Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δούλεψε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ευχαριστώ πολύ

Μπορεις με εναν root browser να πας στο cust\unicomelectric\cn\prop\local.prop και να προσθεσεις αυτο :

 

persist.sys.dualcards=true

 

κατω απο το

 

ro.modem.type=sprd

 

Οποτε θα ειναι

 

ro.modem.type=sprd

 

 

 

 

persist.sys.dualcards=true

 

Με αυτον τον τροπο θα σου ανοιξει επιλογη στην διαχειριση διπλης καρτας να επιλεγεις ποια απο τις δυο καρτες θελεις να εχει 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η λειτουργια "ενεργοποιηση ισχυος οθονης" λειτουργει ή οχι; Υποστηριζει οτι αυξανει κατα 20% την διαρκεια της μπαταριας, μειωνει την θερμοκρασια του κινητου, με ανταλλαγμα τη χειροτερη ποιοτητα εικονας.

 

Το ενεργοποιησα, εκανε restart, αλλα ο εκτιμωμενος υπολοιπομενος χρονος παρεμεινει ο ιδιος..

 

Επισης, ποια η διαφορα μεταξυ εξυπνης και κανονικης λειτουργιας για την μπαταρια; Το ειχε προεπιλεγμενο στο εξυπνη. Μειωνει το χρονισμο της cpu;

 

Ο μονος τροπος για να γινει root το κινητο ειναι μεσω bootloader;

 

 

 

Ξεκλείδωμα/Κλείδωμα Bootloader:

(Οι οδηγίες στα Αγγλικά είναι εδώ.)

  1. Παίρνουμε τον κωδικό ξεκλειδώματος από εδώ.
  2. Κατεβάζουμε αυτό το zip, αποσυμπιέζουμε οπουδήποτε και ανοίγουμε το cmd.exe.
  3. Συνδέουμε το κινητό σε fastboot με το PC και γράφουμε στο cmd
    Για Ξεκλείδωμα:
    fastboot oem unlock 0000000000000000


    Για Κλείδωμα:
    ΠΡΟΣΟΧΉ: Για να κλειδώσετε τον bootloader θα πρέπει να επαναφέρετε το κινητό σας σε stock ROM με τη μέθοδο των 3 κουμπιών.

    fastboot oem relock 0000000000000000


    ** Αντικαθιστούμε τα μηδενικά με τον κωδικό μας.

Το λινκ που λεει για οδηγιες στα Αγγλικα, πρεπει να ειναι λαθος. Ολα στα κινεζικα τα δειχνει. Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με Β532 διπλασιασα μπαταρία...Από το πρωί στα κόκκινα κι έχω 60%

 

Εντάξει τι εννοείς στα κόκκινα; Εγώ σε όλες τις ρομ με Facebook, δεδομένα ανοιχτά και αντίστοιχα κανένα παιχνίδι ποτέ δεν κράτησε μετά το μεσημέρι. Αλλά από τις 7 το πρωί ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τι εννοείς στα κόκκινα; Εγώ σε όλες τις ρομ με Facebook, δεδομένα ανοιχτά και αντίστοιχα κανένα παιχνίδι ποτέ δεν κράτησε μετά το μεσημέρι. Αλλά από τις 7 το πρωί ενεργό.

 

Viber,chrome,Twitter και κάνα παιχνίδι από τις 7-16.00 60-65%

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση...

Το background είναι λευκό, υπάρχει τρόπος να γίνει μαύρο;; :cool:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργια "ενεργοποιηση ισχυος οθονης" λειτουργει ή οχι; Υποστηριζει οτι αυξανει κατα 20% την διαρκεια της μπαταριας, μειωνει την θερμοκρασια του κινητου, με ανταλλαγμα τη χειροτερη ποιοτητα εικονας.

 

Το ενεργοποιησα, εκανε restart, αλλα ο εκτιμωμενος υπολοιπομενος χρονος παρεμεινει ο ιδιος..

 

Επισης, ποια η διαφορα μεταξυ εξυπνης και κανονικης λειτουργιας για την μπαταρια; Το ειχε προεπιλεγμενο στο εξυπνη. Μειωνει το χρονισμο της cpu;

 

Ο μονος τροπος για να γινει root το κινητο ειναι μεσω bootloader;

 

Το λινκ που λεει για οδηγιες στα Αγγλικα, πρεπει να ειναι λαθος. Ολα στα κινεζικα τα δειχνει.

Αν δεν ξεκλειδωσεις τον bootloader δεν γίνεται root...

Πάρε τηλ στη huawei Greece και θα σου στείλουν τον κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή ερώτηση...

Το background είναι λευκό, υπάρχει τρόπος να γίνει μαύρο;; :cool:

 

Μόνο με αλλαγή θέματος είτε από την εφαρμογή του κινητού είτε από το site της Huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν ξεκλειδωσεις τον bootloader δεν γίνεται root...

Πάρε τηλ στη huawei Greece και θα σου στείλουν τον κωδικό

 

Σε ποιον αριθμό κάλεσες;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημενος τόσο καιρό με την lollipop στις devs. Μάλιστα με την τελευταία ξεπερνούσα τις 5 ώρες ενεργης οθόνης σε 2 μέρες χρήσης.

Σήμερα πέρασα την καινούρια..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημενος τόσο καιρό με την lollipop στις devs. Μάλιστα με την τελευταία ξεπερνούσα τις 5 ώρες ενεργης οθόνης σε 2 μέρες χρήσης.

Σήμερα πέρασα την καινούρια..

Περιμένουμε εντυπώσεις από την καινούρια dev.Ποιο έχεις? Το l02 ή το l04?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αλλαγή θέματος είτε από την εφαρμογή του κινητού είτε από το site της Huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ποιον αριθμό κάλεσες;

 

 

 

Hotline:+302111988000

 

Support Language:Ελληνική

 

Support Time:09:00 - 18:00 , Δευτέρα έως Παρασκευή

 

θα σου ζητηθούν:SN,IMEI, id number

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αλλαγή θέματος είτε από την εφαρμογή του κινητού είτε από το site της Huawei

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ποιον αριθμό κάλεσες;

Που είναι η αλλαγή θέματος ή η εφαρμογή;;....

 

Στο μενού "Προβολή" δεν είναι έχει κάτι τέτοιο...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η αλλαγή θέματος ή η εφαρμογή;;....

 

Στο μενού "Προβολή" δεν είναι έχει κάτι τέτοιο...

 

Υπάρχει μία εφαρμογή στο κινητό μας που ονομάζεται ¨ΘΕΜΑΤΑ¨

Δεν γίνεται να μην την βρεις.Εκτός και αν την έχεις σβήσει.

Δοκίμασε το εξής.....άνοιξε την οθόνη και απο το κέντρο της κάνε swipe down.Θα σου εμφανίσει μία μπάρα αναζήτησης.Αν γράψεις εκεί ¨θέματα¨(βάλε και τόνο) θα στο βγάλει. Αν όχι τότε για κάποιο λόγο δεν την έχεις την εφαρμογή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε εντυπώσεις από την καινούρια dev.Ποιο έχεις? Το l02 ή το l04?

L02.

Αλλαγές στις ρυθμίσεις δεν παρατήρησα, στις ειδοποιήσεις τα γνωστά (πρέπει να κλειδώσεις το viber να μην κλείνει), από μπαταρία είμαι στο 67% με 1μιση ώρα ενεργης οθόνης, αρκετό 4G και βηματομετρητη ανοιχτό στην πολύωρη βόλτα μου... (η κατανάλωση στρώνει περισσότερο μετά από 2-3 φορτισεις μετά από αναβάθμιση)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε douglas εγώ από B316 σε B317 πήγα και άρχισε το πρόβλημα. Αν παίζει ρόλο η rom.

Το έστησες δλδ?

 

Με Β317 τρεις μέρες τώρα, "έχασε" τις επαφές και ζεστάθηκε για λίγα λεπτά μια φορά μόνο. Παρατήρησα ότι ήρθε update για Contacts_sync στο app center της huawei αλλά δεν θα το κάνω μέχρι να δω αν το πρόβλημα λύθηκε ή παραμένει

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία εφαρμογή στο κινητό μας που ονομάζεται ¨ΘΕΜΑΤΑ¨

Δεν γίνεται να μην την βρεις.Εκτός και αν την έχεις σβήσει.

Δοκίμασε το εξής.....άνοιξε την οθόνη και απο το κέντρο της κάνε swipe down.Θα σου εμφανίσει μία μπάρα αναζήτησης.Αν γράψεις εκεί ¨θέματα¨(βάλε και τόνο) θα στο βγάλει. Αν όχι τότε για κάποιο λόγο δεν την έχεις την εφαρμογή.

Σωστός!!

 

Όμως εγώ θέλω να αλλάξω αυτό το λευκό ας πούμε που βγαίνει στο πληκτρολόγιο πχ ή το λευκό που έχει το γενικό μενού ρυθμίσεων...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!

 

Όμως εγώ θέλω να αλλάξω αυτό το λευκό ας πούμε που βγαίνει στο πληκτρολόγιο πχ ή το λευκό που έχει το γενικό μενού ρυθμίσεων...

 

Το πληκτρολόγιο δεν έχει επιλογές θέματος (εγώ χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό το SwiftKey, πολύ καλό, παραμετροποιήσιμο και πλέον δωρεάν ). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν θέματα με μαύρο π.χ φόντο και στο μενού ρυθμίσεων και στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Θέλει λίγο ψάξιμο και δοκιμές.

Έχε υπόψιν ότι κάποια θέματα για να εμφανιστούν σωστά πρέπει να απενεργοποιήσεις την προστασία οθόνης. (να το δουλεύεις στα 1080p) .

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο δεν έχει επιλογές θέματος (εγώ χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό το SwiftKey, πολύ καλό, παραμετροποιήσιμο και πλέον δωρεάν ). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν θέματα με μαύρο π.χ φόντο και στο μενού ρυθμίσεων και στην κουρτίνα ειδοποιήσεων. Θέλει λίγο ψάξιμο και δοκιμές.

Έχε υπόψιν ότι κάποια θέματα για να εμφανιστούν σωστά πρέπει να απενεργοποιήσεις την προστασία οθόνης. (να το δουλεύεις στα 720p) .

 

"Ενεργοποιήσεις" εννοείς;;

Link to comment
Share on other sites

"Ενεργοποιήσεις" εννοείς;;

 

Έγραψα λάθος ανάλυση. Διορθώθηκε.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες θέλω, αλλαγή φοντου στο μενού και στη "κουρτίνα"...

 

Αν ξέρει κάποιος συγκεκριμένο θέμα ας μου πει...

 

(θα προτιμούσα μαύρο ;) )

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όντως,έχεις δει διαφορά με 1080;;Σε ποιά θέματα;

 

Ναι έχω δει. Δεν θυμάμαι σε ποια. Μου είχε ανοίξει τα μάτια ένας συμφορουμίτης πέρυσι τέτοια εποχή όταν το είχα φρέσκο το κινητό. Παρατηρούσα διάφορες συνήθως στην οθόνη ρυθμίσεων και στην οθόνη του dialer όπου εμφάνιζε την stock επιλογή(λευκή ) . Το είχα δοκιμάσει σε κάποια black themes. Θα τα ανεβάσω αν τα βρω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες θέλω, αλλαγή φοντου στο μενού και στη "κουρτίνα"...

 

Αν ξέρει κάποιος συγκεκριμένο θέμα ας μου πει...

 

(θα προτιμούσα μαύρο ;) )

 

Όντως,έχεις δει διαφορά με 1080;;Σε ποιά θέματα;

 

Δοκιμάστε αυτά τα τέσσερα θέματα σε 720p και σε 1080p.Θα δείτε κάποιες διαφορές.Τα δύο από αυτά νομίζω είναι μαύρα.Και κάποιο νομίζω έχει διαφορετικό εικονίδιο μπαταρίας στην μπάρα ειδοποιήσεων.Καλές δοκιμές! :)

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει την B317 το κινητό ενός φίλου πως θα περάσω την Β532??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει την B317 το κινητό ενός φίλου πως θα περάσω την Β532??

 

Παράθεση από την πρώτη σελίδα......

 

. Τοπική ενημέρωση (Local Update) ή Ενημέρωση μέσω μονάδας USB

 

Ας ξεκαθαρίσουμε λίγο τις διαφορές ανάμεσα στην Τοπική Ενημέρωση (TE) και στην Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB (ΕΜΜU). Για να ολοκληρωθεί η TE πρέπει το αρχείο να βρίσκεται στην sdcard του κινητού μας ενώ στην EMMU απαιτείται να είναι σε κάποιο εξωτερικό αποθηκευτικό χώρο (usb stick) και αυτό να είναι συνδεδεμένο μέσω USB OTG στο κινητό μας.

 

Συνήθως για την απλότητα της χρησιμοποιείται η ΤΕ έναντι της EMMU, για να είμαι πλήρως αληθής δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την EMMU.

 

Τα βήματα που πρέπει να κάνετε για TE και EMMU είναι τα εξής.

 

1. Λήψη της ROM από το επίσημο site της EMUI (προσωπικά δεν κατεβάζω από τρίτα site, όπως needrom κτλπ, ούτε από mirrors). Το επίσημο site αναφέρεται στην αρχική σελίδα, αλλά μπορείτε να το επισκεφτείτε πατώντας εδώ για το L02 και εδώ για το L12. Προσωπικά προτείνω η λήψη να γίνει με κάποιο download manager με δυνατότητα κατάτμησης και παράλληλης λήψης του αρχείου όπως ο Free Download Manager. Έτσι επιτυγχάνεται μεγάλη ταχύτητα λήψης και χωρίς σφάλματα κάτι που ίσως οδηγήσει το κινητό σας σε προβλήματα.

 

2. Το αρχείο που θα κατεβάσετε είναι ένα .zip αρχείο που μέσα περιέχει το φάκελο dload και ένα αρχείο pdf με τις οδηγίες. Το PDF περιέχει τις οδηγίες στα Κινέζικα, οπότε πρακτικά για τους περισσότερους είναι άχρηστο.

 

3. Κάνετε extract το αρχείο zip όπου θέλετε στον υπολογιστή.

 

4. Παίρνεται το φάκελο dload και τον περνάτε είτε στην κάρτα μνήμης micro SD (ΤΕ) είτε σε κάποιο usb stick (αφού πρώτα του κάνετε format σε FAT32) (EMMU). Άμα υπάρχει ήδη κάποιος φάκελος dload στη κάρτα μνήμης τον διαγράφεται.

 

5. Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις του κινητού ---->Λογισμικό Ενημέρωσης ---> Μενού (κάτω, 3 γραμμές) ---> Διαλέγετε Τοπική ενημέρωση είτε Ενημέρωση Μέσω Μονάδας USB αναλόγως με το που έχετε κάνει αντιγραφή τον φάκελο dload.

 

Τότε το κινητό θα κάνει επανεκκίνηση και θα ξεκινήσει η διαδικασία της αναβάθμισης που είναι ίδια με την διαδικασία αναβάθμισης μέσω OTA.

 

Οι αναβαθμίσεις που γίνονται μέσω OTA ή TE ή EMMU δεν διαγράφουν τα αρχεία σας, καλό θα ήταν όμως πριν την ενημέρωση να κάνετε backup όλα τα ευαίσθητα αρχεία σας, που έτσι και αλλιώς θα έπρεπε να κάνετε backup.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...