Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα.

Προσπαθω να κανω root το κινητο απο τον οδηγο,μου βγαζει οτι το κινητο ειναι unlock και δεν μπορω να τρεξω την εντολη απο το cmd.

Τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην παρεα.

Προσπαθω να κανω root το κινητο απο τον οδηγο,μου βγαζει οτι το κινητο ειναι unlock και δεν μπορω να τρεξω την εντολη απο το cmd.

Τι φταιει?

 

 

Δηλαδή το ξεκλειδωσες - πέρασες το TWRP ή CMW - έβαλες το αρχείο super su.zip στην εσωτερική ή εξωτερική μνήμη του τηλεφώνου πήγες να το φλασαρεις από το recovery και δεν έχει γίνει root;

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πολύτιμη βοήθεια του CRISPAF77 το τηλ αναστήθηκε!!! Να'σαι καλά αδελφέ!!! Και περνώντας προς τα κάτω στην επιστροφη κερνάω τσιπουράκι!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την πολύτιμη βοήθεια του CRISPAF77 το τηλ αναστήθηκε!!! Να'σαι καλά αδελφέ!!! Και περνώντας προς τα κάτω στην επιστροφη κερνάω τσιπουράκι!!!

 

Να σαι καλά φίλε μου,άλλωστε δεν υπήρχε περίπτωση να μη το φτιάξουμε (Τζουμερκιώτικο κεφάλι λέμε)...άμα χρειαστείς οτιδήποτε εδώ είμαστε.Υγεία πάνω απ όλα να χουμε.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

σαβουρωθηκα στην δουλεια, και πεφτωντας στραβωσε το κινητο, το κινητο δεν ανοιγει,πατωντας το power συνεχομενα ανοιγει για λιγο η οθονη και βγαζει ακτινοτες γραμμες. αγορασμενο απο κινα, εγγυηση δεν υπαρχει. παμε για αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν κάνουμε reset στις εργοστασιακες ρυθμίσεις μένει στη rom που εχει περασμενει ή παει στην εργοστασιακή?
Link to comment
Share on other sites

Κατα 99 % μενει στην ιδια. Εχω κανει επαναφορα σε πολλες συσκευες, σε καμια δεν γυρισε η rom στην εργοστασιακη. Στο honor 6 ειχα κανει οταν το πρωτοπηρα που ειχε κ την εργοστασιακη rom . Εξου και το 99 % .

 

Απλα reset κανει τις ρυθμισεις και διαγραφει τα παντα ολα απο την εσωτερικη μνημη. Νομιζω πριν το reset σε ρωταει αν θες να διαγραψει και την καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

σαβουρωθηκα στην δουλεια, και πεφτωντας στραβωσε το κινητο, το κινητο δεν ανοιγει,πατωντας το power συνεχομενα ανοιγει για λιγο η οθονη και βγαζει ακτινοτες γραμμες. αγορασμενο απο κινα, εγγυηση δεν υπαρχει. παμε για αλλο?

 

 

Δυστυχώς φίλε μου πάς για νέα συσκευή

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά οταν κάνουμε reset στις εργοστασιακες ρυθμίσεις μένει στη rom που εχει περασμενει ή παει στην εργοστασιακή?

 

 

Παραμένει στην Ρομ που έχει κι ας σβηστεί το περιεχόμενο του φακέλου dload στην εσωτερική μνήμη.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99 % μενει στην ιδια. Εχω κανει επαναφορα σε πολλες συσκευες, σε καμια δεν γυρισε η rom στην εργοστασιακη. Στο honor 6 ειχα κανει οταν το πρωτοπηρα που ειχε κ την εργοστασιακη rom . Εξου και το 99 % .

 

Απλα reset κανει τις ρυθμισεις και διαγραφει τα παντα ολα απο την εσωτερικη μνημη. Νομιζω πριν το reset σε ρωταει αν θες να διαγραψει και την καρτα μνημης.

Ευχαριστώ πολυ

 

 

Ευχαριστώ πολύ, τα gapps τα χάνει?

Link to comment
Share on other sites

Rollback από stable σε developer και αμφίδρομα Edited by CRISPAF77

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο αυτή είναι B860 για Η12 ?

 

 

Η ΜΜ είναι κοινή και για τα δύο μοντέλα κατά 99,9%.:p

Σε φίλη με το L12 αυτή πέρασα και δουλεύει άψογα.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

To recovery.img της 6.8.1 που το βρίσκεις?

 

 

Κατεβάζεις το Huawei Update Extractor. Ξεζιπαρεις την ROM , ανοίγεις το UPDATE.APP με το Huawei Update Extractor ,κάνεις extract το RECOVERY.img και είσαι έτοιμος.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις το Huawei Update Extractor. Ξεζιπαρεις την ROM , ανοίγεις το UPDATE.APP με το Huawei Update Extractor ,κάνεις extract το RECOVERY.img και είσαι έτοιμος.

 

Ναι αδερφέ την γνωρίζω την διαδικασία την rom δεν βρίσκω πουθενά για download

Link to comment
Share on other sites

Ναι αδερφέ την γνωρίζω την διαδικασία την rom δεν βρίσκω πουθενά για download

 

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ...http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor6l02-l12officialotaupdate-t3371716/page11

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε μια ματιά εδώ...http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor6l02-l12officialotaupdate-t3371716/page11

Μου χει έρθει ΟΤΑ από 6.8.1 σε 6.8.16 ξερουταρα και έβαλα recovery της 6.8.1 αλλά μου βγάζει fail στο update τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Μου χει έρθει ΟΤΑ από 6.8.1 σε 6.8.16 ξερουταρα και έβαλα recovery της 6.8.1 αλλά μου βγάζει fail στο update τι φταίει?

 

 

Πολύ ωραία ερώτηση....

Δοκίμασε να περάσεις το recovery.img της 6.7.16 ,δε νομίζω πως θα έχεις θέμα.

Πάντως και οι σύντροφοι Ρώσοι παραπονέθηκαν για την 6.8.1 με το ίδιο πρόβλημα,drain battery και άλλα.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ερώτηση....

Δοκίμασε να περάσεις το recovery.img της 6.7.16 ,δε νομίζω πως θα έχεις θέμα.

Πάντως και οι σύντροφοι Ρώσοι παραπονέθηκαν για την 6.8.1 με το ίδιο πρόβλημα,drain battery και άλλα.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια !θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια !θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω

 

 

Αν θες την άποψη μου,γυρνά στην απροβλημάτιστη Β860.

Δε λέω καλά τα 15μέρα updates (για μας τους ανήσυχους και ανυπόμονος) αλλά η σταθερή είναι κατά 99.9% εγγύηση.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να πάμε στην B860 μπορούμε από Β535?

Unroot, κλπ. Και κάτι τελευταίο, ένα λινκ από Β860;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να πάμε στην B860 μπορούμε από Β535?

Unroot, κλπ. Και κάτι τελευταίο, ένα λινκ από Β860;

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Μόνο από Β535 μπορείς.

Πάντα με stock recovery και φυσικά unroot.

Διάβασε τα Post στις 30 Ιουλίου.

Πάντα με τοπική ενημέρωση τα update.zip ..Ποτέ τοποθέτηση με 3Κ.

OnePlus 12 16-512GB Green

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς μάλλον Χρήστο, σε ευχαριστώ.

Root υπάρχει για αυτήν;

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 5.10.1 και θελω να παω στην Β535 . και δεν παει με τιποτα. ουτε απευθειας ουτε με rollback. ολα λενε failed ... incompatible package... καμια ιδεα; Edited by phpscript
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...