Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προς το παρόν μετά από μισή μέρα χρήσης δεν δείχνει να του εχει μείνει κάποιο κουσούρι. Υποθέτω πως κάποια εφαρμογή έφαγε σκάλωμα και το ξεζούμισε κατά τη διάρκεια της νύχτας. Και τώρα το κλασσικό ερώτημα. Ένα χρόνο απέφευγα να το αναβαθμίσω σε κάποια developer εκδοσή καθώς το κινητό δούλευε απροβλημάτιστα. Μου έρχονταν κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις, αυτονομία μεγαααααλη για τη χρήση που του κάνω. Να κάτσω στα αυγά μου με την 317b ή να κάνω το βήμα για κάποια άλλη έκδοση και ποια είναι αυτή που δεν έχει κουσούρια καθώς είχα κάτι μήνες να μπω στο φόρουμ και έχω μείνει πίσω σε ότι αφορά τις εξελίξεις με τις ROM που κυκλοφορούν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρόν μετά από μισή μέρα χρήσης δεν δείχνει να του εχει μείνει κάποιο κουσούρι. Υποθέτω πως κάποια εφαρμογή έφαγε σκάλωμα και το ξεζούμισε κατά τη διάρκεια της νύχτας. Και τώρα το κλασσικό ερώτημα. Ένα χρόνο απέφευγα να το αναβαθμίσω σε κάποια developer εκδοσή καθώς το κινητό δούλευε απροβλημάτιστα. Μου έρχονταν κανονικά όλες οι ειδοποιήσεις, αυτονομία μεγαααααλη για τη χρήση που του κάνω. Να κάτσω στα αυγά μου με την 317b ή να κάνω το βήμα για κάποια άλλη έκδοση και ποια είναι αυτή που δεν έχει κουσούρια καθώς είχα κάτι μήνες να μπω στο φόρουμ και έχω μείνει πίσω σε ότι αφορά τις εξελίξεις με τις ROM που κυκλοφορούν.

 

 

Προφανώς κάτι έγινε και αποφορτιστηκε πλήρως. :wacko: Τώρα για το ποια Ρομ είναι καλύτερη προσωπικά επιλέγω τις stable Β535 για lollipop και B860 για ΜΜ. Όπως και να έχει το θέμα με τις ειδοποιήσεις θα το έχεις... π.χ. στο Viber θα παίρνεις ειδοποιήσεις μόνο εάν "τρέχει" από πίσω σαν εφαρμογή. :mad:

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Ήμουν κι εγώ στην Β535 (έχω το Η60-L02) και στην προσπάθεια για αναβάθμιση κόλλησαν τα πάντα. Boot loop :(

Μπήκα σε recovery, έκανα wipe cache, factory reset, αλλά πάλι τα ίδια.

Δοκίμασα από fastboot να φλασάρω πάλι την Β535, ενώ δείχνει να γίνεται επιτυχώς, μετά πάλι boot loop.

Υπάρχει καμιά σκέψη πώς μπορώ να το επαναφέρω/ζωντανέψω?

Το κινητό είναι unlocked.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόσο περίπου να ήταν μια τίμια τιμή για πώληση του εν λόγω κινητού; σκέφτομαι να το δώσω.
100eyro..:happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Το honor εδώ και ένα μήνα-ενάμιση τα έχει παίξει. Κλείνει στα ξαφνικά κοντά στο 30% και ανοίγει με 1%. Και τις τελευταίες 2 βδομαδες πάω να το πιάσω και το βλέπω κλειστό ενώ είχε πάνω απο 50% μπαταρία. Και δεν ανοίγει κανονικά, παρά μόνο με το power + volume. Τσέκαρα την μπαταρία με μια εφαρμογη και δεν είχε πέσει πολύ η μάξιμουμ φόρτιση.

 

Έχει κανείς κάποιο πρόβλημα αντίστοιχο ή καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Το honor εδώ και ένα μήνα-ενάμιση τα έχει παίξει. Κλείνει στα ξαφνικά κοντά στο 30% και ανοίγει με 1%. Και τις τελευταίες 2 βδομαδες πάω να το πιάσω και το βλέπω κλειστό ενώ είχε πάνω απο 50% μπαταρία. Και δεν ανοίγει κανονικά, παρά μόνο με το power + volume. Τσέκαρα την μπαταρία με μια εφαρμογη και δεν είχε πέσει πολύ η μάξιμουμ φόρτιση.

 

Έχει κανείς κάποιο πρόβλημα αντίστοιχο ή καμία πρόταση;

κατέβασε το honortuner apk(oxi Googleplay) και τσέκαρε μπαταρία..Στάνταρ έχει χαμηλή capacity κάτω από 2600..τα ίδια πέρναγα κι εγώ..Άλλαξα και σώθηκα..

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το honortuner apk(oxi Googleplay) και τσέκαρε μπαταρία..Στάνταρ έχει χαμηλή capacity κάτω από 2600..τα ίδια πέρναγα κι εγώ..Άλλαξα και σώθηκα..

 

Με αυτό το έλεγξα. Κι όμως δες τι δείχνει. 3050 max

 

http://i66.tinypic.com/xn88s5.png

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το έλεγξα. Κι όμως δες τι δείχνει. 3050 max

 

http://i66.tinypic.com/xn88s5.png

Ωχ..Εμένα η μπαταρία 2878 έχει φτάσει σ'ένα μήνα ,αλλά είναι lg..Δεν ξέρω τι να σου πω..ένα φορμάτ ίσως έλυνε το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Ωχ..Εμένα η μπαταρία 2878 έχει φτάσει σ'ένα μήνα ,αλλά είναι lg..Δεν ξέρω τι να σου πω..ένα φορμάτ ίσως έλυνε το πρόβλημα..

 

Μάλλον προς τα εκεί το πάω. Απλά είπα να πάρω γνώμες. Σ' ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλά κ αυτή την εφαρμογή δεν την βλέπω πολύ αξιόπιστη, μία μου δείχνει 27** μία 25** και δεν βλέπω κ καμμιά διάφορα . Επίσης εμείς με dev rom δεν βλέπω να έρχεται καμμιά αναβάθμιση , πάει κολλήσαμε στην 6.12.16????
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε εμένα με την μπαταρία, έκλεινε χωρίς προειδοποίηση σε διάφορα νούμερα (στην αρχή 20%, μετά από το 30%, προς το τέλος από το 40% -50%). Όλα λύθηκαν με την αλλαγή της εδώ και μια βδομάδα τώρα όλα καλά. Την πήρα από το aliexpress. Στο honorTuner αναγράφει "Brand : lg" και "Capacity Full: 3170 mah".

 

Να προτείνω σε όσους κάνουν μόνοι τους την αλλαγή πριν το επιχειρήσουν ας παραγγείλουν και την ταινία διπλής όψης. Εγώ δεν την είχα και το πίσω κάλυμμα ξεκολλάει αμέσως με το που ζεσταίνεται λίγο το κινητό, έτσι το έχω σε μια θήκη σιλικόνης μέχρι να έρθει η διπλής όψης.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε εμένα με την μπαταρία, έκλεινε χωρίς προειδοποίηση σε διάφορα νούμερα (στην αρχή 20%, μετά από το 30%, προς το τέλος από το 40% -50%). Όλα λύθηκαν με την αλλαγή της εδώ και μια βδομάδα τώρα όλα καλά. Την πήρα από το aliexpress. Στο honorTuner αναγράφει "Brand : lg" και "Capacity Full: 3170 mah".

 

Να προτείνω σε όσους κάνουν μόνοι τους την αλλαγή πριν το επιχειρήσουν ας παραγγείλουν και την ταινία διπλής όψης. Εγώ δεν την είχα και το πίσω κάλυμμα ξεκολλάει αμέσως με το που ζεσταίνεται λίγο το κινητό, έτσι το έχω σε μια θήκη σιλικόνης μέχρι να έρθει η διπλής όψης.

κι εμένα έτσι ξεκίνησε..3150 περίπου..LG..Τώρα,μετά από 40 μέρες ,γράφει το πολύ 2880..τι να παίζει;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πόσο περίπου να ήταν μια τίμια τιμή για πώληση του εν λόγω κινητού; σκέφτομαι να το δώσω.

 

Με δεδομενο οτι καινουργιο κανει περιπου 120 Ε, βρες μια καλη τιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Πού έχει 120€ φίλε μου;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Πού έχει 120€ φίλε μου;

 

 

Προφανώς θα εννοεί από εδώ.. https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-6

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα εννοεί από εδώ.. https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-6

 

Το είδα αλλά στέλνει με 14$ και DHL που σημαίνει τελωνείο οπότε άκυρο για αγορά από εκεί στα 100 με 120 σε μεταχειρισμένο μόνο. Εγώ το περιμένω για δεύτερη φορά μετά από 2 χρόνια από διπλανό φόρουμ.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το περιμένω για δεύτερη φορά μετά από 2 χρόνια από διπλανό φόρουμ.

:rolleyes::rolleyes::shifty::worry: γινε λιγο πιο σαφης!!

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes::rolleyes::shifty::worry: γινε λιγο πιο σαφης!!

 

Απο διπλανό φορουμ βρήκα ένα honor 6 με για να το εχω ως δευτερο κινητο. Το είχα πάρει απο κίνα πριν 2 χρονια αλλα το είχα δώσει τοτε.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Στην 6.12.16 που ειμαι ,με οποιο πληκτρολογιο κι αν ειμαι ,οταν ειναι να γραψω κωδικους ειτε στον browser ειτε σε εφαρμογες ,εμφανιζεται ενα αλλο εντελως απλο .Αυτο ποιας εφαρμογης συστηματος ειναι αραγε ? Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από δύο χρόνια έχω ξανά το honor 6 l02 στα χέρια μου. Έχουν αλλάξει όμως πολλά και τα βρήκα σκούρα. Είμαι με emui 4 το πρόβλημα μου είναι πως δεν βρίσκω το contacts sync στο hiapp και δεύτερο πως μπορω να βάλω το all της κάμερας που μου επιτρέπει να έχω έλεγχο κλείστρου και ISO "pro mode"
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum.θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα μεταχειρισμενου κινητου Huawei Honor 6 γιατι διαβασα οτι ειναι dual active.εχω βρει δυο αγγελιες αλλα ειναι δυο ετων τα κινητα και φοβαμαι να προχωρισω σε αγορα.1ο)http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/zte/836263-huawei-honor-6-dualsim/ 2ο)http://www.insomnia.gr/classifieds/mobile/zte/813685-honor-6-black-extras/ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ? ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΗΜΟΥΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΤΗΣ SAMSUNG B-5722 DUAL ACTIVE και προ ημερων εμαθα για τa honor οτι ειναι dual active,παρακαλω την βοηθεια σας,ευχαριστω:D:D:D Edited by pufulet
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από δύο χρόνια έχω ξανά το honor 6 l02 στα χέρια μου. Έχουν αλλάξει όμως πολλά και τα βρήκα σκούρα. Είμαι με emui 4 το πρόβλημα μου είναι πως δεν βρίσκω το contacts sync στο hiapp και δεύτερο πως μπορω να βάλω το all της κάμερας που μου επιτρέπει να έχω έλεγχο κλείστρου και ISO "pro mode"

 

Άκυρο, με μία πιο προσεκτική ματιά στην πρώτη σελίδα βρήκα λύση. Νόμιζα ότι λόγο παλαιότητας της 1ης σελίδας δεν θα δούλευε. Μένει μόνο η κάμερα και όλα καλά.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο forum.θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα μεταχειρισμενου κινητου Huawei Honor 6 γιατι διαβασα οτι ειναι dual active.εχω βρει δυο αγγελιες αλλα ειναι δυο ετων τα κινητα και φοβαμαι να προχωρισω σε αγορα. ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ ΗΜΟΥΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΤΗΣ SAMSUNG B-5722 DUAL ACTIVE και προ ημερων εμαθα για τa honor οτι ειναι dual active,παρακαλω την βοηθεια σας,ευχαριστω::D:D:D Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...