Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε το ιδιο μοντελο. H60-L12 και ειμαι με Β316. Η Β352 που εβαλες ειναι developer η stable? Την εβαλες ota η την κατεβασες απο καποιο site?

 

Και μια ερωτηση λιγο περιεργη, αλλα κολληματα ειναι αυτα! Μη βαρατε! :):) Εχει βρει κανεις τροπο να κανει το εικονιδιο της μπαταριας πανω δεξια καθετο αντι για οριζοντιο? Χωρις root κατα πασα πιθανοτητα δεν γινεται , με root το εχει κανει κανενας?

 

Για να αλλάξεις το εικονίδιο της μπαταρίας χωρίς root, απλά δοκίμασε κάποιο άλλο θέμα από την εφαρμογή του κινητού. Υπάρχουν κάποια στα οποία τι εικονίδιο εμφανίζεται όρθιo κάθετα ή ακόμη και στρογγυλό. Μόλις βρω χρόνο θα σου ανεβάσω μερικά. Μιλάω για emui 3. Στο 3.1 δεν ξέρω.........ακόμη :-)

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://merimobiles.com/huawei-honor-6-5-0inch-fhd-16gb.htm

 

Τι εννοείς χαμός; Η συσκευή δεν υποστηρίζει την μπάντα στα 800Mhz. Σε αυτή τη μπάντα εκπέμπει το 4G της wind σε μερικές περιοχές

Η τιμη ειναι οντως πολυ φθηνη! Το μαγαζι ειναι αξιοπιστο; Εχουν την Ευρωπαϊκη εκδοση; Ζηταω κατι να κανουν πριν το στειλουν; Πχ καποιο ελεγχο, root ( αν και βλεπω οτι το κοστολογουν ), low price and gift, κτλ;;

 

Για να ερθει πιο γρηγορα να επιλεξω το singapore post; Περναει τελωνειο;

Link to comment
Share on other sites

Stable είναι. Την κατέβασα Από το επίσημο site. Διεύθυνση σε δυο τρεις σελίδες πιο πίσω.

Stable ε? Θα το κοιταξω τοτε μηπως την κατεβασω κ εγω κ την περασω ετσι, γιατι με ota ακομα δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση. Thanks!

 

Για να αλλάξεις το εικονίδιο της μπαταρίας χωρίς root, απλά δοκίμασε κάποιο άλλο θέμα από την εφαρμογή του κινητού. Υπάρχουν κάποια στα οποία τι εικονίδιο εμφανίζεται ορθι κάθετα ή ακόμη και στρογγυλό. Μόλις βρω χρόνο θα σου ανεβάσω μερικά. Μιλάω για emui 3. Στο 3.1 δεν ξέρω.........ακόμη :-)

 

Σε ευχαριστω φιλε. Γενικα τα θεματα τα κοιταζω συχνα πυκνα αλλα δεν εχω βρει καποιο με αλλο εικονιδιο μπαταριας. Θα ξαναψαξω καλυτερα! Emui 3.0 εχω, οταν βρεις χρονο ανεβασε μερικα μηπως δεν τα βλεπω εγω μεσα απο την εφαρμογη του κινητου. Γιατι απο τις αρχες που πηρα το κινητο κ τα ψαχνω δεν εχω βρει καποιο.

Link to comment
Share on other sites

Για να παει καποιος απο b532 σε dev 5.10.1 θα κανει τα εξης:

rollback στην b500 μεσω Τ.Ε.

περασμα της Β316 με 3Κ ή Τ.Ε. με 3Κ ειναι καλυτερα

περασμα της 5.10.1 με 3Κ η Τ.Ε.

 

το λινκ για rollback ειναι το εξης.

https://drive.google.com/file/d/0B_Snvsi3uOTIUnJqdzN0azZGWm8/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Για να παει καποιος απο b532 σε dev 5.10.1 θα κανει τα εξης:

rollback στην b500 μεσω Τ.Ε.

περασμα της Β316 με 3Κ ή Τ.Ε. με 3Κ ειναι καλυτερα

περασμα της 5.10.1 με 3Κ η Τ.Ε.

 

το λινκ για rollback ειναι το εξης.

https://drive.google.com/file/d/0B_Snvsi3uOTIUnJqdzN0azZGWm8/view?usp=sharing

 

Εγώ την πέρασα απευθείας με 3Κ πάνω απ την Β532 και είναι μια χαρά γιατί χρειάζονται όλα αυτά ?

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορουσα να το κανω για αυτο.

παντως αντι να περπαταμε αρκουδιζουμε. δεν μπορει να γραψει στην SD ενω η stable μπορουσε. και πρεπει να περιμενω 2 βδομαδες να παρω τον κωδικο να ξεκλειδωσω τον bootloader μιας και το kingroot δεν μπορεσε να το κανει root.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορουσα να το κανω για αυτο.

παντως αντι να περπαταμε αρκουδιζουμε. δεν μπορει να γραψει στην SD ενω η stable μπορουσε. και πρεπει να περιμενω 2 βδομαδες να παρω τον κωδικο να ξεκλειδωσω τον bootloader μιας και το kingroot δεν μπορεσε να το κανει root.

Ναι και εγώ ακριβώς το ίδιο έχω βαριεμαι να περιμένω 14 μέρες και με το kingo δεν μπόρεσα

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη ειναι οντως πολυ φθηνη! Το μαγαζι ειναι αξιοπιστο; Εχουν την Ευρωπαϊκη εκδοση; Ζηταω κατι να κανουν πριν το στειλουν; Πχ καποιο ελεγχο, root ( αν και βλεπω οτι το κοστολογουν ), low price and gift, κτλ;;

 

Για να ερθει πιο γρηγορα να επιλεξω το singapore post; Περναει τελωνειο;

 

Δεν νομίζω να εχουν την ευρωπαϊκή αλλά μικρό το κακο. Μέσα σε ένα χρόνο εχω φέρει 4 κινητα απο αυτούς(όχι το honor). Το ενα παρουσίασε πρόβλημα στον επεξεργαστη μετά από 6 μήνες. Μετα απο 2-3mail (για εξακριβωση του προβληματος) μου το δέχτηκαν πίσω. Το έφτιαξαν και το επέστρεψαν. Οπότε το θεωρώ αξιόπιστο Κατάστημα. Τώρα για πιο γρήγορα επιλεγεις EMS που ειναι οι ταχυμεταφορές της singapore post. και θεωρητικά τα έχεις στα χερια σου σε λιγότερο απο 2 βδομάδες.(βεβαια οι χρονοι παράδοσης των κινέζων είναι εντελώς Random, μου έχει ερθει με απλο ταχυδρομείο μέσα σε 10 μερες ενώ με ταχυμεταφορά εχει τύχει να περιμενω και μήνα)

Επίσης το τελωνείο είναι θέμα... ρουλέτας.Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

Custom Rom μη ζητήσεις. τζάμπα θα το πληρώσεις. Δεν ξέρεις τι θα σου περάσουν. Εδω μέσα θα βρεις ότι χρειαστείς

Περιμένω και εγω την Η60-L12 έκδοση να μου έρθει απο αυτούς σε λίγες μέρες.

Edited by ktsingos
Link to comment
Share on other sites

αν εχουμε ηδη unlocked bootloader απο την κιτκατ , ρουτ θα μπορεσουμε να κανουμε στην λολιποπ? ειμαι μαλλον απο τους λιγους που εχω μεινει ακομα σε kitkat Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να εχουν την ευρωπαϊκή αλλά μικρό το κακο. Μέσα σε ένα χρόνο εχω φέρει 4 κινητα απο αυτούς(όχι το honor). Το ενα παρουσίασε πρόβλημα στον επεξεργαστη μετά από 6 μήνες. Μετα απο 2-3mail (για εξακριβωση του προβληματος) μου το δέχτηκαν πίσω. Το έφτιαξαν και το επέστρεψαν. Οπότε το θεωρώ αξιόπιστο Κατάστημα. Τώρα για πιο γρήγορα επιλεγεις EMS που ειναι οι ταχυμεταφορές της singapore post. και θεωρητικά τα έχεις στα χερια σου σε λιγότερο απο 2 βδομάδες.(βεβαια οι χρονοι παράδοσης των κινέζων είναι εντελώς Random, μου έχει ερθει με απλο ταχυδρομείο μέσα σε 10 μερες ενώ με ταχυμεταφορά εχει τύχει να περιμενω και μήνα)

Επίσης το τελωνείο είναι θέμα... ρουλέτας.Ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

Custom Rom μη ζητήσεις. τζάμπα θα το πληρώσεις. Δεν ξέρεις τι θα σου περάσουν. Εδω μέσα θα βρεις ότι χρειαστείς

Περιμένω και εγω την Η60-L12 έκδοση να μου έρθει απο αυτούς σε λίγες μέρες.

Ποιο ακριβως θεμα θα εχω εαν δεν ειναι η ευρωπαϊκη εκδοση; Το 4g θα δουλευει στην Ελλαδα; Τι να τους ρωτησω για να δω εαν ειναι Ευρωπαϊκη ή Κινεζικη εκδοση;

 

Σε αυτα τα λεφτα βρισκω κατι καλυτερο;

Link to comment
Share on other sites

αν εχουμε ηδη unlocked bootloader απο την κιτκατ , ρουτ θα μπορεσουμε να κανουμε στην λολιποπ? ειμαι μαλλον απο τους λιγους που εχω μεινει ακομα σε kitkat

Μπα μην νομίζεις...

Και εγώ έχω μείνει με την κκ.

Βέβαια εγώ έχω το L04 που γενικώς δεν υπάρχουν επιλογές σε ρομ , αλλά και πάλι από την στιγμή που τρέχει τόσο καλά σε όλους τους τομείς γιατί να μπω στην διαδικασία να το πειράξω με κίνδυνο να μου παρουσιαστούν προβλήματα σαν αυτά που διαβάζω.

Άλλωστε το μόνο που ζηλεύω από την αναβάθμιση είναι το software της κάμερας από την emui 3,1 .

Η lollipop δεν προσθέτει κάτι σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ τελικα πηρα την αποφαση και εκατσα και περασα την τελευταια dev(5.10.1) με τα τρια κουμπια κατευθειαν πανω απο την β316 .

 

Ολα καλα κανενα προβλημα. Επισης για οποιον ενδιαφερεται εκανα και ρουτ με αυτον τον οδηγο http://www.theandroidsoul.com/get-huawei-honor-6-twrp-recovery-compatible-with-android-5-1-81930/

 

Και τέλος παγωσα ολες αυτες τις εφαρμογες :D Το κινητο πεταει, δεν εχω δει κανενα προβλημα/κολλημα και οι ειδοποιησεις φαινεται να δουλευουν μια χαρα( φτου φτου)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot για το πως φαίνεται μετά την προσθήκη;

Υπάρχει το ίδιο και για το L04?

Δεν τα έχω δοκιμάσει απλα επειδή είμαι μέλος στο 4pda το κατέβασα. Το ενα απλα μεγαλώνει την φωτογραφία και το άλλο την κανει για όλη την οθόνη

Edited by komatoza
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Stable ε? Θα το κοιταξω τοτε μηπως την κατεβασω κ εγω κ την περασω ετσι, γιατι με ota ακομα δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση. Thanks!

 

 

 

Σε ευχαριστω φιλε. Γενικα τα θεματα τα κοιταζω συχνα πυκνα αλλα δεν εχω βρει καποιο με αλλο εικονιδιο μπαταριας. Θα ξαναψαξω καλυτερα! Emui 3.0 εχω, οταν βρεις χρονο ανεβασε μερικα μηπως δεν τα βλεπω εγω μεσα απο την εφαρμογη του κινητου. Γιατι απο τις αρχες που πηρα το κινητο κ τα ψαχνω δεν εχω βρει καποιο.

 

Για δοκίμασε αυτά τα θέματα.Ένα με κάθετο εικονίδιο μπαταρίας και δύο με στρογγυλό.

https://drive.google.com/folderview?id=0BymAlHF02Xx2T1ZURnd2QmFLX1k&usp=sharing

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια βλακεία. Εγκατέστησα την Β352 σε Η60-L12 και δεν έκατσε σωστά από βιασύνη το σωστό contacts sync. Το αποτέλεσμα είναι ότι δε μου συγχρονίζει τις επαφές με τίποτα. Εκανα πάλι εγκατάσταση της Β352 με τοπική εγκατάσταση γιατί είδα ότι κατέβαζε μόνη της τα services και τα σωστά sync. Μπορώ να βρω κάπου αυτό το αρχείο? Μπορώ να κάνω κάτι άλλο? Θέλω να αποφύγω εγκατάσταση με 3 κουμπιά γιατί πρέπει να το στήνω όλο από την αρχή. Κάθε βοήθεια δεκτή
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να βάλεις ένα screenshot για το πως φαίνεται μετά την προσθήκη;

Υπάρχει το ίδιο και για το L04?

 

Πάτησε τους σταυρούς να ανοίξουν οι φώτο να πάρεις μία γεύση το πως φαίνεται.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=671958&st=2600#entry42671035

Link to comment
Share on other sites

πρόσεξα στην τελευταια stable πως το να δεχτείς τηλέφωνο κάποιες φορές θέλει SLIDE κάποιες φορές PRESS το acccept/reject

ξέρει κανείς γιατί είναι πότε έτσι πότε αλλιώς?

 

νομιζω πως δεν έχει να κάνει με την SIM

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου πει εάν γνωρίζει τη διαφορά μεταξύ της:

 

•H60_EMUI3.1_Android5.1_5.10.1

και της

•H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B532

 

για το -==H60-L02==- (δίκαρτο τηλέφωνο);

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου πει εάν γνωρίζει τη διαφορά μεταξύ της:

 

•H60_EMUI3.1_Android5.1_5.10.1

και της

•H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B532

 

για το -==H60-L02==- (δίκαρτο τηλέφωνο);

 

πρώτη έκδοση είναι για development και η δεύτερη η stable

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

 

Μήπως θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου πει εάν γνωρίζει τη διαφορά μεταξύ της:

 

•H60_EMUI3.1_Android5.1_5.10.1

και της

•H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B532

 

για το -==H60-L02==- (δίκαρτο τηλέφωνο);

 

 

Ή πρώτη Rom έναι developer και μπορείς να την περάσεις μόνο εφόσον έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader...(έχει παραπάνω πράγματα από την δεύτερη να στο πω απλά)

Ή δε δεύτερη είναι stable (σταθερή δηλαδή) και το λέει και τ όνομα της (βασίζεται στις δοκιμές που γίνονται στις developer και παίρνει τα καλύτερα τους...συνήθως).

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ή πρώτη Rom έναι developer και μπορείς να την περάσεις μόνο εφόσον έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader...(έχει παραπάνω πράγματα από την δεύτερη να στο πω απλά)

Ή δε δεύτερη είναι stable (σταθερή δηλαδή) και το λέει και τ όνομα της (βασίζεται στις δοκιμές που γίνονται στις developer και παίρνει τα καλύτερα τους...συνήθως).

Εγώ μια χαρά την πέρασα χωρίς να ξεκλειδώσω τον bootloader απευθειας πάνω απ την B532

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως θεμα θα εχω εαν δεν ειναι η ευρωπαϊκη εκδοση; Το 4g θα δουλευει στην Ελλαδα; Τι να τους ρωτησω για να δω εαν ειναι Ευρωπαϊκη ή Κινεζικη εκδοση;

 

Σε αυτα τα λεφτα βρισκω κατι καλυτερο;

Ποια εκδοση να τους ρωτησω αν εχουν; Να τους πω να το ελεγξουν πριν το στειλουν; Και να το δηλωσουν ως δωρο μειωμενη τιμη;

 

Ενας φιλος ειπε να διαλεξω EMS για να ερθει πιο γρηγορα, αλλα ξερω οτι με το EMS περναει 100% τελωνειο.. Οποτε Singapore Post ή NL να επιλεξω; Κα το Nl που ειναι τζαμπα και κανει περισσοτερες ημερες ποια ακριβως διαδρομη ακολουθει; Πηγαινει απο Κινα στη Ολλανδια μεσω θαλασσης; Γιατι;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...