Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

brick η συσκευη μου....

με το flashify πατησα κατα λαθος ενα boo img και τωρα τιποτα....ανοιγει μονο το fastboot mode started....ουτε download mode Ουτε τιποτα....τι κανω?

 

λογικα μπορεις να περασεις τον πυρηνα (kernel) σε fastboot mode και μετα θα εμφανιστει το download mode

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λογικα μπορεις να περασεις τον πυρηνα (kernel) σε fastboot mode και μετα θα εμφανιστει το download mode

 

σωσε με,πως θα γινει αυτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

το προβλημα ειναι οτι sta ports δεν λεει πουθενα lg

επισης αφου δε μπαινει ουτε σε recovery Ουτε και σε download mode πως θα τα κανει ολα αυτα

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σωσε με,πως θα γινει αυτο

 

προσωπικα δε το χω κανει σε g3 δε ειναι 100% αλλα λoγικα κατεβαζεις τον στοκ kernel (*.img) και τον περνας μεσω adb. σε download mode τι ακριβως πατας για να μπεις???

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...μια ερωτηση...το κινητο το εχετε στο dalvik η σε art?εχουν καμια διαφορα;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!:

Υπενθυμίζω ότι τις προσωπικές σας διαφορές θα τις λύνεται με pm και οχι δημόσια ,αν έχετε πρόβλημα με κάποιο μέλος τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την αναφορά ,κάποια μηνύματα σβήστηκαν ως off topιc , συνεχίστε στο θέμα μας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!:

Υπενθυμίζω ότι τις προσωπικές σας διαφορές θα τις λύνεται με pm και οχι δημόσια ,αν έχετε πρόβλημα με κάποιο μέλος τότε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την αναφορά ,κάποια μηνύματα σβήστηκαν ως off topιc , συνεχίστε στο θέμα μας .

καλησπερα..να ρωτησω...σε περιπτωση οποιαδηποτε βλαβης που μπορουμε αξιοπιστα να απεθυνθουμε???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα...μια ερωτηση...το κινητο το εχετε στο dalvik η σε art?εχουν καμια διαφορα;

για g3 δε γνωριζω δε το χω σκαλιξει ακομα , το nexus 5 εχει ελαχιστα καλυτερη αυτονομια με art

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει tempered glass αλλά να το εφαρμόζει και στο κινητò?Προσπάθησα μόνος μου να το βάλω αλλά δεν.....Το χάλασα δυστυχώς.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να έχει tempered glass αλλά να το εφαρμόζει και στο κινητò?Προσπάθησα μόνος μου να το βάλω αλλά δεν.....Το χάλασα δυστυχώς.

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.LG-G3-D855-X-one-Premium-tempered-Glass-9H-Oleophobic-Ver-2-Screen-Protector.1031872.html

 

παρα πολυ καλο και θα στο βαλει κιολας.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

 

Οντως πηγαινε με κλειστα τα μάτια, την προηγουμενη εβδομάδα πηγα και εγω

Link to comment
Share on other sites

Οντως πηγαινε με κλειστα τα μάτια, την προηγουμενη εβδομάδα πηγα και εγω

Εγω παλι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένος απο αυτη ουτε 2 μερες δεν την κράτησα.

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

εχω μεγαλο θεμα. Εβγαλα μια εφαρμογη κατα λαθος απο titanium αντι να την κανω freeze και τωρα μου λεει συνεχεια "unfortunately keyguardtestactivity has stopped" χωρις να μπορω να κανω κατι αλλο. Δοκιμασα recovery τα ιδια. Δοκιμασα lg tool restore errors δε το εκανε. ΠΑω να το βαλω σε download mode για να φλασαρω ρομ , δε το βρισκει ο υπολογιστης. Καμμια ιδεα;;

 

EDIT. ισως βγαζω ακρη. Αν ποιασει θα το γραψω εδω

 

EDIT2 : ΕΠΟΙΑΣΕ! πως να κανετε unbrick to lg g3

 

http://www.androidrootz.com/2014/07/how-to-unroot-lg-g3-all-variants.html

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημένος απο αυτη ουτε 2 μερες δεν την κράτησα.

Γιατί δεν έμεινες ευχαριστημένος φίλε μου?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έμεινες ευχαριστημένος φίλε μου?

Γιατι δεν καθάριζε εύκολα ,ηθελε πανάκι και πολυ τρίψιμο,ενω της forever το περνας μια γρήγορη στο τζιν και ειναι κομπλε. Επισης στις ακρες ειναι γωνιασμενη ενω η forever στρογγυλεύει (αν μπορω να το πω και ετσι για να καταλάβεις) και δείχνει ποιο δεμενη με το κινητό

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εκδοση L για ισπανικο μοντελο εχει βγει ; ευχαριστω :)

 

ναι εδω κ 9 μερες

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν καθάριζε εύκολα ,ηθελε πανάκι και πολυ τρίψιμο,ενω της forever το περνας μια γρήγορη στο τζιν και ειναι κομπλε. Επισης στις ακρες ειναι γωνιασμενη ενω η forever στρογγυλεύει (αν μπορω να το πω και ετσι για να καταλάβεις) και δείχνει ποιο δεμενη με το κινητό

 

Δεν θελω να σε κατηγορησω αλλα μηπως εχεις μπερδευτει? Η συγκεκριμένη και καθαρίζει οπως το λες πανω στο τζιν/μπλουχα και στρογγυλεμένες ειναι οι ακρες , δεν εχει γωνιες

 

http://s28.postimg.org/bs4vvoj8p/pic1.jpg

 

http://s8.postimg.org/r3k7j2njl/pic2.jpg

Edited by amaretos
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε κατηγορησω αλλα μηπως εχεις μπερδευτει? Η συγκεκριμένη και καθαρίζει οπως το λες πανω στο τζιν/μπλουχα και στρογγυλεμένες ειναι οι ακρες , δεν εχει γωνιες

 

http://s28.postimg.org/bs4vvoj8p/pic1.jpg

 

http://s8.postimg.org/r3k7j2njl/pic2.jpg

Αυτη ηταν.προσπάθησα να την ξαναβρώ στο e-click.gr για να σου την δειξω αλλα δεν.τι να πω ....

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...