Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά συγνώμη για την ασχετοσύνη, υπάρχει τρόπος να βάλεις την 10h μόνος σου, ή πρέπει να περιμένεις να έρθει μέσω ΟΤΑ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά συγνώμη για την ασχετοσύνη, υπάρχει τρόπος να βάλεις την 10h μόνος σου, ή πρέπει να περιμένεις να έρθει μέσω ΟΤΑ?

 

Δοκίμασε να το συνδέσεις με τον υπολογιστή μήπως και σου βγάλει την ενημέρωση μέσω LG PC Suite.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το συνδέσεις με τον υπολογιστή μήπως και σου βγάλει την ενημέρωση μέσω LG PC Suite.

 

το σκέφτηκα και γω αλλά τζίφος...

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτηκα και γω αλλά τζίφος...

 

Αρχικά δες εδώ εάν έχει βγει η 10h για το δικό σου G3: http://www.mylgphones.com/lg-g3-firmware-checking-the-software-version-and-update-history (αναλόγως τη χώρα προέλευσης). Εάν βγήκε πριν μερικές ημέρες λογικά μέσα σε 1 εβδομάδα θα σου εμφανίσει μήνυμα στο κινητό. Άλλον τρόπο δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να πήγε απο m8 σε g3 λιγες εντυπώσεις?? Αξιζε η μεταβαση η το μετάνιωσε? Πλακα πλακα είναι τοσο τελειο το m8 αλλα με τρώει ο κ...ς μου για το g3 και μαλλον δεν θα μπορεσω να κρατηθω.

 

Κι εγώ την ίδια απορία έχω. Αν ξέρει κάποιος ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49321[/ATTACH][ATTACH]49321[/ATTACH]ετσι για να δουμε πως πάει κ η μπαταρια. Η χρηση ηταν με wifi ολη μερα κ λιγο 3g κ με 4π λεπτα πλοηγηση
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τα ίδια αποτελέσματα σε οθόνη αλλά με επιπλέον 2 ώρες ομιλίας και συνδεδεμένο bt...

Το τηλ πλέον όπως είπα και πιο πριν έχει στρώσει και στους 2 τομείς που υστερουσε.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας ρε παιδιά. Για αρχή ότι γράφτηκα στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω το γνωστό θέμα περί lag και με τις επανεκκινησεις αν έχουν διορθωθεί. Όχι ότι δεν διάβασα τα υπόλοιπα σχόλια απλά θα ήθελα να μου πείτε με απλά λόγια να το πάρω ναι ή όχι γιατί κακά τα ψέματα ακούγονται πολλά άλλα είναι και απίστευτα όμορφο... Το θέμα και να το πάρω και να μην μου αρέσει καθόλου το αποκλείω γτ θα κάνω μεγάλη μετάβαση καθώς δηλώνω κάτοχος xperia t ή αλλιώς μάτι κουζίνας ή ψησταριά :-D :-D:-D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. δεν θυμαμαι αν το εκανε απο την αρχη, αλλα παρολο που ειναι στο auto rotate η home screen δεν γυρναει . γνωριζει καποιος κατι για αυτο ?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. δεν θυμαμαι αν το εκανε απο την αρχη, αλλα παρολο που ειναι στο auto rotate η home screen δεν γυρναει . γνωριζει καποιος κατι για αυτο ?

Η home screen δεν γυρνάει. Έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άλλο θέμα με οθόνη η κάτι άλλο έχει παρουσιάσει σε κανέναν?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η home screen δεν γυρνάει. Έτσι είναι.

 

ευχαριστώ πολύ...

 

κατι αλλο. παρολο που εχω στις επαφες μου φωτογραφιες μεσω gmail οταν με καλουνε δεν εμφανιζονται. υπαρχει καποια ρυθμιση??σε αλλα κινητα τις εμφανιζε απευθειας. ουτε και στο ιστορικο κλησεων δειχνει τις φωτο. μονο στις επαφες τις δειχνει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα 3/9 μίλησα με LG, τώρα δέχονται λένε όλα τα χρώματα και όλες τις συσκευές αρκεί να είναι απο Ευρωπαική Ένωση...Έφυγα για χρυσό:)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους. είμαι από την Δευτέρα κάτοχος ενός LG g3 τα προβλήματα που εχω είναι δυο: 1) δεν κάνει συγχρονισμό με το pc suite αναγνωρίζει την συσκευή αλλά όταν πατάω συγχρονισμό μου βγάζει αυτό το μήνυμα πού βλέπετε στη φωτο.αυτό που μου λέει να κάνω δεν το βρίσκω στη συσκευή. πρόβλημα 2) θέλω να κάνω back up από το helium ανοίγω την εφαρμογή από την συσκευή και από το pc ξεκινάει να συνδέεται αλλά μένει εκεί χωρίς να μου βγάζει κάποιο μήνυμα η error απλά μένει εκεί στο να προσπαθεί να συνδεθεί στο helium του pc τι μπορεί να φταίει? εχω φρικάρει 2 μέρες με αυτά !!!!!! καμία βοήθεια?
Link to comment
Share on other sites

Guys.

 

Να πάρω αντάπτoρα για την sim καθώς προέρχομαι από iphone που παίρνει nano ή πρέπει να την αλλάξω?

 

Micro παίρνει το G3. Άμα βρεις αντάπτορα τη κάνεις τη δουλειά σου. Αλλιώς με 5 ευρώ βγάζεις καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα οτι οι επαφες που ειναι στην sim και στις επαφες του google δεν βγαζει τη φωτογραφια τους οταν με καλουν,παρολο που εχω να μην εμφανιζονται οι επαφες sim.μπορω να κανω κατι?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λογω της αναλυσης της οθονης εχει κανεις προβληματα με ορισμενα παιχνιδια απο το Play Store?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λογω της αναλυσης της οθονης εχει κανεις προβληματα με ορισμενα παιχνιδια απο το Play Store?

 

Εγώ το μόνο που είδα είναι ότι μερικά δεν είναι συμβατά (π.χ. Pet Rescue Saga) λόγω ανάλυσης (λογικά). Αλλά μέσα στο επόμενο 2μηνο πιστεύω πως θα είναι και αυτά διαθέσιμα μιας και θα κυκλοφορήσουν περισσότερες συσκευές με QHD οθόνη (Note 4, Note Edge κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Λογω της αναλυσης της οθονης εχει κανεις προβληματα με ορισμενα παιχνιδια απο το Play Store?

Ισχύει αυτό που λες ναι. Όπως και αρκετές εφαρμογές δεν είναι συμβατές με κινητά με πολύ χαμηλή ανάλυση οθόνης. Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος πιο πάνω, τώρα που θα βγει το Note 4 θα αναβαθμιστούν όλες...:lol:

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, το καινούριο angry birds stella δεν είναι συμβατό με το G3...

Edited by kax
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος g3 gold γαλλικο τωρα και 3 μερες!

Το κινητο πηρε κατευθειαν αναβάθμιση ΟΤΑ την 10 e και επιτόπου μεσω pc την 10h.

Εχω να σχολιασω :

1.οτι η οθόνη δεν φαίνεται ξεθωριασμενη , αντιθετα δειχνει πολυ εντυπωσιακη!Τα χρωματα απλα δεν ειναι υπερτονισμενα το οποιο εμενα πραγματικα με ξεκουράζει και μου αρεσει πολυ. Το μέγεθος της οθόνης εντυπωσιακό! !!

2. Η μπαταρία του ως τωρα (2 μερες)που το δουλευω αρκετα στο τελος της μερας εχει περιπου 20%.

Αυτο που παρατηρω και μαρεσει πολυ ειναι οτι σε αδράνεια δεν καταναλωνει σχεδον καθολου ενεργεια (ολο το βραδυ πεφτει 2%). Υπολογιζω οτι με μετρια χρηση θα κραταει ανετα 2 μερες τουλαχιστον. Αυτα ως τωρα μου δείχνουν ότι εχει καλυτερη μπαταρια απο το s5 που επεσε στα χερια μου αυτο το καλοκαίρι.

3. Η σχεδιαση της συσκευής (εμενα) μου φαινεται κορυφαία πολυ μοντερνα και βολικη αν και οι διαστασεις εχουν αρχισει να ξεφεύγουν. . Ακομα η LG πραγματικα εχει φτιαξει ενα πολυ πολυ ομορφο γραφικο περιβαλλον ( αντιγραφοντας το iphone) οποτε ξεφευγεις απο το βαρετο πλεον της samsung.

4.Οσο για το Lag : η συσκευη ειναι γρηγορη. Αρκετα εως πολυ γρηγορη. Σιγουρα συσκευες οπως το nexus5 λειτουργουν πιο smooth, αυτο ειναι αληθεια, αλλα εγω ως τωρα εχω να αναφερω οτι το g3 μου λειτουργει υποδειγματικα και ακουραστα !

Υπερθέρμανση ως τωρα δεν ειχα , αν και δεν παιζω παιχνιδάκια.

Νομιζω οτι εχει γινει πολυ κριτικη στη συσκευή , αρχικα δικαια, αλλα τωρα γινεται τραβηγμένη.

Οποιος σκεφτεται για αγορά της κατα τη γνώμη μου να προχωρήσει χωρις δευτερη σκεψη!

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος g3 gold γαλλικο τωρα και 3 μερες!

Το κινητο πηρε κατευθειαν αναβάθμιση ΟΤΑ την 10 e και επιτόπου μεσω pc την 10h.

Εχω να σχολιασω :

1.οτι η οθόνη δεν φαίνεται ξεθωριασμενη , αντιθετα δειχνει πολυ εντυπωσιακη!Τα χρωματα απλα δεν ειναι υπερτονισμενα το οποιο εμενα πραγματικα με ξεκουράζει και μου αρεσει πολυ. Το μέγεθος της οθόνης εντυπωσιακό! !!

2. Η μπαταρία του ως τωρα (2 μερες)που το δουλευω αρκετα στο τελος της μερας εχει περιπου 20%.

Αυτο που παρατηρω και μαρεσει πολυ ειναι οτι σε αδράνεια δεν καταναλωνει σχεδον καθολου ενεργεια (ολο το βραδυ πεφτει 2%). Υπολογιζω οτι με μετρια χρηση θα κραταει ανετα 2 μερες τουλαχιστον. Αυτα ως τωρα μου δείχνουν ότι εχει καλυτερη μπαταρια απο το s5 που επεσε στα χερια μου αυτο το καλοκαίρι.

3. Η σχεδιαση της συσκευής (εμενα) μου φαινεται κορυφαία πολυ μοντερνα και βολικη αν και οι διαστασεις εχουν αρχισει να ξεφεύγουν. . Ακομα η LG πραγματικα εχει φτιαξει ενα πολυ πολυ ομορφο γραφικο περιβαλλον ( αντιγραφοντας το iphone) οποτε ξεφευγεις απο το βαρετο πλεον της samsung.

4.Οσο για το Lag : η συσκευη ειναι γρηγορη. Αρκετα εως πολυ γρηγορη. Σιγουρα συσκευες οπως το nexus5 λειτουργουν πιο smooth, αυτο ειναι αληθεια, αλλα εγω ως τωρα εχω να αναφερω οτι το g3 μου λειτουργει υποδειγματικα και ακουραστα !

Υπερθέρμανση ως τωρα δεν ειχα , αν και δεν παιζω παιχνιδάκια.

Νομιζω οτι εχει γινει πολυ κριτικη στη συσκευή , αρχικα δικαια, αλλα τωρα γινεται τραβηγμένη.

Οποιος σκεφτεται για αγορά της κατα τη γνώμη μου να προχωρήσει χωρις δευτερη σκεψη!

 

 

3 post απο το 2005????xDDD

η συσκευη ειναι μια χαρα , απλα για μενα λιγο μεγαλη τελικα.. κατα τα αλλα με την τελευταια αναβαθμιση το κινητο ειναι σφαιρα και σε παιχνιδια και ιντερνετ. υπερθερμανση χωρις θηκη ειναι ελαχιστη και απολυτως φυσιολογικη.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πως μπορώ να μαθω αν το κινητο ειχε υποστει root???

 

στο lg δεν υπαρχει counter οποτε μονο αν το εχει κανει και ειναι ακομα μπορεις να δεις αν ειναι. αλλιως δεν μπορεις εδω

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήμουν σε σκέψη για το g3 αν και δηλώνω fan της samsung.Το είδα πριν λίγες ημέρες και μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Εναλλακτικά κοιτάω note 3 αλλά με κολλάει λίγο η χρηματική διάφορα. Διαβάζοντας το thread διαπίστωσα ότι μάλλον υπάρχουν αρκετά θέματα στο κινητό και γενικά η LG μάλλον έκανε βιαστική και παρωχημένη δουλειά. Τι λέτε? Στην κατηγορία αυτή αξίζει κάτι άλλο που να υπερτερεί και αν ναι σε τι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...