξηγηση κ ισως λυση στο προβλημα; ειναι τελικα το προβλημα το πισω καπακι λογω δυνατοτητας ασυρματης φορτισης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο αφορα τα παρασιτα στο ακουστικο τα οποια ειναι λιγο ενοχλητικα, υπαρχει τελικα εξηγηση κ ισως λυση στο προβλημα; ειναι τελικα το προβλημα το πισω καπακι λογω δυνατοτητας ασυρματης φορτισης;

 

Επειδή έχεις εσύ παράσιτα στο ακουστικό δε σημαίνει ότι ολααααα τα g3 τα χουν. Αν νομίζεις ότι σου φταίει το καπάκι βγαλτο και δούλεψε το χωρις, δε θέλει πολύ για να το σκεφτείς + σε ανοιχτή ακρόαση έχεις παράσιτα?

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι η ποιότητα των κλήσεων είναι σε πολύ καλό επίπεδο και σε καμία περίπτωση προβληματική. Έχω ενεργοποιημένη πάντα την ρύθμιση βελτίωση φωνής.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχει πάρει κανένας battery kit για το g3??

Ή ξέρει που μπορώ να βρω γιατί ενώ το κινητό τα σπάει (σε σχέση με note 3 / one m8) σε μπαταρία σε λίγο θα γίνω ένα με τον τοίχο. Αυτονομία περίπου 11-12 ώρες με βάση την δική μου χρήση.

Συγνώμη εάν είμαι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε γράψει παραπίσω, μπαταρία της LG από την Procordia στα 15 Ευρώ. Είναι η ίδια με εκείνη που έχουμε στο κινητό.

Δεν ξέρω φυσικά ποια είναι η δική σου χρήση αλλά 11-12 ώρες ακούγεται πάρα πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Έχει πάρει κανένας battery kit για το g3??

Ή ξέρει που μπορώ να βρω γιατί ενώ το κινητό τα σπάει (σε σχέση με note 3 / one m8) σε μπαταρία σε λίγο θα γίνω ένα με τον τοίχο. Αυτονομία περίπου 11-12 ώρες με βάση την δική μου χρήση.

Συγνώμη εάν είμαι off topic.

 

Στο ebay παίζει ένα kit με μπαταρια 7500mah και άλλο καπάκι πιο χοντρό αλλά δε ξέρω πόσο καλό ειναι + παίζει και ένας φορτιστης που φορτίζει τ μπαταρία εκτός συσκευής. Μπορείς να πάρεις και ένα power bank διαλέγεις και ότι σε βολεύει-καλύπτει παίρνεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπως έχουμε γράψει παραπίσω, μπαταρία της LG από την Procordia στα 15 Ευρώ. Είναι η ίδια με εκείνη που έχουμε στο κινητό.

Δεν ξέρω φυσικά ποια είναι η δική σου χρήση αλλά 11-12 ώρες ακούγεται πάρα πολύ λίγο.

 

Όταν είσαι πάνω απ το τηλέφωνο όλη την ώρα και συνδεδεμένος στο mobile ίντερνετ 3g-4g 12 ώρες μια χαρά ειναι

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχεις δίκιο βέβαια απλώς σκέφτηκα μήπως έχει πολύ κακό σήμα (και ζορίζεται να ψάχνει) ή/και πολλά wakelocks (και δεν μπαίνει σε deep sleep).

Αυτά και άλλα (SOT, ρυθμίσεις οθόνης, bloatware και χρήση εφαρμογών) είναι πάντα σχετικά οπότε ο καθένας μας πράττει ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου επειδή δεν βλέπεις διαφορά στο g3 δεν σημαίνει οτι δεν έχουν μεγαλη διαφορά οι επεξεργαστές..

 

Φιλε μου, ναι το 805 είναι πιο βελτιωμένο αλλά στο G3 δεν βλέπεις κάτι το τρομερό, δεν αξίζει να μπει κάποιος στο κόπο να πάρει το G3 CAT.6 γιατί απλούστατα δεν έχει κάτι που λείπει από το 801

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κι εγω για το G3 αλλα με αυτα που διαβασα περι σβησηματος με αποθαρυνει ωστε να το παρω και η αλλη μου σκεψη ειναι για το galaxy s5..ποια η γνωμη σας μιας και το εχετε δουλεψει το G3???
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι κι εγω για το G3 αλλα με αυτα που διαβασα περι σβησηματος με αποθαρυνει ωστε να το παρω και η αλλη μου σκεψη ειναι για το galaxy s5..ποια η γνωμη σας μιας και το εχετε δουλεψει το G3???

Αυτά περί επανεκκίνησης έχουν λυθεί καιρό τώρα με τις αναβαθμίσεις της lg.Εμένα προσωπικά μ αρέσει πολύ σαν συσκευή και έχει πολλές δυνατότητες αλλά και πάρα πολύ καλή οθόνη.Δεν μπορώ να συγκρίνω με το s5 γιατί δεν το έχω.Πάντως αν και fan της Samsung πάλι το g3 θα έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...