Jump to content

Sony Xperia™ Τ3


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xperia™ T3 Beautiful technology

 

Xαρακτηριστικά:

 

 

Κάμερα και βίντεο

 

  • 8 MP camera with auto focus Sony Exmor RS for mobile image sensor
  • Video recording 1080 p
  • HDR (High Dynamic Range) for photos and videos
  • 4x digital zoom
  • 1.1 MP Front-facing camera (720p)
  • Geotagging
  • HD video recording (1080p)
  • Image stabiliser
  • Object tracking - lock focus on a specific object
  • Red-eye reduction
  • Scene recognition
  • Pulsed LED flash
  • Red-eye reduction
  • Sony Exmor RS for mobile image sensor
  • Superior Auto – automatic scene selection
  • Sweep Panorama
  • Touch focus
  • Touch capture
  • White balance
  • Image capture, supported format: JPEG
  • Image playback supported formats: BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP
  • Video recording, supported formats: 3GPP, MP4
  • SteadyShot™ – video stabilisation

 

Προεγκατεστημένες εφαρμογές

 

  • Google Maps for Mobile with Street view**
  • Sony Select
  • Web browser (WebKit)
  • Google Chrome**
  • Google Play**
  • Google Voice Search**
  • Google Search**

 

Συνδεσιμότητα και επικοινωνία

 

  • Wi-Fi® Miracast - Wireless audio and video connection between devices
  • Bluetooth 4.0 wireless technology
  • DLNA Certified
  • Native USB tethering
  • NFC
  • Screen mirroring
  • Smart Connect
  • Synchronisation via Exchange ActiveSync®, Facebook™, Google™ and SyncML™*
  • USB charging
  • USB High speed 2.0 and Micro USB support
  • Xperia Link
  • Wi-Fi and WiFi Hotspot functionality
  • Miracast™
  • aGPS

 

Σχεδιασμός και οθόνη

 

  • 5.3" HD (1280x720) display
  • TRILUMINOS™ Display for mobile
  • Mobile BRAVIA Engine 2
  • STAMINA mode

 

Μνήμη

 

  • RAM: 1 GB
  • 8 GB flash memory (internal)*****
  • Up to 32 GB microSD™ (card slot)

 

Δίκτυα

 

  • GSM GPRS/EDGE (2G)
  • UMTS HSPA (3G)
  • LTE (4G)

 

Επίσημη ιστοσελίδα

 

http://api.sonymobile.com/files/xperia-i4-black-1240x840-5879ae459411770f6c568b04f7861101.jpg

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πρεπει να γινει. Επισημο σαν θεμα μια που κυκλοφορει και ελλαδα.Το ειδα στον γερμανο και ειναι μια πολυ λεπτη και ομορφη συσκευη με καλη οθονη λιγο μεγαλο βεβαια αλλα καθεται καλα στο χερι ειναι πολυ ελαφρυ γενικα μου εκανε κλικ ψαχνω βεβαια καλυτερη τιμη τα 400 που θελει ο γερμανος ειναι πολλα οταν στο ebay υπαρχει και με 299€/#
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια! Σκέπτομαι την αγορά του Τ3 για την σύζυγο που θα ειναι το πρωτο της smartphone.

Ο κύριος λόγος είναι η μεγάλη επιδότηση απο Cosmote συν 109 ευρώ από εμένα.

(Στο Τ3 με επιδοτεί 115 ευρώ παραπάνω από τις άλλες συσκευές).

Πρώτα κριτήρια είναι μεγάλη οθόνη με καλή ανάλυση 720p τουλάχιστον και καλή μπαταρία, οι επιδόσεις δεν μας ενδιαφερουν, γιατι θα γίνεται απλη χρηση.

Είδα και κάποια άλλα κινητά, αλλά μόνο χωρίς επιδότηση συμφέρουν.

Το δούλεψα λίγο το κινητό σε κάποιο κατάστημα και μπορώ να πω ότι η οθόνη του μου άρεσε, καθώς και στη σύζυγο, που αμέσως απέρριψε το άλλο υποψήφιο G2 mini που το παίρνω δωρεάν (9 ευρώ!!!)

Σε reviews κ.λ.π. είδα τα υπέρ και τα κατά διαφόρων συσκευών και κρινω οτι το Τ3 στη μεσαία κατηγορία μας κάνει, αφού βέβαια δεν θέλουμε θα φτάσουμε στα χρήματα του Z2 η κάποιου αλλου κορυφαίου μοντέλου.

Για το Ζ2 έχουμε τη μεγαλύτερη επιδότηση, αλλά το τιμολογεί η Κοσμοτε 750 ευρώ οπότε θέλουμε 359 ευρώ να το πάρουμε με επιδότηση.

Να πάρουμε το Τ3 η να περιμένουμε να δούμε τον επόμενο μήνα, τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλάξει κάτι δραματικά μέχρι τον επόμενο μήνα φίλε μου. Ένα μοντέλο έχει ανακοινώσει αυτή τη στιγμή (Μ2 Aqua) το οποίο δεν ξέρω αν αξίζει να το περιμένεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Αποφάσισα να γραφτώ στην ομάδα λόγω του ότι πριν δυο μέρες πήρα το T3 και ήθελα να πω το πόσο όμορφο και κομψό το βρήκα.Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το ZR.Το T3 βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες ακόμα και σε εσωτερικούς χώρους χωρίς πολύ φωτισμό,τουλάχιστον την ημέρα.Το άλλο που μου αρέσει και έχει πολύ πλάκα είναι που όταν θες να απορρίψεις μια κλήση απλώς το κουνάς,η όταν καλούν δεν πατάς τίποτα,απλά το βάζεις στο αυτί σου και μιλάς και αν θέλεις να μην το ακούς το γυρίζεις με τη μούρη προς τα κάτω.Επίσης έχει μπει ""τερματισμός όλων""για να κλείσεις τις ανοιχτές εφαρμογές.Η ποιότητα κατασκευής θεωρώ ότι είναι υψηλών προδιαγραφών,λεπτό εύκολο στο χειρισμό.Μου αρέσει πολύ το υλικό της πίσω πλευράς με ανάγλυφο το sony.Ένα μείον είναι το 1 GB RAM,έναντι των 2 του ZR,αλλά θέλω να πιστεύω οτι δεν θα έχω πρόβλημα.Γενικώς είναι ένα τηλέφωνο που μ'αρέσει να το έχω στα χέρια μου.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο, το σκεπτόμαστε και εμείς για την σύζυγο, πολύ όμορφο τηλέφωνο,αλλά ...τελικά δεν θα μπούμε την οικογένεια της Sony ακόμα θα πάρω στη σύζυγο το LG G2.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Αποφάσισα να γραφτώ στην ομάδα λόγω του ότι πριν δυο μέρες πήρα το T3 και ήθελα να πω το πόσο όμορφο και κομψό το βρήκα.Το προηγούμενο μου τηλέφωνο ήταν το ZR.Το T3 βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες ακόμα και σε εσωτερικούς χώρους χωρίς πολύ φωτισμό,τουλάχιστον την ημέρα.Το άλλο που μου αρέσει και έχει πολύ πλάκα είναι που όταν θες να απορρίψεις μια κλήση απλώς το κουνάς,η όταν καλούν δεν πατάς τίποτα,απλά το βάζεις στο αυτί σου και μιλάς και αν θέλεις να μην το ακούς το γυρίζεις με τη μούρη προς τα κάτω.Επίσης έχει μπει ""τερματισμός όλων""για να κλείσεις τις ανοιχτές εφαρμογές.Η ποιότητα κατασκευής θεωρώ ότι είναι υψηλών προδιαγραφών,λεπτό εύκολο στο χειρισμό.Μου αρέσει πολύ το υλικό της πίσω πλευράς με ανάγλυφο το sony.Ένα μείον είναι το 1 GB RAM,έναντι των 2 του ZR,αλλά θέλω να πιστεύω οτι δεν θα έχω πρόβλημα.Γενικώς είναι ένα τηλέφωνο που μ'αρέσει να το έχω στα χέρια μου.:)

 

Έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής το Τ3 και βγάζει καλές φωτογραφίες . όσο για το 1gb ram έχει δυνατότητα card slot οπότε και να χρειαστείς κάτι παραπάνω δεν έχεις πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή το εχω και εγω από τοτε που κυκλοφορησε στην αγορα με αρεσε πολύ από το sony T που και αυτό το εχω μολις κυκλοφορησε και δεν εχω πρόβλημα αλλα η μνημη του T3 είναι ΜΟΝΟ 4gb μονο και να κατεβασεις εφαρμογες δεν μπορεις να τις πας στην sd καρτα το μονο πρόβλημα είναι αυτό και σκεφτομε να το κανω root για αυτό και μονο αν αξηζει το κοπο η αν ξερετε καποιο τροπο να περναμε τις εφαρμογες στην sd καρτα η πως να το κανω root
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το θέμα δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάτι σχετικό για το εν λόγω κινητό.

 

 

Το έχω εδώ και λίγες ώρες και μέχρι στιγμής ικανοποιεί τις προσδοκίες μου.

 

Παρόλα αυτά αντιμετωπίζω ένα θεματική στο οποίο δεν μπορώ να βρω λύση. Προσπαθώ να μεταφέρω τις εφαρμογές (οι οποίες δίνουν την άδεια μεταφοράς στη κάρτα μνήμης) και είναι αδύνατο. Κοινώς δεν δίνει τη συγκεκριμένη επιλογή παραδόξως.

 

Φυσικά πάντα υπάρχει η σοβαρή πιθανότητα το κατά τα άλλα αετίσιο μάτι μου να μη το βλέπει. Όποιος μάστορας μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω δεόντως.

 

 

Ευχαριστώ

 

Προς διαχειριστές :Παρακαλώ όπως σβηστεί το θέμα γιατί μόλις είδα ότι υπάρχει ήδη. Ευχαριστώ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Μόλις και εγώ παρατήρησα το εν λόγω θέμα. Πολύ περίεργο..... Υπάρχει κάποια λύση όσον αφορά τη μεταφορά των apps στην sd? Ελπίζω να υπάρχει γιατί διαφορετικά θα είναι το λιγότερο απογοητευτικό...

 

Κάποιος αν μπορεί να μου εξηγήσει το γιατί συμβαίνει αυτό. Έχει να κάνει με το firmware? Δηλαδή το πρόβλημα είναι η έκδοση kit kat?

 

Άλλες εταιρίες βλέπε LG σε low range κινητά με το ίδιο firmware δίνουν την δυνατότητα.

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα σχετικό μήνυμα σε support τμήμα της Sony σχετικά με το θέμα της μεταφοράς δεδομένων στην sd.

 

Η απάντηση είναι η εξής :

 

Hello,

 

The problem with the direct saving to the sd card is related to some restrictions that Google made in the 4.4 Kitkat update.

Unfortunately, there is not much that can be done at the moment assuming the given circumstances. You could try writing to Google's support in order to complain about this problem so that they could remove this restrictions in future updates.

 

We hope this response has sufficiently answered your questions.

 

Και έστειλα ξανά ρωτώντας γιατί αυτά τα restrictions αφορούν μόνο τη Sony δεδομένου ότι άλλες συσκευές άλλων εταιριών που τρέχουν ακριβώς το ίδιο firmware το έχουν ξεπεράσει το θέμα.

 

Καμία φωνή και ως εκ τούτου καμιά ακρόαση.. Τριαλαλο τριαλαλα τι ρι τι τι μπομ

Edited by Getapen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
σε LOLLIPOP θα αναβαθμηστη η συγκεκρειμενη ??

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε LOLLIPOP θα αναβαθμηστη η συγκεκρειμενη ??

 

up up up up up

Nokai 5110-Nokia 3310-Nokia 3410-Sony ericsson t68i-Sony ericsson t610-LG K920-Nokia 6230i-

Nokia 6220c-Nokia 610-SoNY Xperia P-Sony Xperia Z1 Honami-Iphone 5s-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα παιδιά! Μήπως υπάρχει κάποιο λινκ με την τελευταία ελληνική rom σε ftf?? Ευχαριστώ πολύ!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μήπως υπάρχει κάποιο λινκ με την τελευταία ελληνική rom σε ftf?? Ευχαριστώ πολύ!!

 

Με το flashtool,μπορεις να βρεις οποια rom θες....

Θα την κατεβασει,θα την μετατρεψει,και εσυ απλα θα την εγκαταστησεις...;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Με το flashtool,μπορεις να βρεις οποια rom θες....

Θα την κατεβασει,θα την μετατρεψει,και εσυ απλα θα την εγκαταστησεις...;)

 

Θα πρέπει κάποιος με ελληνικό τηλέφωνο να την έχει δημιουργήσει όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει κάποιος με ελληνικό τηλέφωνο να την έχει δημιουργήσει όμως.

 

Κωνσταντίνε καλησπέρα,μαλλον εχεις καιρο να ριξεις μια ματια στο flashtool....

Δεν χρειαζεται πια να κατεβασεις rom(από άλλη πηγη),για να την εγκαταστησεις,απλα πας στη παραγραφο devices,κατεβαζεις για οποια χωρα θες,την μετατρεπει,και εσυ την εγκαθιστάς....και το κυριοτερο clean install:D:D:D

Με το στρατιωτικο τελειωσες??

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε καλησπέρα,μαλλον εχεις καιρο να ριξεις μια ματια στο flashtool....

Δεν χρειαζεται πια να κατεβασεις rom(από άλλη πηγη),για να την εγκαταστησεις,απλα πας στη παραγραφο devices,κατεβαζεις για οποια χωρα θες,την μετατρεπει,και εσυ την εγκαθιστάς....και το κυριοτερο clean install:D:D:D

Με το στρατιωτικο τελειωσες??

 

Ναι, έχω πολύ καιρό αγαπητέ μου η αλήθεια είναι. Ακόμα και οταν είχα το Ζ1 δεν είχε χρειαστεί να φλασάρω κάποια άλλη επίσημη ρομ. Πολύ εύκολη ακούγεται η διαδικασία. :)

Τελειώνω σε 20 μέρες και θα δω με ηρεμία σε ποια συσκευη θα πάω. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα θα ηθελα να αγορασω κινητο και ειμαι αναμεσα στο Sony Xperia T3 και στο MLS iQTalk S8. το MLS εχει καλυτερο επεξεργαστη καλυτερη καμερα και περισσοτερη ελευθερη μνημη αλλα ειναι MLS και φοβαμαι. εσεις τι γνωμη εχεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Παιδιά ελπίζω να γράφω στο σωστό νήμα. Έπεσε στα χέρια μου και το χρησιμοποιώ ένα Xperia T3. Ωραίο, κομψό τηλεφωνάκι έχω όμως ένα θέμα με την ένταση των ακουστικών είτε των ενσύρματων που είναι στη συσκευασία είτε 2 bt που έχω συνδέσει. Είναι πολύ χαμηλά σε σημείο όταν είμαι σε εξωτερικό χώρο να μην ακούω. Υπάρχει κανένα fix για αύξηση της έντασης ή πρέπει να το πάω σε κανένα service. Τα δε ενσύρματα ακουστικά πρέπει να τα παίξω λίγο στην υποδοχή για να κάνουν καλή επαφή...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™ Τ3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...