Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε ο διάδοχος... https://youtu.be/jyIU1LZhXfw

 

Δεν τρελάθηκα κιόλας....

 

με αυτά τα χαρακτηστικά πάντως:

 

Οθόνη 5.2” Full HD (1920 x 1080, 423ppi)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Kirin 935 2.2GHz (4x 2.2GHz + 4x 1.5GHz)

Επεξεργαστής γραφικών Mali T628GPU

Μνήμη RAM 3GB

Αποθηκευτικός χώρος 16GB/64GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 20MP με Phase Detection Auto Focus (εστίαση σε 0.1sec) F2.0 Sony IMX και γυαλί από ζαφείρι

Εμπρόσθια κάμερα 8MP F2.4

Αισθητήρας αναγνώρισης δακτυλικών αποτυπωμάτων

WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, NFC, GPS, 4G LTE

Λειτουργικό σύστημα Android 5.1 Lollipop με Emotion UI 3.1

Μπαταρία 3100mAh (πλήρης φόρτιση σε 85 λεπτά, 50% φόρτιση σε 30 λεπτά)

Διαστάσεις 143.2 x 71.9 x 8.5mm

Βάρος 157gr

 

και τις τιμές να ξεκινούν από τα 1999 yuan (περίπου €290) για την έκδοση 16GB/LTE, 2199 yuan (περίπου €320) για την έκδοση 16GB/dual SIM 4G LTE και 2499 yuan (περίπου €360) για την κορυφαία έκδοση 64GB/dual SIM 4G LTE

εγώ θα το σκεφτόμουν πολύ έντονα αν δεν ειχα το 6.

 

(πηγή)

 

Άσχημο δεν είναι σε καμία περίπτωση(ούτε εξωτερικά ούτε εξωτερικά). Σχεδιαστικά κινείται στα χνάρια mate 7. Το θέμα είναι αν κινηθεί στα επίπεδα τιμής που αναφέρει ο Παρασκευάς ή στα αρχικά που είχαν ανακοινωθεί κοντά στα 600$.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε ο διάδοχος... https://youtu.be/jyIU1LZhXfw

 

δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα...οπότε θα μείνω με το honor 6 σίγουρα ένα ακόμα χρόνο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Πριν καιρο ειχα γραψει για την "επιμονη" της μαμας εφαρμογης internet ,να κοινοποιει τις σελιδες μονο στο viber. Επελεγα να κανω κοινη χρηση μιας σελιδας και μου ανοιγε μονο το viber, δεν με αφηνε να επιλεξω αλλη εφαρμογη. Η επιλογη "εκκαθαριση προεπιλογων" ηταν γκρι κ δεν πατιοταν. Μετα απο καιρο την παρατησα, την εκανα απενεργοποιηση και συνεχισα με τον firefox.

 

Τωρα που πηγα να κανω κοινοποιηση μιας εφαρμογης απο το google play store ,παλι μου ανοιξε μονο το viber. Αλλη εφαρμογη δεν με αφηνει να επιλεξω. Πατησα εκκαθαριση προεπιλογων στο play store και στο viber αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι.

 

Καμια ιδεα καποιος για να λυθει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

και η δεύτερη EMUI3.1 beta (B506) εμφανίστηκε.

http://bbs.zhiyoo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=9666678&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D15409%26typeid%3D15409

B506 Mega mirror

 

UPDATE: και... bootloop μετά την αναβάθμιση.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

και η δεύτερη EMUI3.1 beta (B506) εμφανίστηκε.

http://bbs.zhiyoo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=9666678&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D15409%26typeid%3D15409

B506 Mega mirror

 

UPDATE: και... bootloop μετά την αναβάθμιση.

 

Ευχαριστουμε VirusPlus που μας κρατας ενήμερους βοηθαμε ομως τι ενοεις και... bootloop μετά την αναβάθμιση.

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε VirusPlus που μας κρατας ενήμερους βοηθαμε ομως τι ενοεις και... bootloop μετά την αναβάθμιση.

 

Δεν ανοίγει το κινητό μετά το update, μένει στο "honor", προφανώς λόγο root, αν και το installation έγινε κανονικά.

Έκανα rollback σε Β316, πέρασα Β505 και τώρα ξανακάνω την Β506 Install με απείραχτο κινητό να δω.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοίγει το κινητό μετά το update, μένει στο "honor", προφανώς λόγο root, αν και το installation έγινε κανονικά.

Έκανα rollback σε Β316, πέρασα Β505 και τώρα ξανακάνω την Β506 Install με απείραχτο κινητό να δω.

 

εμενα μου εκανε κανονικα την ενημεροση και ανοιξε κανονικα δεν ειμουν root

η αληθεια ειναι οτι εκανε αρκετη ωρα ωστε να περαση το "honor"

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι και 3Α φορτιστη να βαλουμε στο κινητο αυτο θα τραβηξει οσο θελει , την τιμη την καθοριζει το κινητο και οχι ο φορτιστης

 

Ναι, αλλά αν ο φορτιστής και το καλώδιο δίνουν 1Α, και 14Α να θέλει να τραβήξει το κινητό, 1Α θα πάρει.

 

Ευχαριστουμε VirusPlus που μας κρατας ενήμερους βοηθαμε ομως τι ενοεις και... bootloop μετά την αναβάθμιση.

 

Bootloop εννοεί ότι πέρασε την αναβάθμιση και το κινητό αδυνατεί να εκκινήσει, και μπαίνει σε μία διαδικασία που κάνει επανεκκινήσεις συνέχεια, χωρίς να εκκινεί όπως προείπα.

 

Σκεφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να μάθω πως πάει το gps του,είστε ικανοποιημένοι;

 

απροβλημάτιστο 100%

Edited by gtaddict
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εκανε κανονικα την ενημεροση και ανοιξε κανονικα δεν ειμουν root

η αληθεια ειναι οτι εκανε αρκετη ωρα ωστε να περαση το "honor"

 

Ναι το προβλημα ήταν το root, άνοιξε κανονικά χωρίς root.

 

Σκεφτομαι να το πάρω αλλά θέλω να μάθω πως πάει το gps του,είστε ικανοποιημένοι;

 

Τι GPS είναι μια χαρά, πολύ γρήγορο.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω λιγο κατι ,εχω την σταθερη εκδοση emui3, αν κατεβασω την developer και την περασω απο πανω οπως ειναι εχω θεμα? χρειαζετε να κανω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει να το αγοράσω. Μπαταρία ικανοποιητική? Κάμερα? Lags?

Κάτι που σας χαλάει εν ολίγοις και με ποιο θα το αλλάζατε?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μου έχει έρθει η ειδοποίηση για OTA update 5.3.16. Το πρόβλημα είναι οτι το κινητό είναι rooted και δεν εγκαθιστα το update.

Τι πρεπει να κανω και πως; Θα χάσω τα αρχεία και τις εφαρμογές μου;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. αισθητή ή διαφορά με την 5.7.1 πάντως.

 

Εσύ τι αλλαγές είδες; είμαι 99% σίγουρος ότι δυνάμωσε το output από ακουστικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι αλλαγές είδες; είμαι 99% σίγουρος ότι δυνάμωσε το output από ακουστικά.

 

 

 

Οπτικά αισθητή ή διαφορά...πιο μικρά οικονιδια προς lollipop μεριά. Λόγω δουλειάς θα σας ενημερώσω μέχρι το βράδυ.Ακουστικά θα χρησιμοποιησω και τα λέμε αν και λόγω pistons 2 δεν είμαι βέβαιος ότι θα καταλάβω διαφορά:lol:

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

δίνει μια αίσθηση απο srs στον ήχο ..καποια βελτίωση έγινε στο dts
S.E.t100,k500,k700i,satio//sgh-z520,z620//nokia n90//lg optimus 3d//galaxy s2,s4,duos,galaxy3,s3,note2,note4//hwawei honor 6,honor 8
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι από Vickmall το παραγήλλατε? Τα μεταφορικά πόσο πάνε?

Σκέφτομαι να το πάρω από amazon.de να έχω ευρωπαϊκή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλοι από Vickmall το παραγήλλατε? Τα μεταφορικά πόσο πάνε?

Σκέφτομαι να το πάρω από amazon.de να έχω ευρωπαϊκή εγγύηση.

 

 

 

Τα site από Κίνα έχουν συνήθως δωρεάν μεταφορικά. Από Ευρώπη πρόσεξε ποιο μοντέλο θα αγοράσεις γιατί παίζει πολύ μονοκαρτο και τιμες +60-150€ παραπάνω.Εγγύηση έχεις και από Κίνα 1 χρόνο απλά μένεις χωρίς τηλ καμια 40 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δίνει μια αίσθηση απο srs στον ήχο ..καποια βελτίωση έγινε στο dts

 

 

Θα συμφωνήσω. Την ίδια αίσθηση έχω και γω.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να πω οτι ξετρελάθηκα...οπότε θα μείνω με το honor 6 σίγουρα ένα ακόμα χρόνο

Συμφωνώ δε σε ωθεί να παρατησεις το 6 ακόμα... Βιαστηκαν λίγο μου φαίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω:

 

[ATTACH]62643[/ATTACH]

 

Πατατε στην γκρι επιλογη που λεει "Προσαρτ. Χωρου αποθ. USB" και μετα εχει επιλογη για ασφαλη καταργηση.

 

Sorry που το επαναφερω, αλλα εχει καποιος καποια ιδεα για το παρακατω σπαστικο, πως να το λυσω?

Πριν καιρο ειχα γραψει για την "επιμονη" της μαμας εφαρμογης internet ,να κοινοποιει τις σελιδες μονο στο viber. Επελεγα να κανω κοινη χρηση μιας σελιδας και μου ανοιγε μονο το viber, δεν με αφηνε να επιλεξω αλλη εφαρμογη. Η επιλογη "εκκαθαριση προεπιλογων" ηταν γκρι κ δεν πατιοταν. Μετα απο καιρο την παρατησα, την εκανα απενεργοποιηση και συνεχισα με τον firefox.

 

Τωρα που πηγα να κανω κοινοποιηση μιας εφαρμογης απο το google play store ,παλι μου ανοιξε μονο το viber. Αλλη εφαρμογη δεν με αφηνει να επιλεξω. Πατησα εκκαθαριση προεπιλογων στο play store και στο viber αλλα δυστηχως δεν αλλαξε κατι.

 

Καμια ιδεα καποιος για να λυθει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Τα site από Κίνα έχουν συνήθως δωρεάν μεταφορικά. Από Ευρώπη πρόσεξε ποιο μοντέλο θα αγοράσεις γιατί παίζει πολύ μονοκαρτο και τιμες +60-150€ παραπάνω.Εγγύηση έχεις και από Κίνα 1 χρόνο απλά μένεις χωρίς τηλ καμια 40 μέρες.

..

 

Σκέφτομαι να το προτιμήσω (έναντι του P8 Lite που μάλλον έχει πιο αδύναμη μπαταρία και chipset, βάσει specs).

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει στην αγορά από vickmall? (έστω και με pm). Ποια έκδοση να κοιτάξω κλπ.

Θέλω το 16GB, 4G, Dual Sim (είναι dual active ή dual stand-by?)

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το προτιμήσω (έναντι του P8 Lite που μάλλον έχει πιο αδύναμη μπαταρία και chipset, βάσει specs).

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει στην αγορά από vickmall? (έστω και με pm). Ποια έκδοση να κοιτάξω κλπ.

Θέλω το 16GB, 4G, Dual Sim (είναι dual active ή dual stand-by?)

 

Ευχαριστώ.

 

1η σελίδα έχει της πληροφορίες που ψάχνεις αναλυτικότατα :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...